Kayınvalidem ve umursamazlığı...

Tereyağından kıl çekermiş gibi oldu ama ne gereksiz laflar yani konuyla alakasız. Neyse. Görüşmek istemiyorsanız görüşleyim olsun bitsin. Biri benim çocuğunu istemicek ve ben onu evime alıp ikramyapmaya devam edicem he ? Bence geliyorum dediğinde müsait değilim deyin hergün ama hiç fırsat bulamasın. Arayip sormayin hediye almayin. Görüşmek istemediğinizi anlar.
Haber vermeden geliyor. Bu gereksiz dediğiniz yerleri yazma nedenim hani benden nefret edecekleri aşağılayacakları bir durumda değilim demekti. Yoksa konuyla alakasız.

Ben 30 yaşında 6 yıllık evli ve 3 aylık bir erkek bebek sahibi memur bir bayanım.
Eşimle birbirimize aşık olarak evlendik ve aşkımız şükür hiç bitmedi.
Evlendiğimizden bu yana eşimin ailesine yaptığı fedakarlıkların borçlarını ve evlenme borçlarını ayrıca bedelli askerlik borçlarını birlikte ödüyoruz.
Evlendiğimizden bu yana kayınvalidem ve ailenin diğer fertleri kötü zamanda yanımda olmadılar. Ev taşıdık yoktular. Evlendik düğüne misafir gibi geldiler. Hiçbir gün ellerini birşeye atmadılar. Ancak evimize geldiklerinde de izzeti ikram beklediler.
Eşimle çocuğumuz 5 sene olmadı. Onda sperm hareketi azdı bende de polikistik over vardı. Buna rağmen Rabbim baktı yüzümüze ha ile kaldım tedavisiz...
Bu 6 sene içerisinde kayınbabam bağırsak kanseri oldu ve kendisinin m...orial hastanesinde tedavi masraflarını da ben ve eşim karşıladık 15.000 tl...
Eşim evin en büyüğü ve ilk gelin benim.
İlk günden bu yana ne görümcem ne kayınvalideme yaranamadım. Sürekli suratları asık sürekli... hediye aldığım zaman teşekkür edilmedi. Çalışmama rağmen gün oldu temizlik zamanı yardım ettim. Buna rağmen sevilmedim. Eşimden 5 yaş küçüğüm ve eşimden kat kat güzelim. Yani çirkin bir bayanda değilim.
Ailem zengin ve kültürlü Diyarbakırın yerlisiyiz. Öyle pis bir ailem kalitesiz bir ailem yok. Keza eşimin ailesi de bizim tam zıttımız bir ailedir. Kaderin gözü kör olsun ne diyeyim. Aşık oldum...
Herneyse uzatmayayım daha çok.
Eşimin erkek kardeşi nişanlı ve kayınvalidem bana yapmadığı izzeti ikramı sevgiyi ona yapıyor. Sözde bu kızı da istemiyor ama lafı hareketi bir değil.
Size maddeler halinde yazmak istiyorum.
1-evlenme aşamasında ne k.valide ne görümce ne de kayınlarım vardı. Evi ben ve aikem yerleştirdik. Adetlerimize göre erkek tarafı yerleştirmeli. Onlar gelmedi eşyalar ortada kaldı ablamla ben yaptık. Doğal olarak annem sürekli çemkrip yüzüme vurdu bunu.
2-madfi anlamda da yanımıza olmadılar. Kaldı ki bizden istediler.
3-yeni geline başlık parası ve çeyiz oarası totalde 20 bin verildi. Buna rağmen benden daha değerli.
4-5 seneden sonra zorla çocuğum oldu. Hamilelik sırasında rahim ağzı yetmezliği tanısı nedeni ile tam 5 ay evde yattım buna rağmen çocuğum erken dünyaya geldi. Bu aşamalarda da yanımda hiçkimse olmadı. Evime gelip bir kap yemek yapmadı. Çünüikü yemek yaoacak kadar ayakta kalmam yasaktı
5-bu kadın ev taşımada bebekte hiçbirşeyde el sürmez miaafir gibi er içer gider.
6-bebeğe bakması konusunda eşim onunla konuşunca ne yapayım mecburiyetten bakacağım dedi.

Ne olur akıl verin bana. Benim ailem bebeğime bakar. Şuan ailemin bana aldığı evde oturuyoruz. Ablam dağ gibi arkamda. Ailemin hepsi arkamda. Ben bu kadınla artık görüşmek istemiyprum. Evime girsinde istemiyorum. Eşim ise sen konuş bunları sen söyle için rahatlasın diyor. Ben de onun söylemesinin ve evimize bir daha girmemesini söylemesini uygun görüyorum. Bu kadın aynı zamanda evime muska yazıp bırakmış bir kadın. Oğluna kendi eli ile şans olur diye verdi. Siz olsanız napardınız????

Görüşmeyi kesmek için bir yolmu izlerdiniz yoksa amann boşver mi derdiniz. Yakında ruh hastası olacağım.
Eşiniz sizi öne sürmüş:110: Ev sizin eviniz,memursunuz,aileniz yanınızda :110:

Kusura bakmayın ama ben şunu yaptım, bunu yaptım yaranamadım meselesini anlamıyorum.

Benim eltiler de böyle, hem sevmezler hem içli dışlı olurlar hem söylenirler sonra.
İçli dıilı değil mesafeliyim ben. Rşim için katlanıyordum ama artık katlanamıyorum
Borç harç hastalık hep bizde. Keyif başkasında. Ben eşim için yaptım ne yaptıysam. Bu dakikadan sonra eşim içinde yapmak istemiyorum artık

Hayatim iyide karsilikli olsa neyse.. ama zirnik yapilmasin bu kiza ama onlarin borclarini filan bunlar odesin.. olmaz bu haksizlik
Odemesinler hayatim. Yani simdi ben olsam esime ver veya verme para demem,istiyorsa versin. Ben kendi anneme para verebilirim,esim de buna karissa kiyameti koparirim. Ama hem verip de hem de ariza cikarana da garip bakiyorum acikcasi

Valla bana koymuyor inanin. Tek basima evlendim,esim de tek basinaydi. Bana ne simdi oteki geline napilmis oteki damada napilmis. Ben benim,onlar onlar. Kendi annemden bile beklentim yok,olmamasi da lazim
sen belki bu konu sahibi kadar kendini yırtmamışsındır dark
bu arada dark olduğunu sonradan gördüm :KK70:

ister istemez fedakarlık etmiş fazlaca ondan koymuş

Eşimin ailesi diyarbakırın çok elit bir yerinde oturmuyorlar ve yerlisi değiller. Cahillik seviyesine gelince benim ailemdeöi herkes üniversite mezunu ve anlayışlılar. En azından fedakarlar. Bu arada eşimin ailesinin durumu da düşük değil. Gayet iyiler parasal olarak. Yani kötü yerde halen oturmaları onların seçimi. Burada bazı semtler var ve bu semtlerde zihni dar olan ve örgüte yardım yataklık eden kişiler oturur. Bunu vurgulamak istedim. Sırf komşusundan vazgeçmemek adına hala oturuyorlar.
Bir insan oğlunun eşine hasta iken hamile iken yemek yapıp yardım etmeli. Eğer karşındaki kişi sen hasta iken maddi manevi yanında ise en azından bunu vicdanen yapmalı insan. Keza ben karnımfa onların torununu taşıdım ve aylarca evden çıkmadım. Yemek yapabilecek kadar ayakta durmak yasaktı çünkü.

Eşimin ailesi diyarbakırın çok elit bir yerinde oturmuyorlar ve yerlisi değiller. Cahillik seviyesine gelince benim ailemdeöi herkes üniversite mezunu ve anlayışlılar. En azından fedakarlar. Bu arada eşimin ailesinin durumu da düşük değil. Gayet iyiler parasal olarak. Yani kötü yerde halen oturmaları onların seçimi. Burada bazı semtler var ve bu semtlerde zihni dar olan ve örgüte yardım yataklık eden kişiler oturur. Bunu vurgulamak istedim. Sırf komşusundan vazgeçmemek adına hala oturuyorlar.
Bir insan oğlunun eşine hasta iken hamile iken yemek yapıp yardım etmeli. Eğer karşındaki kişi sen hasta iken maddi manevi yanında ise en azından bunu vicdanen yapmalı insan. Keza ben karnımfa onların torununu taşıdım ve aylarca evden çıkmadım. Yemek yapabilecek kadar ayakta durmak yasaktı çünkü.
bağlar'da mi oturuyolar napiyolar elit dediniz ya.:KK48: maddi durumları çok mu kötü ?

Haber vermeden geliyor. Bu gereksiz dediğiniz yerleri yazma nedenim hani benden nefret edecekleri aşağılayacakları bir durumda değilim demekti. Yoksa konuyla alakasız.
Neden ? Çirkinler ve ailesi zengin olmayanlar ezilmeyi mi hak ediyor? Neyse yorum yapmiyim sizde haklisinizdir

Odemesinler hayatim. Yani simdi ben olsam esime ver veya verme para demem,istiyorsa versin. Ben kendi anneme para verebilirim,esim de buna karissa kiyameti koparirim. Ama hem verip de hem de ariza cikarana da garip bakiyorum acikcasi
Canım sizin yapınızla bizimki aynı değil. Her insan aynı değil. Ben para pulda değilim. Sadece insani boyuttayım. Bir kedidir bir kuştur yem koyuyorsun senden kaçmıyor anlıyor iyi niyeti. Anlatabiliyor muyum. Ben sürekli bana hizmet etsin demedim ki .gönül hoşluğudur teklif etseydi bi kez yapsaydı dedim.

Ole tabii.. esinin tarafi kotuluk etseler diyelim genede ister misin para vermesini?

Ben eger senin mantiginda hareket etsem yuzde besyuz eminim esim tum maasini goturup babasina filan verir. Bole birseye musama nasil gosterim? Ha gizli gizli yapiyo yaptigini saniyo o ayri.

sen belki bu konu sahibi kadar kendini yırtmamışsındır dark
bu arada dark olduğunu sonradan gördüm :KK70:

ister istemez fedakarlık etmiş fazlaca ondan koymuş
:KK200: Canimsin
Valla yirtmam ayol ne yirtacam kendimi. Evlenen benim. Esimle evleniyorum,evi kuruyorsam kendi evim, ben kendi annemi bile getirmedim al anne bak bu bizim evimiz olacak diye. Ben oturacagim anama ne :deli:
Fedakarligi yapacaksan kendin icin yapacaksin, baskasi icin degil. Yaptigin sey sonradan seni rahatsiz edecekse de yapmayacaksin. Cok zor zaten hayat. Bir de biz zorlastirmayalim ya.

Nirodha Nirodha 30. Haftadan sonra bende fazla fazla yatmk zorunda kaldim.. is yapanadim yapinca ertesi gun cakildim yataga.. aciksam birsey alamiyodum bile dolaptan o kdr kotuydum. Insan tabiiki bekliyor istiyor..

Konuyu ben actım sandim
Tamamen ayni seyleri yasamısız
Tek fark bizim hala cocugumuz yok
Ben kv dem ile görüsmuyorum
Aramam sormama ama senede bir iki gün gelir bize idaree ederim eşim için
Ama hepsinden nefret ediyorım
Birsey yapmadıkları gibi herseyi biz yaptık gbi gösterip böbürleniyorlar bir de

Ole tabii.. esinin tarafi kotuluk etseler diyelim genede ister misin para vermesini?

Ben eger senin mantiginda hareket etsem yuzde besyuz eminim esim tum maasini goturup babasina filan verir. Bole birseye musama nasil gosterim? Ha gizli gizli yapiyo yaptigini saniyo o ayri.
Konu mu acsam napsam acaba :KK66: esimin tarafinin bize cok zarari cok kotulugu oldu inan. Esime karsi yaptiklari bini asti. Ben yine bir yorum yapmadim,gorusmuyorum ama karsilastigimiz zaman normal davraniyorum deplasmanda :KK66: gecen bayramda esimin teyzesi bana laf sokup durdu neymis benim kv parasiz kalmis. Esimi gosterdim aha teyze dedim oglu orda,yollasin para istiyorsa ben napabilirim dedim. Sac saca bas basa girsem kendim rezil olacam. Napiyorlarsa yapsinlar valla neden demem. Kotulugu goren esim,ama annesi iste. Naparsa yapsin bu gercek degismeyecek. Ben gelinim,dis kapinin mandaliyim onlar icin. Bosasam el olurum. Ama onlar aile. Yok yere kimseyle kavga etmek istemem inan

Konuyu neden bütünü ile okumuyor cımbızlıyorsunuz.
Çok sevdiğiniz eşiniz için eşimden kat kat daha güzelim çirkin bi kadında değilim, ailem çok zengin onlar gibi fakir değil vs. Konuştuğunuz için olabilir mi ? Dikkat çekiyor ve çok itici yani.

Canım sizin yapınızla bizimki aynı değil. Her insan aynı değil. Ben para pulda değilim. Sadece insani boyuttayım. Bir kedidir bir kuştur yem koyuyorsun senden kaçmıyor anlıyor iyi niyeti. Anlatabiliyor muyum. Ben sürekli bana hizmet etsin demedim ki .gönül hoşluğudur teklif etseydi bi kez yapsaydı dedim.
Teklif etmemisler iste kuzum, simdi hayati kendine zindan etmene ne gerek var? Yapilarimiz cok farkli degildir memleketler benzer:KK66: caninizi uzmeyin. Siz calisan okumus kadinsiniz. Sizin yaklasiminizla onlarinki bir olamaz. Onlar size bir sey de katamaz,ama gorusmemek tamamen hakkiniz. Esinizin ailesi,onlar birbirinden sorumlu. Siz onlardan sorumlu degilsiniz.

Çok sevdiğiniz eşiniz için eşimden kat kat daha güzelim çirkin bi kadında değilim, ailem çok zengin onlar gibi fakir değil vs. Konuştuğunuz için olabilir mi ? Dikkat çekiyor ve çok itici yani.
Sadece ailesinin beni sevmediğini kabul etmediklerini ancak benim bu kadarda kalitrsiz ve çirkin yüzüne bakımayacak ve mide bulandıracak biri olmadığımı ima etmrk için yazdım. Keza şuan düzenledim belli ki cımbızlanacak ve herkes işine geleni anlayacaktı.

Konu mu acsam napsam acaba :KK66: esimin tarafinin bize cok zarari cok kotulugu oldu inan. Esime karsi yaptiklari bini asti. Ben yine bir yorum yapmadim,gorusmuyorum ama karsilastigimiz zaman normal davraniyorum deplasmanda :KK66: gecen bayramda esimin teyzesi bana laf sokup durdu neymis benim kv parasiz kalmis. Esimi gosterdim aha teyze dedim oglu orda,yollasin para istiyorsa ben napabilirim dedim. Sac saca bas basa girsem kendim rezil olacam. Napiyorlarsa yapsinlar valla neden demem. Kotulugu goren esim,ama annesi iste. Naparsa yapsin bu gercek degismeyecek. Ben gelinim,dis kapinin mandaliyim onlar icin. Bosasam el olurum. Ama onlar aile. Yok yere kimseyle kavga etmek istemem inan
Ay senin su sogukkanliliginda beni öldürdü yeminlen :)

O kdr kotulugu dokunduysa ne bilim ahanda oglunuz istiorsa yollasin para diyemem. Buarada cimri degilim asla.. bana adim atana kosarim.. Esimde yollasa cocuklarimin rizki var o parada.. adam torunlarina deger verip bi aramamis bile.. esim onlarin rizkini yollasa.. bu saflik mi enailik mi olur bilmiyorum...

X