Kıskanç Eş

Yine dudak ucuklatan bir kk konusu...
Birbirinizi doverken cocuklar napiyor ki? Yargilamayacagim. Ama cozum ariyorsaniz cikin gidin bir kadin siginma evine. Gerisi gelir. Zaten suanda da cocuklara siz tek bakiyorsunuz resmen. Aileniz ne derse desin. Boyle hayat mi olur?

Vayy bunu yazınca ne kadar kültürlü akıllı mükemmel bir insan olduğunuzu ispatladınız.. asıl cahillik bu fikirler bence yanlış olduğunu bile bile yazmışsınız birde... tebrik ederim en akıllı sizsiniz şu an ...

Hala devam ediyorsunuz ya şaka gibi :) hala aynı tarz aynı cümle kuruş stili :))) ay geçrekten ya :)))
Bu yazdıklarımı ispat çabası, kendini gösterme gibi yorumladınız ya pes.

Hayat standartlarımız farklı aynı açıdan bakamıyoruz. Özür dilerim ufkunuzu açmaya çalışan çakma akıllı ve cahil olduğum için. :)) iyi günler dilerim.

Hala devam ediyorsunuz ya şaka gibi :) hala aynı tarz aynı cümle kuruş stili :))) ay geçrekten ya :)))
Sizin için cümle kuruş şeklimi de değiştiririm madem beğenmediniz başka beğenmediğiniz ne var söyleyin de bütün kk olarak düzeltelim.. neticede en akıllı en örnek hayatı olan sizsiniz..

Bu arada konu sahibine faydası olacak ne yorum yaptınız merak ettim de... sahip çıkacaksınız galiba.. yazdıklarınızdan öyle anladım

Son düzenleme:
arkadaşlar benim de bu konuyla ilgili bir derdim var konu acamadım o yüzden buradan yazmak zorunda kaldım özür dilerim. Eşimin eski iş yerinde çalıştığı mimar bir arkadaşı var bayan. eşimle aynı memleketli sayılırlar aynı yörenin insanları diyelim. bir kaç kere eşime mesajlarında paşam yazdığını gördüm. sordum esime hatta kavga çıkardım sürekli biz doğu insanı böyle konuşuyoruz içimizde art niyet yok iki çocuk babasıyım diyip durdu. Pazar günü de yine bir mesajlaşmaya şahit oldum. Eski iş arkadaşları toplanacaklardı (haberim var ) o bayan olan arkadaşı hafta sonu gelemem gibi birşey yazmış eşim de meleksiz cennet mi olur demiş, bu arada kızın adı melek. Tabi ben yine kavga ettim yine aynı muhabbetler. ben mi yanlış düşünüyorum yoksa onlar mı ? sizden yardım rica ederim.. Teşekküler..

dün akşam eşimle tartıştık. yemek yiyemedim 4,5 yaşında oğlumla ilgilenemedim, uyuyamadım, üstüne üstlük başım ağrıdı tüm vücudum uyuşuk mal gibi işe geldim. sağlık sorunlarımda ara ara geliyor.

sen her gün tan tana, ağza alınmayacak laflar, yenilir yutulur olmayan hakaretler, bir bebeğe içki içirmeye çalışan yaratığın yanında nasıl dört dörtlük çocuk yetiştiriyorsun anlamıyorum. nasıl bir akılla sürekli hamile kalıyorsun onu da anlamıyorum.

kendi hayatına sahip çık lütfen. madem boşanamıyorsun adamla iki yabancı gibi yaşa. mesela birlikte olma. yemek çocuklarınla sana yetecek kadar yap. içki mi getirdi git dök tuvalete. zaten öyle de dövüyor böyle de döver ama en azından senin dediğin olur. ha en normali boşanman ama ailen arkanda değil. 2 bebeyle sığınma evinde yapamayabilirsin.
ama lütfen çocuk yapma.

benim eşim karakolda görev yapıyor. kadın 13 yıllık evli 9 çocuğu var her gün dayak yermiş bir de! eşim dayanamamış abla ne diye 9 çocuk yaptın demiş. oldu işte diyormuş. şok olmuşlar. bak erkekler şok oluyor düşün. bizim senin hayatına kızmamız normal yani

Samimiyet çok fazla bişey olmasa da olacak gibi. Eşinizin buna müsaade etmese kadın öyle şeyler yazmaya cesaret edemez veya etse bile eşiniz terslese bidaha asla yapamaz. Ama maalesef ki eşinizde aynı samimiyetle yazıyormuş. Sen yanlış düşünmüyorsun ayrıca sana nasıl davranıyor merak ettim? Çünkü genelde böyle erkekler karısının kıymetini gram bilmezler.

Ayrı konu açsaydınız keşke...
Eşiniz hiç tekin değil sesizce takip edip kanıt toplayi.
Rabbim yardımcınız olsun üzüldüm sizin adınıza.

dark,
söylediğin keşke olsa ama çok ütopik, burada iş anne babalara düşüyor, ben bilmem, o yasak bu yasak, yaparsan bacaklarını kırarım, seni parçalarım, başımıza bela mı olacaksın veririm kocaya gidersin, ayıp, kız kısmı öyle yapmaz düşüncelerinden sıyrılacaklar, diğer tehlikeleri bir kenara bırakırsak çocukların tehlikelere, hatalara en açık oldukları, aileden kopup olmadık insanlarla arkadaşlık yaparak kandırılacakları yaşlar ortaokuldan itibaren başlıyor, ortaokula bir başlıyorlar dünyayı keşfetmiş, herşeyi bilen, hayatın sırlarına ermiş, ailesinden daha iyi bildiğini iddia eden, ben yaparım diyen çocuklar haline dönüşüyorlar, anne babayla iletişim kopukluğu varsa, ebeveynlerinden yeterli sevgi ve şefkati de alamıyorlarsa, normal sayılan davranışları, düşünceleri ve eylemleri bile kısıtlanınca kendilerini dışarı atıyorlar, sonra gelsin hatalar, gitsin yanlışlar.

Daha yeni ağzımı on karış açık bırakan bir olayı anlatayım, geçenlerde tesadüfen bir kadınla tanıştım, kadın muhabbetlerini bilirsiniz neredensin, evli misin, kaç çocuk muhabbeti oldu, kadın kızım olduğunu duyunca bana akıl ver dedi, 14 yaşında gösterişli bir kızı varmış, kızının yanlış arkadaşlıklar kurmasından, Allah göstermesin başına kötü birşey gelmesinden korkuyormuş, ergenliği ağır geçiyor, hiç laf söz dinlemiyor vs dedi neyse oraları uzatmayayım, şöyle yap, böyle et derken kadın kızının yaptıklarından örnek verirken ağzından öyle şeyler çıktı ki kızı adına ben korktum, kız kızlı erkekli grubuyla denize giriyormuş genç onlar tabii, denizde top oynayıp şakalaşıyorlarmış, annesi görünce kızı denizden çıkarıyor ve çok özür dilerim bundan sonra erkeklerle denize girmeyeceksin, onlar arkandan dolanır, anladın sen onu, seni eller çok afedersiniz ifadeler bunlar, şöyle yapar böyle yapar ama adlı adınca diyor kadın bunları, kız ama onlar benim arkadaşlarım, falanca kişide abim dese de kıza yasak geliyor, evden yalnız çıkması, grupla denize girmesi, arkadaşlarıyla toplanması yasak, kız arkadaşlarından kendi kafalarındaki standarda uymayan tüm kızların annelerine de özür dilerim kırık onlar diyor kadın, onlarla görüşmesini de yasaklamış, bu kız 18'ini bulmadan evdeki baskıdan kurtulmak için evlenir, dilerim inşallah öyle bir hata yapmaz, dilerim bu baskılara rağmen okur, meslek sahibi olur, mesleğinle kurtarır hayatını ama annesinin ben kızımla herşeyi konuşuyorum adı altında herşeyi bir tek şeye getirip kıza aşırı baskı yapması maalesef ki kızı bu gidişe sürüklüyor.

Evet çocuklarımızı potansiyel tehlikelere karşı korumalı, onlarla konuşup belli değer yargıları kazandırmalıyız ama bu şekilde değil, elbette herkesin yaşam biçimi farklıdır, hayat görüşü başkadır, herkes evladını kendi görüşü üzerine yetiştirmek ister ama annelerden defalarca rica ettim yine rica ediyorum, ne olur kız veya erkek çocuk hiç fark etmiyor, yasaklarla değil neyi neden yapmaması gerektiğini güzelce konuşarak anlatın.

Allah'ım yardım etsin, gerçekten çok üzüldüm çok gençsin hayatın mahvolmaya devam ediyor. Ailen kızımız yüz bulmasın diye blöf mü yapıyor (böyle aileler maalesef çok) yoksa gerçekten asla boşanman için izin vermezler mi? Başka yollar ara kardeşim ya, hayat mı geçer böyle? Eşin ne kadar cahilmiş o gözlüğü, o takısı, o tişörtü bu nasıl hayat? Çok üzüldüm..

Evet aslında daha çok kırıldığıım yada incildiğim nokta bu sanırım bir kere bana bu şekiilde iltifat etmedi. Hep yapısında yok diye düşünürken başkasına böyle davranması beni çok kırdı.. Bu olaylardan sonra konuşmuyorum gerekli olmadıkça ama çok fazla sinirli ve kırgınım..

Kesinlikle haklisin, ama topluma baktigim zaman genelinde oyle bir hava hakim ki,konusmaktan anlayabilecek bir genclik yok. Kafalar bos. O bos kafaya ne anlatacaksin ablacigim? Dogmus buyumus,ne yaptigini bilmiyor daha. Gun boyu ne tipte insanlarla karsilasiyoruz, hepsine bakiyorum da boylelerine de laf soz fayda etmez diyorum ben. Hicbir zaman bagirma cagirma yasaklama yanlisi olmadim,ama geldigimiz noktaya bakip da artik isyan ediyorum. Kural tanimazlar, dunyadan bihaberler, saygisizlar,dogaya karsi sevgisizler. Ne anlatayim simdi ben bunlara diyorum. Anlattigimin onda birini anlayacagini dusunsem opup basima koyacagim artik o derece sikayetciyim olumlu olmaya calisiyorum, sakin olmaya calisiyorum ama icimde de kendi kendimi yiyorum cogu zaman. Kim Jong Un lazim bize bence anca adam oluruz.

Gönlünü almaya da çalışmıyordur zaten. Bide kötüsü hatasını kabul etmemesi. Ama sen yapsan namussuzlukla suçlanırsın. Çok sinirlendim ya çok

ayy okurken daral geldi yeminle
siz hala evli misiniz bu kişiyle
bir de şiddet görüp anki normalmiş gibi anlatıyosunuz
21 yaşında ne aceleniz vardı ben 26 yaşındayım hala düşünmüyorum bu ne aceledir. ne cesarettir.
iki çocuk var bir de. bari 2.ciyi yapmasaydınız.
eşiniz psikopat tedavi olsun ki düzelecek gibi değil zaten
boşanın bence aileniz durumu biliymu şiddet gördğünüzü anlatın onlara da şiddet görüyorum darp raporu alıp mahkemelerde sürüm sürüm süründürün hayatınıza bakın daha gençsiniz kıymetini bilen biri çıkar ama uzun bir süre evlenmeyin biraz hayatı yaşayın
biraz kendinizi sevin böyle adamlara pabuç bırakmayın sizi sindirmelerine izin vermeyin

Gönlünü almaya da çalışmıyordur zaten. Bide kötüsü hatasını kabul etmemesi. Ama sen yapsan namussuzlukla suçlanırsın. Çok sinirlendim ya çok

Tabi ki almaya çalışmıyor ,iş yerlerimiz çok yakın eşimin şirket arabasıyla gidiyoruz beraber . Bazen yolda arkadaşlarının yanında çok kaba davrandığı bile oluyor. Düşünün mal mal konuşma diyecek kadar. Bu yaptıklarını düşündükten sonra deli oluyorum. hee ayrıca elinden 7/24 telefon düşmüyor. Yazdıkça nefretim kat be kat artıyor inanın

dark,
söylediğin gençlere her gün denk geliyorum, sevgi saygı sıfır ama o gençleri yetiştiren ebeveynlerin suçu bu, evet bazı aileler var ki ne yaparlarsa yapsınlar çocukları yine de kural tanımaz yetişiyor ama benim gördüğüm çoğunluk ebeveyn ilgisizliğinden bu halde, çocuklar ailelerin yansımasıdır, ne ekersen onu biçiyorsun, buralarda görüyorum daha ilkokul çağında çocuklar ağızlarında küfür, ellerinde taşlar sopalar kedi köpeklere vuruyorlar, arkadaşlarına küfür ediyorlar, sonra bunlar kimin çocukları diye sorup soruşturuyorum küfürbaz bir baba çıkıyor karşıma, sokakta oğluna kızına boyun devrilsin, Allah seni beter etsin diye bağıran anneler görüyorum, laf lafı açıyor, içimi acıtan birşey yazacağım, 10 yaşlarında bir kız çocuğu tecavüze uğradı bu olayı duyan bazı kişilerden işittiklerim çocuğun yaşadığı olay kadar dehşet vericiydi benim için, insanlığımdan utandım bir kez daha, efendim çocuk serbestmiş, olacağı buymuş, revaydı deniyor işin özeti, bir lokma bir kız çocuğunun yaşadığı onun suçu olarak görülüyor, şimdi böyle düşünen adamların kadınların çocukları hangi düşünce yapısında olur dark?

Üzgünüm üzülüyorum, gençlik elimizden kayıp gidiyor ve birşey yapamıyorum ya, en çok o dokunuyor.

Evet maalesef,toplum daha en basindan bozuk. Halihazirda bozuk olan ailelerin bu bahsettigin tarzda cocuklari oluyor zaten. Egitmek icin cocuk yetmiyor,taa ailesine,ordan da ebeveynlerinin ailesine kadar uzanmak gerekiyor. O zavalli kiz cocugunun etrafindakiler de tecavuzcuyle ayni zihniyette olmasa zaten cocuklar bugun bu durumda olmazdi. Bu zulmu reva gorenlere ne diyecegimi bilemiyorum,nasil egitilir koca koca insanlar,bu toplum nasil duzelir bilemiyorum.

Kitlesel egitimlere bugun baslasak ,meyvesini en erken 40-50 yilda alacagimizi bilmek beni karamsarliga surukluyor ister istemez.

Aynen dark, duygularına katılıyorum, kendini geliştirmek çok önemli, eğitim dediğimizde bunu yalnızca okul eğitimi olarak düşünüyorlar, yanlış anlaşılmalara mahal vermemek için kendimden örnek vereyim, üniversite okumadım, bir mesleğim yok, sıradan bir ev kadınıyım, öyle cilt cilt kitap da okumadım ama ailemin çocuk yetiştirirken yaptığı hataları, çevremdeki insanların bakış açılarını sorguladım, nasıl bir çocuk yetiştirmek istediğimi düşünüp o yönde bilinçlendirmeye gayret ettim kendimi, mükemmel değilim, mutlak hatalarım vardır ama adım adım öğrenip uygulamaya gayret ettim, herkes eminim çocuğu en iyi şekilde yetişsin ister, herşeyin en iyisine layık olduğunu düşünür ama bunların hiçbiri emeksiz olmuyor, nakış gibi işlemek gerekiyor, sabredip yılmadan belki yüz kere aynı şeyleri tekrar edip çocuğunuzu eğitmeniz gerekiyor çünkü eğitim ailede başlıyor, benim eğitmediğim çocuğa okul ahlak değerlerini veremez, iyi insan olmayı öğretemez, önce anne baba öğretecek.

Valla elimde olsa bütün aileleri eğitime tabii tutardım ciddiyim, eğitimi geçemeyen kimsenin de çocuk sahibi olmasına izin vermezdim, belki yadırganacak sözler bunlar lakin aile toplumun yapı taşları, çocuklar da geleceğidir, sağlıklı bir gelecek için iyi yetişmiş bireyler gerekir, biz anne babalar birey yetiştiriyoruz, belki de dünyanın en zor mesleği anne babalık, evet bence bir meslek bir sanattır ebeveyn olmak, elinize işlenmemiş bir cevher veriyorlar ve al bunu işle, parlak ve muhteşem bir eser haline getir diyorlar, biz çarçur ediyoruz ve biri senin benim çocuğuma denk gelip hiç sebep yokken evlatlarımızın kanına giriyor, yan baktın diyor öldürüyor, of çok güzelmiş deyip tecavüz ediyor, diyecek söz çok ama faydası da yok, dilerim gelecekte ahlaklı, erdemli bir nesil yetişir.

Son düzenleme:
Senin yapacağın tek şey kendini olabildiğince çekmek ya anlayacak, ya anlayacak hatasını... Başka yolu yok. Düzelmezse bu gidişle daha çok üzecek seni. Kendini boşuna yıpratma, elini eteğini çek herşeyden iletişim kurma hiç bi şekilde, eğer düzeltmeye çalışmazsa üzgünüm ama zaten seni gerçekten sevmiyor demektir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…