Kim bu orta gelirliler?

şu anki kampanya için konuşursak: kampanya sadece 0 evleri kapsıyor.

2. el ev almak için kredi çekecek olsak (kapmanyadan bağımsız olarak yani) bankalar 200-300 bin gibi krediler veriyor. özeller ancak gereken tüm tutarı verebilir onların da faizleri korkunç. kısacası kredi piyasası tıkanmış durumda.

Bir de o var. Oğlum şimdi okulumun yanındaki kreşte ama ilkokula başlayınca da buradaki bir devlet okuluna kaydetmek istiyorum. Başka semtte yaşasam da aklımda o okul var. Buralara en yakın yerler belli. Oralardan ev alsak borçtan dolayı araba olmayacağı için -tabii kredi çıkarsa- gidiş gelişim her gün iki üç saat sürer. Düşün düşün işin içinden çıkamıyorum. Zorlasak belki bir milyon çıkar bizden ama hiçbir işe yaramıyor. Allah yardımcımız olsun.

hala var ama oran çok yüksek. gerçi belki bu 0.69 gelince değişir faiz oranları. bir de %90’ına kredi kullandıran bir ev hiç duymadım

8 sene önce evlendigimizde kendi evimizi alalim diyip krediyle bir ev aldik borcu bitti tam rahata erdik dedik, esimin calistigi kurum özelleşti tasindik kiraya geldik.
ev satip ev alalim diyoruz evimiz bulundugumuz yerin ev fiyatlarini pek kasilamiyor anca 1+0 yada cok eski yapilar.
dediginiz gibi tokiye bakalim dedik evimiz var diye ev alamiyoruz ev olmasa kredisine gucumuz yetmiyor.
biz 1300 lira kredi odeyip ev sahibi olduk, simdi kiralar en kotu 8 9 bin çikmazdayiz ya resmen eli zengin ediyoruz şuan kiracilar olarak.
ev alamiyosun ev sahipleri isini garantiye alip tahliye taahhutnamesi imzalattiriyo katakulleye getirip ne oldugunu anlamiyosun sacma sapan bir hal ya

Seneye de yasal artış oranını yaparız yine.
Bu sene Yasal artış oranı diye bir şey olmayacak. Ev sahibi-kiracı kendi arasında anlaşacak.
Bende Antalya’da yaşıyorum. Ev sahibim Özbek. Vatandaşlık almak için bu siteden 3 tane daire almış. 2020’de 2 milyon tl gayrimenkul alana vatandaşlık veriliyormuş. Oturduğum evin 700 bin tl idi satış fiyatı. Şu an bu eve 4 milyon tl istiyorlar. Ben 4.5 bin tl kirada oturuyorum. Aynı daireye 15 bin tl istiyorlar. Ev sahibi muhtemelen bu sene beni atacak.
Lara’da oturuyorum ben. Migros’a gidiyorum. Önümde Rus, arkamda Ukraynalı. Kendi ülkemizde biz sığıntı durumuna düştük.

Aynen öyle yakinda millet cadir kurup sokakta yasamaya basliycak. Bu derece sacmalayamaz kira artislari. Kim kazaniyo ki bu paralari ben anlamıyorum. Okullara 100 de 100, kiralara 100 de 100. Kimin maasina geldi o kadar zam. Kimde var o para?

yatırım için youtube da Cihat ÇİÇEK var onu izleyin. kendisi ile mayıs ayında bir video ile tanıştım ve resmen yatırıma bakış açım değişti. tüm zorda olanlara özellikle kadınlara bu adamı dinlemelerini önreiyorum. 1*2 video değil 10 tane videosunu iş yaparken fln dinleyin.

ev almak kesinlikle şart ama nasıl, önce peşinatı ayarlamak lazım. yatırım tavsiyelerini buradan yazamıyuorum maalesef. kendisi çok güzel anlatmış, onu dinleyin. tokiden uzak durun, geri ödemesi sabit olmayan bir şeye zenginin bile gücü yetmez. toki saçmalıktır, kurada adı çıkanlara da çok üzülüyorum yazık onlar da seviniyor.

Ben bekarken aılemle yıllarca ev alma hayalı kuruyorduk (bir ara varlıklıydık iş yerimiz kundaklanınca borcları odeyemez oldu babam) o hayal hala hayal ( kendi ülkemizde o kadar cok calısıyoruz bir çöp sahibi olamıyoruz

Merhaba ben de Antalyadayim. Burası bir küçük Rusya oldu adeta. Kira artışları inanılmaz. Allah yardımcısı olsun herkesin.
Bir de terbiyesizler. ben Rusları bizden medeni sanirdim.bu ülkeye istediği gibi elini kolunu sallayarak girince herkes haddini bilmiyor tabi.
Alt komsum kızını jimnastik "e yazdırmak istemiş. hoca Rus, öğrenciler icinde iki tane Türk var. resmen Rusça bilmemenin zorluğunu yaşıyormuş düşünün.
Amacım asla ayrımcılık değil,ama memleketimde kendi insanım sokakta kalırken, bu durumları görmek beni de rahatsız ediyor.
Bir yandan da bu kadar kira artisini yapan dabbizim insanımız.
Ruslar daha fazla para verdiği için onlara satmak yada kiraya vermek daha karlı geliyor.
Ne diyelim ki.

Ah

ben Rusyada çalışıyorum aslında kibar insanlar ama egolular. aşırı disiplinliler. işiniz zor gerçekten her şeyden kısıp yatırım yapmanız lazım. sadece makarna yesek ki o da lüks doğalgazı açmadan battaniyelerle otursak da yatırım yapsak yeridir

Antalyanin anahtari Ruslara verip cikip bence ordan Nüfus sayimi yapilsa azinlik cikicaz bu gidişle

Antalyanin anahtari Ruslara verip cikip bence ordan Nüfus sayimi yapilsa azinlik cikicaz bu gidişle
Maalesef öyle. Kesinlikle yabancilara karşı bir onyargim yok, hatta farklılıkların zenginlik olduğunu bizlere bir şeyler kattığını düşünüyorum.ama ekonomi o kadar kötü ki. Sadece 100 milyara güllük caddesinde bir ay kirayla kalan Rus bir aile biliyorum.sonra oradan taşınıp konyaaltina taşındılar. Şok oldum.. ama onları suçlamıyorum .bizim insanimiz fırsatçılık yapiyor bu yanlış.ben burada bunu iyice anladimdayimlar ev ararksn kaç defa kaç kişiyle anlaştı, hepsi sonradan sözünden caydi, ve ogrendik ki yabancılara verilmiş ,çünkü onlar daha fazla para veriyor.
Ama inaniyorum, herşey kötüye gitse de bu böyle surmeyecek
İns bir gün herşey düzelecek bu ülkede.

Ne kadar iyi niyetlisiniz. Ben maalesef önümüzü hic aydinlik görmüyorum

Bunu biz de çok düşündük. O orta gelirli biz değiliz. İkinci el evler için de bir kampanya olacakmış. Ona bakarsınız artık

Eskiden emekli,memur ve işçilerdi orta gelirliler
Şimdi öyle kimse kalmadı gibi görünse de 40-50bin maaşlı özel sektör çalışanları orta gelirli bence.
Bence de orta gelirli bu oldu.
2018’de benim gelirim 7 bin tl idi. Üsküdar’da rezidansta oturuyordum. 3 bin tl kira veriyordum. Kalan 4 bin tl ile gayet güzel geçiniyordum. O zaman 100 tl.ye aldığım market alışverişi şu an Bin tl.den aşağı tutmuyor. Anormali bir hal aldı.
2017 yılbaşı sepetini yollamış eşim. Şu an sadece 1 lt meyve suyu 29 tl.
Aynen öyle yakinda millet cadir kurup sokakta yasamaya basliycak. Bu derece sacmalayamaz kira artislari. Kim kazaniyo ki bu paralari ben anlamıyorum. Okullara 100 de 100, kiralara 100 de 100. Kimin maasina geldi o kadar zam. Kimde var o para?
Access Antalya’daki Rus ve Ukraynalılar çok zengin. Bindikleri en kötü araba Bmw. Biz acınacak hale düştük. Mültecinin Suriyelisi, Afgan’ı da zarar, Rus’u Ukraynalısı da. Biz kendi insanımızı kurtarmışız gibi başkalarına kucak açtık.

Eklentiler

• 0A1DD8D5-1E54-42B1-8606-5B07FB13EC13.jpeg
    131,9 KB · Görüntüleme: 76
O paraları kimlerin kazandığını ciddi ciddi bende merak ediyorum. Bir önceki kampanyada mevcut evimizi satmadan daha büyük bir ev alalım dedik. Eşim maketten satışın yapıldığı büyük bir projeye bakmaya gitti. Fiyat ve ödeme koşulları bizi zorlar mı, ödeyebilir miyiz derken tüm proje satıldı aradaki sürede 1 hafta yoktur öyle diyim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…