Kırmızı çizgiler

Karadutlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
1.458
3.256
Merhaba Kadınlar...

Sizinle sosyal ilişkilerim konusunda benim kafamı karıştıran bir konuyu paylaşmak istiyorum.

önce kendimi tanitayim öyle konuma geçelim. 3 sene önce aldatıldigim için boşandım. 12 senelik ilişkim bitti tek celsede ve öğrenmem boşanmam arasında 2 ay oldu. Apar topar bitirdim çok büyük acılar çektim. Asla arkama bakmadım.

Işte arkama bakmamak benim klâsiğim. Ne olursa olsun affedemiyorum kimseyi. Bir hata yapılır uyarıyorum. Ikinci olursa geri dönüşü olmuyor benin için.

Çok arkadaşlığımı bitirdim bu sebepten. Bir sınır çiziyorum mesela, diyorum ki kız arkadaşıma " ben davranislarim konusunda eleştirilmekten hoşlanmıyorum " çünkü ben herkesi olduğu gibi kabul ederken ben neden kabul edilmiyorum ki???

Bu uyarıdan sonra 2. Kez yapılınca bunu saygısızlık olarak düşünüyorum ve iletişimi koparıyorum.

Bir arkadaşıma dedim ki, " ben dedikodu sevmiyorum. Insanların hayatini merak etmiyorum gereksiz bilgilerlei dolmak istemiyorum " bu uyarıma rağmen devam etti. Bıçak gibi kestim ilişkiyi. Içimden gelmiyor görüşmek. Sıkılıyorum.

Boşandıktan sonra Biriyle sevgili olmuştum . Bir gün çok kıskançlık krrizi yaşadı bana " sen bir dalı tutmadan başka bir dalı bırakmazsın " dedi. Yani inanın evlenirim ben bunla dediğim adam gözümde bitti. Çok ağladı yalvardı pişman oldu ama yok yani içimde yaprak kipirdamadi.

Biri bana yalan söyleyince ilişkim bitiyor , olmadığı biri gibi davranınca ilişkim bitiyor. Arkamdan konuştuğunu öğrenince ilişkim bitiyor.

Bir arkadaşım bana gelmek istedi şarap içelim dedi " müsait değilim yarın temizlik yapacağım. Alkol beni yoruyor" dedim. Inanılmaz tepki verdi. " evin çok pis olduğu zamanlarda da geldim sana şimdi niye sorun yapıyorsun " dedi. Içim buz gibi oldu. Eski samimiyetimi bulamadım.

Çalıştığım iş yerinde değer verdiğim biri bana laf soktu. Artık selam vermek gelmiyor içimden.

Ben hayatımda insan istemiyorum aslında sanırım. Kimse umrumda değil. Uğraşmak istemiyorum triplerle, ince laF sokma durumlarıyla , sevmedigim insanlarla görüşme durumlarıyla falan....

açıkçası yalnızlıktan da hiç şikayetçi değilim. Ama bazen düşünüyorum çok mu ütopik bir dünya hayal ediyorum. Samimiyetsiz bir dünyaya adapte olmam mi gerek?

Insanların sınırlarıma girmesine izin vermediğim için yalnız kaldigimın farkındayım. Acaba bağlanma sorunu mu yaşıyorum?

Aile ilişkilerim çok iyi. Çok yakın dostlarım var ama aynı şehirde değiliz. Sınırlarıma tecavüz etmeyen arkadaşlarım da var. Hatta bazen beni inciten ama niyetini bildiğim için sorun etmedigim insanlar da var hayatımda.

En son yaşadığım olayda iş yerinde biri bana hakaret etti. Ben olayı savcılığa taşıyacağımı söyledim amirime . Affedici olmamı bir sonraki sınırı aşma durumunda işlem yapabileceğini söyledi. Asla affedemem 37 yasındayım daha bir kere ailemden hakaret isitmedim dedim. Isitseydin affetmez miydin ' e getirdiler olayı. Buyumesini istemediler olayın. Ben de kavga edemiyorum kimseyle hırsımı da alamadım haksız yere maruz kaldım çünkü çok gereksiz bir tepkiye.

Yani şikayetçi olamadım sümenaltı edildi olay

Şimdi kendimi sorguluyorum. Ben kibirli bencil biri miyim? Sosyal bir varlık değil miyim?

Ben bu dakikadan sonra kaç zaman yaşayacsğim bilmiyorum. Ben eğlenmek istiiyorum artık. Yalnızken de eğlenemiyorum. Kalabalıkta da eğlenemiyorum.

Ordan bakınca bağlanma sorunu olan birine mi benziyorum ? Kırmızı çizgilerim çok mu kalın? Biraz acaba tolere mi etmem lazım insanları?

Ben hiç mi girmiyorum insanların sınırlarına bilmiyorum. Kimsenin hayatını derdini merak etmiyorum. Tamamen kendim odakliyim. Kimseyi eleştirmem tavsiye vermem reddedilirsem sorun etmem ya da umursamam kimseyi.

Mesela aynı işyerinde küs oldugum bir arkadaşın evlendiğini bile aylar sonra nöbet defterinde farkettim. Ama o şahıs benim sosyal medya hesaplarımı stalklıyor.

umarım derdimi anlatabilmisimdir

Şikayetçi olduğunuz şeyler hayatta hep var olan ve olacak şeyler. Sınırlarınızın olması tabiki çok güzel bişey. Ama illaki şu şunu yapmış bu bunu yapmış muhabbetleri dönüyor hayatta ve insanlar dedikodu yapabildiği kişileri çok seviyor. Yol gösteren , fikir alan insanları da seviyor. Biraz bunu kırabilirsiniz belki. Ben de sınırları olan biriyimdir mesela temizlik yapacaksam o gün mutlaka yaparım başka plan yapmam. Ama arkadaşım bana gelmek isterse geri çevirmem yarın hallederim bi şekilde derim. Arkadaşınızın evin çok pisken de geldim demesi aslında sizi sevdiğini vakit geçirmek istediğini ve samimiyetini gösteriyor bence soğumanız garip geldi

Peki müsait olmadigim için bana trip atması ? Ona gelebilirsin sana kahve yaparım dedim. Ama sabahlamak istemiyorum. Hakkı var mı bana buğuz etmesine?

Peki müsait olmadigim için bana trip atması ? Ona gelebilirsin sana kahve yaparım dedim. Ama sabahlamak istemiyorum. Hakkı var mı bana buğuz etmesine?
Sabahlamak istediğini yazmamışsınız, ozaman da temizliği beraber yaparsak olur deseydiniz şakayla karışık tepkisine göre hareket ederdiniz :)

Her seye tamam da, siz herkesi oldugu gibi kabul ediyorsunuz diye herkesin sizin gibi olmasini beklemeyin.

"Davranislarim elestirilemez" demeniz cok itici ve asla boyle biriyle arkadas/partner olmak istemezdim.
O halde siz de dedikodu yapmak isteyen arkadasinizi elestiremezsiniz.

Neyse, cok yalniz kalirsiniz böyle.

bencil geldiniz bana.
sadece sizin keyfinize uyuyorsa arkadaşlarınızın isteklerine uyum sağlıyorsunuz sanırım.
evinize gelmek isteyen arkadaşınızdan soğumanız bu yüzden.
boşanmanız dışındaki anlattıklarınızda keskin çizgiler gördüm ben.
mesela demişsiniz ki ben herkesi olduğu gibi kabul ederken onlar niye beni etmesin. e sizde onları olduğu gibi kabul etmemişsiniz. eleştirilmekten hoşlanmamanızda fazlaca benci olmanızdan.
dedikodu yapan arkadaşınızla kafanıza uymuyorsa mesefe koyabilirdiniz ama siz olduğu haliyle kabul etmeyip dedikodu yapma benimle demişsiniz. dedikoduya devam edince yani sizi dinlemeyince soğumuşsunuz. insanların sizin istediğiniz şekli almamasından değil başta beğenmediğiniz huylarından dolayı soğuyor olmanız lazım.

Hersey dozunda iyidir ya samimiyette sınırda… sınırlarınız biraz fazla gbi.. her konuda değil ama özellkle arkadaslarınızda ilişkinizde size iyi gelen insanlara karsı tölerasınızı yükseltmenin rahatsz edici olacagını düşünmüyorum

Siz dedikodu yapmayı ve insanları elestirmeyi seviyorsunuz diye yorumladım.

Anlamadim dediğinizi. Ben kimseye şekil vermeye çalışmıyorum. Bahsettiğim kişiler son 1 yılda tanıdığım insanlar ve hiçbiriyle aynı frekansta değilim. Dedikodunun tahammülü mu olur? Bu kabuledilebilir bir şey değil benim hayatımda.

Mesela suan konudan alakasız burcunuzu merak ettim? Ama öyle yazmıssınız ki bunu sordugumda alacagım tepkiyi düşünürken buldum kendimi.. bu cok basit bi örnek ama tavrınızla alakalı cevrenizinde nasıl hissetiğine örnek teskil eder

Güzel özellikler bence. ben kinli değilimdir ama biri kalbimi minicik soğutsun, tek kalemde silerim, umrumda da olmaz.
Nice en yakın arkadaşımla , eski ev arkadaslarimla vs tek olay sonrasi konuşmayı kesmisimdir, sevgilim beni görmeye kıta değiştirsin, geldiği vakit yaptığı düşüncesiz bir davranis havaalana uğurlamaya bile gitmeycegim şekilde beni soğutur..tatile biriyle gidip yanımdan kovmuslugum bile var.
Ne yapayım, kirmasinlar minnoş kalbimi. Hepsinde de haklıyım bence, hiç pişman değilim.
Hatta terapistime 'hep kendimi hakli görüyorum,acaba sorun bende mi' dedim, iki örnek vermemi istedi. 'yoo,sen haklısın
' dedi
Ne burcusun?

çünkü ben herkesi olduğu gibi kabul ederken ben neden kabul edilmiyorum ki???
İnsanları oldukları gibi kabul etmek değil de sizin istediğiniz gibi değillerse hayatınızdan çıkarıyorsunuz gibi geldi bana daha çok.

Eski eş konusunda ve verdiğiniz tepkide sonuna haklısınız bence.

Sonuna kadar okuyamadım ama anladığım kadarıyla siz herkesi olduğu gibi kabul ediyorum diyorsunuz ama gerçekte etmiyorsunuz. Ufacık hatasında hemen silip kesip atıyorsunuz. Bence davranışlarınızı biraz gözden geçirin. Bu şekilde hem itici olur ve yalnız kalırsınız.

Başak yada terazi diye hissettm ama ne alaka bilmiyorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…