Kayınvalidem yüzünden psikolojim bozuldu

Deprem olduğunda ve siz hamileyken hastaneye yaptığınızda söyledikleri aşırı düşüncesizce olmuş ben orda hak verdim. Onun dışındakiler klasik laflar değil mi? Çocuk baskısı vb çoğu yaşlı insanın yaptığı bir şeydir herhalde. Ablanıza Allah rahmet eylesin. Eşiniz annenizle aynı evde yaşayarak idare ediyormuş siz de onun annesinin biraz gönlünü eyleyivereceksiniz başka bir seçenek yok gibi.

Ben zaten içimde yaşıyorum, eşime yansıtmıyorum annesiyle aramızda olanları. Mutlu bir evliliğimiz var. Ama eşimin ve kardeşinin de annesinden yana psikolojisinin çok iyi olduğu söylenemez. ben de ailece güzel anılarımız olsun istiyorum ama her fırsatta imalarda bulunması ve her şeyin ama ben çok çektime çıkması sebebiyle kendisiyle daha öte bir iletişim kuramadım. Bu arada eşim annemle iyi geçinir. Gayet güzel muhabbet de ederler. Yer, içer, gezerler. Ama dediğim gibi benim kayınvalidemin derdini ve torun isteğini dinlemekten öte bir anım yok kendisiyle.

Kv terorunu yanlis yonetip hakliyken suclu duruma dusup ders alan biri olarak kiminle sorununuz varsa sorununuzu onunla cozun. Esinize dert yanmaniz sadece sizi suclu konumjna sokar. Esiniz aa karicim sen cok haklisin anama gitmeyelim demeyecek. Begenmeseniz de o kadin onun annesi. Yapacaginiz sey kvyle surekli konuyu degistirmek. Patavatsizliklarina pat diye yanit vermek. Kirdi mi kirdin demek. Bebek bakimi ile ilgili soyledigi herseye siddetle karsi cikip bezdirene kadar sozunu dinlememek. Kadin cocugu elinizden alip zorla veya gizlice sizin kurallarinizi cignemiyorsa konusur durur. Bunu herkes yapiyor. Bugun kizimin oyun grubunda yasitim bir kadin herseye laf etti mesela:) ben de eskiden cok takardim simdi gordum ben taktigim cin onemliymis. Ayrica malesef annenizi yanina aldiysaniz kv de gelecek onunde sonunda. Cifte standart olmaz. Size dusen o zamana kadar kafanizdaki kv sorununuminimal hale getirmek. He kvniz size gercekten buyuk saygisizlik eder esinizle paylasirsiniz ama onda da beklentiye girmeyin. Beklenti insani yorar. Bebek bakimi ile ilgili anam hakli vs derse de ben annesiyim herkes kendi cocugu icin en dogrusunu bilir anan yeterince cocuk bakmis bu benim cocugum deyin konuyu kapatin yeter.

Gerçekten çekilmez bi insanmış orada haklısınız. Mesafeli olun kırk yılın başı arayın gittiğinizde iki günden fazla kalmayın eşiniz isterse daha uzun kalsın diyeceğim ama sizin annenizin sizde kalması bu çözümleri imkansız kılıyor. Eşiniz bir yerde illa ki eee ben senin anneni 7/24 çekiyorum sen de benimkini çek der yani, ben olsam ben de derim. Ha diyeceksiniz ki benim annem öyle biri değil. Hepimize kendi annemiz bal şeker geliyor ama herkesin illa bi öfff dedirtecek tarafı oluyor o da yabancıya batıyor. O yüzden siz bi uzmandan yardım alın takmamayı öğrenin çünkü ilişkiyi hafifletme şansınız yok gibi

Keşke ağaç kovuğunda büyümüş birini bulaydın.

Bütün kayınvalideler aynı model,ben çok farklı bir şey göremedim anlattıklarinizda.Takmayın,görmeyin,duymayın söylediklerini.he he deyip geçin dertlenip anlatmaya başladiğinda.Kafanizda nasıl büyüttüyseniz yine kafanızda o şekilde bitirip duyarsızlaşmaya çalışın.Umursamayın ki canınız sıkılmasın.Aylar öncesinden yaz tatili için karnınıza ağrilar girmesin mesela.Düşünmeyin şimdiden.Ablanız için ben senden daha çok üzüldüm demesi de bana sanki sadece ne kadar üzüldüğünü anlatmaya çalışıyor gibi geldi.Ben de çok üzüldüm gibilerinden.Ayrica çeyiz konusunda çok haklısın,aklıma kayinvalidemin bilmem kaç yıllık getirdiği yatak örtüsü takımı ve fi tarihinden kalma perdelik kumaştan diktirdiği perde geldi bak canım sıkıldı şimdi bir de son bir sey,anneniz bundan sonra hep sizinle mi yaşayacak? Eşiniz der mi bilemiyorum ama ilerde bir gün aynı şekilde beklentiye girebilir

Bende bunun hem kv hem elti versiyonu var ben ne yapayım ikisi birden hep aynı şeyleri anlatıyorlar yıllar önce yaptıkları iyilikleri hep kendilerini övmelerini yüzlerce kez aynı şeyi dinliyorum şaka yapıyorum espiri yapıyorum adı altından laf sokmaları sevgililer gününü bile zehir etmişlerdi bana kv eşime karına çiçek aldında anana almadın mı diye benim yanımda laf sokup sonra şaka yaptım takılma bunlara diyen biri bu sinsilikler benimde hoşuma gitmiyor inanki nasıl katlanırım nasıl kafamı rahatlatırım diye bende çözüm bulmaya çalışıyorum bende ama en azından senin kv uzakta benim ikiside üstümde oturuyor her gün maruz kalıyorum bu duruma ben

Bu kadar yazdınız yazdınız siz annenizle yasiyorsunuz eşinizin annesini yaz tatilinde göreceksiniz diye cildiriyorsunuz
Ama durun siz demeden söyleyeyim sizin anneniz hiç kayinvalideniz gibi değildir
Çünkü bütün kız anneleri mükemmeldir

Canınızı sıktığı zaman cevabini verip geçersiniz . Siz kadına o kadar takmissiniz ki didik didik bitiremediniz.

Hiç şaşırmadım eminim sizin anneniz mükemmel dünyanın en harika insanı eşinizin annesi de en kötüsüdür. Eşinize söylemeye tabi ki çekinirsin içten pazarlıklı bir insan oldugun açık . Şimdi kazanır gibi gözüküyorsun ama senin de bir çocuğun var ve sende yaslanacaksin . Bunu da kolay kolay bir konu sahibine söylemem. Haklı bulduğum kayınvalide üç beş tanedir yani .

Yani sizin annenizi onun annesinden kıymetli yapan ne tam olarak ki anneniz sizde yaşarken ileride onun annesi gelmesin diyorsunuz? Bence siz ayrılın, herkes kendi annesiyle yaşasın. Hem böyle bir kadını çekmek zorunda kalmazsınız ki haklısınız hem de eşiniz sizin annenizle aynı evde kaldığı halde annesi istenmemis insan olmaz.

Ama bir gün gelir de ben annene baktım, sen de anneme bak diye laf eder mi diye bir düşünce de aklımın bir köşesini kemirmeye başladı.
Bunu demese bile eşiniz sizin annenizinle yaşadığı için siz de onun annesinin arayıp sizinle dertleşmesini sorun etmemelisiniz. Fedakarlık karşılıklı yapılmalı.

Benimki de bundan ayni model. Cok iyi bir insan, kotu davranmak istemiyorum. Ama cekilir dert degil. Ama bu kadar dert edecek bisey de yok. Kocaniz da durumun farkindaysa, annecilik yapmiyosa, uzakta da oturuyorsunuz zaten. Bu kadar abartacak ne var ki. Ben sahsen cok iletisime gecmiyorum, telefonda bile pek konusmuyorum. Aramiz da bozuk degil. Gittigimizde yaninda durmak beni de boguyordu. Cunku ilcede oturuyorlardi ve evde onunla oturmaktan baska yapacak bisey yoktu gercekten. Merkeze tasindilar su an keyf8m yerinde valla, avm vs gezip tozuyorum kafam dagiliyor. Oturup onu dinlemek zorunda degilsin

Ben normalde kaynana sever bir insan değilim Hepsinin bir kusuru mevcut bazıları fazla hasarlı ve zarar veriyor bazıları kendi kendine çalıp oynuyor. Sizinki zararsız sadece lafta olanlardan çekilmeyecek, kocaya rest çekilecek biri değil gibi. Bunu yanında sizde fazla premsessiniz sanki.
Adam annenizi evinize almış ki oda onun kaynanası sonuçta ve tüm hayatının içine dahil etmiş. Siz 10-15 gün çekemiyorsunuz ama o 350 gün çekecek ne güzelmiş Madem ilerde kaynananıza bakmak istemiyorsunuz anneniz içinde, olmaz herkesin kendi evi deseydiniz ve hiç girmeseydiniz bu topa. Şimdi adam seninkine baktık sıra benimkinde deme hakkına sahip

Anneanne, babaanne, nine jenerasyonunda bu olay var. Durup durup, tekrar tekrar ayni seyleri anlatırlar.
Anneniz sessiz sakin sizinle kaliyor olabilir ama esiniz icin yinede zor. Cocugu uyutup koltukta sarilip öpüşüp koklasamayacak bile, hersey yatak odasiyla sınırlı. E bi zahmet sizde onun annesini azicik dinleyiverin

Bana biraz abartmissiniz gibi geldi. Çoğu yaşlı böyle zaten.sizin anneniz sizinle yaşıyor ama yazın ona gitmek çileden çıkarıyor ?? Bu bana fazla acımasız geldi. Ayrıca maddi konularda söylediklerinize bakılırsa siz de az degilsiniz

Benim de öyle sürekli sorun anlatıyor... Dert sıkıntı anlatıyor veya laf sokuyor başka da muhabbeti yok öff çok sıkıcı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…