Kayınvalidenin misafiri ve bana sorulmaması :)

Sakin olun ben elimi bile sürmeyeceğim yemeklere. Kendiler yapsınlar.

Bana çokta anormal gelmedi
Kadın evini boşaltmış küçük eve geçmiş sizin için
Mecburmu? Değil
Biz istemedikte onlar verdide kirada otururduk bunlar boş laflar. Mış mış yani.
Kadının evine yerleştinizmi, evet yerleştiniz gerisi önemsiz.
Benim eşimi aile apartmanıda evi vardı, ben oturmam dedim gittim kiraya, sonra kendimiz aldık ev. Orda otursaydım ne bu ev benim diyebilirdim nede ordan çıkıp başka ev alabilirdim.
Bu işler böyle. Sizde misafirleri ağıracacaksınız evinizde yapcak birşey yok.

Ben misafirlere laf yapmıyorum aslında bana sormasını isterdim.

Ben misafirlere laf yapmıyorum aslında bana sormasını isterdim.
Sormasını istiyorum derken? Misafir çağırabilirmiyimmi demeliydi yada evinde ağırlayabilirmiyiz diyemi sormalıydı?
Sonuçta haber vermiş ve sizde gayet sizin evinizde ağırlancağını anladınız. Anlamamış gibi yapıp sonradan aa izin almadı demeniz komik çünkü zaten daha öncede sizde ağırlanmış. Bu sefer neden değişsin.

Sizi anlıyorum ama ben kalabalık misafir bizde ağırlanır diye bir kural koymadım daha böyle konuşmadık. Geçen sene gelen misafirleri bende çağıracaktım birlikte çıksın aradan diye düşündüm hepsini tek tek aradım be sizi bize bekliyoruz dedim. Kaynanam onda bile 2 aile daha çağırdı 30 kişi olduk evde. Bu farklı ve keyfi. “ kızım ben fazla kişi çağırmak istiyorum eve sığmayız müsaitsen sizde yesek” diyebilirdi. Şuan evimde eşim kendine göre msa falan hazırlıyor ben işteyim kim gelcek bilmiyorum ve hiçbirini çağırmadım bu hoş bişey mi ? İzin almakta değil mesela madem kalabalık çağırıyor ve benim evimde yenilcek bana bunu demesi gerekirdi.

Ben korona oldum hamile hamile aylardır evde durduğum halde. Böyle kalabalık misafir bilmem ne yazıları gördükçe cinnet geliyor. Gelir öksürürüm valla onlara, kız bacım kabul etme. Bu böyle olmaz önüne geçmezsen sen daha çoook misafir ağırlarsın bak.

Kanaryacigim seni severim. İnsanlığını severim, konunda herkese saygılı olmanı severim, kendini bilmeni severim. Bunları niye yazdım birazdan seni elestirecegim bana darılma diye yazdım:)

Burada çok konu açtın ve çok yol katettin bu anlamda seni tebrik ederim ama günlük hayatta karşılaştığımız her konuyu birilerine danışarak ilerlersek biz nasıl biz olacağız. İnsan denen canlı mükemmel, 4/4 luk değildir. Bizler insanız hata da yaparız, yanlış da yaparız ve bütün bunlar bize bir tecrübe olur. sende bu fikir alma alışkanlık oldu ve her adımı soruyorsun farkında mısın? çok video izlediğini falan yazmıştın bir konuda. yani izlediğin videolarla, açtığın konularla ve aldığın fikirlerle sürekli ilerleyememezsin bir yerde patlak verir. Bir sal kendini gerekirse hatalı davran öyle ya hep karşındaki hatalı olacak değil bir kere de sen hatalı davran bu dünyanın sonu değil. Eş ailesi ilişkileri konusunda bu kadar kendini kasma. Aynı hassasiyeti karşı taraf da gösterse zaten bu konuları açıyor olmazdın.

Dinleyen mi var güzelim ? Emri vaki yaptı. Valla dicek bişey bulamıyorum tek bildiğim bu sondu.

Aslında demişde siz anlamak istememişsiniz, daha doğrusu anlamamazlığa vermişsiniz. Yoksa bal gibi sizde yenceğini anlamışsınız. Öyle olmasa şunu çağırdım bunu yapcam diye size niye anlatsın.
Evet bencede hiç hoş değil, çok rahatsız olurdum evimde kimi ağırlayacağıma kaç kişi geleceğine ben karar veririm. Hangi tabakları çıkarıcam hangi bardakları kullanıcam falan hepsine kendim karar veririm ona göre sunum hazırlarım. Eşimin bu konuda yeteneğine güvenmem. Ama dediğim gibi kendi evimde. Orası bence sizin eviniz değil, aileye ait bedelsiz kullandığınız mülk sadece, onlarda o şekilde düşünüp o şekilde hareket ediyorlar işte. Tapusunda adınız yazmayan hiç birşey size ait değildir, eşinizin kardeşleri varsa o evde en az sizin kadar hakkı var demektir.

Teşekkür ederim yolunuz güzel insanlara çıksın evet farkındayım. Aslında ya taviz verirsem ve sonucunda beni üzerlerse diye korkuyorum. Şuan o kadar mutlu ve huzurluyum ki. Kaynanam kızını çağırıyor yemeğe eşimide çağırıyor ama eşim beni yemeğe çıkarıyor annesine işimiz var diyor. Kahvaltıya çağırıyor gitmiyor. Düzenimi çoğu şeyi sağladım ve huzurluyum inanın herkese teşekkür ediyorum. Bazen tırmalıyor böyle huzursuzluklar işte sinirleniyorum. Sağolun tekrardan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…