Kira zammı ve aşırı duygusallasmam

bundan sonra ev sahipleri maksimum açıklanan tüfe oranı kadar zam yapabilir
bu da senin yeni kiran için zaten 18 bin yapıyor
18 bine yani yasal artışa bedava mı oturacaksınız diyen bir embesil senin ev sahibin
niye duygusallaşıyorsun? sürüm sürüm süründürmen lazım bu o.. çocuğunu
bu ev sahiplerinin kabadayılıkları anca karşılarında yasayı ve haklarını bilen akıllı kiracılara kadar
akıllı kiracılara asla sökmüyor bu numaraları
bi kere bağırsan şuna hiçbir şey yapamaz aslında
bi daha sana telefon etmeye korkar şerefsiz
yetti bu ev sahiplerinin doyumsuzlukları bu ülkede
%25 az diye ağladılar, tamma %25 de kalktı. şimdi %65'i beğenmiyorlar
emin ol sen %100 zam da yapsan memnun olmayacak
%500 bile zam yapsan asla memnun olmaz bunlar o yüzden hiç boşu boşuna duygusallaşma

yalnız...
ben senin yerinde olsam 18'den bir kuruş fazla vermem ama bi yandan da ev bakarım
çünkü ev giriş üstü dedin. üst katlar daha aydınlık dedin
saçma salak bi eve 18 vereceğine daha iyi seçenekler var mı ona da bi bakman lazım
her ev sahibi şerefsiz değil sonuçta belki daha iyi daha güzel bir eve geçersin ve karşına insan evladı bi ev sahibi çıkar
o da şans artık
Evet umarım kendine layık bir kiracı bulur. Aslında onun için ideal kiraciyim. Çıkmamı da istemiyor. Bana siz zam aldınız diyor. Ben yüzde 20 zam aldım. Hattı sene başındaki ile beraber toplamda yüzde elli olsun. Kiraya her yıl yüzde 100 zam veriyoruz begenmiyorlar. Zaten canımı sıkan da bu. Her yıl huzursuzluk.
O yüzden artık onun evinde oturmak istemiyorum. Zaten her yıl yeni kiracı gibi kira beklentisi var. Sıfır eve geçerim o zaman daha iyi. Buranın site yönetimi de şahıslara geçti çok kötü oldu zaten.
Ama şansıma tüküreyim öbür ev sahibi kötü denk geldi diye onla hiç ugrasmak istemedim başka ev baktım. Bu sefer ev sahibine göre seçtim gene böyle denk geldi. Kiracısı baya ovmustu ev sahibini.
Aynı dönemde arkadaşım taşındı. Bizim mesela 5 bin için tartistigimiz dönemde onun ev sahibi.4500 yapmıştı. Hiç tartışma olmadı aralarında çünkü adam tefe tufeyi aşmadi. Aynı dönem ev sahibim bana sizin orda 8 bin oldu ben 6 istiyorum diye lutfeder gibi konuştu. Bir de indirim yaptığını falan düşünüyordu. Ben en fazla 5 bine çıkarım falan demiştim. Kabul etmedi ama yapacak bir şeyi yoktu. Yüzde 25 odememdense mecbur kabul etti gibi oldu bir ay sonra evi satışa çıkardı. Bir yıl sonra güya kayincosuna sattı. Şu an kayınço ile muhatabım

Bu arada da sürüne sürüne çocuk yaptınız ha vallahi iyi canınız istemiş Allah yolunuzu açık etsin bereketlendirsin hayatınızı ..Sadece dua edebildim makul mantıklı önerim yok ama tıpkı çocuk yapmanızın zaman yanlışlığı gibi koca boşamanında yanlış zamanındasınız gibi ………..
Ayy bir bitmediniz ya. Böyle saçma sapan yorum yapanları engelliyorum. Arkadaşım üremek bu kadar çetrefilli bir şey değil. İç güdüsel birşey. Emin ol erkek ırkının soyu tükense ben üremenin bir yolunu bulurdum. Hatta erkek olsam doğurma ve emzirme gibi sorumluluklarim olmasa emin ol sayısı daha fazla olurdu. Kimse aç değil acikta değil. Acımdan duygusallasmadim. Sizin gibi insanlar beni umutsuzluğa sürüklüyor. Siz , kural tanimayan ev sahibi, ve daha bir sürü insan... Geleceğe dair umudumu kırıyor. Bundan dolayı duygusallastim.

Biz de 4. Senemize başladık kirada.
Bir sene kızım gelecek dedi bir sene ben geleceğim dedi zaten(ev sahibinin kadın tarafı)
Ki biz hiç %25 yasal deyip öyle yapmadık kendiliğimizden.
Sözleşmede yazan neyse onu ve ikinci senede sözleşmede yazanın iki katını yaptık.
Şimdi kiramız 29bin oldu bu ay.
Emsal evler 35bin ama bizde ebeveyn banyosu yok mesela o evlerde var tam da emsal sayılmaz.
Neyse niye anlattım ben büyükşehirde kirası çok yüksek diye bilinen iki-üç semtten birinde oturuyorum. Oturmuş bir düzeni var,şehrin güzel yerinde her şey ayağının altında,oturan insanlar belli vs.
Tokideki bir ev nasıl 30-35 oldu kiralar diyorlar anlamadım.
Emlakçıların ve sizin hayallerinizin ateşini harlamayacağım deyip sözleşmedeki oranı yapın geçin derim.
Ben şunu fark ettim bu dönemde çünkü zaten lüks semt deyip kiraların iki tık fazla olduğu yerler mantıklı giderken diğer yerler de onlarla yarışmaya başladı.
Sanki bulunduğu yer,imkanlar vs bir kenara atıldı ve aradaki fark yüzde 60 ise birden yüzde yirmiye indi.
Çok garip bir dönemdeyiz yani.
Evin değeri neye göre belirleniyor ben hiç anlayamıyorum artık.
Önceden derdim ki semt önemli ama şimdi niyet ne olursa bir terse dönüyor işler
Size şey de yazacaktım unuttum. Burda son 3-4 yıldır o kadar tuhaf kiralar vardı ki. Genel olarak ülkede kira krizi başlamadan burda başladı sorun. Buranın emlakcilari sayesinde. Emlakçılar aşırı zengin oldu burdakilerin. Hepsinin bir sürü dairesi ultra lüks arabaları var.
Ortakoyde evi boğaz gören arkadaşım bile benim kirama sasiriyordu. Çünkü onun evi benle ya aynı oldu ya daha ucuz oldu. Şu an eminim onun daha uygundur

Ayy bir bitmediniz ya. Böyle saçma sapan yorum yapanları engelliyorum. Arkadaşım üremek bu kadar çetrefilli bir şey değil. İç güdüsel birşey. Emin ol erkek ırkının soyu tükense ben üremenin bir yolunu bulurdum. Hatta erkek olsam doğurma ve emzirme gibi sorumluluklarim olmasa emin ol sayısı daha fazla olurdu. Kimse aç değil acikta değil. Acımdan duygusallasmadim. Sizin gibi insanlar beni umutsuzluğa sürüklüyor. Siz , kural tanimayan ev sahibi, ve daha bir sürü insan... Geleceğe dair umudumu kırıyor. Bundan dolayı duygusallastim.

Eeee aynen onu diyoruz kanka, üremek beyin gerektirmiyor ama planlama yapmak beyin gerektiriyor o da herkeste yok🤐🤐

Çok üzüldüm, tek başınıza hayatın tüm yükünü sırtlamışsınız. Bence herkes İstanbul’da yaşamamalı. İşe giderken yol 4.5 saat sürüyor diye kendi evinizde bile oturamıyorsunuz ağız tadıyla. Kiralar deseniz uçuk. Gerek var mı İstanbul diye bu kadar diretmeye? Antep pahalılığıyla bilinir, büyükşehirlerden biri ama İstanbul’la kıyasladığımda burası bile ucuz kalıyor. Küçük bir şehre tayin istemeyi düşünmez misiniz? Eminim bu kadar yorulmazsınız. Maddi manevi her anlamda. Boşanırsanız ev ne olacak? Hepsi sizin olsa küçük bir şehirden ev alır yaşardınız çocuklarınızla.
Ev benim o noktada bir anlasmazligimiz yok. Ama benim evimin olduğu ilçenin emlak değeri sürekli düşüyor..sağolsun yerel yönetim ve göç politikaları falan..ben ev alırken yükselen grafiği vardı. Sonra hızlı düşüşe geçti. Şu an satsam aradaki farka kredi çıkmaz o yüzden satmayı düşünmüyorum. Piyasa biraz otursun da..şu an çok belirsiz.
Tayin işi bizim biraz zor ve seçenekler az. Her ile olmuyor. Tüm ailem burda bir de. Yine de tayin imkanı olsa belki onlar da gelir bilemiyorum ama. Bazı şehirlere talep çok oralar imkansız gibi. Diğer şehirler de çok iyi değil. Ama yine de düşünmeye başladım. Gerçi dün Ankara'dan arkadaşla konuştuk. Onun da kirası çok yüksekmis. Depremden dolayı her yerde kıralar uçtu.

Gif baştan beri yanlış stratejilerdesin. Kendin fakir bir aileden geliyorsun, eee sonra gidip yine fakir aileden gelen sürünen bir erkekle evlenmişsin. üstüne 3 çocuk üretmişsin, çok çalışmak didinmek zorunda kalmışsın. Şimdi de adam yine tek kuruş getirmiyor. Bu hayatla tükenmemek yorulmamak zaten mümkün değil, hayatı zorlaştırmak yerine kolaylaştıracak şekilde kafayı çalıştırsaydın bu yerde olmazdın. Bu saatten sonrada aynen olduğun yerde sayarsın, ekonomik sınıf atlayamazsın.

Eeee aynen onu diyoruz kanka, üremek beyin gerektirmiyor ama planlama yapmak beyin gerektiriyor o da herkeste yok🤐🤐
Artık bu kıskançlık falan sanırım ya. Bu kadar her konuda bu yorumları yapmanın idelistlikle falan ilgisi olamaz. Beyin yaristirmayacagim sizle. Bana göre de düzgün yorum yapmak beyin gerektiriyor. Hayat öyle bir şey değil. Plan dediğiniz şey nedir yahu. Ne olması gerekiyor çocuk yapmak için mesela. Sizi biraz sonra konudam engelleyeyim. Ne olması gerekiyor bunun cevabını verin..
Garanti isim var, maaşım bana göre iyi, küçük bir evim var, mütevazı bir arabam var. Yaşım 39. Ne olması gerekiyor daha.

Evet umarım kendine layık bir kiracı bulur. Aslında onun için ideal kiraciyim. Çıkmamı da istemiyor. Bana siz zam aldınız diyor. Ben yüzde 20 zam aldım. Hattı sene başındaki ile beraber toplamda yüzde elli olsun. Kiraya her yıl yüzde 100 zam veriyoruz begenmiyorlar. Zaten canımı sıkan da bu. Her yıl huzursuzluk.
O yüzden artık onun evinde oturmak istemiyorum. Zaten her yıl yeni kiracı gibi kira beklentisi var. Sıfır eve geçerim o zaman daha iyi. Buranın site yönetimi de şahıslara geçti çok kötü oldu zaten.
Ama şansıma tüküreyim öbür ev sahibi kötü denk geldi diye onla hiç ugrasmak istemedim başka ev baktım. Bu sefer ev sahibine göre seçtim gene böyle denk geldi. Kiracısı baya ovmustu ev sahibini.
Aynı dönemde arkadaşım taşındı. Bizim mesela 5 bin için tartistigimiz dönemde onun ev sahibi.4500 yapmıştı. Hiç tartışma olmadı aralarında çünkü adam tefe tufeyi aşmadi. Aynı dönem ev sahibim bana sizin orda 8 bin oldu ben 6 istiyorum diye lutfeder gibi konuştu. Bir de indirim yaptığını falan düşünüyordu. Ben en fazla 5 bine çıkarım falan demiştim. Kabul etmedi ama yapacak bir şeyi yoktu. Yüzde 25 odememdense mecbur kabul etti gibi oldu bir ay sonra evi satışa çıkardı. Bir yıl sonra güya kayincosuna sattı. Şu an kayınço ile muhatabım
ev sahibi tamamen şans işi o yüzden evi tutma aşamasında ev sahibiyle alakalı olarak bariz olumsuz bir durum olmadıysa
evin kendi güzelliğine ve senin işini görmesine odaklanman yeterli
çünkü ev sahibini bilemezsin yani
mesela benimki de evdeki demirbaşların tamiratına aslaa karışmazken, siz ödeyeceksiniz derken
dayımların ev sahibi bozulan banyo musluğu için "siz yaptırın, kiradan düşersiniz" demişti
bi de adam telefonda benim yanımda dedi ki sakın ucuza kaçmayın, kaliteli bi marka alın senelerce kullanın kafanız rahat olsun dedi
eşyalı evde oturan arkadaşım klima istedi ev sahibinden, direkt taktırdı mesela
hiç ikiletmedi, ne gerek var demedi, kira zammından acısını çıkarırım diye düşünmedi
şans yani

evle alakalı şikayetler varsa, memnuniyetsizlikler varsa mümkünse yeni eve geçilmesinden yanayım
çünkü her sene yeni kiracı gibi muamele eden zihniyette bi tip belli ki

bu arada neden kocayla alakalı yorumlar gelmiş onu anlamadım, burada konu senin kocan değil
ev sahibin ve ev durumun.
kocan dünya iyisi de olsa ev sahibi sorunun canını sıkacaktı zaten
eğer kocan hakkında konu açarsan kocanı o konuda tartışırız
şu an konu ev sahibi.
ev sahipleri kiracıların tepesine çöküyor, evli olmakla, çocuklu olmakla , bekar olmakla alakalı bi konu değil.

Ev benim o noktada bir anlasmazligimiz yok. Ama benim evimin olduğu ilçenin emlak değeri sürekli düşüyor..sağolsun yerel yönetim ve göç politikaları falan..ben ev alırken yükselen grafiği vardı. Sonra hızlı düşüşe geçti. Şu an satsam aradaki farka kredi çıkmaz o yüzden satmayı düşünmüyorum. Piyasa biraz otursun da..şu an çok belirsiz.
Tayin işi bizim biraz zor ve seçenekler az. Her ile olmuyor. Tüm ailem burda bir de. Yine de tayin imkanı olsa belki onlar da gelir bilemiyorum ama. Bazı şehirlere talep çok oralar imkansız gibi. Diğer şehirler de çok iyi değil. Ama yine de düşünmeye başladım. Gerçi dün Ankara'dan arkadaşla konuştuk. Onun da kirası çok yüksekmis. Depremden dolayı her yerde kıralar uçtu.
Ben küçük şehirlerden bahsediyorum zaten. Ankara pahalıdır elbette. Ailenizle bir fikir alışverişi yapın. Belki desteklerler, hoşlarına giderse onlar da gelir falan. Belli olmaz bu işler. Dilerim bir an önce feraha kavuşursunuz.

Bu alınganlıkla siz avukatla falan uğraşamazsınız iş mahkemeye düşünce ev sahibiniz daha da pisleşecek kaldırabilecekseniz yasal oran kadar zam yapıp yollayın mahkemeye verilme ihtimaline karşı kiranızı günü gününe yatırıp banka dekontuna ayrıntılı yazın bilmem şu ayın kirası şeklinde yani özetle hukuki olarak hiç bir açık bırakmayın uğraşamayacaksanız kendi evinizden başka çıkar yol görünmüyor kendi evinizde belki birikim yapıp evinizide satıp evinizi yenilersiniz bu enflasyonla çok zor ama başka çıkar yol görünmüyor

Gif baştan beri yanlış stratejilerdesin. Kendin fakir bir aileden geliyorsun, eee sonra gidip yine fakir aileden gelen sürünen bir erkekle evlenmişsin. üstüne 3 çocuk üretmişsin, çok çalışmak didinmek zorunda kalmışsın. Şimdi de adam yine tek kuruş getirmiyor. Bu hayatla tükenmemek yorulmamak zaten mümkün değil, hayatı zorlaştırmak yerine kolaylaştıracak şekilde kafayı çalıştırsaydın bu yerde olmazdın. Bu saatten sonrada aynen olduğun yerde sayarsın, ekonomik sınıf atlayamazsın.
Ekonomik sınıf atlama derdim yok ki. Hatta ben birşeyin fazla olmasindan rahatsız olurum. 3 kalemim varsa bu gözüme batar mesela. Hiç kalemim olmaması da rahatsız eder ama fazlalığı da rahatsız eder. Ben dumduz basit yalın bir hayat istiyorum. Her hafta lüks bir yerde iyi bir yemek beni mutlu etmez. Ekmek arası evden yapıp aile ile gidilen bir deniz kenarı bile daha çok mutluluk eder. Azı kendince bereketlendirmek beni mutlu eder.
Dolayısı ile eş secimimi de paraya göre değil sevgiye göre yaptım.
Sonradan beni hayal kırıklığına uğratan şey eşimin bana göre çabasız olması. Yada kısa yoldan çok para kazanma arzusu ile kendi işini yapmaya çalışması. Oysa asgari ücret alsa ben çok çok daha mutlu olacaktım.
Ama geleni gideni bilmem ve ona göre kendimi ayarlamam gerekiyor. Eşimle ilgili esas sorun bu

Ben küçük şehirlerden bahsediyorum zaten. Ankara pahalıdır elbette. Ailenizle bir fikir alışverişi yapın. Belki desteklerler, hoşlarına giderse onlar da gelir falan. Belli olmaz bu işler. Dilerim bir an önce feraha kavuşursunuz.

ev sahibi tamamen şans işi o yüzden evi tutma aşamasında ev sahibiyle alakalı olarak bariz olumsuz bir durum olmadıysa
evin kendi güzelliğine ve senin işini görmesine odaklanman yeterli
çünkü ev sahibini bilemezsin yani
mesela benimki de evdeki demirbaşların tamiratına aslaa karışmazken, siz ödeyeceksiniz derken
dayımların ev sahibi bozulan banyo musluğu için "siz yaptırın, kiradan düşersiniz" demişti
bi de adam telefonda benim yanımda dedi ki sakın ucuza kaçmayın, kaliteli bi marka alın senelerce kullanın kafanız rahat olsun dedi
eşyalı evde oturan arkadaşım klima istedi ev sahibinden, direkt taktırdı mesela
hiç ikiletmedi, ne gerek var demedi, kira zammından acısını çıkarırım diye düşünmedi
şans yani

evle alakalı şikayetler varsa, memnuniyetsizlikler varsa mümkünse yeni eve geçilmesinden yanayım
çünkü her sene yeni kiracı gibi muamele eden zihniyette bi tip belli ki

bu arada neden kocayla alakalı yorumlar gelmiş onu anlamadım, burada konu senin kocan değil
ev sahibin ve ev durumun.
kocan dünya iyisi de olsa ev sahibi sorunun canını sıkacaktı zaten
eğer kocan hakkında konu açarsan kocanı o konuda tartışırız
şu an konu ev sahibi.
ev sahipleri kiracıların tepesine çöküyor, evli olmakla, çocuklu olmakla , bekar olmakla alakalı bi konu değil.
Evet işte direncimi kıran nokta da bu oldu. Ya adam her yıl bu anlayışta. Her yıl yeni kiracı muamelesi yapıyor. Ödeyemeyecek durumda değilim ama insan ne için çalışır. Bir süre sonra elin rahatlar falan mesela. Ama kıtadaki bu anlayış yüzünden rahatlamiyor.
Zoruma gitti yani baya. Bir de eve dikkat ediyoruz. Maaşım yatar yatmaz yatıyorum vs vs. Yani yüzde 25 in hiç lafını bile yapmadık. O da ev sahibine haksızlık..orda da onun hakkı geçer. Böyle ince düşünüp kötü ile karsilasmak canımı sıkıyor sanırım

Bu alınganlıkla siz avukatla falan uğraşamazsınız iş mahkemeye düşünce ev sahibiniz daha da pisleşecek kaldırabilecekseniz yasal oran kadar zam yapıp yollayın mahkemeye verilme ihtimaline karşı kiranızı günü gününe yatırıp banka dekontuna ayrıntılı yazın bilmem şu ayın kirası şeklinde yani özetle hukuki olarak hiç bir açık bırakmayın uğraşamayacaksanız kendi evinizden başka çıkar yol görünmüyor kendi evinizde belki birikim yapıp evinizide satıp evinizi yenilersiniz bu enflasyonla çok zor ama başka çıkar yol görünmüyor
Aradaki farkın tamamına kredi çıksa şu an faiz oranları hiç umrumda değil. Ama cikmiyormus. Ben eskiden nerdeyse evin tamamına kredi çekmiştim. Şimdi evi arabayı satsam bile mümkün değil gibi. Piyasanın biraz oturması lazım. Şu an emlak çok tuhaf bir halde.

Artık bu kıskançlık falan sanırım ya. Bu kadar her konuda bu yorumları yapmanın idelistlikle falan ilgisi olamaz. Beyin yaristirmayacagim sizle. Bana göre de düzgün yorum yapmak beyin gerektiriyor. Hayat öyle bir şey değil. Plan dediğiniz şey nedir yahu. Ne olması gerekiyor çocuk yapmak için mesela. Sizi biraz sonra konudam engelleyeyim. Ne olması gerekiyor bunun cevabını verin..
Garanti isim var, maaşım bana göre iyi, küçük bir evim var, mütevazı bir arabam var. Yaşım 39. Ne olması gerekiyor daha.
Yani kusura bakmayın da tam olarak neyinizi kıskanacak Miss? Açalım bakalım tüm konularınıza, 1 tane kıskanılacak konu bulun çıkıp hepimiz evet demek ki içten içe kıskanıyoruz diyelim 🙄

Burada 3 4 kişi var ne zaman post açsa hah geldi yine bir şeyden şikayet edip yine hiçbir şey yapmayacak diyorum, bu listede 1 numaraya zorluyorsunuz Çiçeğin bile önüne geçtiniz o konuda tebrik etmem lazım.

eski kiracının kirası zaten yeni girenden daha uygun olması gerekmiyor mu? 22 bine şubatta girdiyse o kişi sizin zaten nasıl 25 olacak? sanki yeni kiracı gibi?

kesinlikle 22 altında kalın, hatta mümkünse bu seneki kiranın üstüne tüfe ekleyip yollayın, o uğraşsın.

asgari ücreti beğenmeyip bedava diyor adam ya (18 için söylüyorum)

Yani kusura bakmayın da tam olarak neyinizi kıskanacak Miss? Açalım bakalım tüm konularınıza, 1 tane kıskanılacak konu bulun çıkıp hepimiz evet demek ki içten içe kıskanıyoruz diyelim 🙄

Burada 3 4 kişi var ne zaman post açsa hah geldi yine bir şeyden şikayet edip yine hiçbir şey yapmayacak diyorum, bu listede 1 numaraya zorluyorsunuz Çiçeğin bile önüne geçtiniz o konuda tebrik etmem lazım.
Beni değil..ama her çocuk yapana neden çocuk yapıyor demenin kendi içinde başka bir eksikliği lazim.

eski kiracının kirası zaten yeni girenden daha uygun olması gerekmiyor mu? 22 bine şubatta girdiyse o kişi sizin zaten nasıl 25 olacak? sanki yeni kiracı gibi?

kesinlikle 22 altında kalın, hatta mümkünse bu seneki kiranın üstüne tüfe ekleyip yollayın, o uğraşsın.

asgari ücreti beğenmeyip bedava diyor adam ya (18 için söylüyorum)
Son yazdığına cevap vermemiştim adamın. Sonra şimdi burdan gazla yazdım. Kabul etmiyorum tekrar düşüneceğim diye. Zaten benim zoruma giden tavrı. O kadar üstten ve o kadar benim malım istediğimi yaparım tavrı var mı. Hak hukuk nerde kalıyor o zaman. Hani şey dese. Evet yasal oran bu ama şu miktara çıkabilir miyiz dese neyse. En yüksek ilanı baz alıp bana yılda 120 bin kaybettiriyorsunuz diyor

Tekrar krediyi gözüm yemedi. Araba alıp çocuklarla anı biriktirmek istedim.
Ev ihtiyacın varken, sırf anı biriktireyim diye araba alırsan, kusura bakma ama "kendim ettim, kendim buldum" demekten başka çaren yok. Pandemi öncesi kredi kullanıp o evi almış olsaydın, şimdi anı biriktiriyor olurdun.

Beni değil..ama her çocuk yapana neden çocuk yapıyor demenin kendi içinde başka bir eksikliği lazim.
Çok yanlış düşünüyorsunuz. Misal ben sizin postlarinizi okuyunca, saçı başı dağılmış, kendine hiç bakamayan, evi darmadağın, bu kadar kendine bakamadigi halde bir de çocuklarla uğraşan biri canlanıyor gözümde. İnanın hiç kıskanılacak bir şey değil, belki size üzülme hissi biraz da çocuklar perisan diye sitem. Bu kadar tükenmişlik bana çok fazla geliyor açıkçası, hala daha da çözüm odaklı değilsiniz sadece şikayet edip konuyu orada bırakıyorsunuz.

Yani emin olur MissCherryBlossom MissCherryBlossom sizi kıskanmıyordur. Bana ne kadar sevimli ya da cazip gelmese de hadi size öyle geliyordur çocuk ama kıskanacak olsa bile belki hayatı daha oturmuş birini kıskanır yani burada neden çocuk yaptın dediği kisileri değil.

X