Kayınvalidem ve umursamazlığı...

Hahaha alemsin yaaa :) cocuklarim var bosasamda gorusmek zorundayim ben.. esimlede hatta gerekirse ailesiylede.. ama cocuklarim olmasaydi coktan bosamistim eminim. Hani kocam degisirmi filan diyolar ya burda konu acip oyle dusunmezdm bile.. direkt bosardim yani..
Dogru diyorsun. Benim manyak oldugumu herif de biliyor zaar ondan bosanmaya yanasmiyor:KK66:

Eşim annesi ile konuşurken nasıl bir yol izlesin. Ben hiç görmek istemiyorum. O da ara sıra geldinler diyor. Yani beni ikna etmeye çalışıyor.sözde annesi bni çok seviyormuş .

Eşim annesi ile konuşurken nasıl bir yol izlesin. Ben hiç görmek istemiyorum. O da ara sıra geldinler diyor. Yani beni ikna etmeye çalışıyor.sözde annesi bni çok seviyormuş .
Erkekler boledir.. ne sis yansin ne kebap.. sen kendine gore dogru olani yap..

Yapacağım tek yorum kıyas mutsuz eder.

Paraları var. Babası karayollarında formen aylık geliri 4000 tl.bir erkek kardeşi bizi gibi memur.ve evleri kendilerinin.ayrıca bir evleri de diclekentte. Kendileri istekleri doğrultusunda birazda cimrilikten körhat bağlarda oturuyorlar. Gelelim maddi konuya. Ben bana hizmet edin demedim demem. Ama hamile iken yatalak olunca mecburiyetten bebek düşmesin diye bir kap yemek istemek hizmet değil. Yine evlenince ilk ev yerleştirme erkek taafına aitken ortada olmamaları hizmet değil.yine 7 yabancı komşun ev taşırken bi el atmak lazımdır.kaldı ki kendi canın kanın ev taşırken telefonla aramayıp bişi lazımmı bile dememek acayiptir.
Ben para vermiş değilim.tedavisini oğlu karşılamak istedi bende elbette dedim. Buna rağmen sevilmiyorum dedim. Kim olsa 15 bin çok para zaten 80 bin borç bar neden veriyorz der. Ben bunu bile yapmadım.
Adam kansermiş hem de bağırsak kanseri. Milyon borcumuz olsa; eşimin babasının( Allah korusun) böyle bir rahatsızlığı olsa gerekirse parmağımdaki yüzüğe kadar herşeyi satar onun tedavisine verirdim. Biz de bu zamana kadar hep veren tarafta olmamıza ve onların çok ihtiyacı olmamasına rağmen. Yani hastalığa verilen para konuşulmaz. Ne olursa olsun. Ayrıca eşimin babasının amcasının damadı da aynı hastalıkla savaşıyor şu an ,biz onlara bile yardım ettik( ilk defa burada söylüyorum, normalde söylenmez) helal hoş olsun. Ki siz eşinize aşık değilsiniz. Aşık insan ben ondan güzelim demez.
Ayrıca istiyorsunuz ki hem siz görüşmeyin hem de eşiniz görüşmesin. hayatınızdan çıkıp gitsinler. Ama öyle bir dünya yok, bu adam ağaç kavuğundan çıkmadı. Ne olursa olsun ailesi. Erkekler asla ve asla ailelerinden vazgeçmezler. Sizin haklı olduğunuzu söylerler. Ama duyguları değişmez, ailelerini atmazlar. Annemin yaptığı yanlış der ama içten içe annesine tapmaya devam eder. Öyle kolay mı aileden vazgeçmek.
Tamamen haksızsınız demiyorum. Ama egolarınızdan, önyargılarınızdan kurtulamadığınız sürece mutlu olamazsınız. Haklı olmak , mutlu olmaya yeter bir sebep değil

Adam kansermiş hem de bağırsak kanseri. Milyon borcumuz olsa; eşimin babasının( Allah korusun) böyle bir rahatsızlığı olsa gerekirse parmağımdaki yüzüğe kadar herşeyi satar onun tedavisine verirdim. Biz de bu zamana kadar hep veren tarafta olmamıza ve onların çok ihtiyacı olmamasına rağmen. Yani hastalığa verilen para konuşulmaz. Ne olursa olsun. Ayrıca eşimin babasının amcasının damadı da aynı hastalıkla savaşıyor şu an ,biz onlara bile yardım ettik( ilk defa burada söylüyorum, normalde söylenmez) helal hoş olsun. Ki siz eşinize aşık değilsiniz. Aşık insan ben ondan güzelim demez.
Ayrıca istiyorsunuz ki hem siz görüşmeyin hem de eşiniz görüşmesin. hayatınızdan çıkıp gitsinler. Ama öyle bir dünya yok, bu adam ağaç kavuğundan çıkmadı. Ne olursa olsun ailesi. Erkekler asla ve asla ailelerinden vazgeçmezler. Sizin haklı olduğunuzu söylerler. Ama duyguları değişmez, ailelerini atmazlar. Annemin yaptığı yanlış der ama içten içe annesine tapmaya devam eder. Öyle kolay mı aileden vazgeçmek.
Tedavisini karşıladık. Gam etmedim. Eşimden güzelim demekle bazı anneler oğullarına yakıştırmaz kimseyi o kadar çirkin değilim demek istedim.
Ailesi ile o görüşsün hatta bebeği de götürsün özlediklerinde dedim. Yalnızca beni muhatap etmesin

Tedavisini karşıladık. Gam etmedim. Eşimden güzelim demekle bazı anneler oğullarına yakıştırmaz kimseyi o kadar çirkin değilim demek istedim.
Ailesi ile o görüşsün hatta bebeği de götürsün özlediklerinde dedim. Yalnızca beni muhatap etmesin
Söylemek istediğim şu; yazdıklarınızın hiçbiri mutsuz olmak için sebep değil. Anlayışlı seven bir eşiniz, bir çocuğunuz var. Yazık değil mi böyle şeyleri kafaya takıp hem kendinizi hem eşinizi mutsuz ediyorsunuz. Gelmesinler, sormasınlar. Zaten çok samimi olmak daha kötüdür.
Tamam herkesin derdi kendine ama bence siz büyütüyorsunuz. Bırakın ne yaparlarsa yapsınlar. Ben olsam hiç umursamaz mutluluğuma bakardım. En güzel yıllarımı onları düşünerek geçirmezdim. Ayda yılda bir gider, onlar bana nasılsa öyle davranırdım. Ayrıca kin tutmak insanın kendisine zarar veriyor, yaşlandırıyor. Diyorum herşey bizde aslında. Mutluluk da mutsuzluk da. Hangisini öne çıkarırsak onu yaşıyoruz.

takma... yeni gelinide kiskanma:KK66: hic takmazdim ne halleri varsa görsünler. Maddide destek olmazdim ama. Bu zamanda istemiyene madalya takmiyorlar

Benim durumumda benzer soz nisan dugun zamanları maddi manevi yardimlari olmadigi gibi guleryuzde yoktu.cocugum oldu el gibi bi kutu meyve suyuyla bi paket bezle cikti geldi kv 10 gun sonra.hastanede yattik dort gun hic gecmis olsun diye aranmadim.iki hafta once yeni eve gectik kimse yardima ihtiyaciniz var mi diye aramadi onu gectim iyimisiniz napiyorsunuz demediler yaklasik alti yil evliyim beni arayip sormadi hic.abisigil daha eve yerlesmeden geldiler oturmaya isim basimdan asgin.gelmesinler sonra gelsin dedim ee senin ailen geldi ya diyor benim ailem oturmaya degil is yaptilar keyif surmediler dedim.esime de haberin olsun aksam sitemimi yapacagim dedim esim bosver deme bisey dedi.ben de demedim degmez dedim.
Amasi esim benim ailemle ilgili bir durumda hemen elestirir beni uzer.ama kendi ailesini hemen savunur ya da bosver herkes kendine yakisani yapar der.bu aksam da kv gidecekmisiz ama hic istemiyorum sevmiyorum esime de dedim anneni 30 yil gormesem hic aramam dedim susuyor biliyor cunku sebebim cok.insan haliyle esinden de soguyor ailesinden de.ama kendilerinin isi dustumu menfaatleri oldumu hicte cekinmez ararlar.

Yemeği kocanızın annesi değil, kocanız yapacak. Çalıştığı için Akşam yapacak, ertesi gün siz yiyeceksiniz. Paşa değil, kont değil. Kv burada dıdısının dıdısı oluyor.
Maddi konularda da yardım edilmesi gerekiyorsa, eş ile karara varılır, eşin ailesi olduğu için yardım edilir, kafaya kakılmaz. Kv size 8 kez gelmiş doğumdan sonra. Az mı? Daha ne kadar gelecek? Her akşam sizde mi yatacak?
Ev taşımasını eşiniz halledecek. Tutacak iki üç kişi yerleştirtecek. Çeyiz serme ise mesele onu siz yapacaksınız, arkadaşınız, ablanız vs ile. Neden sizin eşyalarınızı başkaları yerleştirsin? Bakış açısı hatalı.
Siz yatağa mahkumken sizi kocanız düşünmeli, bir kap yemeği o yapmalı. Ben böyle geleneksel kafalara gerçekten çok kızıyorum artık. Nedir bu eşi kayırma, onun dışnda herkesi suçlu çıkarma meselesi. Eşin ailesi ile bir türlü dikiş tutturamadıysanız bunda eşinizin suçu var. Kv sizi sevmek zorunda değil. Ama madrm ortada yenen bir hak var, sizin iddianıza göre, o zaman eşiniz sizin hakkınızı savunmak zorunda. Bu konu “kv şöyle düşük, oğulları böyle çirkin” anafikri yerine, “eşim şu şu ve ailesi karşısında şöyle” diyerek açılmalıydı. Sizin günah keçiniz kv olmuş.

stratejik olman lazım. eşinle aran iyi mi. onlar yüzünden aranı bozma bir. düğün zamanı eline bişey sürme iki. eşinden de izin çıkmış bi durumda söyle laflarını bu üç. bidaha da para verme dort. böyle biyere varamazsın

Çocuğuna baktırma,evine de kabul etme. Yapana madalya falan vermiyorlar. İstemediğin hiçbir şeyi kimsenin hatırı YAPMA.

Yemeği kocanızın annesi değil, kocanız yapacak. Çalıştığı için Akşam yapacak, ertesi gün siz yiyeceksiniz. Paşa değil, kont değil. Kv burada dıdısının dıdısı oluyor.
Maddi konularda da yardım edilmesi gerekiyorsa, eş ile karara varılır, eşin ailesi olduğu için yardım edilir, kafaya kakılmaz. Kv size 8 kez gelmiş doğumdan sonra. Az mı? Daha ne kadar gelecek? Her akşam sizde mi yatacak?
Ev taşımasını eşiniz halledecek. Tutacak iki üç kişi yerleştirtecek. Çeyiz serme ise mesele onu siz yapacaksınız, arkadaşınız, ablanız vs ile. Neden sizin eşyalarınızı başkaları yerleştirsin? Bakış açısı hatalı.
Siz yatağa mahkumken sizi kocanız düşünmeli, bir kap yemeği o yapmalı. Ben böyle geleneksel kafalara gerçekten çok kızıyorum artık. Nedir bu eşi kayırma, onun dışnda herkesi suçlu çıkarma meselesi. Eşin ailesi ile bir türlü dikiş tutturamadıysanız bunda eşinizin suçu var. Kv sizi sevmek zorunda değil. Ama madrm ortada yenen bir hak var, sizin iddianıza göre, o zaman eşiniz sizin hakkınızı savunmak zorunda. Bu konu “kv şöyle düşük, oğulları böyle çirkin” anafikri yerine, “eşim şu şu ve ailesi karşısında şöyle” diyerek açılmalıydı. Sizin günah keçiniz kv olmuş.
8 kez geldi evet. Her gelişi inde kenfi akrabalarını bebek görmeye getirdi . Lohusa halimle hizmet ettim. Haklısın kv prenses. Kv dokunulmaz. Eşim yatağa mahkum olduğum sürede mağdur etmedi beni. Eşimden yana sıkıntım yok. Ben sadece bana verilmeyen değeri nedense bir başksına veriyor ve benden bekliyor herşeyi dedim. Kv günahın ta kendisi keçisi orda fazlalık oldu.
Ben bana altın takılmadı eşya alınmadı vs demedim. İkimizde çalışıyoruz yaptık. Ama destek beklemek benim en büyük hakkım. Evr gelen mobilyatek başına yerleşmiyor bunun ikinci temizliği de oluyor. Bizim adetlerimize göre erkek tarafı yapar. Yine çeyiz zamanı erkek tarafıda gelir. Hiçbir kötü zamanda iş zamanında yoklar yemeğe içmeye eğlenceye varlar.

Eşiniz muska yapıldığını bile bile çocuk emanet edecekse diyecek bişey yok.

Eşimin ailesi diyarbakırın çok elit bir yerinde oturmuyorlar ve yerlisi değiller. Cahillik seviyesine gelince benim ailemdeöi herkes üniversite mezunu ve anlayışlılar. En azından fedakarlar. Bu arada eşimin ailesinin durumu da düşük değil. Gayet iyiler parasal olarak. Yani kötü yerde halen oturmaları onların seçimi. Burada bazı semtler var ve bu semtlerde zihni dar olan ve örgüte yardım yataklık eden kişiler oturur. Bunu vurgulamak istedim. Sırf komşusundan vazgeçmemek adına hala oturuyorlar.
Bir insan oğlunun eşine hasta iken hamile iken yemek yapıp yardım etmeli. Eğer karşındaki kişi sen hasta iken maddi manevi yanında ise en azından bunu vicdanen yapmalı insan. Keza ben karnımfa onların torununu taşıdım ve aylarca evden çıkmadım. Yemek yapabilecek kadar ayakta durmak yasaktı çünkü.
Yani teröre! Yani terörist bu aile! Başka adam mı bulamadın başka aile mi bulamadın gelin gidecek!

Eşimin ailesi diyarbakırın çok elit bir yerinde oturmuyorlar ve yerlisi değiller. Cahillik seviyesine gelince benim ailemdeöi herkes üniversite mezunu ve anlayışlılar. En azından fedakarlar. Bu arada eşimin ailesinin durumu da düşük değil. Gayet iyiler parasal olarak. Yani kötü yerde halen oturmaları onların seçimi. Burada bazı semtler var ve bu semtlerde zihni dar olan ve örgüte yardım yataklık eden kişiler oturur. Bunu vurgulamak istedim. Sırf komşusundan vazgeçmemek adına hala oturuyorlar.
Bir insan oğlunun eşine hasta iken hamile iken yemek yapıp yardım etmeli. Eğer karşındaki kişi sen hasta iken maddi manevi yanında ise en azından bunu vicdanen yapmalı insan. Keza ben karnımfa onların torununu taşıdım ve aylarca evden çıkmadım. Yemek yapabilecek kadar ayakta durmak yasaktı çünkü.
Siz oğlunun eşisiniz, kv nin hiçbirşeyi değilsiniz ki neden size yardım etsin hastayken.

X