Kınada kadınları süzen koca???

Eşin kadınlara baktığı için kendinden biliyor ve seni de o sebeple kısıtlıyor bakarlar ederler diyor.
Namusun kadını erkegi yoktur. Gözüne sahip olsun. Herks istediği gibi giyinir eder eşine bakma hakkı doğurmaz bu sekilde giyiniyorlar diye. Madem namazın da niyazında biri bilir. Hesabı kadına acik giyindin sen dye sorulurken adama da neden baktın diye sorulacak... zaten sende söylemişsin kişi kendinden bilir işi..

Tartıştık yine ve bana ne düşünüyorsan düşün umrumda değil dedi... öyle mi dedim, bir gün sadakat konusunda güvensizlik yaşarsan anlarsın, dedim..
Madem ne düşündüğüm umrunda değil, yapacak birşey yok... ben olsam böyle davranmazdım ama, ne yapar eder gönlünü alırdım eşimin..

Bir cafede veya kalabalık bir mekanda iken bazen gözüm çarpıyor, erkeklerin hep kadınların poposuna baktığını görüyorum. Ki yanında eşleri varken bakıyorlar, dik dik bakanlar bile var. Maalesef bazı erkeklerin nefsi çok pis, her açık giyinene pis pis salyalarla bakacaklarsa vay halimize..

Eşinize ne derseniz deyin, ne kadar dil dökerseniz dökün inkar edecektir. En iyi kaçış yolu onlar için budur çünkü. Bence sürekli sürekli sormayın artık, cevapları asla değişmeyecektir. Zor bir durum gerçekten, hele ki eşinizin zihniyeti daha da beter bir durumda..

Merhabalar,
Eşim çok kıskanç, giydiğim pantolonların üzerine mutlaka arkamı kapatacak birşey giymem konusunda devamlı tartışma çıkaran biri..

Ve gelelim asıl konuya; dün benim ailemin tarafından birinin kınasına gittik, neyse ben hazırlandım bu işten geldi, giydiğim pantolona birsürü laf, yok işte ten rengindeymiş, mini etek gibi duruyormuş üzerime giydiğim ile.. ( pantolonun üzerine ise istediği gibi kalçamı kapatacak birşey giymiştim) bu sefer de rengine takıldı..
Bir sürü laf saydı etmediğini etti, büyük bir tartışma ile evden çıktık ve bana " şimdi biri dönüp bakarsa, ne bakıyon lan dersem, yanındakini nasıl böyle gezdiriyon " demez mi? Dedi. Kızlar İnanın anormal bir şey Yok, ten rengi pantolonun üzerinde kalçamı kapattığım bir kıyafet düşünün, ettiği laflar buna.
(Haklı olduğum halde ailemle karşılaşacağız,huzursuzluğu sezmesinler anlamasınlar diye gurursuz gibi bir sürü şebeklik yaptım, ama beyfendi havalara girdi, bana sus kes tarzı konuştu)

Ve biz salona geldik, neyse halaylar oynamalar derken..
Yanımda kardeşim oturuyor ve onunla konuşurken eşime gözüm çarptığında 50 yaşlarında bir kadını izlediğini gördüm devamlı, ama bakış açısı sanki poposuna idi kadının..
ama ben bunu birkaç defa yakaladım, elinde su şişesinin kapağıyla oynuyor, bi kadına bakıyor biraz sonra masaya bakıyor sonra bidaha bidaha...
Kadının giyimini anlatayım; kumaş dar paça pantolon üzerine kalçasını kapatan kırmızı-siyah şifon tarzı bir gömlek-bluz giymiş..
Kadının açıkta bir yeri yok... ama kadının fiziği yaşına göre çok güzel, inçe bel toplu kalça...
Eşim kalçalarına bakıyordu sanırım, ben gözüne baktığımda baktığım yer kadının kalçası idi...

Neyse biz arabaya bindik dönüyoruz .
Sana bir şey sorcam ya dedim; sor dedi
Kardeşimle konuşurken sana baktığımda kaç defa fark ettim kadını anlattım böyle böyle bakıyordun sürekli dedim..
Sen benim kıyafetime müdahale ederken başkaları bana bakacak diye sen 50 yaşındaki kadına bakıyorsun, kişi kendinden bilir işi dedim...

Yok işte kıyafetine bakmışta ben de öyle giyinebilirmişimde ( kalçası kapalı giyindiğini söylüyor) ama giydiği kıyafetin ön tarafı kısaymış ta, yakışmamış ta...
Arabada çok uzatmadım, eve girdik..
İlk dediğim laf senin niyetin bozuk, niyetini düzeltmeden asla benim kıyafetlerime karışma dedim..
Başladı yine kadının yaşı başı geçmişte nasıl böyle düşünebilirmişim de, güzel oynuyormuş ona bakmışta..
Orda herkes birilerinin oynayışına bakıyordu, sen de gençlerin oynayışına bakıyordun, o zaman ben de mi kişi kendinden bilir işi diye, sen bu gözle bakıyormuşsun beni de öyle sandın diye düşüneyim dedi..

Yani açıklaması: Kadının güzel oynaması, giydiği kıyafet tarzında benim de giyinmem, ve kadını gelinin annesi sandığı için bakmış oluşu...

Ha birde yaşı başı geçmiş sağı solu kapalı biri için nasıl böyle düşünürsün, eğer bunun zıttı birine baksam bu düşüncede haklısın ve bende sana iZah ederdim diyor..
(Ben bu olaydan sonra çok soğudum,güvenimi tamamen yitirdim)

Ve eşim abdest alıp namaz kılan, namus konularında mangalda kül bırakmayan biri...
Ben şimdi durumu nasıl değerlendireyim?
İşten geldi, birkaç birşey konuştu..
sonra ben konuşmadım, o konuşmadı ben tv izlerken uyumuş, bulunduğu odadan çıktım başka odaya geldim...
Ne yapayım bir yol gösterin..
çok uzun oldu kusuruma da bakmayın lütfen...
Kina dedigin kadin kadina olur erkekler niye geliyorkine.erkek milleti iste.hepsi ayni model onlar hic bakmaz zaten kadinlar giyimleriyle kendilerine baktirirlar

Bir cafede veya kalabalık bir mekanda iken bazen gözüm çarpıyor, erkeklerin hep kadınların poposuna baktığını görüyorum. Ki yanında eşleri varken bakıyorlar, dik dik bakanlar bile var. Maalesef bazı erkeklerin nefsi çok pis, her açık giyinene pis pis salyalarla bakacaklarsa vay halimize..

Eşinize ne derseniz deyin, ne kadar dil dökerseniz dökün inkar edecektir. En iyi kaçış yolu onlar için budur çünkü. Bence sürekli sürekli sormayın artık, cevapları asla değişmeyecektir. Zor bir durum gerçekten, hele ki eşinizin zihniyeti daha da beter bir durumda..

5 yıldır ilk defa böyle bir şeyi yakaladım, yada dikkat etmedim bilmiyorum.. çok zor bir durum:KK43: güvenimi tamamen yitirdim..

Tv programlarinda bile oynayan dansözlere sunucu erkekler ya da programa konuk olan erkekler dönüp bakmiyorlar.
Ayip olmasin diye....
Sizinki maaşallah yanii kalkıp para da taksaymış bari.

Nedense her zaman abdest alan, namazında falan olan insanlar SAPIK.
Eşiniz sapık siz ise kendi karakterinden ödün veren bir korkaksınız.

Memleket eşiniz gibi insanlar ile dolu.
Tiksiniyorum sizin gibi zihniyetlerden.

Kadını sadece bir seks objesi olarak görüyor eşiniz ve eşiniz gibi olan diğer ahlaksızlar.

Sizde eşinize prim vermeye devam edin. Karakter yoksunu olduğunuz için.

Kadınları, kendi hemcinslerinizi sadece bir et parçası olarak gören o adam ile evliliğinize de devam edin.

Yarın öbür gün çocuğunuz olursa aynı şekilde de eğitirsiniz.

Ondan sonra neden her gün bu ülke de tecavüz oluyor. Taciz oluyor. Diye sorun...

Sayenizde.
Ay ithamlara bak üsluba bak :kusmuk:

Evlenmeden önce böyle değildi ki :KK43: dar dar jean kotlar giyiyordum, bu çok dar değil mi demişti bir defasında. Benim giyim tarzım bu, işine geliyorsa dedim kapattı çenesini, bir daha da açmadı ağzını... çünkü müdahale etse ayrılacağımı biliyordu.. ama evlendik ya şimdi söz hakkı görüyor kendinde.. ben de kıyafet yüzünden boşandı diye anılmamak için fedakarlık yapıp daha düzgün giyinmeye başlamıştım..
Düzgünden kastım zaten açık giyinmezdim, ama dar kotların kalçama kadar gelen kısmını kapatmaya başlamıştım felan filan.
Önce veya sonra. Şimdi de kabul etmeyebilirsin. Sendeki bu korkuyu sezerse burdan yürür aman diyim. Sus kes ne ya üstelik sen şirinlik yaparken.

Erkek kınası mı? İlk kez duyuyorum. Kına kıza özel bir şeydir yahu, kadınlar toplaşıp kına yakar, oynar, eğlenirler. Adamı kınaya sokan mantığı anlayamıyorum. He sokunca da böyle oluyor işte..
Bizde erkek tarafı da bir eğlence ile kına yapar, kız tarafı da...
Bazen ayrı ayrı yapılır kız erkek kınası
Bazen bir arada...

Önce veya sonra. Şimdi de kabul etmeyebilirsin. Sendeki bu korkuyu sezerse burdan yürür aman diyim. Sus kes ne ya üstelik sen şirinlik yaparken.

Neden biliyor musun çünkü ilk defa bir tartışmada ona şirinlik yaptım... ve o da ailemin yanına gideceğim için, onlarla aynı ortamda bulunacağım için.. onları üzmemek için yaptım bunu... tabiri caizse bu bir yalakalık.. ve bunu ben eşime ilk ve son defa yaptım..
Ben alacağımı aldım, gördüğüm muamele ortada, haklı iken gönül almaya çalıştım ya.. ne kadar kızıyorum şuan kendime.

Cidden tekrar tekrar bakıyormuydu 50 yaşında bir kadına. Ben ihtimal veremedim.
Düğünde genç kızlar doludur herhalde. Bence takıcak yer aramış olmalısınız.

Gerçekten bakıyordu.. genç kızlara baktığını pek görmedim öyle..
Herkes birilerinin oynayışına bakıyordu diyor, o yüzden gerçekten oynayışına mı bakıyordu diyorum..
ona inanmak istiyorum.. ama gözlerinin hizasına baktığımda kadının poposu var gibiydi :KK43:

Abdest alıp namaz kılmasıyla hiç alakası yok bunun. Bu ramazan birsürü taciz olayı yaşandı, tacizcilerin hepsi de "ama ben oruçluyum" diye savundu kendisini.

Bi de herhangi bir konuyu (namus gibi) çok dile getirip övünen insanlar kendinden bi eksiği kapatmaya çalışıyormuş gibi gelir bana. Psikolojide de bi açıklaması var sanırım bunun.

Her şeyden önce eşinizin size bir gram saygısı yok. Nasıl "kes, sus" diyerek konuşur siz ona şirinlik yaparken? Sevgilim bana kes sesini dese o an dilini g.tüne sokarım onun. Afedersiniz ama eşiniz hiç, bir ömrü paylaşabilecek bir yol arkadaşı değil.

Abdest alıp namaz kılmasıyla hiç alakası yok bunun. Bu ramazan birsürü taciz olayı yaşandı, tacizcilerin hepsi de "ama ben oruçluyum" diye savundu kendisini.

Bi de herhangi bir konuyu (namus gibi) çok dile getirip övünen insanlar kendinden bi eksiği kapatmaya çalışıyormuş gibi gelir bana. Psikolojide de bi açıklaması var sanırım bunun.

Her şeyden önce eşinizin size bir gram saygısı yok. Nasıl "kes, sus" diyerek konuşur siz ona şirinlik yaparken? Sevgilim bana kes sesini dese o an dilini g.tüne sokarım onun. Afedersiniz ama eşiniz hiç, bir ömrü paylaşabilecek bir yol arkadaşı değil.

Yemin ederim eşimi 5 yıldır tanıyorum ve ilk defa benimle böyle konuştu..
şöyle söyleyeyim kendisi anne babasıyla konuşurken değişik şive ile konuşuyor, benle öyle konuşmuyor mesela..
Bu konuda bile sen öyle konulunca senden nefret ediyorum, soğuyorum diye kaç defa söylemişmişim vardır..
Argo değil, küfür değil şive ile konuşuyor ve ben bu konuda uyardım kendisini ve düzeltti..
Yani ben konuşma şekline takan biriyim zaten..

Mesajımı dikkate almayacağınızı biliyorum ama yine de yazmak istedim. Bir arkadaş açtığınız konulardan bahsetmis ben de merak edip baktım. Oncelikle feminist realist ve humanist bir insanim. İki yillik da evliyim. İliskiler guven uzerine kurulur ama guven deyince KEMAL'im yapmaz korlugunden bahsetmiyorum. Kadinlarin icgudulerinin cok yuksek olduguna inanirim hep. Evliliginizin ilk zamanlarindan itibaren bosanmaya karar vermis gibisiniz ve kendinize elle tutulur konu ariyor gibisiniz cunku basta hata yaptiginizi dusunuyorsunuz gibime geliyor. Benim esim 50 yasinda bir kadina baksa oynayisina mi bakti poposuna mi bakti yoksa bana mi oyle geldi bunu anlarim yuz kisiye sorma ihtiyaci duymam. Ben 26 yasindayim fizigim duzgun hos hatun sayilirim 50 yasinda birine bakacak zihniyette kocam varsa bu o anda belli olmaz ki sinyalini vermistir.Kimse burda yasadiginiz bir olay uzerinden esinizin gercek kimliginin tanisini koyamaz. Ahkam kesenler yaniliyor olabilir. Yani demem o ki kinayi kadini filan gecin. Adami seviyor musun? Sence gercek maksadi ne? Ne kadar guveniyorsun ona? Kapiyi actiginda oteki yarim geldi diyebiliyor musun? Aranizda farkliproblemler varsa cozmek icin ne kadar cabaladin? Ya da sen bilirsin bosanmak da cok populer bu ara(!) Hakkinizda hayirlisi olsun. Saglicakla kalin.

Mesajımı dikkate almayacağınızı biliyorum ama yine de yazmak istedim. Bir arkadaş açtığınız konulardan bahsetmis ben de merak edip baktım. Oncelikle feminist realist ve humanist bir insanim. İki yillik da evliyim. İliskiler guven uzerine kurulur ama guven deyince KEMAL'im yapmaz korlugunden bahsetmiyorum. Kadinlarin icgudulerinin cok yuksek olduguna inanirim hep. Evliliginizin ilk zamanlarindan itibaren bosanmaya karar vermis gibisiniz ve kendinize elle tutulur konu ariyor gibisiniz cunku basta hata yaptiginizi dusunuyorsunuz gibime geliyor. Benim esim 50 yasinda bir kadina baksa oynayisina mi bakti poposuna mi bakti yoksa bana mi oyle geldi bunu anlarim yuz kisiye sorma ihtiyaci duymam. Ben 26 yasindayim fizigim duzgun hos hatun sayilirim 50 yasinda birine bakacak zihniyette kocam varsa bu o anda belli olmaz ki sinyalini vermistir.Kimse burda yasadiginiz bir olay uzerinden esinizin gercek kimliginin tanisini koyamaz. Ahkam kesenler yaniliyor olabilir. Yani demem o ki kinayi kadini filan gecin. Adami seviyor musun? Sence gercek maksadi ne? Ne kadar guveniyorsun ona? Kapiyi actiginda oteki yarim geldi diyebiliyor musun? Aranizda farkliproblemler varsa cozmek icin ne kadar cabaladin? Ya da sen bilirsin bosanmak da cok populer bu ara(!) Hakkinizda hayirlisi olsun. Saglicakla kalin.
Ağzınıza yüreğinize sağlık. Bu kadar doğru bir yorum olur ancak. Konu sahibi hep bir bahane arıyor boşanmak icin her konusunda zaten aynı sekilde tavrı. Heryeri kapalı 50 yaşında bir kadına niye baksın ki demiyor. Ayrıca tam emin de degil baktığından diger yorumlarinda belirtmiş bunu da ki esinin şiveli konuşmasında bile sogumaya vardiriyor işi. Bu yaşta bu olgunlugunuz adına sizi kutlarim

Gerçekten bakıyordu.. genç kızlara baktığını pek görmedim öyle..
Herkes birilerinin oynayışına bakıyordu diyor, o yüzden gerçekten oynayışına mı bakıyordu diyorum..
ona inanmak istiyorum.. ama gözlerinin hizasına baktığımda kadının poposu var gibiydi :KK43:
Ya kına gecesinde herkes birbirine bakar. Olay o değil mi zaten oynayan oynar diğerleride oynayanları izler. Kocanla böyle bir ortama giriyorsan buna hazır olmalısın ki bu olağandır, normali budur yani. Kadın kalçasını sallıyosa oynarken, kocan da oraya bakar haliyle. Buna neden şok oldun anlamadım.

Neden dikkate almayım mesajınızı..
Buraya fikir almak için yazdım, her mesaja cevap veriyorum.
Sinyallerini daha önce verir diyorsunuz da, eşim yanımda kadınları süzen biri değildi zaten 5 yıldır.. aynı ortamda benimle ilgilenir, benim gözlerime bakarak konuşurdu.. nasıl anlayabilirim ki ..
Öncelikle kadın 50 yaşlarında idi ama fiziği 30 yaşındaki bayanlara taş çıkarırdı..
Her yeri kapalıydı kadının, kumaş pantolon , güpürlü gibi şifon bir bluz poposunu da arkadan nispeten kapatıyordu..
Eşim zaten kabul ediyor kadına baktığını, ama kıçına başına değil oynayışına bakıyormuş beyfendi..
Giydiği kıyafet tarzında ( poposunu kapatan) benim de öyle giyinmemi geçirmiş içinden..
Birde gelinin annesi sanmış kadını, güzel de oynuyormuş o maksatla bakmış ..

X