Kayınvalidenin misafiri ve bana sorulmaması :)

Tabikide başka bir bakış açısı olabilir ama yinede rahatsız edici ses çıkarmamışsam demekki evimde kalabalık istemiyorum değil mi ? Bilmiyorum açıkcası kızının evide arka sokakta madem öyle kızında yapsaymış.

ben sizin buradan cok etkilendiginizi dusunuyorum. her ailenin dinamigi ayni olmaz, herkesin tepkileri bir olmaz veya bulundugu ortamin gerektirdigi sey farkli olur. buraya her seyi sorup sonra ona gore sekil aldiginizi hissediyorum ama ortamina gore olmayinca bu boyle cozumsuz bir seye donusuyor.

kayinvalidenin evi kucukmus ve o misafirlerin oraya sigmayacagi belli. daha once de zaten siz teklif etmissiniz sizde oturmalarini. bu durumda ben kayinvalideniz yine misafir gelecegini soylediginde neden bizde yiyelim yemegi veya nasil agirlamayi dusunuyorsun diye sormadiginizi merak ettim. yani icten ice “ben bir sey soylemeyeyim, o benden izin alsin bakalim alacak mi” diye bir seye girismissiniz ama ben bunu normal bulmadim. biraz daha ortama ayak uydurmak, hayati herkes icin kolaylastirmak lazim.

bu yazdiklarim surekli gelen misafirler icin gecerli degil. atiyorum haftada veya ayda bir hic kimseyi evinize kabul etmek zorunda degilsiniz ama 2 yilda 2.si anca olacak bir sey icin ben gerilmezdim. evliliginiz devam ettigi surece kayinvalideyle muhatap olacaksiniz oyle veya boyle. ben her seyi biraz daha gozden gecirip kendi hayat sartlariniza uygun bir tavir takinmanizi tavsiye edebilirim.

Akşam eve gidesim kaçtı :)

Anlıyorum sizi eşim bana gelip sordu zaten. Ne zaman yapalım müsaitsin annem şunu yapıcakmışta sana ne zaman uygun dedi bende iyi cumartesi yapalım dedim.

Anlıyorum sizi eşim bana gelip sordu zaten. Ne zaman yapalım müsaitsin annem şunu yapıcakmışta sana ne zaman uygun dedi bende iyi cumartesi yapalım dedim.
Siz zaten genel olarak sınır koyamamaktan sorunlar yaşıyordunuz, madem eşiniz gelip sordu o zaman neden istemediğiniz halde 'tamam gelsinler' dediniz. Kv nin kalabalık misafirini geçin ben kendi misafirim olsa bile kabul etmem 20 25 kişi

Hiçbir türlü "hönkürmeyin". Madem altli üstlü oturuyorsunuz, daha ılımlı yollarla çözmeye çalışın. Mesela davetliler gitsin, yalniz kaldiginizda anne bir daha istemiyorum dersiniz. Eşinize de tatlilikla anlatin. Kavga gürültünün faydası olmaz.

Olacağı kesin de pazar mı cmtesi mi diye sormuş. Siz fazla alttan almaya meyillisiniz. Mesele kavga etmek de değil zaten. Size emrivaki yaparlarsa sonuç alamayacaklarını karşı tarafa öğretmesiniz.

Ama kendi evini size vermiş kızına vermemis ki. Altlı üstlü yemek getirmesi çok daha kolay.

Yani birde kadın sizden yemege yardımcı olmanızı vs de istememiş. İnsanlar bazı konularda da birbirini idare edebilmeli. Anladığım sene de bir olan bir durum bu, her hafta sizde 25 kişi agirlamiyor belli ki

Evet evet kesinlikle böyle yaptım. Benden izin alsın diye düşünüp söylemedim çok doğru düşünüyorsunuz. Daha önce beni çok hiçe saydığı için sorması gerektiğini istedim. Mesela ben sadece dayısı kuzeni biliyordum ekstra 2 aile daha varmış. Bakın bana yine sinir geldi ya.

İyiliğimden. Napsın kadın sığmıyorsa idare et diye düşündüm şimdide içim içimi yiyor çünkü ben 2 aile sanıyorum 2 aile daha eklenmiş. Bu kayınvalim illa laf ettircek kendine ya.

Ön sayfaları okumadım. Beğenmedimler de gelebilir ama yazacağım. Kv bu hareketi ikinci kez mi yapıyor üçüncü mü? Ne zamandır evlisiniz? Bir sene sonra gidecekler değil mi? Ben olsam idare ederim çünkü sık sık misafir çeğırmıyor anladığım kadarıyla. Kadın planını söylediğinde müsait değilsen, canın istemiyorsa “ben o gün uygun değilim. Ya evinde ağırla ya da başka güne alalım” diyebilirdin mesela.

tamam ama bence sizin teklif etmeniz zaten sik olurdu. kayinvalidenin evi kucuk ve eski diyorsunuz, siz gitmeyecek miydiniz mesela o yemege? onca insan o evde tikis tikis oturup sizin evinizin bos durmasi bence hos olmazdi. ben yineliyorum siz cok gaza geliyorsunuz. yani tepki gostereceginiz yer burasi degil, farkli konularda sizi saymamalari baska ama burada zaten bence hos olan sizin incelik yapip teklif etmeniz olurdu. ben kibarlik ve iyi iletisim acisindan soyluyorum. niyet soguk savassa sizin tavriniz dogrudur ama huzursuzluk cikarir iste.

Aslında ılımlı olmaktan yanayım ama yanlış yapıyorlar. Bakın kuzenle dayısı gelicekti şimdş eşime soruyorum kuzenin bi akrabası bi de başka bi akrabası da gelicekmiş. Evde değilim bu arada işteyim. Sinirleniyorum. Misafirler gittikten sonra söyleyeceğim.

Olacağı kesin de pazar mı cmtesi mi diye sormuş. Siz fazla alttan almaya meyillisiniz. Mesele kavga etmek de değil zaten. Size emrivaki yaparlarsa sonuç alamayacaklarını karşı tarafa öğretmesiniz.
Sonuç yok bebeğim zaten hazır yemeğe gideceğim dünde gezip geldim eve gece temizlik yapamam. Ne halleri varsa görsünler zor tutuyorum kendimi.

Yemeği yapan kayinvalideniz , hepsi bir aradan çıksın bir daha toplanilmasin diye düşünmüş olabilir . Bu sefer iki sefer de ağırlamak zorunda kalacak belli ki

Evet öyle ama bakın şuan gelicek ekstra 2 aileyi şimdi öğrendim. Daha önce evime hiç gelmemişti.

Hatayı başta yapmissiniz. Niye ilk misafiri siz alıyorsunuz ki? Kimse teklif bile etmemiş. İlkini teklif bile edilmeden kabul ederseniz sonra teklifsiz gelenlere sinir olursunuz.

Aslında kendince söylemiş o sana misafiri sende ağırlayacağını ama sen oralı olmayınca emr-i vakiye bağlamış. Çok iyi niyetliymişsin burnunu kendin sokmuşsun şimdi arınamıyorsun. Çok sık olmuyorsa idare et derim ben. Ama her şehre geldiğinde senin evi bu amaçla kullanacaklarsa işin zor.

Bence yavaş yavaş "köye taşınınca şimdi kaldığınız eve bir tadilat yapın, kışlık gibi kullanır geleninizi gideninizi daha rahat ağırlasınız" demen lazım ki ayaklarını senden kesmek zorunda olduklarını anlasınlar. Trilyonluk ev yapabildiklerine göre o eve de bir 100bin masraf edebilirler.

Yok aslında düşünceniz normal 2. Kez yaptığından da sorun yapmadım olabilir problem bana sormaması. Bi de misafir sayısını çoğaltıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…