Kırmızı çizgiler

Merhaba Kadınlar...

Sizinle sosyal ilişkilerim konusunda benim kafamı karıştıran bir konuyu paylaşmak istiyorum.

önce kendimi tanitayim öyle konuma geçelim. 3 sene önce aldatıldigim için boşandım. 12 senelik ilişkim bitti tek celsede ve öğrenmem boşanmam arasında 2 ay oldu. Apar topar bitirdim çok büyük acılar çektim. Asla arkama bakmadım.

Işte arkama bakmamak benim klâsiğim. Ne olursa olsun affedemiyorum kimseyi. Bir hata yapılır uyarıyorum. Ikinci olursa geri dönüşü olmuyor benin için.

Çok arkadaşlığımı bitirdim bu sebepten. Bir sınır çiziyorum mesela, diyorum ki kız arkadaşıma " ben davranislarim konusunda eleştirilmekten hoşlanmıyorum " çünkü ben herkesi olduğu gibi kabul ederken ben neden kabul edilmiyorum ki???

Bu uyarıdan sonra 2. Kez yapılınca bunu saygısızlık olarak düşünüyorum ve iletişimi koparıyorum.

Bir arkadaşıma dedim ki, " ben dedikodu sevmiyorum. Insanların hayatini merak etmiyorum gereksiz bilgilerlei dolmak istemiyorum " bu uyarıma rağmen devam etti. Bıçak gibi kestim ilişkiyi. Içimden gelmiyor görüşmek. Sıkılıyorum.

Boşandıktan sonra Biriyle sevgili olmuştum . Bir gün çok kıskançlık krrizi yaşadı bana " sen bir dalı tutmadan başka bir dalı bırakmazsın " dedi. Yani inanın evlenirim ben bunla dediğim adam gözümde bitti. Çok ağladı yalvardı pişman oldu ama yok yani içimde yaprak kipirdamadi.

Biri bana yalan söyleyince ilişkim bitiyor , olmadığı biri gibi davranınca ilişkim bitiyor. Arkamdan konuştuğunu öğrenince ilişkim bitiyor.

Bir arkadaşım bana gelmek istedi şarap içelim dedi " müsait değilim yarın temizlik yapacağım. Alkol beni yoruyor" dedim. Inanılmaz tepki verdi. " evin çok pis olduğu zamanlarda da geldim sana şimdi niye sorun yapıyorsun " dedi. Içim buz gibi oldu. Eski samimiyetimi bulamadım.

Çalıştığım iş yerinde değer verdiğim biri bana laf soktu. Artık selam vermek gelmiyor içimden.

Ben hayatımda insan istemiyorum aslında sanırım. Kimse umrumda değil. Uğraşmak istemiyorum triplerle, ince laF sokma durumlarıyla , sevmedigim insanlarla görüşme durumlarıyla falan....

açıkçası yalnızlıktan da hiç şikayetçi değilim. Ama bazen düşünüyorum çok mu ütopik bir dünya hayal ediyorum. Samimiyetsiz bir dünyaya adapte olmam mi gerek?

Insanların sınırlarıma girmesine izin vermediğim için yalnız kaldigimın farkındayım. Acaba bağlanma sorunu mu yaşıyorum?

Aile ilişkilerim çok iyi. Çok yakın dostlarım var ama aynı şehirde değiliz. Sınırlarıma tecavüz etmeyen arkadaşlarım da var. Hatta bazen beni inciten ama niyetini bildiğim için sorun etmedigim insanlar da var hayatımda.

En son yaşadığım olayda iş yerinde biri bana hakaret etti. Ben olayı savcılığa taşıyacağımı söyledim amirime . Affedici olmamı bir sonraki sınırı aşma durumunda işlem yapabileceğini söyledi. Asla affedemem 37 yasındayım daha bir kere ailemden hakaret isitmedim dedim. Isitseydin affetmez miydin ' e getirdiler olayı. Buyumesini istemediler olayın. Ben de kavga edemiyorum kimseyle hırsımı da alamadım haksız yere maruz kaldım çünkü çok gereksiz bir tepkiye.

Yani şikayetçi olamadım sümenaltı edildi olay

Şimdi kendimi sorguluyorum. Ben kibirli bencil biri miyim? Sosyal bir varlık değil miyim?

Ben bu dakikadan sonra kaç zaman yaşayacsğim bilmiyorum. Ben eğlenmek istiiyorum artık. Yalnızken de eğlenemiyorum. Kalabalıkta da eğlenemiyorum.

Ordan bakınca bağlanma sorunu olan birine mi benziyorum ? Kırmızı çizgilerim çok mu kalın? Biraz acaba tolere mi etmem lazım insanları?

Ben hiç mi girmiyorum insanların sınırlarına bilmiyorum. Kimsenin hayatını derdini merak etmiyorum. Tamamen kendim odakliyim. Kimseyi eleştirmem tavsiye vermem reddedilirsem sorun etmem ya da umursamam kimseyi.

Mesela aynı işyerinde küs oldugum bir arkadaşın evlendiğini bile aylar sonra nöbet defterinde farkettim. Ama o şahıs benim sosyal medya hesaplarımı stalklıyor.

umarım derdimi anlatabilmisimdir
Sen benim kocam olabilir misin ? 😁Eşim Aynı özelliklere sahip. Hatta sulalecek aynı ozelliklere sahipler. Ki bence en güzeli de bu kafalari rahat. Az insan çok huzur. Kendiniz gibi yerini bilen insanlarla mutlu olabilirsiniz. Şuan yaşadığınız acabalar bu yüzden. Karakterinize yakın insanlar hayatınızda olduğu zaman bunları yaşamayacaksınız. Mutluluklar.

Mesela suan konudan alakasız burcunuzu merak ettim? Ama öyle yazmıssınız ki bunu sordugumda alacagım tepkiyi düşünürken buldum kendimi.. bu cok basit bi örnek ama tavrınızla alakalı cevrenizinde nasıl hissetiğine örnek teskil eder
Oğlak olabilir yada aslan

Kindar olduğumu alıngan olduğumu hiç düşünmemiştim . Bu konuları düşüneceğim 😅 aslında çok basit iki kelime " kindar ve alıngan " bu mu acaba bütün mesele.

Ben tartışmayı sevmiyorum. Gerilimi de sevmiyorum. Olay tırmanmadan uzak duruyorum.

Bi de hadi oldu da ortada gerilim oldu. Ben altta kalırım her türlü. " benimle böyle konuşamazsın " bile diyemedim bana hakaret eden iş arkadaşıma. Cevap veremediğim için arkamdan " haddini bildirdim " demiş.

Napiyim şimdi? Gidip cevap düşünüp söyleyim mi? Sildim gitti hayatımdan. Yok sayıyorum şuan. Hayatta muhatap olmam bundan sonra
Sizi kendime çok benzettim bende sınırı aşılan davranışları asla unutamıyorum ve çok kolay insan siliyorum çok da sildim açıkçası..Dediğiniz gibi kimse için kötülük düşünmüyorum kimsenin hayatıyla ilgili yorumda bulunmuyorum.. politik olup soğuduğum insanla iletişim kurmak gibi derdim de yok..çok az arkadaşım var kolay kolay kimseye güvenmiyorum..Günğmğz insanlarının çok saygısız ve iki yüzlü oldukları düşünüyorum bunu en yakınlarım da bile görebiliyorum..Kindarım yapılan iyiliğinde altından kalmam kötülüğe de uzak durar cevap veririm..Burcum terazi adaletten yanayım Venüs’üm akrep bende burçların etkisi var..

Peki müsait olmadigim için bana trip atması ? Ona gelebilirsin sana kahve yaparım dedim. Ama sabahlamak istemiyorum. Hakkı var mı bana buğuz etmesine?
O eski sevgiliye, alkol almak isteyen arkadaşa, eleştiriye ısrarla devam edene verilen tepkiler abes değil ki? Verdiginiz orneklere bakinca olmasi gereken olmus diye düşündüm. Bazı insanlar çok hadsiz, biraz iyi davranınca sınırları daha da ihlal ediyorlar. Her şeyde insan silecek değiliz ama şahsen niyette veya kafa yapısında sıkıntı sezince siliyorum ben de, çünkü kimse değişmiyor, tolere etmek kendini daha fazla ihlal ettirmek oluyor.
Dünyada iyi insan da çok, ne diye zaman kaybedeyim?
Ben de kinci değilim, anlayışlı da biriyimdir ama çizgilerim çok kalın, bundan da memnunum. Kusur arayıp herkese set çeken biri değilim çünkü.
Kendinize bu sekilde yüklenmeyin bence; asosyal miyim sorunlu muyum vs gibi. Belki de bi travmanizdan veya baska şeyden ötürü kendinizi korumaya almaya calisiyorsunuz, o yuzden bu kadar keskinsiniz.
Sadece, enerjiniz gergin geldi bana, kendinizi daha iyi hissetmek için profesyonel destek alabilirsiniz. Psikolog, aile dizimi vs gibi destekler iyi gelebilir.

X