Kırmızı çizgiler

Aslan burcuyum bana çok gereksiz geliyor incitici konuşmalar laf sokmalar dedikodular , pasif agresif tepkiler , tartışırken ses yükseltme, konuyu saptırma , manipüle etmeye çalışma, yıkıcı eleştiri vb...

Iki sohbet edip kahve içip gidelim bu dünyadan. Ne uzatıyorsunuz ki meseleleri. Benim psikoloğum da bana " erkek beyni " gibi çalışıyor kafan demişti. Empati kuramıyorum hemcinslerimle. Bi sorun olursa gidilir konuşulur. Niye laf taşıyorsun arkasından konuşuyorsun sonra hiçbirşey olmamış gibi görüşmeye devam ediyorsun sonra şikayet ediyorsun falan.... Çok saçma çok.

Net olmak fevri olmak gibi görünüyor.

Başak yada terazi diye hissettm ama ne alaka bilmiyorm

Benim natal haritamda aslan stelyumu var, Venüs'ün marsim,ilişkiye yansıttıgim karakter falan hep aslan. Astrologum 'zorlu açıların var, sen her zaman ince düşünüyorsun,karşı taraf yapmayınca 'ben düşünüyorsam o nasıl düşünemez' diye çabucak soguyorsun' demişti.
Konu sahibi de benzer tepkiler veriyor. O yüzden aslan olabilir.
Ya da kininden ve alınganlıgindan akrep de olabilid

Bildin

Dedikodudan ornek verdigi icin ben de o sekilde dedikodu orneginden gittim, dedikoduyu seviyorsunuz siz galiba dedi, hosgoru yanina ek olarak anlamama ya da yanlis anlama gibi bir durumu da var arkadasin, o nedenle etrafinda insan birakmamis

Ay yok canım tepki vermiyorum

Gergin biri değilim günlük hayatımda sadece bana çok saçma geliyor bazı ilişkiler. Yeni bir şehre yerleştim. Adapte olamadım ben buraya.

mesela fiziksel temastan hoşlanmıyorum. Ama buranın insanları kadın erkek farketmiyor dokunarak iletişim kuruyor. Çok yakın mesafede duruyorlar.. kastettiğim örnekler de hep iş yerinden bu arada. Hiçbiri arkadaşım değil.

Bende temastan hiç hoşlanmam ama sevdiklerimlede tam tersiyim mesela.. ama terapistiniz erkek beyni gbi demiş mesela.. cdden oyle sanırım..
Bazı erkeklerle cok rahat dedikodu yapılır, iletişim vs ayy sanki kız arkadasım deriz.. onların beynide kadın gbi gelir bana..

Benim de çok net sınırlarım var. Ben de bazen düşünüyorum aşırıya mı kaçıyorum?
Yapılan saygısızlığa tahammülüm yok. Anında bıçak gibi kesiyorum. Benimle nasıl konuşmasını gerektiğini bilecek. Ben insanlara bu kadar dikkatli davranıyorsam karşılığını patavatsızca almamalıyım bu bana yapılan saygısızlıktır diye düşünüyorum.

O yüzden ben de hayatımdan çok kişi çıkardım. Düşünüyorum eksikliklerini hissediyor muyum ? Hayır hissetmiyorum. Bir ara acaba kendime mi itiraf edemiyorum diye düşündüm. Biri çok uzun yıllar arkadaşımdı. Ama yapılan saygısızlık beni o kadar sinirlendiriyor ki sinirim özlemimin önüne geçiyor. Yani ben araya mesafe koyduğum insanları da özleyemiyorum.

Kibirli miyim egolu muyum diye düşündüğüm de oldu. Her insanda kibir ego vardır. Bu sadece bize ait bir özellik değildir. Sadece biz tolere edemiyoruz insanlara saygısızca davranmadığımız için.
Karşılığında gösterdiğimiz saygıyı istiyoruz. Tam tersi bir durumda anında soğuyoruz. Yani ben başka açıklama bulamıyorum bu duruma :)

Kindar olduğumu alıngan olduğumu hiç düşünmemiştim . Bu konuları düşüneceğim aslında çok basit iki kelime " kindar ve alıngan " bu mu acaba bütün mesele.

Ben tartışmayı sevmiyorum. Gerilimi de sevmiyorum. Olay tırmanmadan uzak duruyorum.

Bi de hadi oldu da ortada gerilim oldu. Ben altta kalırım her türlü. " benimle böyle konuşamazsın " bile diyemedim bana hakaret eden iş arkadaşıma. Cevap veremediğim için arkamdan " haddini bildirdim " demiş.

Napiyim şimdi? Gidip cevap düşünüp söyleyim mi? Sildim gitti hayatımdan. Yok sayıyorum şuan. Hayatta muhatap olmam bundan sonra

Aynı noktadayiz sanırım ben de acaba kibirli miyim diye düşünüyorum. Ama sonra diyorum ki , hayır kendimi koruyorum ben kibir değil bu.

tamam işte onu diyorum tahammülü olmuyorsa baktınız size uygun değil o kişi görüşmeyi o zaman kesebilirdiniz bu o kişiyi olduğu gibi kabul etmek olurdu ama siz karşınızdakini beğenmeyip değişmesini istemişsiniz.
daha açıklayıcı olmuştur sanırım.
birde mesela bu konuyu niye açtınız? verdiğiniz cevaplardan sonra bunu merak ettim.
hiçbiriyle aynı frekansta olmadığınız insanlar için kendinizi fazlaca sorguluyor olmanızın sebebi nedir?

Ben de böyleyim. Böyle olanların sebebi, biz insanlara çok temkinli yaklaşıyoruz saygılı, dürüst, fazla düşünceli. Karşılığında insanların böyle olmadığını görünce buyuk hayal kırıklığı yaşıyoruz bir daha görmek bile istemiyoruz. Belki zor gibi gözükebilir ama bence güzel bir şey insanın kirmizi çizgilerinin olması. Az ve oz insan iyidir. Ayrıca keşke herkes sizin gibi olsa dedikodudan hoslanmasa ve yapılan yerde de bulunmasa. Ben de böyleyim dedikodu hiç sevmem bunu tüm yakinlarim bilir. İnsanlar dedikodu yapmadan da eğlenceli güzel sohbet edebilirler. En yakın arkadaşımla saatlerce sohbet edelim araya dedikodu hiç girmez. Günün sonunda kendi halindeligin pozitifligiyle ayrıliriz. Kısacası bence sizde bir sorun yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…