Kayınvalidem ve Görümcemin Bana ve Aileme tavrı

kaç yaşında

Sinir krizi geçir ufak bi çapta :))) daha da yaklasamazlar sana.ha bi de eşini yola getir ve bunlardan uzak dur.bugun tirnagimi kes diyen yarın donumu yika der

Al bendende o kadar canım,eşimin yanında bi sarılıyor bi öpüyor,öz kızına sarılmaz öyle ha yani o kadar numaracı. Eşim bi yere gitsin hemen iş bekliyor benden laf sokmaya başlıyor. Bir gün yine böyle yaptı. Eşim namaza gidince "ayy mutfaktada bulaşıklar var kızım çok yorgunum,bi sudan geçseydiler iyiydi sonra dizerdim makinaya dedi. Yani yarım ağızla iş buyuruyor. Baktım ohh miss gibi uzanıp postuda serdi. Girdim mutfağa,başladım toplamaya.15-20 dakika sonra eşim geldi. Beni sordu(bende hiç seslenmiyorum bakalım kaynanam ne diyecek diye). Mutfakta dedi. Eşim başladı kızmaya. ne demeye hamile kızı sokuyorsun mutfağa,zaten eğilemiyor ne işi var mutfakta dedi. Oğlum valla ben bişey demedim diyor bi de yalancı. Ama nasıl korktu eşim kızınca var ya. Gel buraya niye yapıyorsun sen dedi. Canım dedim sudan geçiriyorum,dokunmayacaksın sen dedi bana.

Bi insan neden kayınvalidesi nin evini temizler anlamiyorum, böyle bir gelenek var da ben mi bilmiyorum yaa yapmayın Allahaşkına ben de evliyim hiç kv min evini temizlemedim hizmetçi miyim ben....lütfen biraz mesafe ....

Ahh canım yaa. İçime taş oturdu okurken. O kadar bunaldım ki bende. Eşim gözünü bi açsa zaten(kayınbabamın konuşması şart bunun için) kaynanam daha da gelip ağzını açamaz.

Bi insan neden kayınvalidesi nin evini temizler anlamiyorum, böyle bir gelenek var da ben mi bilmiyorum yaa yapmayın Allahaşkına ben de evliyim hiç kv min evini temizlemedim hizmetçi miyim ben....lütfen biraz mesafe ....
Canım ne yazık ki evet böyle bir gelenek var. benim hergün böyle bir uygulama dinde bile yok deyip feveran ettiğim, ama kaynanaların öldüm ölücem numaraları ile hep sonucun geline bağlandığı,evdeki kızın bostan korkuluğu tavırlarıyla ne yazık ki işin hep geline kaldığı saçma ötesi bi gelenek. Amenna gidip yapayım da insan değilsin ki neden yapayım demek isteyipte diyemediğim,sana belediye baksın,ama belediye bile senle baş edemez dediğimiz bi gelenek.

o donlara kaşıntı tozu dök diyor şeytan =) =) tövbe estağfurullah
Vallah ben kac kere geçirdim banamisin demiyorlar ama esim artk görüyor bırak kendi kendine görsün zamanla ortaya cikiyor hersey bu arada biri niye hamile kaldın acelen neydi esinemi guveniyon demiş pardon niye kalmasın? Allah vermiş olmus iste benimde olsa bende ilk aydan isterim millete bak ya hey allahim

Ay benimkinde gezmeye gelince hiç hasta degil vallaha ama evde akşama kadar yatıyor oram agriyo buram agriyo diye haftada iki gün acile gider

Canım bi evladımın olmasını gerçekten istiyordum. Bu yuva onunla şenlenecek çünkü. Üstelik bir kez düşük yapınca zaten korktum ya tekrar aynı şeyi yaşarsam diye hamile kaldım ve düşük tehlikem olduğunu söylediler. Ama o kalp sesi yok mu? Onu duyduğundan beri zaten eşimle birbirimize olan bağımız arttı. Bir kez bile aramıza giremedi kaynanam. Onun getirdiği huzur bambaşka. Onu hissetmek bambaşka. Dünya daki hiç bir şeye değişmem onu. Huzur veriyor bana,inan tahammülümü arttırdı. Elim bi an evvel gittiği yerden eve dönmeye çalışıyor hep. Ben olmadan uyumak istemiyor hiç. Kaynanamda bu yüzden kuduruyor zaten. eşimin yanında bana iyi görünüyor eşim yokken sinirlerimle oynuyor.

Eee senin eline fırsat geçmiş degerlendirseydin ya annen istedi diye o zaman gör sen şenliği

Ay benimkinde gezmeye gelince hiç hasta degil vallaha ama evde akşama kadar yatıyor oram agriyo buram agriyo diye haftada iki gün acile gider
Canım gezmeye gelince bu da öylee. İnan şimdi tatile gidicez desek illa bende gelicem der aramızda uyur o kadar kuyruk. Ama yürüyüş yapıcaz gel sende yürü diyoruz hemen 5 dakikada ayy yoruldum ayy bittim ayy öldüm. Ona işin ucunu göster ayı görmüş insan gibi ölü taklidi yapar. Düğün var de hastayım ölüyorum derken pistlerden indiremezsin bir anda göbek atanların alası oluverir.

Eee senin eline fırsat geçmiş degerlendirseydin ya annen istedi diye o zaman gör sen şenliği
Canım ben demedim ama eşim biliyor zaten annesinin istediğini. o yüzden zılgıtı bastı kaynanama. Kaynanam ben istemedim dedi. Madem istemedin neden yapma gel otur demedin dedi =)

Bu nasil fesatlik nasil bir cirkinlik allahim islah etsin sizede yardim etsin senin yerinde olsam onlar yapiyorsa bende yapardim goster bakalim dislerini eymi yaman beymi esinin yaninda hiç birsey belli etme esin yokken gelirlerse agzinin payini ver ve sakin gidip isilerini yapma kendi isinede onlari cagirma zira daha beter kirletir gider bunlar öyle arsizlar mesafe koy elinden geldigi kadar soguk davran elini ayagini cekerler inşallah sende bebisinle mutlu huzurlu bir nefes alirsin

Icim sistiiiii. Kocan cok iyiydi de sen bunlari yasarken napiyodu askerde falan miydi? Birakin bu isleri yaa kocan cok iyi olsa sen bunlari yasamazdin. Tatiline bile engel olmus ama kocan cok iyiii pardonn

İstediklerini yapma bence tirnak kesmede ne ya tövbe estağfurullah ayrıca bebeği yani torununu düşünmeyen insan gelinim kriz geçirdi uzakmi duruyum diyecek vallah ben en son kriz yerine cinnet geçirdim cunku eşimde o kadar susmasına ragmen cinnet geçirdi ve geldi bana bagirdi telefonunu yere fırlattı kırdı benden çıkarttı butun hırsını onlara demek istediklerini bana söyledi sonra Kaynanam geldi odaya Oglum Oglum bende dondum ona bağırdım cik git su odadan simdimi aklına geldi oğlun oldugu dedim rahatladinmi bizi birbirimize düşürdün oğlunu bu hale getirdin rahatladinmi dedim kapiyida yittim çık diye iyi yaptım oh gorumcem İzmir'de evli ben istanbulda ordan buraya karışıyor siparis veriyor sanki orda aynı market yokmuş gibi ariyip eşime oglu icin oyuncak istiyoruz kv aramış demiş suayipe soyle yani benm eşime 50lira göndersin spor ayakkabı alacm kv geldi söyledi vallaha kusura bakma gönderemez dedim onun kocası yokmu dedim Biz daha üstümüze bsy alamıyoruz ya kv surekli onlara para gönderiyor alışveriş yapıp gönderiyor

Canım ben demedim ama eşim biliyor zaten annesinin istediğini. o yüzden zılgıtı bastı kaynanama. Kaynanam ben istemedim dedi. Madem istemedin neden yapma gel otur demedin dedi =)
Oh iyi demiş ben hep derim kadiniz ağ este olsa evlatta olsa tek bizle ilgilensin isteriz benimde yeni oğlum oldu belki bende kaynanalik yapacam inşallah yapmama içimizde var yani:)) benimki de ana gibi görünür ama eşim hamile iken karnımı sevip oksarken ayağıma masaj yaparken catlardi farkindaydim:)) benim aldiklarimin aynısından aldırmaya çalışırdı:)) bosverrrrr sende onun taktigini uygula eşine de söyle esin farkında ise herşeyin. Eşinin yanında anneciğim de esin yokken laf sok:)) ben yaptığı herşeyi eşime anlattığım için onun yanındayken başlardim anlatmaya o yüzden uğraşıyor ama çok değil:)) hatta doldurmaya çalışmış galiba esimde düne kadar anaydin şimdi kaynanalik mı yapacan dedi:)) ama nasıl doldurmaya calisti bilmiyorum eşimin lafını duydum sadece:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…