Kayınvalidenin misafiri ve bana sorulmaması :)

Gerçekten bazi insanlar mı çok rahat yoksa bunun adı cahil cesareti mi bilmiyorum. Kayınvalideniz bu pandemi döneminde ordan burdan onca insanı neye güvenerek dolusturuyor aynı evin içine? Ve siz buna nasıl müsade ediyorsunuz? Benim ufak bir bebeğim var. Doğduğundan beri ne misafir kabul ettik ne biz gittik. Çocuğu hastane kontrolü dışında hiçbir kapalı alana sokmadik. Kendimiz de gitmedik. Eşimin ailesine- ki eve girmeyip bahçede oturdugumuz halde- ziyaretimizden sonra covid olduk. O kadar kolay bir bulaş hızı var ki. Yaşamayana şaka gibi gelir. Ve öyle atlatmak da kolay değil. 10 gün olacak hala tam duzelemedik.

Bence caninizin kıymetini bilin
Kaynanam anlamıyor deli cesaretimidir nedir inanın bilmiyorum. 1 aile gelicek diye konuştuk fazla olursa bilmiyorum gazabımdan korksunlar.

Hoşgeldin Lalem günaydın nasılsın ? 🌸 Çok detaya girmedim aslında benim evime aylardır misafir gelmiyor. Kaynanamlarda görümcemde. Bi annem kahvaltıya uğrar. Kaynanam misafirini evinde alır normalde hakkını yiyemem ama kişi sayısı çoğalınca akıllarına yukarısı geliyor :) bu 2. Oldu. Pandemi var o umurlarında değil zaten kanser abisi var onu da çağırmış. Annedir üzmiyim bir şey demiyim dedim ama içim içimi yedi şimdi sınırımamı girdiler diye. Eşim öğlen kadir ezildi gibi heryeri temizlicek. Pazar da beni gezdiricekmiş. Bi yağlar bi yağlar:) Sence kayınvalideme laf dokundurayım mı ? Yoksa kadın napsın sığmamış eve herşeyi yapıyor zaten diyip hoşgörüylemi karşılıyım ?
Hiç kimseye laf dokundurmadan “kocana misafir istemiyorum” diyebilsen her şey ne kadar kolay olacak aslında canım benim.

Covid yokmu sizin oralarda 25 30 kişi toplanmak nedir?
Bu seferlik covidi bahane ederek geri çevirin, ama sonrasında birdaha bana sorun diyerek bu durumdan rahatsız olduğunuzu anlatin

Merakımı mazur görün ama ilk siz, burası müsait değil bizde yeriz demeden önce kayınvalideniz neye güvenip o kadar insanı çağırdı? 1+1 yazdınız ev için. Belki de zaten plan oydu, yani emrivaki yapıp size getirecekti herkesi.

Evet aile apartmanı pişmanlıktır. Ne güzel kirada oturmayacağız, birikim yapabiliriz ya da kendi evimizi alana kadar oturur sonra çıkarız fikri iyi güzel ama insanın ömrünü yiyor bu sistem. İnsanlar düşman oluyor birbirine. Senin ailen benim ailem diye karı kocalar birbirine giriyor.

Sunshine en azından eşiniz laftan halden anlıyormuş, ben yaparım ederim diye yaranmaya çalışıyormuş. Bir çok koca ölü taklidi yapıyor. Sakın acımayın bırakın yapacağını söylediklerini yapsın, dört dönsün anasıyla birlikte. Hem eşinize hem de kayınvalidenize bana hiç güvenmeyin mesajını vermiş olursunuz.

Benim evimse benim evimdir. Krediyle veya varsa birikimle altınla borç harç alınmıştır, öbür türlü benim olmuyor o ev, aile evi sayılıyor işte böyle.

Ay ben cok rahatsiz olurum boyle seylerden.

Ama aile apartmaninda bunlar normal oluyor. Onun evinde oturmasaydiniz bile olacak seyler bunlar. Bir de senede bir iki ise gene iyimis diye düşündüm ben. Ablam aile apartmaninda, cok icli dislilar, sever aslinda o böyle şeyleri, ama yine de bi yerde bunaliyor o bile.

Bence en yapabileceginiz eşinizi islere koşmak. En azindan kendinizi cok yormayin.

Sinirlendim zaten canım bende annesi kendini acındırmışta olabilir anlattım ya. Evim küçük oğlum sığmayız oğlum ben yapayım herşeyi yukarda yiyelim oğlum diye vicdan yaptırmıştır. Şimdi laf etsem kaynanam ağlar karşımda evim kötü diye. Uğramadım yanınada ne yaparlarsa yapsınlar eşim evi süpürcek silcek tuvalet banyo heryer onda elimi bile sürmeyeceğim.
İstediği kadar acındırsın esiniz pasif. Sizin vereceginiz tepkiyi bilmeliydi esiniz. Anne esime sordun mu demeliydi. O ne derse o olur demeliydi. Şu an eşinizin temizlemesi bir çözüm degil. Tekrarlanacak bu.

Ay sormayın ne kavga çıkarmıştım biliyormusunuz. Tam pik yaptığı anda 25 kişi geldiler hala kaynanam arayıp diyorki oğlum şunuda çağıralım mı. Eşime dedim yok abartmayın. Kaynanam geld diyorki şunlar geliyormuş. Eşime döndüm annen evin sahibine sorsaydı bi dedim :) o günden sonra ilk kez oluyor böyle.
Tekrar o kapıyı açmaya çalışıyor, yanınızda o kadar lafını etmesinin sebebi de bu, izin vermeyin derim. Ama muhattabınız eşiniz olsun. Eğer böyle şeyler yapacaklarsa ve laf edeceklerse evlerini alsınlar kiraya çıkalım deyin. Ve bence net olun. Ev verdikleri için ömür boyu vadeli bir boş kağıda imza atmışsınız gibi kabul ettikleri ortada. Kaynananız oğluma ev verdim diye düşünmüyor çünkü. Elin kadını yeni büyük eve geçti oturdu diyor.Sonra başınız daha da ağrır.

Merakımı mazur görün ama ilk siz, burası müsait değil bizde yeriz demeden önce kayınvalideniz neye güvenip o kadar insanı çağırdı? 1+1 yazdınız ev için. Belki de zaten plan oydu, yani emrivaki yapıp size getirecekti herkesi.

Evet aile apartmanı pişmanlıktır. Ne güzel kirada oturmayacağız, birikim yapabiliriz ya da kendi evimizi alana kadar oturur sonra çıkarız fikri iyi güzel ama insanın ömrünü yiyor bu sistem. İnsanlar düşman oluyor birbirine. Senin ailen benim ailem diye karı kocalar birbirine giriyor.

Sunshine en azından eşiniz laftan halden anlıyormuş, ben yaparım ederim diye yaranmaya çalışıyormuş. Bir çok koca ölü taklidi yapıyor. Sakın acımayın bırakın yapacağını söylediklerini yapsın, dört dönsün anasıyla birlikte. Hem eşinize hem de kayınvalidenize bana hiç güvenmeyin mesajını vermiş olursunuz.

Benim evimse benim evimdir. Krediyle veya varsa birikimle altınla borç harç alınmıştır, öbür türlü benim olmuyor o ev, aile evi sayılıyor işte böyle.
Düşünceniz için çok teşekkür ediyorum iletişiminize bayıldım. Evet evet muhtemelen planı bizde yemekti yani mantıken neyine güvendi dimi ? Hiç unutmuyorum o günü geçen sene misafir çağırdım diye eve damlamıştım ee banane demek varmış. Yazık kadın ne yapsın ev verdi kendi kaldı böyle zor durumda diye düşündüğümden de ses çıkarmadım çoğu zaman inanın bende bilmiyorum. Eşim sağolsun evde şuan nevresimleri değiştiriyor heryeri temizlicek yorumda değil annesi de kızıyla ne yaparsa yapsın ben elimi sürmem. Akşam da umut ediyorum ki dilime mukayet olurum.

Ay ben cok rahatsiz olurum boyle seylerden.

Ama aile apartmaninda bunlar normal oluyor. Onun evinde oturmasaydiniz bile olacak seyler bunlar. Bir de senede bir iki ise gene iyimis diye düşündüm ben. Ablam aile apartmaninda, cok icli dislilar, sever aslinda o böyle şeyleri, ama yine de bi yerde bunaliyor o bile.

Bence en yapabileceginiz eşinizi islere koşmak. En azindan kendinizi cok yormayin.
Bu 2 oldu canım. Normalde gelir misafiri ama hep kendi kahvaltı falan hazırlar yani öyle kahvaltıya geline yemeğe geline yapamaz noluyoruz derim bunda da gaflete düştüm eşime kendini acındırmış olabilir. Eşimin dayısı ve çok sevdiği kuzeni yengesi gelicek. Kitledim işleri ona akşam yemeğimi yiyeceğim.

İstediği kadar acındırsın esiniz pasif. Sizin vereceginiz tepkiyi bilmeliydi esiniz. Anne esime sordun mu demeliydi. O ne derse o olur demeliydi. Şu an eşinizin temizlemesi bir çözüm degil. Tekrarlanacak bu.
Bakın çok haklısınız bunun bende farkındayım evet demeliydi ama demedi şuan ne yapmalıyım ? Ben eşime “ bir daha bana sor” da derim ama ne diyecek söyleyeyim. “ ilk defa oldu, sürekli misafir mi alıyoruz, senin de ailen geliyor bunlar normal şeyler, ben sana yardımcı oluyorum, sana sordum geldim bak habersiz iş yapmadım” . Hani anlamayacak güzelim. O yüzden tekrarlandığında hönkürsem daha iyi olmaz mı ?

Tekrar o kapıyı açmaya çalışıyor, yanınızda o kadar lafını etmesinin sebebi de bu, izin vermeyin derim. Ama muhattabınız eşiniz olsun. Eğer böyle şeyler yapacaklarsa ve laf edeceklerse evlerini alsınlar kiraya çıkalım deyin. Ve bence net olun. Ev verdikleri için ömür boyu vadeli bir boş kağıda imza atmışsınız gibi kabul ettikleri ortada. Kaynananız oğluma ev verdim diye düşünmüyor çünkü. Elin kadını yeni büyük eve geçti oturdu diyor.Sonra başınız daha da ağrır.
Evet öyle düşünüyor insanların akrabaların yanında da evim ahır gibi diyor. Bi akrabasıda bana üzüldü de napıcan x büyük evi 2 kişisin evlendirdin çocukları dedi. Ağlicaktım sinirden al evine başına çal demek istiyorum 😏

Bu da sizi yıldırma çalışması. Gerçekten şaşırıyorum ya; psikolojinin belki noktasıyla ilgilenmeyen insanlar, psikolojik savaşı nasıl bu kadar iyi beceriyorlar🤔😅
Ahahaha siz bilseydiniz ilk hallerimi benim savaş alanı gibiydi içim şuan daha iyiyim korkum kaygım yok sadece aşırı derecede özgüven ve korkum geçtiğinden yanlışta yapmak istemiyorum. Karşımda ağlar çünkü biliyorum.

Hayır canım alt katta evi. Küçük 1+1. O yüzden elbette olabilir kendi anneminde ihtiyacı olabilir bunda hemfikirim ama bana neden söylemiyor ?
Sen misafir gelecek dediği zaman ses cikarmayinca ,Büyük ihtimal sen hayır dersin diye cekinmis oğluyla iletmis. Kötü niyetli gelmedi bana . Kendi oturduğu evi vermiş , en başta benim evim bitene kadar siz kirada oturum sonra gelir burada oturursunuz dememis sizi düşünmüş. Herkes de yapmaz bunu

Ahahaha siz bilseydiniz ilk hallerimi benim savaş alanı gibiydi içim şuan daha iyiyim korkum kaygım yok sadece aşırı derecede özgüven ve korkum geçtiğinden yanlışta yapmak istemiyorum. Karşımda ağlar çünkü biliyorum.
Yukarda birisine cevaben söylesem kocam; senin de ailen geliyor der, demişsiniz. Bence bu konuda da kaynananızın evim ahır gibi laflarına da net cevaplar verin. Hatta hepsi yanyanayken, madem öyle biz taşınıyoruz deyin. Çünkü kocanız sizin ailenizin gelmesine takacak kadar yüzsüzse ailesinin ebinden çıkıp bir ev alabilecek kadar da evine sahip çıkmayı öğrensin bir zahmet. Bu erkeklerde neden hiç kimseye yük olmayayım, borçlanmayayım güdüsü yok anlamadım. Sanki lutfediyor gibi yardım ediyorum demiş. Yok bir de ailenizi istemeseydi sırf sülalenizi evinizde ağırlamadığınız için. Pes cidden.
Çilekeşlikten besleniyorsa ağlamasını siz durduramazsınız zaten.

Her konunuzun başına sizlerle birçok şeyi aştım, çok yol aldım diyorsunuz ama bence yol alamıyorsunuz. Cogu konunuzu biliyorum eğer yol almış olsaydınız böyle basit bir meselede kv de de eşiniz de sizin fikrinizi almaları gerektiğini bilirlerdi. Kv belki değişmez diyebilirim ama yol almış olsanız eşiniz size göre hareket ederdi. Bence yeterli tepkileri hala veremiyorsunuz.

X