kaynanamla kavga ettık korkuyorum

Oooo işin var canım, zaten son olan olayı eşine anlatsanda nolcak, bence eşin zaten annesini tutacak , problem orda zaten eşin çok pasif seni ezdiriyor, yaaa ne haddine kv sana okadar laf sayabiliyor eşin araya girip o bilmiş anasını susturmalı.
Vede SAKINHAAAAAA bebek falan dúşünme bence sen evliliğini ve parazitlerini önce bir gözden geçir

Çalışıyor musunuz, ev hanımı mısınız?
Ekonomik bir güvenceniz var mı? Yaşınız kaç?

Baba evine goturmeye kalktilar da ne demek ya?? Tepem atti okurken. Artik senin bir sinir cizme vaktin geldi de geciyor bile. Haddini bilsinler. Kimse sana bu kadar kucuk durusucu, onur kirici seyler soyleyemez. Sen elinden geldigi kadar saygili ama kesin bi sekilde pozisyonunu belirle ona karsi. Kocanla da tartismaktan korkma. Nasil annesi ailesi ise sen de ailesisin. Haksizliga ugradiginda yaninda durmuyorsa, sana karsi soguk davraniyorsa ona da karsi sinirini koru. Dayanamiyor musun? Kalk annrnin yanina. Sen hep alttan almaya calisiyorsun diye millet cesaret aldi. Gozleri korksun.

öncelikle bebek düşünmeyi ertele.
böyle bi ortamda çocuk yapılmaz.

kaynananızın elle tutulur bir tarafı yok,kadın baştan ayağa problem amma velakin ben böyle konularda her iki tarafda suç buluyorum,kusura bakmayın.
siz neden görümcenizin sözüne gitmediniz ki,kaynınızın sizin nişanınıza gelmemesi onun ayıbı.siz,(ortada önemli bir sağlık sorunu yoksa)gitmeliydiniz.en azından,onların eline koz vermemek için.
bir de yakın oturanların çoğundabu tarz sorunlar yaşanıyor.yani kaynananın ,evin iç işlerine karışması,ev kendilerinise ve herşeyi onlar yaptılarsa,bunu kendilerinde hak görüyorlar.
yanlış anlamayın ben de kayınvalide adayıyım ve herşeyi ben yapıyorum.çünkü çocuklarımı çok seviyorum.(tek çocuğumvar gelinimi de kendi kızım gibi görüyorum)onların sıkıntı çekmemesi için,imkanlarım el verdiği ölçüde herşeyi yapacağım.bu bana onların evlerine karışma hakkı vermiyor.ama herkes bu konuda aynı düşünmüyor maalesef.
eşinizi seçerken,ailesinide göz önüne alın.eğer ailesi size uymuyorsa,evlenirken 1 değil 1000 düşünün.
hatalı olduğunuz bir diğer konuda,3 aylık evliyken bebek düşünmeye başlamanız.ne aceleniz var,allahaşkına?..

Kaynanama tahammul edemıyoruö artık uc aylık evlıyım nısanlıgım boyunca herseye karıstı gelınlıgıme mobılya sevımıme ceyıZıme herseye evımı ılk gormeye gıttık koltuklarımın rengını degıstırmıs kızı oyle daha guzel olur demıs de. Sustum kavga ederdık nısanlımla arar oglumu nıye sınırlendırıyosun derdı.evlendım evıme karısmaya basladı anneme gıdıp gelmesıne mısafırıme yatak odama mutfagıma zaten anahtarın kopyasını yaptırmıs ıstedıgı gıbı gırıyor sabahın korunde benı uyndırır kahvaltıya geldım der kafaya gore bana danısmadan mısafır cagırır . Her mısafırımde bana gelır annemle bıle bızı yalnız bırakmaz aynı sıtede oturuyoruz. En sonunda bırıncı ayımızda kocamla buyuk kavga ettık cok bunalmıstım kocam temızlıgı sevıyor ben eksıgım bu konuda kabul edıyorum tecrubesızım. Neyse o kavgada esımı tnıyamadım. Istemıyorım senı dedı artık o kvga nednıyle gorumcemın sozune gıdemedımm hatam da buydu. Neyse o gun sınır krızı gecırdım kaynanamla kayınpederım bızı sakınlestırecegıne benı arabaya bındırıp baba evıne goturmeye kalktılar kaynanam demedıgını bırakmadı ne aılemın edepsızlıgı ne hayvanlıgım kaldı.aıleme demedıkleı kalmadı bana senden sonra hemen ogluma yenısını bulucam dedı esım uc gun eve gelmedı bambaska ınsan olmustu.kaynanama gore aılem bana haftda bır gelcekmıs oda orda olcakmıs ben nereye gıtsem oda gelcekmıs yalnız olmazmış dayımlara annanmlere giderken.nese allaha sukur kocamla aram duzeldı.bırbırımzın huyunu ogrendık.bebıs ıstemıyoduk artık ısıtıyoruz aılesıyle hıc bır sey olmamış gıbıydım ama ne zaman o günler aklıma gelse ağlıyorum kocmda bunu goruyor opuyor sakınlestırıyor ama kaynanam benı cok zorluyor kızıda ogluda nısanlı kızını naptı ettı alt katına ev tutturdu yakın olsunmuş herseye tek nısanlısıyla gıdıp karar vermelıymıs canı cunku dıger gelınese karısmıyor herseyı ısyedıgı yerden alıyor nısanlısıyla naptınız dıye sormuyor benım ne sucum vardı dıyorum ıcıme atıyorum kaynanam her gun bana gelıyor tum odaları gezıyor o nıye sole bu nıye bole dıyıp duruyor.herseye karışıyor nıye ramazanda oglene kadar uyuyomusum nıye gece uyumuyomusum yenı evlıyım ben ya. gelınının aılesını ıftra aldı o gun nıye uyumuyo benım oglum dıye kıZıyor bende ayagımda mı sllayım oglunu dedım ona saygı duymuyorum yaptıkları aklıma gelıyor esım tabıkı kızar ama bole her gun erkek yegenı bende kalır ıkı aydır ay ben cekemem sende kalsın dıyor. gecen gunde zorla bana mısafır davet ettırdı.neyse eltısınım gelını bana yardıma geldı buda geldı yalnız asla bırakmaz bı baktım dolabımı çıkarttı komple camsır suyu doktu faln.sustum bulasık makıneme karıstı tencerelerı nıye koymusum sustum bı baktım esyaların yerı degısmıs artık susmadım bu benım duzenım dedım basladı hayır sen benım duzenı benımsıceksın aıleme laf cktırmaya basladı bu ev benım karısma dedım. en sonunda kafanda kırarım o esyaları dedı kendımı kaybettım bagırdım sen kımsın annem degılsın dedım bana neler yaptın sen dedım burası benım evım ben aldım parası benım demezmı bıde son omda pıskınce cocukluguna verdım dedı bende verme ben cocuk degılım dedim bıdaha bana bunu yapma dedım sen kızımın nısana gelmedın dedıko buyuk oglu bızımkıne keyfı gelmemıstı neyse ıftarda konusmadık kocmada anlatmadım Huzurumu kacırmıcam dedım ama korkuyorum aramı bozar ve o aılesı
Ay yeminle okurken şiştim yaaa bu ne böyle dallas ya ben senin yerinde olsam kapımdan içeri almam daha da 3 ay olmuş ben kolay kolay demem ama asla çocuk yapmayın bu adama kaynanan evinden çıkmaz çocuğu sanada vermez

okurken bende cinnet geçirdim
benimde kvdem her şeye karışır(dı) hem oğlu anneci değil hemde öyle dikdator olmadığından törpüledim o huyunu bana karşı
sende kvden gibi oynasana
eşin yanındayken annecim annecim oyna
eşin yokken aynı öyle çıkıştıgın gibi emrettiğinde ve neye karısıyorsa yapıştır cevabını
eşinede anlatma
bu kvdeye başka ne yapılır bilmiyorum canım

sıkıntılı bır yazı olmus ama anladıgım kadarıyla ; senın kocan senınle aılesı arasındakı dengeyı kuramamıs ben kendı fırıklerımı soyleyecek olursam butun esyaları kafasına gecırır cıkar gıderdım.. Senın hatan su gorumcenın sozune gıtmemek olmus onların elıne koz vermıssın bu sekılde bu evlılık nasıl gıder bılemedım ama Allah yardımcın olsun

yarısını okuyabiildim ama yetti gerçekten
ortada bu kadar sorun varken ve bunların olacağı belliyken neden evlendin, kendine bu kötülüğü yaptın?
seviyorum deme bence, çünkü eşin seni sevse kavga sebebi ne olursa olsun evden git istemiyorum seni vs. demezdi.
böyle evlilik yürümez
çok ciddi saygı sorununuz var birbibirinize karşı.
kayınvalidenle sorunlarından önce, eşinle sorunlarını çözmelisin

Öncelikle kesinlikle bebek düsünme senin evliligin daha oturmamis..

Huzur bulmak istiyosan ordan tasinmalisin , ayrica korkmana gerek yok esin annesini taniyorsa senin arkanda olacaktir..

Ne demissin yaa hicbi sey anlamadim o bunu dedi su sunu dedi aldim koydum camasir suyu doktu pofff
ay herkeste kiza yükleniyor he okuma yazmayı iyi bilen herkes okur kız orda derdini paylaşmış sanki zorla okutacak istemeyen okumaz bukadar basit ben gayet iyi anladim mesela :)

söyle bir gerçek varki kaynana deyince insanın aklina melek gelmez lakin şöylede birşey varki en büyük rol eşinde karıştırmayacak arkadaş annesi bunları yaptığında dur diyemiyorsa zaten yanlış bir tercih benimde kaynanamla aram iyi degil ama daha nişanlıyken tavrımı koydum şuan evime bile gelmiyor ohh ne güzel :) bir defa beni sikayet etmeye kalkti eşim cevabini verdi suanda ogluyla bile konusmuyor kendi tercihi :KK66:

Kaynanam onu almadı bunu almadıcılara ibret olsun

Almış ama kendi istediği gibi aradan zaman geçmiş ben aldım benim îstedîğim yerde duracak bile diyebiliyor

Birlikte otursan bile daha huzurlu olursun onun evi onun düzeni der geçerdin

Ev sizin ama hiçbir şeyde söz hakkın yok yaşın küçükse de fikirlerin olabileceğini söyle yanlış da olsa yanlış yapa yapa öğreneceğini belirt

Bir de sesini çıkar yani elini dolaba atarsa sen tur yorulma de eşyaların yeri değişirse değiştirme de atıyorum sen mutfakta iken salonu değiştirdi ise görünce sen de eski haline getir ama bir şey deme

O derse de oğlun böyle alışkın der geçer gidersin

Bebek yapılmaz 3 ayda bu Kv ile 3 yılda bile yapılmaz bence

Anahtarı vs alın ama önce eşini karşına alıp annesiz bir yaşantıyı yavaş yavaş öğret

Kaynanaya suç yok kadın sen nişanlı iken her şeyi belli etmiş ben böyleyim demiş. Sen gitmiş aynı apartmanda ev tutmuşsun. Hiç düzelecek sandım deme şimdi. Koca da belli etmiş kendini. Ama sen bir evliliğim düzelsin kaynana elini eteğini bir çektireyim kocam dan emin olayım demiyorsun da 3 aylık evli iken çocuk yapcam diyorsun. Yap tabii gör o zaman bu kaynananla iyi günlerin olur. Daha da evinden çıkmaz. Bu çocuk zayıf der doymuyor der mama ver der onu giydirme der. Der de der. Biraz akıllı davranın nolur ama ya

Arkadaş bu kadar sorunun var nasıl bebek düşünürsünüz?valla cahil cesareti seninki de yani.bi de 3 aylık evlisin.anlattıklarına gelince öyle bi k.v.den var ve eşin de onun dolduruşlarına çok rahat geliyor.

X