Kayınvalidem ve Görümcemin Bana ve Aileme tavrı

Tum yorumalari okumadim soyleyen olmustur....
Burda en buyuk suclu esiniz ama hic birsey soylememissiniz ona .
Siz onlarin hizmetcisi degilsiniz ki evini gidip temizliyorsunuz?
36 haftalik hamilesiniz niye esiniz hic birseye yardim etmiyor?
Hamileyken ailesi dahi yaninda olmayan insanlar var.Aramadi ,sormadi, yardim etmedi diye doldurmayin kendinizi .
Biraz caninizin kiymetini bilin yuklenmeyin kendinize.

diğer arkadaşların da dediği gibi eşiniz suçlu..
sırf eşinizle aranız bozulmasın diye gidip ev temizlemişsiniz ve bebeğiniz düşmüş. eşiniz anneme yardım etmiyorsun diye kavga etmeseydi gidip o evi dolapları temizlemeyecektiniz.

32 haftalık hamile biri olarak sinirden zorla okudum. Benim evimi pislik götürüyor umrumda değil bebeğimden benden önemli değil. Sonsuza kadar hamile kalacak değilim geçecek bu günler. Kendimi asla yoramam zaten çekiyorum... Benim kaynanam geliyor haftaya yardıma. Senin kaynananın yaptığına bak... Ve sen cam sildiğini söylüyorsun kardeş ne camı allah aşkına silme pis kalsın millet de ne derse desin ya hamilesin sen. Çok terbiyesiz ahlaksız insanlarmış.
Ufak tefek işlerini yapsan yeter çok yorma kendini. O insanlarla uğraşamazsın çok sinsiler karşı saldırıya geçersen eşinle aranı bozarlar. Ama eşinden oradan taşınmak istediğini söyleyebilirsin bence. Artık ailenle altlı üstlü oturmak istemiyorum diyebilirsin. Zaten baştan neden böyle bir şeyi kabul ettin ki?

+ Ben tam anlamamışımm. Eşin senle ''anneme yardım etmiyorsun'' diye kavga ederken hamile olduğunu biliyor muydu bir de???? Eğer biliyorduysa eşine yazıklar olsun... Öyle eş olmaz.

Kusura bakma ama cevrem de hep bu kaynanadan yakinanlar kaynana ilerde yatalak olunca kraliceler gibi bakiyor insalla sizde ayni olmazsiniz tersleyin cocugunuzada huzr vemicekler yoksa sizde onun dedigini esinize aktarin her yanlislarini soyleyin

Keşke eşim böyle birşeye yanaşsa canım keşke. Ama annesinin nasıl biri olduğunu anlayana kadar kabul etmez. O şu an sadece bana yardım etmediklerini biliyor, arkamdan çevirdiklerini bilmiyor.
O zaman senin bunları eşine bir şekilde göstermen lazım. Bilmesi gerekiyor çünkü.

Kocanın gömleklerini annen ütülemek zorunda mı? Çok takılıyorum bu annelerin kullanılma işine. Kadın eteğindeki pisliği temizlemiyor siz annenize kocanızın gömleğini ütelerin hizmetini ettirin. Hayırdır kraliçe elizabeth in oğlu mu kocanız. Gerçi kaynannız kraliçe . Bakın kimse size bakmak zorunda değil. Hamilesiniz siz hasta değil. Herkes evini kendi temizliyor , kimsenin evine kv gelip yemeğini bulaşığını yıkamıyor. Amaaa sizde kv gidip evini temizlemeyin , kendinizi de heleki annenizi kullandırtmayın. Bakın gerçekten erkekler kıymet bilmez bilseler annelerine tepki gösterirler.

E aç telefonunu al bi ses kaydı.
Sonra da dinlet kv ne oğluna dinleticem hadi bakalim inkar et de.
O oyuncuysa sen de biraz uyanık ol.

Evet seni anasiyla altli üstlu oturtarak gerçekten ne kadar iyi bir eş olduğunu göstermiş.
Dünyanın en iyi eşi ödülünü hak etmiş.

Ya kocan gidip annesine söylemiyor mu gidin karıma yardım edin veya niye karıma iş yaptiriyorsunuz diye.
Kocanda iş yoksa kv daha neler neler yapar.
Ayrıca kocan bize bu anlattıklarını biliyor mu? Bildiğim halde bir şeyler yapmıyor mu?

kv olayları ayrı tamam da görümcenizin ne iş yapıp yapmadığından size ne ? ister yapar ister yapmaz kendi evi sonuçta.

siz yapıyorsunuz diye görümcenizde yapmak zorunda değil.

o sınırını çizmiş sizde çizin o zaman. insanları suçlayamazsınız bana yardım etmiyor diye. böyle bir zorunlulukları yok.

Valla iyi bi eş karnı burnunda hamile karısının başına iftarda bi de annesiyle kardeşini musallat etmez.Annesinin nasıl olduğunu da biliyordur saf maf değil kocanız.Size yardım edecek olan da anne babanız değil eşiniz.Gömleklerini kendi ütüleyecek evi o süpürecek camı o silecek madem iyi koca.

Kocanız kayınvalidenizden daha kötü haberiniz olsun.Sorununuzda o evden ayrılmadan çözülmez.

Sizin gibi gelinim olsa bende iş yapmam kızımda.neme lazım her işimi gık demeden yapan bir gelinim var. Kimseden medet ummayın . Siz koruyun kendinizi. Kocanıza iyi diyorsunuz kv nize nasıl gönderip iş yaptırıyor peki

.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…