Kira zammı ve aşırı duygusallasmam

Kötü giden evliliğine rağmen hamile kalmaya çalışanlara ben de yapmayın etmeyin diyorum da halihazırda dünyaya gelmiş çocukla ilgili neden yaptın yapmasaydın demek zorbalıktan başka bir şey değil
Belki idrak ederler bir şeyleri, silkelenir kendilerine gelirler de üçüncüyü dördüncüyü yapmazlar be Kedi öyle deme aslksks

İnsanlar sizin duygusal çöp kovaniz olsun istiyorsunuz yani. Dertleşmek değil bu. Siz gelip bir sürü negatif saçıp gidiyorsunuz. Başka konu olsa insan vaktini harcadiktan sonra acaba bir faydamız olmuş mudur diye tatmin olur en azından, sizinkini okuduktan sonra ful negatif hisler dolup bir de boşa vakit harcamışız hissi oluyor.

Ha yazma diyorsanız evet zaten son posttan sonra ben de yazmam demiştim ama insanlara kıskanç dediniz diye dayanamadım. Neyse zaten bu tarz konulariniza daha da yazmam, instagram psikologları cümleleriniz çok yoruyor.
Siz benim arkadaş ortamimda olsaydınız bu dediğinizde haklı olurdunuz. Burasının konu başlığı ne. Bir derdim var. Madem duygusal çöp kovasi olmak istemiyorsunuz neden giriyorsunuz? Her gün bir derdim var topigine girip duygusal çöp kovası olmak istemiyorum kadar komik bir cümle yok. Jüri olmaya giriyorsunuz o halde. Bu yolla da kendi egonuzu falan tatmin ediyorsunuz demekki. Dayanışma niyetiniz yoksa. Foruma girme amaciniz bu

Son düzenleme:
Sizin çocuk sahibi olmanız bana göre gayet doğal. Eğitimli ve meslek sahibi bir kadınsınız, olumsuz bir durumda çocuklarınızı çekip çevirebilirsiniz. Zor olur ama yaparsınız. Hatta ben maddi durumu ne olursa olsun her kadının bir kere de olsa anne olmayı hak ettiğini düşünüyorum. Ama bir kere. Ve ben de birçok konuda üyelere neden çocuk diye sitem eden üyelerdenim. Bu içgüdüsel bir şey değil, ortada eşle ilgili bir sorun varsa gayet planlı programlı hareket edilebilir. Mesela benim için en üst sınır ikiydi, bitti. Bundan sonraki süreç korunma odaklı olacak. Evliliğimde her şey yolunda. Eşim mükemmel değil tabii ki ama birbirimizi çok seviyoruz, bu birçok şeyi tolere etmemizi sağlıyor. Ailelerle ilişkilerimiz de güzeldir. (Bunu söyleme sebebim mutsuzluğumun acısını kimseden çıkarmadığımı bilmenizi istemem.) E üzerime ceketini atsa hamile kalan biri olarak ben nasıl birilerini çocuk için kıskanıyor olabilirim? Tamamen uyduruk bir tespit bu. İnsanlar çocuklara üzüldüğü için yapmayın diyorlar. Ben şahsen böyleyim.
Sizinki de yağmur yağdı bana ördek dedi hikayesi oluyor. Ben onu miss için söyledim çünkü gelip beyin yok diyecek kadar ofkelenmesinin başka anlamı olamaz. Bütün ilişkiler sonsuza kadar sürmez. Avrupa'da yaşayıp orayı öven kişiler de gelip buraya çocuk yapma yazıyor. Soruyorum Avrupa'da kaç kişi aynı ilişkide ömrünü geçiriyor. Çocuk sahibi olmakla ilişki yürütmek aynı şeyler değil. Sizin sağlıklı ilişkiniz eşinizin yada sizin başka birine aşık olmanizla bittiğinde ne olacak. Siz neden çocuk yaptınız diye sorgulanacak misiniz?

Sizinki de yağmur yağdı bana ördek dedi hikayesi oluyor. Ben onu miss için söyledim çünkü gelip beyin yok diyecek kadar ofkelenmesinin başka anlamı olamaz. Bütün ilişkiler sonsuza kadar sürmez. Avrupa'da yaşayıp orayı öven kişiler de gelip buraya çocuk yapma yazıyor. Soruyorum Avrupa'da kaç kişi aynı ilişkide ömrünü geçiriyor. Çocuk sahibi olmakla ilişki yürütmek aynı şeyler değil. Sizin sağlıklı ilişkiniz eşinizin yada sizin başka birine aşık olmanizla bittiğinde ne olacak. Siz neden çocuk yaptınız diye sorgulanacak misiniz?
Ne yazdığınızın farkında değilsiniz herhalde. Çocuk muhabbeti yapanlara ay bi bitmediniz diye başlayıp bu sitede böyle bir grubun, tayfanın varlığından söz ettiniz. Siz beni kast etmemiş olabilirsiniz ama onlardanım mesela. Sizinki gayet normal bana göre dedim. Bunun da Miss ya da başkası fark etmez, kıskançlıkla falan ilgisi olmadığını belirttim. Benim çocuk sorgulaması yaptığım insanlar da en başından beri sağlıksız ilişkisi olan kadınlar. Burada bir sürü var böyle hikaye. Güzel başlayan ilişkiler de elbet bir gün bitebilir ama başından beri mutsuz, sevgisiz olan bir ortama kocası kendisine bağlansın diye göz göre göre çocuk getirmek bir zahmet eleştirilsin. O çocukları topluma salıyorlar, sonra biz uğraşıyoruz.

Ne yazdığınızın farkında değilsiniz herhalde. Çocuk muhabbeti yapanlara ay bi bitmediniz diye başlayıp bu sitede böyle bir grubun, tayfanın varlığından söz ettiniz. Siz beni kast etmemiş olabilirsiniz ama onlardanım mesela. Sizinki gayet normal bana göre dedim. Bunun da Miss ya da başkası fark etmez, kıskançlıkla falan ilgisi olmadığını belirttim. Benim çocuk sorgulaması yaptığım insanlar da en başından beri sağlıksız ilişkisi olan kadınlar. Burada bir sürü var böyle hikaye. Güzel başlayan ilişkiler de elbet bir gün bitebilir ama başından beri mutsuz, sevgisiz olan bir ortama kocası kendisine bağlansın diye göz göre göre çocuk getirmek bir zahmet eleştirilsin. O çocukları topluma salıyorlar, sonra biz uğraşıyoruz.
Başından beri mutsuz sevgisiz olduğu vs de kendi varsayımlarıniz. O tayfadan birini çok yakından tanıyorum. Onun da çocuğu var. Bu yorumları yapabilecek bir hayatı yok asla. Bu şekilde kendi hayatındaki sorunları perdeleyip ego tatmini yapıyor. Çocuksuz ve düzenli ilişkisi olmayanlar içindeki çocuk ve düzenli ilişki arzusu ile bu yorumu yapıyor. Evet sizin tayfada sorun var. Herhangi birinin başka bir konu ile ilgili açtığı bir konuya o zaman neden çocuk diyen herkes sorunludur. Net.

Bana göre de bu kadar empati yoksunu kişiler çocuk sahibi olmamalı mesela. Çünkü sizin yetiştirdiğimiz çocuklar da empati yoksunu olur. Sizinkiler de bana ve benim çocuklarıma denk gelecek. Çok üzücü bu sosyal medya terorizminin bu kadar artması. Sizin yolunuz ile de gelecek kuşaklara aktarılması. Bence sizin gibi insanlarin neden çocuk yaptığı sorgulanmalı.

Siz benim arkadaş ortamimda olsaydınız bu dediğinizde haklı olurdunuz. Burasının konu başlığı ne. Bir derdim var. Madem duygusal çöp kovasi olmak istemiyorsunuz neden giriyorsunuz? Her gün bir derdim var topigine girip duygusal çöp kovası olmak istemiyorum kadar komik bir cümle yok. Jüri olmaya giriyorsunuz o halde. Bu yolla da kendi egonuzu falan tatmin ediyorsunuz demekki. Dayanışma niyetiniz yoksa. Foruma girme amaciniz bu
3 4 üye dışında kimsenin postu bende öyle bir etki yapmıyor. Çoğunda yazılan değişik fikirleri aklıma yazıyorum, ya da birisi bir yorumdan faydalanmış oluyor mesela o da hoşuma gidiyor. Ama bazıları ruh emici gibi sürekli şikayet ediyor, gelen tüm çözüm önerilerine olmaz bu olmaz, hop 2 gün sonra aynı post🙄

Zaten adamın bu zihniyeti beni yıpratıyor. Dese ki tamam olması gereken 18 ama 25 e çıkabilir misiniz. Ben de desem ki 20 olsa o da dese ki 22 ye bari çıkın. Ama üslup o şekilde değil. Sanki bana bedavaya ev vermiş lutfetmis gibi konuşuyor. 21 i bile yanlışlıkla söylemiş en son öyle diyor. Ben çok çok düşük söyledim diyor. Biraz saçma duygusal davrandım çok muhatap oldum aslinda.
Gerilmek istemediğim için yıllık iznimden önce uzlaşmak istedim. Ki bu yıl sorun olmaz diye düşünüyordum. Resmi hak 18 o da 20 ister herhalde dedim. Bunu bile küfür gibi karşılıyor. O yüzden bu kadar fazla muhatap olmuş oldum. Sene içinde başka bir konuda daha iyi bir iletişimimiz olmuştu. Ona güvenerek ben aramak istedim. Eşimle konuşmadan ben arayıp uzlasayim dedim. Geçen yıl onunla tehditvari konuşmuştu ev sahibi çünkü..ben kadınım diye yükselmez düzgünce anlaşırız diye düşündüm. Gereksiz muhabbete girdim resmen

Kesinlikle 18 yolla ve muhatap dahi olma.
18 gayet iyi.
22 kesinlikle vermeyin.

• Beğen
Reactions: Gif
Sizin tayfadan olan dediğim kadına kocası araba kullanmasına izin vermiyor. Buraya gelip kocam şöyle iyi yazıyor. Başka konuda neden çocuk yaptın diyor. Bu mu şimdi toplum için üzülme. Bu mu şimdi doğru evlilik doğru koca? Siz kocanizi ideal , evliliğinizi ideal zannediyorsunuz diye öyle olmuyorsunuz. Veya sizin evliliğiniz çocuğa layık diğeri değil olmuyor.

3 4 üye dışında kimsenin postu bende öyle bir etki yapmıyor. Çoğunda yazılan değişik fikirleri aklıma yazıyorum, ya da birisi bir yorumdan faydalanmış oluyor mesela o da hoşuma gidiyor. Ama bazıları ruh emici gibi sürekli şikayet ediyor, gelen tüm çözüm önerilerine olmaz bu olmaz, hop 2 gün sonra aynı post🙄
Para verip mi okuyorsunuz. Okumayin. Bu kadar basit. Ben aynı üyeleri okumuyorum mesela. Okumayin. Bu bir iş mi..size her gün kk da 30 konu okuyun çözün diye görev mi verdiler. Ego tatmini yapmak için insanların sinirlerini tahrip ediyorsunuz sadece

Başından beri mutsuz sevgisiz olduğu vs de kendi varsayımlarıniz.
Hayır kendi varsayımım değil, üyelerin beyanı böyle. Mesela siz böyle bir şey söylemediniz. Size ne diyebilirim ki bu konuda?
Evet sizin tayfada sorun var. Herhangi birinin başka bir konu ile ilgili açtığı bir konuya o zaman neden çocuk diyen herkes sorunludur. Net.
Habire kocasının maddi manevi şiddetinden dert yanıp bir yandan da ovulasyon takibi, gebelik testi yapan üyeye neden çocuk diye sorulabilir. Bu beni neden sorunlu bir birey yapsın? Bu kadınla empati kuramıyorum diye mi çocuk yapmamalıyım mesela? Dışarıdan şu yazdıklarınıza dönüp bi bakın. Sizin net dediğiniz yargılarınız hayatın gerçekleriyle örtüşmüyor maalesef.
Bana göre de bu kadar empati yoksunu kişiler çocuk sahibi olmamalı mesela. Çünkü sizin yetiştirdiğimiz çocuklar da empati yoksunu olur. Sizinkiler de bana ve benim çocuklarıma denk gelecek. Çok üzücü bu sosyal medya terorizminin bu kadar artması. Sizin yolunuz ile de gelecek kuşaklara aktarılması. Bence sizin gibi insanlarin neden çocuk yaptığı sorgulanmalı.

Sizin tayfadan olan dediğim kadına kocası araba kullanmasına izin vermiyor. Buraya gelip kocam şöyle iyi yazıyor. Başka konuda neden çocuk yaptın diyor. Bu mu şimdi toplum için üzülme. Bu mu şimdi doğru evlilik doğru koca? Siz kocanizi ideal , evliliğinizi ideal zannediyorsunuz diye öyle olmuyorsunuz. Veya sizin evliliğiniz çocuğa layık diğeri değil olmuyor.
Ama benim eşim yalnız bana göre değil, gerçekten makul bir adam. İyinin ve kötünün ayrımını hepimiz az çok biliyoruz. Biraz önce de dedim, kesinlikle mükemmel değil, ideal değil. Ama baba olmayı hak eden biri. O konulardaki eleştirdiğimiz adamlarla kıyaslamak bile saçma. Burada bahsettiğiniz çok uç bir örnek. Ne demek araba kullanmasına izin vermemek? Rahatsızsanız bu tarz bir ikiyüzlülüğe şahit olduğunuzda böyle arkadan konuşmak yerine direkt söyleyin bence. Bir daha ahkam kesemesin öyleleri.

Hayır kendi varsayımım değil, üyelerin beyanı böyle. Mesela siz böyle bir şey söylemediniz. Size ne diyebilirim ki bu konuda?

Habire kocasının maddi manevi şiddetinden dert yanıp bir yandan da ovulasyon takibi, gebelik testi yapan üyeye neden çocuk diye sorulabilir. Bu beni neden sorunlu bir birey yapsın? Bu kadınla empati kuramıyorum diye mi çocuk yapmamalıyım mesela? Dışarıdan şu yazdıklarınıza dönüp bi bakın. Sizin net dediğiniz yargılarınız hayatın gerçekleriyle örtüşmüyor maalesef.
Ben isimlere bakarak okumuyorum. Kim ne diyor aklımda tutmuyorum. Asayidaki mesajları ararken sizin ilk mesajınızı da okudum. Size empati yoksunu diyemem. Cunku aynı şeyi farklı cümlelerle farklı üslupla empati ile kurabilirsiniz. Ama iki tane örnek bırakıyorum aşağıya. Bu iki örnek ve benim konum ev sahibi kira konusu.. yazılanlar aşağıda. Bu tayfaya şimdi siz benim için iyi olsunlar sosyal cevreyi düşünüyorlar falan kısmına inandiramazsiniz. Bu üslupla yazan bir insanın. Üstelik durduk yere daha bismillah ilk cümleleri boyle olan bir insanın empati kurması mumkun değil. Empati yoksunu insanlar da toplum için bence çok daha tehlikeli ve kötü. Toplumu bir arada tutan şey anlayış ve ilişkilerdir. Bu agresiflikle , bu saçma üslupla yetişen çocuklarla benim çocuğum da asla aynı ortamda bir araya gelmesin mesela. Hani illa birine neden çocuk dersem bu tarz insanlara derim
Bu arada da sürüne sürüne çocuk yaptınız ha vallahi iyi canınız istemiş Allah yolunuzu açık etsin bereketlendirsin hayatınızı ..Sadece dua edebildim makul mantıklı önerim yok ama tıpkı çocuk yapmanızın zaman yanlışlığı gibi koca boşamanında yanlış zamanındasınız gibi ………..

Eeee aynen onu diyoruz kanka, üremek beyin gerektirmiyor ama planlama yapmak beyin gerektiriyor o da herkeste yok🤐🤐

Yazmasını istemediğin kişileri konundan engelleyebilirsin. Hani doğmuş çocukları geri gönderemeyeceğine göre tartışma bitmiş olur en azından, konu dağılmamış olur
İlk başta öyle yaptım ama. İlk başta cevap vermedigim için direkt engelleyebildim
Sonrakilere cevap verdiğim için cevap hakkı doğduğu için engellemedim. Yoksa baştan bu fikirdeydim. Alakasız yorumlarla canımı sıkmak istemiyordum.

Ben isimlere bakarak okumuyorum. Kim ne diyor aklımda tutmuyorum. Asayidaki mesajları ararken sizin ilk mesajınızı da okudum. Size empati yoksunu diyemem. Cunku aynı şeyi farklı cümlelerle farklı üslupla empati ile kurabilirsiniz. Ama iki tane örnek bırakıyorum aşağıya. Bu iki örnek ve benim konum ev sahibi kira konusu.. yazılanlar aşağıda. Bu tayfaya şimdi siz benim için iyi olsunlar sosyal cevreyi düşünüyorlar falan kısmına inandiramazsiniz. Bu üslupla yazan bir insanın. Üstelik durduk yere daha bismillah ilk cümleleri boyle olan bir insanın empati kurması mumkun değil. Empati yoksunu insanlar da toplum için bence çok daha tehlikeli ve kötü. Toplumu bir arada tutan şey anlayış ve ilişkilerdir. Bu agresiflikle , bu saçma üslupla yetişen çocuklarla benim çocuğum da asla aynı ortamda bir araya gelmesin mesela. Hani illa birine neden çocuk dersem bu tarz insanlara derim
Bu mesajları şimdi okuyorum. Üslubu yanlış evet. Ben çocuk sorgulaması kısmından dolayı dahil oldum konuya. Sitede böyle bir gruptan bahsedildiği için açıklama gereği duydum.

• Amin
Reactions: Gif
Para verip mi okuyorsunuz. Okumayin. Bu kadar basit. Ben aynı üyeleri okumuyorum mesela. Okumayin. Bu bir iş mi..size her gün kk da 30 konu okuyun çözün diye görev mi verdiler. Ego tatmini yapmak için insanların sinirlerini tahrip ediyorsunuz sadece
Dedigim gibi, insanlara kıskanç diyene kadar kira kısmına bakıp geçiyordum, diğer sikayetlerinize yazmamayi düşünüyordum. Orada artık komik geldi yani yazdığınız şey ve yorum yaptım. Yoksa çocuğunuzla falan ilgili neden yaptınız gibi bir yorumum hiç yok. Ama çocuğu yok ilişkisi yok diye kadına neler dediniz yani gerçekten demek ki kendinizi daha başarılı görüyorsunuz 🙄 tuhaf şey

X