Kayınvalidenin misafiri ve bana sorulmaması :)

Neden direkt açık açık "anne bana neden haber vermiyorsun?" demiyorsunuz?

İkili ilişkiniz çok mu kötü, kötü ise davet edememesi lazım. Değilse sorabilmeniz lazım.
Hayır değil çünkü görmedim kayınvalidemi diyim :) ben perşembe akşamı yukarı çıktım peşimden eşim gelip söyledi ona da “aa haberim yok annen bana söylemedi ki “ dedim :) dün de geç döndük görmedim. Bugünde işteyim. Ergen gibi mesaj atmakta istemedim. Bende onu soruyorum yani arkamdan iş çevirir gibi söylüyor akşam misafirlerin yanında da laf edemeyeceğim kaldı öyle.

Ev verdi diye hak göruyor cok saçma bisi tabii ki. Ama yapı ile ilgili .
Sıze düşen şey yüz vermemek ve ağırlığınızı koymak .yoksa hayatta önünü alamazsınız.

Evet ev vermiş olabilir ama o evde yaşadığım sürece benimdir! O yüzden bana sormadan bisi yapamaz.

Sizden izin istese yine sorun edecektiniz durüst olun izin alsa basim gozum ustune muhabbeti hikaye. Misafir agirlamak zorunda degilsiniz zaten calisiyorsunuz ama size biri ev hediye ederken karsiliginda boyle seyler bekleyecegini bilmelisiniz. Hayatta herşey karsilikli. Ya minnet etmeyin kiraya cikın ya da insanları idare edin. Ne şiş yansın ne kebap olmuyor. Ayrica insanlar size ev vermis siz hala aile olarak venimsememişiniz oturmayın madem evde zorla mi tutuyorlar. Hem onceki misafirlikte kadin yapmiş 25 kişilik yemegi e yorulmus haliyle esinizle siz de ortaligi toplayin yani olur öyle şeyler. Bencil geldiniz bana kiraya cikin madem kimse size misafir dayatamaz. Zaten siz buna yanasmadiginizdan kaynananiza gidip niye benden habersiz misafir cagi4iyorsun ben agirlamam senin evde yesinler diyemiyorsunuz. yoksa siz gayet gidip bunlari derdiniz. Çıkar ilişkiniz bu sekil yani

Çoğunuz biliyorsunuz 1 buçuk senelik evliyim.
Çoğunluğa girmiyorum
Gereksiz fedakarlık pişmanlığı kızgınlığı beklentiyi doğurur
Keşke kendi evinizi alsaydınız
Kendinden ödün veriyor kv
Ve beklenti içine giriyor haklı olarak
Kabul etmezsen kv yaratacağı dram efsane olur

Ne yap ne yapma diyemem
Kolay gelsin daha pekçok yorulacağa benziyorsunuz
Fiziksel olmazsa psikolojik olacak

Keşke ben burayı çok sonra gördüm. Ne tehlikeli bir cümleymiş oysaki. İyiliğimden demiştim. O günden sonra eşime olan tavrımdan ve duruşumdan bir daha yaşanmadı zaten. Bunda da çıkıp yukarda yeriz demedim. Kaynanam öyle düşünse son ana kadar söylemezdi benden ses çıkmayınca eşimle haber gönderdi diye düşünüyorum. Yok yok öyle demeyin buna müsade edemem. Önümüz ramazan başlarım misafirlerine bu nedir yahu. Belkide akşam söylerim bilmiyorum aşırı sinir oldum.

Artık ara ara gelip kaldığı, aslında kendi evini mi size verdi? Ev onların diye sorma ihtiyacı hissetmemiş anlaşılan.

Hastalanırdım ansızın biraz bayılma numarası da yapardım ya da covidim sanırım derdim. H bir şey hazırlama , kendisi çağırmış. Böyle yaparsan pekiştirirsin davranışlarını.
Yok canım ne hazırlaması tabak bile çıkarmadım. Kaynanamada sormadım ne yapıcan diye umrumda değil. Eşime de bardak burda tabak burda evi de temizlersin dedim. İçim soğumadı ama :)

Kendimi yemek değilde bakış açılarınızı merak ettim. Evet kayınvalidem yapıcak herşeyi eşimede temizlik kitledim bana sen gelir yersin sadece hayatım dedi. Sanırım farkında durumun yanlış olduğunu.

Bende bu düşüncedeyim biraz yabaniyim belki ama yanlış yani yaptığı. Yüz vermiyorum hiç peşinde aman anne yarın misafir var napalım demedim ne yaparlarsa yapsınlar bana sordular mı ? Hayır. Umarım akşam laf sokmam kimseye.

Yoo hayır ben zaten mantıken aşağı sığmayacakları için bizde yenir diye düğünmüştüm hatta plan yapmadım ama kayınvalidemin bana söylemesini bekliyordum. Söylese de tabikide sorun yaratmicaktım. Yalnız evin düzeni bende ben kendi ailemdende yemekleri annem yapsa 25 kişi alamam sevmiyorum kalabalık. Gelen kişi 1 masayı geçmeyecek benim kuralım bu.

Gidecekler komple memlekete. Sormayın varya ne dram kasar ağlar susma sebebim o yemin ediyorum. Eşime söylüyorum burası bizim evimiz yedek eve gerek yok yanlış düşünüyorsunuz bizim ailede böyle şeyler normal babamada babası vermiş diyor.

Artık ara ara gelip kaldığı, aslında kendi evini mi size verdi? Ev onların diye sorma ihtiyacı hissetmemiş anlaşılan.
Hayır canım alt katta evi. Küçük 1+1. O yüzden elbette olabilir kendi anneminde ihtiyacı olabilir bunda hemfikirim ama bana neden söylemiyor ?

Bana göre ne niyetle ne amaçla olursa olsun aile apartmanında oturmak muysuzluğa davet gibi geliyor. yaptığınız fedakarlıklar bir süre sonra göreviniz oluveriyor. kv denin yaptığı yanlış eşinin tavrı dahada yanlış benim evime misafir gelecek ben temizlik yemek hizmet yapıcam ama bundan haberim sonradan olacak. Tepkinizi koyun kv ye bana neden sormadın diyin bence. Susarsanız daha çooook misafir ağırlarsınız habersiz.

Kız dur ortalığı karıştırma akşam gittiğimde 15 kişiyi görücem napıcam bilmiyorum kocama dedim al terlikleri de çıkardım bu da yemek takımı gerisi sende kshdhshsj
Kızma bana ya da kız önemli değil ama sen böyle davrandıkça ben bile misafirlerimi sana ağırlatırım hdjdjjdjd

Ya konu o kadar farklıydı ki geçen sene. Yeni evliyiz diye bizi davet edenler vardı onlar gelicekti kayınvalideme. Bende “ anne kahveyede bize gelsinler bende çağıracaktım çok uzun zaman oldu” dedim. Kaynanamda bunu bekliyormuş gibi iyi madem burda yiyelim ben yaparım herşeyi dedi. Akşam misafirlerin yanında nasıl ses çıkarıcam bilmiyorum. Rezil olur muhtemelen misafirleri ben davet etmedim ve ev sahibi saat 7 buçukta evde.

Gerçekten bazi insanlar mı çok rahat yoksa bunun adı cahil cesareti mi bilmiyorum. Kayınvalideniz bu pandemi döneminde ordan burdan onca insanı neye güvenerek dolusturuyor aynı evin içine? Ve siz buna nasıl müsade ediyorsunuz? Benim ufak bir bebeğim var. Doğduğundan beri ne misafir kabul ettik ne biz gittik. Çocuğu hastane kontrolü dışında hiçbir kapalı alana sokmadik. Kendimiz de gitmedik. Eşimin ailesine- ki eve girmeyip bahçede oturdugumuz halde- ziyaretimizden sonra covid olduk. O kadar kolay bir bulaş hızı var ki. Yaşamayana şaka gibi gelir. Ve öyle atlatmak da kolay değil. 10 gün olacak hala tam duzelemedik.

Bence caninizin kıymetini bilin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…