Kıskanç Eş

Hanımlar,
bu konuya has yazmıyorum, belli sorunlar yaşayan kadınlara yapılan yorumlar üzerine genel yazıyorum, bu sebeple konu sahibesi de arka çıkıyorum zannetmesin lakin çoğunlukla uyarmak zorunda kaldığım konularda dikkatimi çekiyor, bir kadının evlilik öncesi yaşadığı ilişki, küçük yaşta yaptığı evlilik ve sonrasında yaşadığı sorunlar da eleştirmiyor, hakaret ediyorsunuz, yol göstermiyor yeriyorsunuz.

Herkesin aile yapısı bir olmuyor, bazı anne babalar kızları evlensin de adımıza leke gelmesin, koca evinden de mezara mantığında, maalesef bu düşünce yapısını yıkamadık hala, kadın dayak da yese, aldatılsa da hastanelik de olsa illa kocası başında olsun, aman baba evine dönmesin, aman el alem laf söylemesin gibi sağlıksız ve kadınları kocaya mahkum eden düşünceler yüzünden kadınlar çıkmazda.

Sizlerin çevresinde böyle insanlar olmayabilir ama bu olmadıkları manasına gelmiyor, küçük yaşta meslek sahibi olmadan evlenmek hata mı? Evet çok büyük hata, eş döverken, hakaret ederken, karısına saygı duymayıp herşeyini kısıtlarken 2 çocuk sahibi olmak hata mı? Evet bu da çok büyük bir hata ama olan olmuş, üstelik etrafında doğru yönlendirecek biri olduğunu da sanmıyorum, belki de sırf doğru yönlendiren kimse olmadığı için sizden tavsiye isteyen kadınlara hakaret etmek ne derece doğru?

Ne'yin hıncını alıyorsunuz ki sizin standartlarınızda olmadığını düşündüğünüz insanlardan?

Keza evlilik öncesi birliktelik yaşayan kadınlara karşı da öfkelisiniz, herkesin yaşadığı kendine, ortada bir hata varsa zaten kendileri bedelini ödüyorken bir çıkış yolu ararken bir de sizlerin ağır sözleri daha çok yaralıyor, hatalar yüze vurulmalı belki, şurada hatalısın denmeli ama aşağılamadan.

Evet bu kadın belki akşama yine kocasına sofra kuracak, belki yine bir ton laf işitecek, yani hayatı yeterince zor, bizde zorlaştırınca elimize ne geçiyor?
Biz dedik diye boşanmayabilir de lakin en azından hayatını daha çekilir hale getirmek için yardım edilebilir, bugün boşanmasa yarına yatırım yapıp cesaretini toplamasına yardımcı olabiliriz, neden hep bir hor görme halindeyiz?

Son düzenleme:
Ne guzel sadece kiskanclik sorunun varmis keske benimkide sadece kiskanclik olsa

Yor
Diğer yorumları okumadım. Icler acısı durumdasın güzel kardeşim. Farkında bile değilsin ama hayat bu değil. Aydınlık güzel günlerde saçlarını savura savura, gözüne kalem ayağına pantolonu giyip basit bir yürüyüşe bile çıkamamak. Isterimki benim ülkemde hiç böyle örnekler olmasın. Ama malesef.

Ah benim güzel kardeşim ya.
Böyle hayat nasıl geçer.
Aklım almıyor resmen ben bunaldım.
Senin eşin denilen o adam HASTA!!!!
NET!
Bu adam ömür billah asla ama asla düzelmez. Zaten tedaviyi reddediyor.
Yarın öbür gün sen bir de çocuklarına yapacaklarını düşün.
Yazık.
Bir aile büyüğünden yardım iste.
Onunla konuşsun. Ya tedavi ya boşanma.
Yap bunu.
Hayatın çok kötü yöne gidecek yoksa.

Benim eski eş kişisi de buna benzerdi. Bak kardeşim, sabredebileceksen belli bir süre harçlığınla vs birikim yap, hiç harcama paranı. Biriktir. Açıköğretimden üniversite oku. Mesela çocuk gelişimi. 2 yıl okusan mezun olsan hem çocuklarını kreşe verirsin hem de belki aynı kreşte çalışırsın paranı kazanırsın. O dengesiz kocanı da boşarsın. Mecbur değilsin çekmeye. Eğer şu an ailenin yanına dönebiliyorsan dön. Sıkıntı çekeceksen bile dön derim hatta. Bırak çocuklarını annene sen de çalış, açıktan da oku aynı zamanda. Her zaman birikim yap. Azımsama elindeki parayı, koy kenara. Kocan düzelmez. En az 30una kadar böyle çocuk gibi kalacak.

Kocanızda şizofreni başlangıcı var. Bir psikoloğa gidin, a buraya yazıyorum Brunello dediydi dersiniz. Tedavi şart.

Ne güzel söylemişsin mune abla sağol

İse girebiliyorsan gir... gitrmiyorsan eline geçen parayi gizlice biriktir.. Birde bosanacagin zaman ailenin yanina değil kadın sığınmaya git... ve bosanana kadar da ailenle iletişim kurma... yerini ogrenmesin diye eşin... Kadın sığınma da zor yani orda çalışsan cocuklari kime birakcan bilemedim... Allah yardımcın olsun...

Bide burda akıl veren çok ekmek veren yok... Herkes hakaret eleştiri yapıyo... Ama kimse demiyor ki iki çocuk aile arkasinda değil nasıl bosancak... İnsan anne babadan da destek gormese kim destek olur ki başka... hakaret edenler laf yapacaklarina elinden tursunlar yardım etsinler madem... 18 yaşında hangimiz hata yapmadık ki... Ben suçu ailede buluyorum... İnsan özellikle kız cocuguna sahip çıkacak... öyle hadi evlendin artık bizden çıktın deyip sahip cikmamazlik yapmayacak... Ailesi sahip çıksaydı belki bu kız hiç çocuk yapmadan kurtulcakti bu pislikten... İnşallah ki Allah hakkettigini yasatsin bu pislige

Peki evet çocuk yapmam hataydı deyince, bunu kabul edince , o çocuklar doğmamış mı olacak? Konu sahibine bunu kabullenmenin ne gibi bir katkısı olacak?
Ya kız hatasını kabul etse suç, etmese suç?
Boş boş yorumlar yapmayı bırakın artık! Varsa bi zahmet yardımınız dokunsun, yoksa çekilin nokta.

Mor Çatı var boşanmayi dusunuyorsaniz ve benzerleri de vardır.

Eşinizin bi sınırı yok ve yaşı daha genç.

Karakteri zamanla oturur ama sözü geçen birileri bu işe el atmalı.

Çağırın ailenizi ya da kaydedin bütün zorlandiginiz yerleri siddeti , o.. kiyafeti dediği anları.

Toplayin tüm geniş aile buyuklerini yeter artık ben dayanamiyorum bi insan olarak buyrun meseleyi siz çözün deyin.

Cekmeyin bu eşi bu şekilde.

Gidin ailenizin evine bi kafanizi dağıtın.

Bu her gün olan bitmeyen çile dediginiz gibi psikolojinizi bozar anca.

Allah yardım etsin.

Sen kendini ezdirmedigine emin misin?adam senin sacini kesip birde ustune seninle alay etmis..yapmayin kizlar bunu kendinize ..lutfen..akillanin biraz ders alin..daha senin kocan cocukken 2cocuk neyinize..bak bende kucuk evlendim.23yasinda anne oldum.su an 38yasindayim 15yasinda kizim var..cok zorluklar yasadim.halada yasiyorum zaman zaman..ancak 20senelik evlligimde degil benim sacimi kesmek yada o....lafini ima edecek ..o anda onu paralar..sonrasindada solugu mahkemede alirim..bir koca esine o sifati nasil yakistirir..ve bir kadin bu duruma nasil kayitsiz kalir..akil alir sey degil ..

evet anında geri girecekler kızın rahmine, hiç olmamış gibi olacaklar böylelikle.
cevabım tatmin edici oldu mu saldırgan hanım?
Saldırgan? Ha ha ha gayet normal bir soru sordum. Düzgün cevap vermeyerek siz saldırdınız şimdi :)

Ailesinin yanında güvende olmaz bu adamla başka çözüm lazım. Can güvenliği olmalı

Ayyy tam brn yazacaktım baktım siz yazmışsınız ne saçma yorumlar yapılıyo ya çocuk sanki bi anda kaybolacak kabul ettiğinde ne olacak diye sormuş cidden
Evet sordum cidden hayırdır size mi sordum? Niye çocuk yaptınız diye çözüm odaksız sorular sorulması daha anormal.

Siz bir hakareti bırakın önce! Diğer mesajlarınızı beğenmişim. Bunu sormam da ki amacı anlamamış olan sizsiniz. Burada bile dedikodu pes.

Hanımefendi neye şaşırıyorsunuz, bunu kabul etmesinin şu an konu sahibine faydası yok olmuş çocuklar olmuş. Çözüm sunalım diyorum.
Ay evet haklısınız çocuklar olmasaydı deyince bu adam düzelmiş mi olacak?
Ha denir ki burayı okuyan bekar hanımlar bakın böyle yapmayın sonucu bu olur amenna ama olmuş bitmiş. Bu soru çözüm sunmuyor diyorum.
Sizin gibi düşünmeyenlere saldırmadan cevap verin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…