Kırmızı çizgiler

Aynı noktadayiz sanırım ben de acaba kibirli miyim diye düşünüyorum. Ama sonra diyorum ki , hayır kendimi koruyorum ben kibir değil bu.
Yani ben kindarım sanırım. Bana kötü hissettiren bir duygu aylar geçse bile aklıma gelince sanki olayı o an yaşamışım gibi sinirleniyorum. Keşke böyle olmasam.. kendime düşüncelerime zarar veriyorum. Atamıyorum o duyguyu. Kabullenemiyorum sanırım.

Bir arkadaşıma dedim ki, " ben dedikodu sevmiyorum. Insanların hayatini merak etmiyorum gereksiz bilgilerlei dolmak istemiyorum " bu uyarıma rağmen devam etti. Bıçak gibi kestim ilişkiyi. Içimden gelmiyor görüşmek. Sıkılıyorum.
Bu kesinlikle ben kaç kişi çıkardım hayatımdan öyle güzel ki banane o bahsettiği insanların hayatından zaten sevmediğim insanlar takipten çıkmışım bana ne diye haber getiriyorsun sevmiyorsan sen de takipten çıkarsın bana boşa vakit kaybettiriyorsun

Bu kesinlikle ben kaç kişi çıkardım hayatımdan öyle güzel ki banane o bahsettiği insanların hayatından zaten sevmediğim insanlar takipten çıkmışım bana ne diye haber getiriyorsun sevmiyorsan sen de takipten çıkarsın bana boşa vakit kaybettiriyorsun
Yalnız değilmisiz. Çok iyi yahu. Dedikodusevmeyenler Dernegii

Buz gibi sogurum ya bik bik baskalarini konuşan çekiştiren insandan

tamam işte onu diyorum tahammülü olmuyorsa baktınız size uygun değil o kişi görüşmeyi o zaman kesebilirdiniz bu o kişiyi olduğu gibi kabul etmek olurdu ama siz karşınızdakini beğenmeyip değişmesini istemişsiniz.
daha açıklayıcı olmuştur sanırım.
birde mesela bu konuyu niye açtınız? verdiğiniz cevaplardan sonra bunu merak ettim.
hiçbiriyle aynı frekansta olmadığınız insanlar için kendinizi fazlaca sorguluyor olmanızın sebebi nedir?

Birinin sizin standartlarınıza uygun olup olmadığını anlamanız için bir şans vermeniz gerekiyor. Verdim şansı ve olmadı. Bu son 3 senede defalarca tekrarlanınca bi durdum bi sorun mu var acaba dedim. Fikir almak istedim. 35 yaş güncellemesi mi bu diye düşünüyorum.

Siz neden sorguluyorsunuz ki beni. Içimi dökmek için bile açmış olabilirim bu konuyu. Serbest bir platform burası. Bu zamana kadar actigim bütün konulardan çok güzel meyveler topladım.

Sonuçta hepimizin derdi aynı: kendimizi tanımak için yansimalarimizi inceliyoruz.

Yalnız değilmisiz. Çok iyi yahu. Dedikodusevmeyenler Dernegii

Buz gibi sogurum ya bik bik baskalarini konuşan çekiştiren insandan
Üstelik o dedikodusunu yaptığı insanı sevmiyorlar bir bakıyorsun sosyal medyada fotolarını beğenmeler yalakalıklar yok benim zamanımı niye çalışıyorsun

Nasıl yorumladığınız önemli. Örnegin çevremde çok insan ve arkadaşım var ama ben çoğu zaman yalnız kalmayı tercih ediyorum. Buda bana acı değil huzur veriyor.
Bi makalede okumuştum. Yalnızlık ve tekbaşınalık arasındaki farklar diye. Bosandigim zamanlar çok yalnızdım. Şuan tekbaşınayım o zamanlar birilerine ihtiyaç duyuyordum ve daha kırılgandım. Şuan kendimle daha ozgur ve mutlu hissediyorum. Tek başınayım.

Üstelik o dedikodusunu yaptığı insanı sevmiyorlar bir bakıyorsun sosyal medyada fotolarını beğenmeler yalakalıklar yok benim zamanımı niye çalışıyorsun

Bunlar hep özdeğer eksikliği. Insanlar birbirlerini güven nesnesi olarak görüyorlar. Bağımlı oldukları için hem uzaklaşmak istiyorlar hem de öfke duyuyorlar hem de kopamıyorlar. Iste bu da sosyal medyaya yansıyan kısım.

Uzaklaşma bağlanma çatışması yaşıyorlar.

Samimiyetsiz samimiyetsiz hareketler.

Allah samimi insanlara denk getirsin. Dedikodudan fitne fesattan kendini arindirabilmislere 🤲🏼 gecenin duası olsun

Bunlar hep özdeğer eksikliği. Insanlar birbirlerini güven nesnesi olarak görüyorlar. Bağımlı oldukları için hem uzaklaşmak istiyorlar hem de öfke duyuyorlar hem de kopamıyorlar. Iste bu da sosyal medyaya yansıyan kısım.

Uzaklaşma bağlanma çatışması yaşıyorlar.
Kesinlikle öyle kaç kişiyi bu şekilde hayatımdan çıkardım daha huzurluyum ne zevk alıyorlar anlamıyorum hayatta çok daha güzel şeyler var vaktimi böyle saçmalıklara harcayamam

Yani ben kindarım sanırım. Bana kötü hissettiren bir duygu aylar geçse bile aklıma gelince sanki olayı o an yaşamışım gibi sinirleniyorum. Keşke böyle olmasam.. kendime düşüncelerime zarar veriyorum. Atamıyorum o duyguyu. Kabullenemiyorum sanırım.
Ben de öyleyim yıllar önce yaşadığım şeyler aklıma gelince örneğin eşime karşı doluyorum ve ayrılmak dahi istiyorum geçmişte kalmış ama affedemiyorum nasıl yeneceğim bilmiyorum

Birinin sizin standartlarınıza uygun olup olmadığını anlamanız için bir şans vermeniz gerekiyor. Verdim şansı ve olmadı. Bu son 3 senede defalarca tekrarlanınca bi durdum bi sorun mu var acaba dedim. Fikir almak istedim. 35 yaş güncellemesi mi bu diye düşünüyorum.

Siz neden sorguluyorsunuz ki beni. Içimi dökmek için bile açmış olabilirim bu konuyu. Serbest bir platform burası. Bu zamana kadar actigim bütün konulardan çok güzel meyveler topladım.

Sonuçta hepimizin derdi aynı: kendimizi tanımak için yansimalarimizi inceliyoruz.

kendinizi sorguladığınız için sorguluyorum.
sonuçta fikir almak için açtınız ya konuyu.
ancak her iki yorumuma da verdiğiniz cevaplar aynı bakış açısında ve tekdüze.
benim söylediğime değil yine kendi istediğinize cevap vermişsiniz.
tabi ki biriyle anlaşıp anlaşamayacağımızı görmek için birlikte vakit geçirmek lazım aksini söylemedim ki savunmanız bu yönde.
ama ilk yorumunuzdaki eleştirilmeyi sevmiyorum cümlenizle çelişkili değil.

Kesinlikle öyle kaç kişiyi bu şekilde hayatımdan çıkardım daha huzurluyum ne zevk alıyorlar anlamıyorum hayatta çok daha güzel şeyler var vaktimi böyle saçmalıklara harcayamam

Çok.guzel planlarım var havalar ısınıyor ya. Google lens indireceğim ve bu bahar ve yaz boyunca görebileceğim bütün cesitteki çiçeklerin fotoğrafını çekip adını öğreneceğim. Sonra tek tek sayacağım kaç tane çiçek adi oğrenmisim diye.

Sonra buhurdanlık aldım. Yine bayram dönüşü bütün farklı aromalardaki yağlardan alıp koku hislerimi aktive edeceğim.

Bisiklet grubuna katılmaya verdim bulunduğum ilçedeki. Biraz para ayırıp kask ve dizlik alacağım.

Sonra okunması gereken filmler ve kitaplar listem...

Yemişim insanları kaoslarını dedikodularını...

kısa vadede hedeflerim bunlar

Bi makalede okumuştum. Yalnızlık ve tekbaşınalık arasındaki farklar diye. Bosandigim zamanlar çok yalnızdım. Şuan tekbaşınayım o zamanlar birilerine ihtiyaç duyuyordum ve daha kırılgandım. Şuan kendimle daha ozgur ve mutlu hissediyorum. Tek başınayım.
Psikolojik sorunlar yasadagımda örneğin aşık olduğum sevgilimden ayrıldığımda yada ailemi kaybettiğimde hep kendimi yalnız hissettim. Oysaki çevremde yakınlık kurabileceğim onlarca insan vardı. Bunları aşıp güçlenip kendimi keşfettikten sonra herkesten uzaklaşmaya başladım. Yani bir zamanlar sürekli yanımda olmasını istediğim insalarları şimdi ise ben uzaklaştırıyorum. Sanırım sizde kendinizi keşfettiniz ce kendi kendinize yetebileceginizi anladınız. Tabiki kendinizi herkesten soyutlamakta iyi değil , yani hersey kararında güzel.

X