Kayınvalidem ve umursamazlığı...

Teklif etmemisler iste kuzum, simdi hayati kendine zindan etmene ne gerek var? Yapilarimiz cok farkli degildir memleketler benzer:KK66: caninizi uzmeyin. Siz calisan okumus kadinsiniz. Sizin yaklasiminizla onlarinki bir olamaz. Onlar size bir sey de katamaz,ama gorusmemek tamamen hakkiniz. Esinizin ailesi,onlar birbirinden sorumlu. Siz onlardan sorumlu degilsiniz.
Bende eşime dedim. Sen evlatlarısın git gel.bebeği görmek isterlerse götür.ama beni muhatap etme.maddi bir katkın olursa da benden habersiz helal etmem dedim.o da bana den konuş dedi

Ay senin su sogukkanliliginda beni öldürdü yeminlen :)

O kdr kotulugu dokunduysa ne bilim ahanda oglunuz istiorsa yollasin para diyemem. Buarada cimri degilim asla.. bana adim atana kosarim.. Esimde yollasa cocuklarimin rizki var o parada.. adam torunlarina deger verip bi aramamis bile.. esim onlarin rizkini yollasa.. bu saflik mi enailik mi olur bilmiyorum...
:KK70:Cok tatlisin yaa
Valla esimin ailesi yapacagini kendi ogluna yapmis olur,iyilik de olsa kotuluk de. Bana bir sey olmaz ki. Oglum 27 aylik,kv daha gormedi bile. Esim istemiyor gormesini. Bayramda seyranda al gotur cocugu gorusun diyorum yok diyor. Kotulukse bana giren cikan yok affedersin :KK66:boyle yapmazsam esimi kemirirsem veya kendi kendimi yersem elime ne gececek? Para yollayan napar eder gizli gizli yollar, bir sekilde gorur anasini. Ben de konustugumla kalirim. Valla ugrasamayacam:KK70:

Bende eşime dedim. Sen evlatlarısın git gel.bebeği görmek isterlerse götür.ama beni muhatap etme.maddi bir katkın olursa da benden habersiz helal etmem dedim.o da bana den konuş dedi
Esiniz hata etmis,sizin konusacaginiz bir sey degil. Aklinca kendisi isin icinden siyrilacak sucu size atacak yok oyle. Kendisi soylesin anasina ne soyleyecekse.

Valla esimin ailesi yapacagini kendi ogluna yapmis olur,iyilik de olsa kotuluk de. Bana bir sey olmaz ki. Oglum 27 aylik,kv daha gormedi bile. Esim istemiyor gormesini. Bayramda seyranda al gotur cocugu gorusun diyorum yok diyor. Kotulukse bana giren cikan yok affedersin :KK66:boyle yapmazsam esimi kemirirsem veya kendi kendimi yersem elime ne gececek? Para yollayan napar eder gizli gizli yollar, bir sekilde gorur anasini. Ben de konustugumla kalirim. Valla ugrasamayacam:KK70:
Elini başıma felan sürde banada geçsin pozitifliğin. Haklısın evet valla haklısın. Ama işte takıntılıyım nefret ediyprum bu huyumdan

Diyarbakır'ın elit semti neresi oluyor? Ben uzun süre kaldım Diyarbakır'da da meral ettim açıkcası.
Ayrıca kimseyi yargılamak haddim değil ama karşınızdaki kim olursa olsun bu sorunları yaşardınız. Çünkü manevi duyguları konuşuyor gibisiniz ama aslında temel düşünceniz maddiyat. Onları küçük görüyorsunuz, hem cahiller, hem onlara yardım ediyorum hem de bana hizmet etmiyorlar diyorsunuz. Sizde alçakgönüllüğü göremedikleri için böyle davranıyor olabilirler mi? Tabi bu da onların yaptıkları yanlışları haklı çıkarmaz. Yanlış yanlıştır. Yaşınız küçükken sizi aralarına alıp doğruyu gösterebilirlerdi. Ama demişsiniz zaten cahil, görmemişler. Bunu da becerememişler demek ki.
Lütfen herşeyi paraya, varlığa bağlamayalım. Alçakgönüllük erdemdir.
Ayrıca ne kadar az beklenti , o kadar çok mutluluk. Eşinizi de böyle konularla daraltırsanız, Allah korusun onun da sabrı tükenir bir gün. çocuğunuzu eşinizi düşünün, mutluluğunuza bakın. Herkes yerinde mutlu olsun.

darkmore darkmore ben konuşmak yüzgöz olmak istemiyorum. Sinirlenirim ağzımdan hoş olmayan kırıcı bişi çıkar haklı iken haksız olurum. Onun konuşması en uygunu ama topu bana atıyr

Hahaha ne bilim sen isin kolayini bulmussun o zmn :) ya da kocana guveniyosun ondan bolesin.

Normalde degil yani torunu gelmis kac yasina gormemis olmak.. yaw nerde akrabalik iliskileri.. evet haklisin ben kizsamda esim yolladi para..ama gizli kalmiyo ve 5 sene onceki hurmalar tirmaliyo kendisini :))) ha noluyo olan bize ve evliligimize oluyo.. o boyle devam ettikcede soguyorum ister istemez. Sadece bu degil mevzu tabii ama bu vr buna benzer bi ton sey

Ben 30 yaşında 6 yıllık evli ve 3 aylık bir erkek bebek sahibi memur bir bayanım.birinci madde ile ağzım açık kaldı bu sebeple annem arak evlendik ve aşkımız şükür hiç bitmedi.
Evlendiğimizden bu yana eşimin ailesine yaptığı fedakarlıkların borçlarını ve evlenme borçlarını ayrıca bedelli askerlik borçlarını birlikte ödüyoruz.
Evlendiğimizden bu yana kayınvalidem ve ailenin diğer fertleri kötü zamanda yanımda olmadılar. Ev taşıdık yoktular. Evlendik düğüne misafir gibi geldiler. Hiçbir gün ellerini birşeye atmadılar. Ancak evimize geldiklerinde de izzeti ikram beklediler.
Eşimle çocuğumuz 5 sene olmadı. Onda sperm hareketi azdı bende de polikistik over vardı. Buna rağmen Rabbim baktı yüzümüze hamile kaldım tedavisiz...
Bu 6 sene içerisinde kayınbabam bağırsak kanseri oldu ve kendisinin m...orial hastanesinde tedavi masraflarını da ben ve eşim karşıladık 15.000 tl...
Eşim evin en büyüğü ve ilk gelin benim.
İlk günden bu yana ne görümcem ne kayınvalideme yaranamadım. Sürekli suratları asık sürekli... hediye aldığım zaman teşekkür edilmedi. Çalışmama rağmen gün oldu temizlik zamanı yardım ettim. Buna rağmen sevilmedim.
Herneyse uzatmayayım daha çok.
Eşimin erkek kardeşi nişanlı ve kayınvalidem bana yapmadığı izzeti ikramı sevgiyi ona yapıyor. Sözde bu kızı da istemiyor ama lafı hareketi bir değil.
Size maddeler halinde yazmak istiyorum.
1-evlenme aşamasında ne k.valide ne görümce ne de kayınlarım vardı. Evi ben ve ailem yerleştirdik. Adetlerimize göre erkek tarafı yerleştirmeli. Onlar gelmedi eşyalar ortada kaldı ablamla ben yaptık. Doğal olarak annem sürekli çemkrip yüzüme vurdu bunu.
2-maddi anlamda da yanımıza olmadılar. Kaldı ki bizden istediler.
3-yeni geline başlık parası ve çeyiz oarası totalde 20 bin verildi. Buna rağmen benden daha değerli.
4-5 seneden sonra zorla çocuğum oldu. Hamilelik sırasında rahim ağzı yetmezliği tanısı nedeni ile tam 5 ay evde yattım buna rağmen çocuğum erken dünyaya geldi. Bu aşamalarda da yanımda hiçkimse olmadı. Evime gelip bir kap yemek yapmadı. Çünüikü yemek yaoacak kadar ayakta kalmam yasaktı
5-bu kadın ev taşımada bebekte hiçbirşeyde el sürmez misafir gibi yer içer gider.
6-bebeğe bakması konusunda eşim onunla konuşunca ne yapayım mecburiyetten bakacağım dedi.

Ne olur akıl verin bana. Benim ailem bebeğime bakar. Şuan ailemin bana aldığı evde oturuyoruz. Ablam dağ gibi arkamda ben bebeğine bakarım diyor. Ailemin hepsi arkamda. Ben bu kadınla artık görüşmek istemiyorum. Evime girsinde istemiyorum. Eşim ise sen konuş bunları sen söyle için rahatlasın diyor. Ben de onun söylemesinin ve evimize bir daha girmemesini söylemesini uygun görüyorum. Bu kadın aynı zamanda evime muska yazıp bırakmış bir kadın. Oğluna kendi eli ile şans olur diye verdi. Siz olsanız napardınız????

Görüşmeyi kesmek için bir yolmu izlerdiniz yoksa amann boşver mi derdiniz. Yakında ruh hastası olacağım.
birinci madde ile ağzım size açık kaldı bu sebeple annem sürekli bize çemkirdi ne demek EN azından yanınızdaymış,bu kadar minnetsiz de olmayın cümleniz dehşet hatalı.

soruya cevap ben çocuğuma baktırmam.

Diyarbakır'ın elit semti neresi oluyor? Ben uzun süre kaldım Diyarbakır'da da meral ettim açıkcası.
Ayrıca kimseyi yargılamak haddim değil ama karşınızdaki kim olursa olsun bu sorunları yaşardınız. Çünkü manevi duyguları konuşuyor gibisiniz ama aslında temel düşünceniz maddiyat. Onları küçük görüyorsunuz, hem cahiller, hem onlara yardım ediyorum hem de bana hizmet etmiyorlar diyorsunuz. Sizde alçakgönüllüğü göremedikleri için böyle davranıyor olabilirler mi? Tabi bu da onların yaptıkları yanlışları haklı çıkarmaz. Yanlış yanlıştır. Yaşınız küçükken sizi aralarına alıp doğruyu gösterebilirlerdi. Ama demişsiniz zaten cahil, görmemişler. Bunu da becerememişler demek ki.
Lütfen herşeyi paraya, varlığa bağlamayalım. Alçakgönüllük erdemdir.
Ayrıca ne kadar az beklenti , o kadar çok mutluluk. Eşinizi de böyle konularla daraltırsanız, Allah korusun onun da sabrı tükenir bir gün. çocuğunuzu eşinizi düşünün, mutluluğunuza bakın. Herkes yerinde mutlu olsun.
Paraları var. Babası karayollarında formen aylık geliri 4000 tl.bir erkek kardeşi bizi gibi memur.ve evleri kendilerinin.ayrıca bir evleri de diclekentte. Kendileri istekleri doğrultusunda birazda cimrilikten körhat bağlarda oturuyorlar. Gelelim maddi konuya. Ben bana hizmet edin demedim demem. Ama hamile iken yatalak olunca mecburiyetten bebek düşmesin diye bir kap yemek istemek hizmet değil. Yine evlenince ilk ev yerleştirme erkek taafına aitken ortada olmamaları hizmet değil.yine 7 yabancı komşun ev taşırken bi el atmak lazımdır.kaldı ki kendi canın kanın ev taşırken telefonla aramayıp bişi lazımmı bile dememek acayiptir.
Ben para vermiş değilim.tedavisini oğlu karşılamak istedi bende elbette dedim. Buna rağmen sevilmiyorum dedim. Kim olsa 15 bin çok para zaten 80 bin borç bar neden veriyorz der. Ben bunu bile yapmadım.

birinci madde ile ağzım size açık kaldı bu sebeple annem sürekli bize çemkirdi ne demek EN azından yanınızdaymış,bu kadar minnetsiz de olmayın cümleniz dehşet hatalı.

coruya cevap ben çocuğuma baktırmam.
Annem iyilik yapar. Ama başa kakar.sürekli doldurur.hani ilk sayfalarda bana anneci dddiler ya. Anneci de değilim. Annemin bu şekilde bir huyu var. İyilik yapar yanında olur ama 30 sene söyler seni çıldırtır.

Bağlarda oturuyorlar evet ama parasızlıktan değil. Keyiften.
aşkın gözü Kördür artık olan olmuş yapıcak bişey yok.
keyfi orda oturmak kimse kusura bakmasın ama varosluktan.
para olmaz anlarım da , ben anladım sizin ne demek istediğinizi .
çocuğunuzu kV 'ye baktirmayin ne olursa olsun Diyarbakırda bakıcı fiyatları uygun 600 700 e bulabilirsiniz ..

Elini başıma felan sürde banada geçsin pozitifliğin. Haklısın evet valla haklısın. Ama işte takıntılıyım nefret ediyprum bu huyumdan
Aslinda hic pozitif bir insan degilimdir de rahatlik diyelim. Es ailesi ile icli disli olmama taraftariyim. Gorumcemle de pek cok sorun yasadim,kv kp zaten bir garip. Ugrasmaya kalksam icinden cikilamaz bir duruma dusecektim. Boylesi guzel. Takmayin uzulmeyin, esiniz ilgilensin veya ilgilenmesin keyfi bilir. Herkes kendi anasina.

aşkın gözü Kördür artık olan olmuş yapıcak bişey yok.
keyfi orda oturmak kimse kusura bakmasın ama varosluktan.
para olmaz anlarım da , ben anladım sizin ne demek istediğinizi .
çocuğunuzu kV 'ye baktirmayin ne olursa olsun Diyarbakırda bakıcı fiyatları uygun 600 700 e bulabilirsiniz ..
Canım diclekentte evleri var kiraya vermişler.eşimin işgüzarlığı.ablam seve seve bakarım diyor.yoksa kendime güvendim bu bebeği yaparken. İkimizde çalışıyoruz.kimse bakmak zorunda değil. Ben sadece kadının bu kadar yapmasına karşı hala benden beklentisi var ona kızıyorum ve görüşmek istemiyorum

Hahaha ne bilim sen isin kolayini bulmussun o zmn :) ya da kocana guveniyosun ondan bolesin.

Normalde degil yani torunu gelmis kac yasina gormemis olmak.. yaw nerde akrabalik iliskileri.. evet haklisin ben kizsamda esim yolladi para..ama gizli kalmiyo ve 5 sene onceki hurmalar tirmaliyo kendisini :))) ha noluyo olan bize ve evliligimize oluyo.. o boyle devam ettikcede soguyorum ister istemez. Sadece bu degil mevzu tabii ama bu vr buna benzer bi ton sey
Hic bir sey gizli kalmaz elbette ogrenirsin ama iste o vermeye devam eder veresi varsa. Engel olmak,kavga etmek,kisitlamak faydasiz. Anca zarari bize olur bu tur hareketlerin. Yarin ben de kaynana olacam. Simdi begenmedigim hareketleri o zaman birileri bana karsi yapsa hos olmaz,uzulurum.

Hic bir sey gizli kalmaz elbette ogrenirsin ama iste o vermeye devam eder veresi varsa. Engel olmak,kavga etmek,kisitlamak faydasiz. Anca zarari bize olur bu tur hareketlerin. Yarin ben de kaynana olacam. Simdi begenmedigim hareketleri o zaman birileri bana karsi yapsa hos olmaz,uzulurum.

Dogru ayni hareketleri yaparsam bi kv olarak gelinimde oglumda bole yapabilir sanirim. Valla anlatsam uzar gider hikayede.. zarari dedigim gibi bize oldu ve oluyo. Sanirim bu herifi bosiycam sonunda o olcak :)))

Eşim kendisi de kabul ediyor ailesinin umursamazlığını.görüşmek istemiyprum ancak Allah'ın karşısına ana baba hakkı ile çıkmak istemiyorum idare et diyor.6 senedir idare ediyorum.bu insanlar yüzünden bir kez intihar bile ettim.ama eşim anlamıyor. Bazen eşimin beni sevmediğini mantıken birlikte olduğunu bile düşünüyorum

Dogru ayni hareketleri yaparsam bi kv olarak gelinimde oglumda bole yapabilir sanirim. Valla anlatsam uzar gider hikayede.. zarari dedigim gibi bize oldu ve oluyo. Sanirim bu herifi bosiycam sonunda o olcak :)))
Herifi bosama fikri bende de var :KK66: bosayip ayni evde dost hayati yasamayi dusunuyorum:deli:nikah iyi gelmiyor bu cinse valla:KK45:

Eşim kendisi de kabul ediyor ailesinin umursamazlığını.görüşmek istemiyprum ancak Allah'ın karşısına ana baba hakkı ile çıkmak istemiyorum idare et diyor.6 senedir idare ediyorum.bu insanlar yüzünden bir kez intihar bile ettim.ama eşim anlamıyor. Bazen eşimin beni sevmediğini mantıken birlikte olduğunu bile düşünüyorum
Intihar mi? Sende abartma istersen..baska bi sehre filan tasinin madem

Intihar mi? Sende abartma istersen..baska bi sehre filan tasinin madem
Oturduğumuz ev benim. Satmak zor sürer. 90 bin borç var. Başka şehirde kira ödeyemem.bu evde kiraya verilene dek.o yzüden borç bitesiye zor giderim. Zaten ailem aldı evi. Asla müsade etmez annem satmama. Tatil yöresine gitmek istyr eşim. Gidersrk artık her yaz bize gelirler sülalecek

Herifi bosama fikri bende de var :KK66: bosayip ayni evde dost hayati yasamayi dusunuyorum:deli:nikah iyi gelmiyor bu cinse valla:KK45:
Hahaha alemsin yaaa :) cocuklarim var bosasamda gorusmek zorundayim ben.. esimlede hatta gerekirse ailesiylede.. ama cocuklarim olmasaydi coktan bosamistim eminim. Hani kocam degisirmi filan diyolar ya burda konu acip oyle dusunmezdm bile.. direkt bosardim yani..

X