Kayınvalidem yüzünden psikolojim bozuldu

Yorumunuzdan onu anladım ben hayret bı sekilde öyle yazmissiniz
Siz de bana sarmaya mı karar verdiniz?
Konu sahibi kendi annesiyle yaşayıp eşinin annesini görmek istemiyor, ona istinaden yazdım. Bir erkek kendi annesiyle yaşayıp eşinin annesini görmek istemeseydi ona da aynı şeyi söylerdim. Yorumlarınızı konu sahibine yapın, kendinize de takacak başka birini bulun. İyi geceler.

Kadın kadına resmen düşman burda kv koruyucusu çok sizin yaptığınız gibi hiçte iki taraflı konuşmamissiniz konu sahibi kv ile ilgili sorunlarını anlatmış anlamak istediğiniz gibi anlamissiniz siz

Ay yuh ya ben de neler yaşadım bitti gitti unuttuk farklı şehirlerdeyiz şimdi iyilikleri hatırlıyorum böyle kin güde güde yaşlanırsiniz. Hepsini okumadim okumaya da değmez zaten kadın A dese siz Z anlamışsınız. Benim de illallah dediğim çok şey olmuştu ama bu kadar da değil yani pireyi deve yapmak resmen fenalık geldi.

Son düzenleme:
Yani üzgünüm ama sen abartıyorsun. Kadın kendi yaşadığı dönemin bilgilerine sahip aynı zaman da psikolojisi de bozukmuş. Eşin nasıl kendi evladı gibi senin annene sahip çıkmış kapısını açmış sende bomboş şeylere takılacağına kayınvalidene kızı gibi yaklaş aramaktan bile gocunma mesela. Kendi kendini doldurmuşsun boş yere bence

Kadın kadına resmen düşman burda kv koruyucusu çok sizin yaptığınız gibi hiçte iki taraflı konuşmamissiniz konu sahibi kv ile ilgili sorunlarını anlatmış anlamak istediğiniz gibi anlamissiniz siz
Işinize gelince kadın kadının düşmanı

Hanımefendi sadece telefonda sizi bu kadar etkiliyor olması sizin abarttığınıza işaret gibi beraber yaşamıyorsunuz yakın değilsiniz çat kapı gelmiyor eşinizi etkilemiyor ayrıca eşiniz annesinin farkında psikolojisi iyi değil kabul edin.klasik telefon görüşmelerinizi yapın dediklerini içselleştirmeyin geçiştirin yaşlı ve çekmiş insanları dinlemek bile yeter.inanın çok yalnızlar.
Gittiğinizde de bebeğinizle yalnız bırakmayın kalp kırmayın anı kurtarın yeter değişmez değiştiremezsiniz.eşinizinde canımı sıkmayın boş yere

Ya yalnız yorumunuza bayıldım bazı şeyler içine attıkça birikiyor demek ki sonra da şu oldu bu oldu bak bu da oldu modunda girip takıntı olarak geri dönüyor insana dediğin gibi aynı şeyler sürekli tekrar ediyorsa bir sustun olmadı iki umursamadı olmadı en sonunda cevap vermek gerekiyor ki rahatlamak için.... Sonra kafa rahatlaması gerekiyor ki takmasın.... Evet ya erkekler öyle bir sorun var git çöz dersen gidiyorlar yoksa yok... Dır dır edince aman hep aynı deyip dinlemiyor lar....

Bu tarzlar laf da soksan sınır da çizsen anlamıyorlar herhalde aman koca değil de kaynana elti çok zor....

Bende böyleydim her söyleyenen toksik sınırlar ihlal eden şeyleri takıyorum..... En son terapi aldım rahatladım.....

Sizin psikolojiniz etkilenmis o tamam ama ben şunu anlamadim kadin anlatiyor siz de dinlemeyin he he diyin gecin ya da telefonda anlatirken dur ogluna veriyim.ona anlat diyip esinize verin yani kayinvalide diye illa dinlemek zorunda degilsiniz
Ben kayinvalidenizde biraz ilgi beklentisi sezdim.yani bu kadar anlatmasinin sebebi o yasadiklarindan beslenmesi ya da anlatacak baska seyi olmamasindan kaynakli biraz destek ve evet sen de cok cekmissin diye sirti sivazlansin istiyor. Sıkıcı olabilir ama bazi insanlar boyledir he he diyip geçmek gerekiyor benim.anneannem de 50 60 sene oncesini anlatır 10 sene onceki olanlar icin o kadar yakin tarihi hatirlamiyorum.der
yaslilar biraz ajitasyondan besleniyor yapacak pek bir sey yok

Size kayınvalidenizle ilgili konuda insanlar hak vermiş niye tribe girdiniz durduk yere herhalde tatmin olmanız için kayınvalidenize ana bacı düz gitmeleri lazımdı.
Üşenmedende açtığım konuya mi baktın

Merhaba. Yorumları görüp görmediğinize bakmadım ama yazmak istiyorum. Aslında bir bütünde bakınca ne dediğinizi anlıyorum. Sorun kv olması değil herhangi bir insanla zaten uzun süreli bu şekilde ilişki yorucu olur. Böyle bi ortam görmediğiniz içinde adapte olamıyorsunuz. Çocukları bunu tölere etmeyi öğrenmiştir artık siz yapamıyorsunuz bu normal.
Benim kv epilepsi ve şizofreni hastası aslında yürüme 10 dk uzakta görümcemle yaşıyo. Bazen bana da batıyo bazı yaptıkları ve aslında kişiliğiyle alakalı ama psikolojik rahatsızlığı olan insanlar için hayat sizin baktığınız yönde gitmiyor. Bu yüzden görmezden gelmeyi tercih ediyorum. Çünkü kafama yakıyor olmak, bunu dile getirmek ne kv değiştirir ne eşim çözebilir ne ben. İşini özü görmezden gelmekte.
Muhtemelen hiçkimse için bu şekilde rahatsız olduğunun farkında değil sizin kv. Ne anlatıyor bilmiyorum ama çektiği zorluk belli ki ona ağır gelmiş ve psikolojik zarar görmüş. Bunun getirdiği davranışları tölere etmelisiniz. Deprem dönemi, hamilelik öncesi çocuk baskısı, hastane sürecindeki konuştukları kesinlikle hiç hoş değil. Kim olsa rahatsız olur. Burda size tepki veren kadınlar da dahil. Yine de rahatsız olduğu için bu yaptıklarının rahatsız edici olduğunu kendisine anlatamazsınız. Eşiniz de bunun için o an uyarmak hariç bişey yapamaz. Psikolojik etkilenmenin bi getirisi.
Mutlu giden evliliğinizi 1 ay belki göz yummanız gereken zaman için bozmayın.
Ayrıca anneniz sizinle kalmasa bile annesi yalnız diye hasta diye bakım sağlamak isteyen çocuğuna kayır diyemezsiniz. Bakmakla yükümlü değilsiniz siz ama eşiniz öyle. Onun sorumluluğu bu.
Aslında kv direk size bi saldırıda bulunmuyor. Siz kişiliğiniz sebebiyle hareketlerine tahammül etmekte çok zorlanıyorsunuz. Gerçekten anlıyorum. Lohusalık döneminin izlerini hala taşıyor olabilirsiniz. O dönem olanlar unutulmaz biliyorsunuz. Terapi görmek sadece kv konusunda değil her alanda rahatlamanızı sağlar. Tatil öncesi mutlaka görüşün derim.

Ayy sabırla okudum sonuç olarak Allah kayınvalidenizin yardımcısı olsun. Kadının yaptığı bir şey yok ama siz onun her lafının hareketinin altında kötü bir şey aramisssiniz. Bence yazık hem kendinize hem ona. Biraz iyi niyetli olmaya çalışın bence cidden hiçbir kötülük yok kadincagizda.

Bunu okurken ben bunları ne ara buraya yazdım diye gerçekten düşündüm. İnanın birçok şey aynı. Bizde öğretmeniz uzak şehirde yaşıyoruz. Kayinvaldem eşiyle ayrı ve toksik. Benimde yaklaşık 3 aylık bir bebeğim var. Ve her sene yaz tatiline gderken aynı şehirde ailemde olmasına rağmen ayaklarım geri gidiyor her seferinde onun yüzünden. Şimdiye kadar her mutlu anımı bozdu düğün balayı daha başka birçok kez. Doğum yaptigimda bile görmeye gelince gidip kendince yine kaprislere girdi. O yüzden ben bu yaz yanına bile uğramayı düşünmüyorum çünkü artık onun yüzünden kndime saygımı kaybediyorum alttan almaya devam ettikçe

Gecengun 5 yillik evli komşum kayinvalidesinden cok çektiğini söyledi zor bir durum Allah kolaylık versin dedim eşinle arana giriyorsa dikkat et izin verme dediğim yok öyle şeyler değil en son karnabahar salatası yapmıştım cok haslammisin dedi dayanamıyorum artık demişti sizinkide bu hesap sorun yok siz sorun arıyorsunuz kayinvalideniz belliki gözünüze batıyor yapmayın heleki esiniz annenizi eve almış erkek milleti asla unutmaz kayinvalide ile sorun yasadiginizda esiniz önünüze koyar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…