Kim bu orta gelirliler?

çok sevindim sizin adınıza, artarak devam eder umarım.
Teşekkür ederim eskiden bende önce borçları bitirip birikim öyle yaparım kafasındaydim. Ama borçlar bir şekilde her ay ödeniyor çok şükür. kenarda biraz ev pesinatim olsa fena olmaz diye düşünüyorum artık. Biz de lojmanda oturuyoruz ve 4 sene sonra çıkacağız biriktirdiğim altınlar ev pesinati olacak inşallah. siz de evinizi alırsınız umarım bu hafta

4 sene çok güzel bir süre birikim için. siz de bir yatiyad üyesisiniz :) birkimlerimizin kat be kat artacağı günleri de görürüz umarım ve evet umarım bu hafta alabilirim o evi. çok huzursuzum o konuda.

Kiradayım mali müşavirim 12.000 e çalışıyorum henüz zam belli olmadı. Bu orta gelirli kim biz de anlamıyoruz eşimle. mümkün değil 20.000 tl aylık kredi ödemek
Çocuk yapsam evde oturmak zorunda kalacağım bir süre ekonomi düşünmekten hiç bir şeye cesaret edemiyoruz.
Ama mülteciler bizden rahat çocuk konusunda

3 mü milyon? Geçen sene ev alabilenler çok şanslılar,yani biz. Darısı ev almak isteyenlere inşaAllah.

3 mü milyon? Geçen sene ev alabilenler çok şanslılar,yani biz. Darısı ev almak isteyenlere inşaAllah.
Osmaniye’de yaşasak belki yine alabiliriz. Antep’in taşı toprağı altın mübarek, burada yaşamanın bir bedeli var sjsjjsjs

Rezidans, havuz nerden cikti anlamadim ama bahsettigim proje sifir evler için gecerli. Onlar da proje kapsamindaki evler. Ist da afedersiniz köpek baglasaniz durmayacak evlere 3 4 milyon istiyorlar artik. Onlara da kredi cikmiyor

kendi aile çevremde çok yok ama
babamdan dolayı kurum lojmanına oturduk biz senelerce
orada da insanlarla akraba gibi oluyorsun çocuklarını çocuklarını hep tanıyorsun
lojmandan çıktıktan sonra aileler veya bu ailelerin çocukları olarak bakınca, neredeyse kimse düz bir evde oturmadı, herkes rezidans tipi evlerde şu anda. havuzlu güvenlikli, kimi jakuzili kimi bilmem neyli. ortalama memur ailesinin üniversite mezunu çocukları bunlar. beyaz yakalı. tek fark aileler %90 tek çalışan erkekti çocuklar %90 karı-koca çalışıyor.

istanbulu ben pek bilmiyorum bahsettiğim yer ankara. genel olarak 85 sonrası doğumlu kuşak en azından 90 zorlarsak 95e kadar olan kuşak böyle. sonrasını da çok bilmiyorum çünkü yaş farkımız çok açılıyor. ve onlar daha muhtemelen evlenmedi.

ama bu bahsettiklerim genel olarak aileler zaten önceden, çocuklar da evlenmeden önce ya da hemen evlenir evlenmez evini almıştı, yani şu son 2 senede değil. ben bekarım. ben 8 sene önce almıştım ama havuz mavuz peşine düşmemiştim. oturmam orada zaten de olsun alayım diye almıştım.

bu kredi kampanyası için 0 şartı var onu biliyorum.

Ben de memleketten ev alırım belki diyordum ama yazılanları görünce hiç gidip kendimi yormayayım diye düşündüm şimdi.
Biz düz vatandaş için değilmiş demek.

ne güzel bir konu, ne yerinde bir serzeniş..
açıkçası öyle haklısınız ki.. şundan 3 sene önce ev almış olanlar piyango vurmuş gibi sevinçliler şu an! bu da tartışılır.
yazıp yazıp siliyorum resmen konu uzuyor sakız gibi..
size sonsuz katılıyorum.

Keşke hayatımızı ipotek altına almadan, istediğimiz evi, yazlığı, arabayı vs.. alabilsek. İhtiyaç bunlar lüks değil.

evet kesinlikle ele geçen nakiti bir yere değerlendirmek ve taksitle, gerekiyorsa kredi kartı ile vadeli almak lazım.
Birikim mantığı önce köşeye at, kalanı harca.
2 ay önce elimdeki nakit para ile telefon aldım, taksitle almadım güya. 500 lira vade farkı çok geldi. Alışveriş kredisi ödemem dedim.
Oysa mantıklı yere yatırım yapıp, ürünü vadeli alsaydım şu an vade farkından hariç 2500 net kar etmiş olacaktım.
Gider onunla da tablet, kulaklık bşy alırdım.

yatırım tavsiyesi değildir! ama fikir isteyene alternatif olabilir yazdığım sadece bir örnek !..

4 sene çok güzel bir süre birikim için. siz de bir yatiyad üyesisiniz :) birkimlerimizin kat be kat artacağı günleri de görürüz umarım ve evet umarım bu hafta alabilirim o evi. çok huzursuzum o konuda.
merhaba, 0.69 a başvuracak mısınız? hiç bankaya gidip bilgi aldınız mı?

Hayır artmaz, sadece aile geliri gösterebilirseniz artar. Mesela yaşlı birisi sizin yanınızda kalıyor gibi gösterirseniz ve o kişinin emekli parası varsa onu da aile geliri gösterip miktarı arttırabilirsiniz.
ya bunu ben de önerdim. kayınbabamı bizde yaşıyor gösterelim diye. bana bir emlakçı olmaz 1 yıldır aynı evde yaşamanız lazım dedi

ben sizin yeeinizde olsam 1 milyona ev alınabilecek bi şehirden ev alıp kiraya veririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…