Kıskanç Eş

kuzum yaşadıkların çok kötü, buraya yazmışsın paylaşmışsın bizimle.

bizler de senden hem yaşça büyük ablaların olarak, hem de hayatını uzaktan görüp objektif bakabilen kişiler olarak sana çok üzüldük.

hatta kocana inanılmaz sinirlendik, senin yanında olmak sana yardım edebilmek istedik,

ancak sıkıntı şu ki sen hatalar yapmışsın hepimiz bunu net olarak görüp sana kızıyoruz ama sen hiç kabul etmiyorsun,

çocuklarını sevebilirsin anlıyoruz ama bu adamdan çocuk yapmam büyük hata haklısınız demek yerine hala iyi ki yaptım diyorsun

eğer çocukların olmasa çoktan bırakır giderdin bu psikopatı, iyi bir adamla evlenir yine yapardın çocuk anlıyor musun

bu adamdan çocuklar yapman büyük hata kabullen insanlar sana manyaklıklarından bu kadar tepki göstermiyor
Peki evet çocuk yapmam hataydı deyince, bunu kabul edince , o çocuklar doğmamış mı olacak? Konu sahibine bunu kabullenmenin ne gibi bir katkısı olacak?

Peki evet çocuk yapmam hataydı deyince, bunu kabul edince , o çocuklar doğmamış mı olacak? Konu sahibine bunu kabullenmenin ne gibi bir katkısı olacak?

evet anında geri girecekler kızın rahmine, hiç olmamış gibi olacaklar böylelikle.
cevabım tatmin edici oldu mu saldırgan hanım?

Cok haklisiniz cok tesekkur ederim onerileriniz icin cok guzel yazmissiniz insanin dili guzel olunca hep akil alasi geliyo
Ailenizin evine gitseniz, boşanmaya kararlı olsanız sizi evden atarlar mı?

Eğer kabullenmeye mecbur ederseniz boşanmanıza engel olmazlar diye düşünüyorum.

Babanıza, benim bu evden ancak cesedim çıkar, dönmüyorum, boşanacağım deyin, sonuna kadar inat edin.

Allah yardımcınız olsun.

Konu sahibine neden hakaret ediyorsunuz ? Eşi zaten normal değil de burada bu kadar hakaret eden kadınlar da normal değil bana gore. 21 yaşında konu sahibi daha ılımlı yorumlar yapılmalı.

Konu sahibi eşiniz gerçekten normal değil. Psikologa ya da terapiste gitmelisiniz. Ikimiz birlikte gidelim diye ikna edebilirsiniz. Çünkü böyle bir ortamda cocuklarinizin ruhen gelişimi sağlıklı olmaz.

Boşanın tabi de eşinizin psikolojik sorunları var size çocuklarınıza ve ailenize zarar verebilir gibi gözüküyor onun için nasıl olacak bilmiyorum ama adımlarınızı çok dikkatli atmalısınız boşandım hadi ben gidiyorum diyebileceğiniz bir durumda değilsiniz durum boşanmaktan daha ileri.

Ayyy tam brn yazacaktım baktım siz yazmışsınız ne saçma yorumlar yapılıyo ya çocuk sanki bi anda kaybolacak kabul ettiğinde ne olacak diye sormuş cidden :bicak:

konu sahibi anladı ne demek istediğimi, kaldı ki o kadar şey yazmışım gayet ılımlı bir şekilde

ama o kadar yazıdan bi şey anlayamamış gelmiş alakasız bir şekilde bana saldırıyor.

sen istediğin kadar anlat karşıdakinin kapasitesi darsa böyle anlamsız anlamsız konuşur işte.

Asiri kiskancligin ve siddetin bosanma nedeni oldugunu ve bosanirken kusur sayildigini biliyor musunuz? Siddet gosteren bu adamdan bosanirken tazminat bile talep edebilirsiniz.

Ayy bana yazılmamış ama yazmadan duramadım. Çocukların hata olması demek tekrar ana rahmine mi dönsün hataysa napsın demek değildir.

O sadece bak o adamdan çocuk yapmışsın bu hatalı bir davranıştı bu konuda onu savunma Allah sana ve evlatlarına sağlıklı güzel ömürler versin bu hatandan lütfen dön denmiş ve konu sahibi de haklısınız demiş.

Siz diyorsunuz ki hata olduğunu anlasa ne değişecek bu mu gerçekten fikriniz? Şaşkınlık içindeyim.

Ayy bana yazılmamış ama yazmadan duramadım. Çocukların hata olması demek tekrar ana rahmine mi dönsün hataysa napsın demek değildir.

O sadece bak o adamdan çocuk yapmışsın bu hatalı bir davranıştı bu konuda onu savunma Allah sana ve evlatlarına sağlıklı güzel ömürler versin bu hatandan lütfen dön denmiş ve konu sahibi de haklısınız demiş.

Siz diyorsunuz ki hata olduğunu anlasa ne değişecek bu mu gerçekten fikriniz? Şaşkınlık içindeyim.

neyin değişmesini bekliyorsa kendince, ben de anlayamadım :KK51:

Bazen aileye gitmek de cozum olmuyor. Bu manyaklar sirf kizlarina sahip cikti diye gidip aileye de dusman olabiliyor. Seni korkutmak gibi olmasin ama bazen herseyi hesaplamak lazim. Ailen bu potansiyeli gorup korkmus olabilir mi?

Malesef boyle adamlara bastan hic bulasmamak lazim. Ama olan oldugu icin yapacaklarina odaklan derim. Esini en iyi sen tanirsin, bazi adamlar takintili olur. Dielim ki bosanma kararini verdin pesimi birakmaz mi diosun yoksa konusur konusur kabullenir mi diosun. Eger cok tehlikeli bir tip degilse ailenin kafasini utule , her gittiginde agla. Bir yerde tamam diyeceklerdir. Tehlikeliyse de devletin olanaklarini arastirmaktan baska bir care gelmiyor aklima. Yada ailenle birlikte sehir degistirebilirsiniz.

Peki tanıştıktan ne kadar süre sonra evlendiniz? Hiç mi fark etmediniz bu adam böyle? 18 yaşında evlenmişsiniz de ne cesaretle hemen çocuk yaptınız? Üstelik acımadan saçlarınızı kesen bir insandan? Bu çok büyük bir psikopatlık göstergesi bence. Sonra bi de üstüne ikinci çocuğu yapmışsınız. Kusura bakmayın ama siz sanki bile bile lades olmuşsunuz biraz.

Böyle bir eşle aynı çatı altında kalman ile hata ailen kabul etmeyeceksen bır kadın sığınma evine git. Eşinin bu yaptıkları kıskançlık değil psikopatlık ikisini karıştırmayın. Aslında daha çok şey yazarım ama banlanmak istemeyip sakince dile getiriyorum o adamdan ayrıl kurtarabileceksem kurtarmak isterim demişsin bazı yorumlara ortada kurtarılacak tek gerçek çocukların

genç kızımızın nerden tutsa elinde kalıyo belliki çaresiz. boşansa psikopat bi adam var karşısın da boşanmasa yine aynı şekilde ailesi kol kanat germiyo. iki çocuk var yaş 20.. durum içler acısı ben çok üzüldüm sizin adınıza. dilerim bir çıkış yolu bulursunuz. siz ve çocuklarınız hasar görmeden. allah yardımcın olsun canım..

Bence kıskanılmak hoşunuza gidiyordu ve zamanında tavrınızı koymadınız. Zamanla kıskançlığın seviyesi artınca tepki vermeye başladınız ve karşılığında şiddet gördünüz. Bu kadar kötü giden bir evlilikle 3 yılda 2 çocuk yapmak mükemmel bir başarı. Size boşan deseler bile eminim ki boşanmayacaksınız. Boşanmayacağınızı bildiğim için lütfen 2 çocukta kalın başka yapmayın

X