Kayınvalidem ve umursamazlığı...

8 kez geldi evet. Her gelişi inde kenfi akrabalarını bebek görmeye getirdi . Lohusa halimle hizmet ettim. Haklısın kv prenses. Kv dokunulmaz. Eşim yatağa mahkum olduğum sürede mağdur etmedi beni. Eşimden yana sıkıntım yok. Ben sadece bana verilmeyen değeri nedense bir başksına veriyor ve benden bekliyor herşeyi dedim. Kv günahın ta kendisi keçisi orda fazlalık oldu.
Ben bana altın takılmadı eşya alınmadı vs demedim. İkimizde çalışıyoruz yaptık. Ama destek beklemek benim en büyük hakkım. Evr gelen mobilyatek başına yerleşmiyor bunun ikinci temizliği de oluyor. Bizim adetlerimize göre erkek tarafı yapar. Yine çeyiz zamanı erkek tarafıda gelir. Hiçbir kötü zamanda iş zamanında yoklar yemeğe içmeye eğlenceye varlar.
Bu kafa yanlış bence. Neden kv deden destek beklemek hak ki? Ben eşimle tek evlendim, evi ikimiz kurduk, borçlarını kendimiz ödedik, altın beklentim olmadı. Ayda 8000 lira gelirimiz var, geçinip gidiyoruz. Şunu alın bunu alın da demedim kimseye. Kendine yetmeyen bir kocayı napayım ben? Annesi babası arkasında olacaksa hep, evi nasıl döndüreceğiz ikimiz? ikimizin evinin eşyasını annesine kitleyen bir adamı sevemem ki ben. Benim kocam kendine yeten, anasına danasına işçıkarmayan güçlü biri olmalı.
Benim Kv lohusa iken geldi, o da yemek yapmadı, çocukla ilgilenmedi ama ben eşime patladım. Çünkü kv belli ki kaba, düşüncesiz ya da vicdansız. Bir lohusanın ne hissettiğini bildiği halde, ona uygun davranmadı, empatiden yoksun bir kadın.
Eşime, Annenle ilişkini benim kaldırabileceğim bir düzlemde tut, yan yana gelince ben sinirleniyorum, kalbinizi kırarım dedim.
Kv senin hayatında vazgeçilmez biri değil. Ama eşin vazgeçilmesi zor biri senin için, herkes için eşi öyle. Kaldı ki sen de senelerdir çekiyormuşsun bu eziyeti. Ama ne kv deden ne eşinden vazgeçmişsin. Aslında hatalı olan eşin. Ona set çekecek, düşüncelerini söyleyeceksin. Koca karşısında sus pus kedi olup, aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın modu, kv ye karşı kadınca hırslar, kinler... bence gereksiz. Hayatta bu tarz kötü insanlar hep çıkacak karşınıza, eşinizle bütün olamıyorsanız demek, sizin yanınıda yer almıyor. onu sorguya çekin.

Siz oğlunun eşisiniz, kv nin hiçbirşeyi değilsiniz ki neden size yardım etsin hastayken.
Her türlü para iş güç vs konuda destek bekliyorsa kv ben zordayken banada destek olmalıydı. Yoksa mecbur değil tabi kimse. Bu ahde vefadır

Bu kafa yanlış bence. Neden kv deden destek beklemek hak ki? Ben eşimle tek evlendim, evi ikimiz kurduk, borçlarını kendimiz ödedik, altın beklentim olmadı. Ayda 8000 lira gelirimiz var, geçinip gidiyoruz. Şunu alın bunu alın da demedim kimseye. Kendine yetmeyen bir kocayı napayım ben? Annesi babası arkasında olacaksa hep, evi nasıl döndüreceğiz ikimiz?
Benim Kv lohusa iken geldi, o da yemek yapmadı, çocukla ilgilenmedi ama ben eşime patladım. Çünkü kv belli ki kaba, düşüncesiz ya da vicdansız. Bir lohusanın ne hissettiğini bildiği halde, ona uygun davranmadı, empatiden yoksun bir kadın.
Eşime, Annenle ilişkini benim kaldırabileceğim bir düzlemde tut, yan yana gelince ben sinirleniyorum, kalbinizi kırarım dedim.
Kv senin hayatında vazgeçilmez biri değil. Ama eşin vazgeçilmesi zor biri senin için, herkes için eşi öyle. Kaldı ki sen de senelerdir çekiyormuşsun bu eziyeti. Ama ne kv deden ne eşinden vazgeçmişsin. Aslında hatalı olan eşin. Ona set çekecek, düşüncelerini söyleyeceksin. Koca karşısında sus pus kedi olup, aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın modu, kv ye karşı kadınca hırslar, kinler... bence gereksiz. Hayatta bu tarz kötü insanlar hep çıkacak karşınıza, eşinizle bütün olamıyorsanız demek, sizin yanınıda yer almıyor. onu sorguya çekin.
Aynen bu. Bende sorguya çektim. Kendisine beni muhatap etmemesini artık hatırın bi yere kadar olduğunu kendisinin istediği heran görüşebileceğini hatta bebeği de götürebileceğini ama benim muhatap olmak istemediğimi söyledim. O da bana bunalrı anneme sen söyle aanızdaki sorunu sen çöz dedi ve beni zıplattı çekip işe gitti

Her türlü para iş güç vs konuda destek bekliyorsa kv ben zordayken banada destek olmalıydı. Yoksa mecbur değil tabi kimse. Bu ahde vefadır
Kv kp her türlü konuda senden eşinden yardım bekleyecekler ama onlar sizib ihtiyacınız varken destek olmayacaklar bu kadar basit. Olmamalı demiyorum ancak olmuyorlar arkadaşım ne yapalım?

Pek de iyi niyetli degilsiniz sanki. Yazdiginiz diger maddelere de baktim,kimse size hastayken yemek yapmak zorunda degil,kimse evinizi tasimak ve yerlestirmek zorunda degil. Cok zengin cok kulturluymussunuz ya,eviniz cok iyi yerdeymis ama esinizin ailesininki oyle degilmis ya, bunlar cok kulturlu insanlarin soyleyecegi sozler degil. Bilin istedim

Edit;kvnizle gorusmek zorunda degilsiniz
Kimse yemek yapmak zorunda değilse ozaman hastalıkta kayınvalide de bakılmasını istemeyecek evlatlarından
Aile olmak bence sizin dedikleriniz değil kardeşimin derdi olsa zorunda değilim diyemem zorundayım her şekilde yanında olmaya anneme kayınvalideme çocuğuma yardım gerekiyorsa herkesten önce ben koşacağım ailesi olarak hukuken değil vicdanen çünkü aile bağı diye bişey var
Ben anne baba kardeşleri kimse dediklerinizden ayrı tutuyorum ama siz ayrı tutmuyorsanız söylediklerinizde haklı olabilirsiniz

Aynen bu. Bende sorguya çektim. Kendisine beni muhatap etmemesini artık hatırın bi yere kadar olduğunu kendisinin istediği heran görüşebileceğini hatta bebeği de götürebileceğini ama benim muhatap olmak istemediğimi söyledim. O da bana bunalrı anneme sen söyle aanızdaki sorunu sen çöz dedi ve beni zıplattı çekip işe gitti
Taviz verme, yeterince kahır çekmişsin. Madem eşin söylemeyecek sen de kimseye bir şey söyleme ve sus. Eve geldiklerinde al çocuğunu çek git ablana. Eşin açıklasın mazeretini bakalım.

Bi şey derse “ben sana zamanında söyledim ama arkamda durmadın” dersin.

Kimse yemek yapmak zorunda değilse ozaman hastalıkta kayınvalide de bakılmasını istemeyecek evlatlarından
Aile olmak bence sizin dedikleriniz değil kardeşimin derdi olsa zorunda değilim diyemem zorundayım her şekilde yanında olmaya anneme kayınvalideme çocuğuma yardım gerekiyorsa herkesten önce ben koşacağım ailesi olarak hukuken değil vicdanen çünkü aile bağı diye bişey var
Ben anne baba kardeşleri kimse dediklerinizden ayrı tutuyorum ama siz ayrı tutmuyorsanız söylediklerinizde haklı olabilirsiniz
Hasta kayinvalide de evlatlarindan istesin ne isteyecekse. Gelininden veya damadindan istemesin. Siz anlamamissiniz benim dediklerimi ki. Herkes kendi anasina babasina sorumlu. Konu sahibi kaynanasindan sorumlu degil,kendi annesinden sorumlu. Ben gorumcemden sorumlu degilim,esim kizkardesinden sorumlu. Herkes ne isteyecekse kendi ailesinden rica etsin.

:KK70:Cok tatlisin yaa
Valla esimin ailesi yapacagini kendi ogluna yapmis olur,iyilik de olsa kotuluk de. Bana bir sey olmaz ki. Oglum 27 aylik,kv daha gormedi bile. Esim istemiyor gormesini. Bayramda seyranda al gotur cocugu gorusun diyorum yok diyor. Kotulukse bana giren cikan yok affedersin :KK66:boyle yapmazsam esimi kemirirsem veya kendi kendimi yersem elime ne gececek? Para yollayan napar eder gizli gizli yollar, bir sekilde gorur anasini. Ben de konustugumla kalirim. Valla ugrasamayacam:KK70:
Ben kv me dedim neyapıyorsanız oğlunuza ve kendinize yapıyorsunuz bana göre hava hoş. Eee tabi sen annenle bacınla görüşüyorsun dedi. Siz de küsecek sebepler arayacağınıza görüşün oğlunuzla elinizden alan mı var dedim Ama anlamıyor. Ben olsam bana inat oğlumla vıcık cıvık olurum:anne:

Maddi konuları geçiyorum ama yardıma ihtiyacınız olduğunuz anda yanınızda olmaması hakikaten sinir bozucu
Eğer görüşmeyi şimdi keserseniz eltisini çekemedi olur
Bence çok sık bir araya gelmemek ilişkiyi koparmaktan kolay ve vicdanen daha rahatlatıcı diye düşünüyorum

Ben kv me dedim neyapıyorsanız oğlunuza ve kendinize yapıyorsunuz bana göre hava hoş. Eee tabi sen annenle bacınla görüşüyorsun dedi. Siz de küsecek sebepler arayacağınıza görüşün oğlunuzla elinizden alan mı var dedim Ama anlamıyor. Ben olsam bana inat oğlumla vıcık cıvık olurum:anne:
Napayim seninle mi goruseyim demek lazimmis hahaha. Yani herkesin evladi kendine,herkesin anasi kendine. Benim anam bana yeter,esimin annesine ancak saygi gosteririm sessiz kalirim bazi seylerine o da esimin hatri icin.

Hasta kayinvalide de evlatlarindan istesin ne isteyecekse. Gelininden veya damadindan istemesin. Siz anlamamissiniz benim dediklerimi ki. Herkes kendi anasina babasina sorumlu. Konu sahibi kaynanasindan sorumlu degil,kendi annesinden sorumlu. Ben gorumcemden sorumlu degilim,esim kizkardesinden sorumlu. Herkes ne isteyecekse kendi ailesinden rica etsin.
Kendi ailem için söyleyim görümcemin yardıma ihtiyacı olsa abin ilgilensin diyemem zaten o da önce benle konuşur
Kayınvalidem de oğluna anlatamaz çoğu şeyi bana anlatır
Hasta olsam önce annemden sonra kayınvalidemden yardım isterim ama kayınvalidem önemsemezse annem ilgilenmemiş gibi de üzülürüm

Napayim seninle mi goruseyim demek lazimmis hahaha. Yani herkesin evladi kendine,herkesin anasi kendine. Benim anam bana yeter,esimin annesine ancak saygi gosteririm sessiz kalirim bazi seylerine o da esimin hatri icin.
Bu teoriye gore esimin hic degeri yokmus annesigilin gozunde.. bide benim okuz kocam gorseydi keske :)))

Kendi ailem için söyleyim görümcemin yardıma ihtiyacı olsa abin ilgilensin diyemem zaten o da önce benle konuşur
Hasta olsam önce annemden sonra kayınvalidemden yardım isterim ama kayınvalidem önemsemezse annem ilgilenmemiş gibi de üzülürüm
Dogrudur ama bu sizin iliskiniz. Kendi aileniz gibi benimsediyseniz birlikte aileniz gibi yasayabilirsiniz. Benim verdigim oneriler kvsi ile sorun yasayanlar icin. Sizi kapsamaz yani, siz kendiniz de kvnize para verebilirsiniz misal.

Sizin ilişki dinamiğiniz böyleymiş. Sizinki böyle diye doğrusu bu olmuyor. Vicdan, kanbağı, samimiyet sınırları içinde herkesin bir ilişki yürütme şekli var.
Kv ye yardımcı olmamak bence vicdansızlık değil. Kv gerçekten çok yakın, anne gibi davranıyorsa -ki kimse gerçek annenin yerini tutmaz- o zaman vicdanen bir şey yapmak gerekebilir. Ama bu zorunluluk değildir. Diğer üyenin dediği gibi eşler sorumlu önce, annesine, kardeşine, akrabasına karşı.

Kv kp her türlü konuda senden eşinden yardım bekleyecekler ama onlar sizib ihtiyacınız varken destek olmayacaklar bu kadar basit. Olmamalı demiyorum ancak olmuyorlar arkadaşım ne yapalım?

İşte bende hiçbişiyde yoklar benle muhatap olmasın kimsenin o yalancı gülüşünü görmeyeyim sesini duymayayım sen evladısın o torunu git gel ben muhatap değilim dedim. Bu dakikasan sonra 1 kuruş bile verse haram olsun.

Haklisin ablam ne diim.. bizde sorun annesinden cok babasi gerci :) bu kdr paraci ve bencil birini tanimadim daha
Kapini kapatip oturmalisin iste de erkekler beceremiyor bunu genelde. Evlendikten sonra anam babam diyenler bekarken kiza hava olsun diye nolacak ailemi bile silerim diyen tipler oluyor genelde

X