Kayınvalidem ve Görümcemin Bana ve Aileme tavrı

Niye 1 hafta evliyken kv mutfagini temizledin? Iyi gelin desinler diye mi ?

Inip koltuk sildin temizlik yaptin arkadasim bunlari yapsanda huzir yok yapmasanda. Yapma bari de seni parmaklarinda oynatamasinlar.
Haklısın canım, zaten yapsam bile yapmıyor diyormuş. Kayınbabam söyledi bunu da.

Seninde gorduğun uzere ne yaparsan yap yaranamazsin o yuzden dedikleri gibi bencil ol.Ne iyi desinler diye islerine koş ne de kendini ezdir,artik bencilim de cık kenara....Eşin yapamiyorsa iş sana düstu kendi hakkini ara....
Haklısınız, yapabileceği birşeyde olmaz sanırım, eşimi üstüme salmaya çalışırsa bende kendileri böyle böyle diyorlardı zaten onlar hiçbir zaman bana yardım etmeyi bile istemediler zor zamanlarımda dahi. ne yapayım onlara deyip köşeme çekilirim.

İyi de çamaşır gelince asılır markete gelirken gidilir vs vs

Tamam anam koştum anam derse tabii ister

Benim bile eşinden bir şeyler isteyesin geldi valla
Hahaaah =) alemsin canım yaa. Vallahi eşim yardıma ihtiyacım var diyen herkese koşar ama en başta kayınvalidem öz oğludur ama zerre değer vermez. Sanki oğlu değil hizmetçisi. Sanki bu onun kızları var başka kimsenin yok. Eşim çok fena grip oldu afedersin bir de ishal. Çocuk dökülüyor resmen ağrıdan sızıdan. Bende hamileyim. Yataktan çıkmaya mecali yok. Öyle 15 gün kadar yattı. 10.gün geldiler yabancı gibi uğrayıp gitti kaynanam. Bi de beni arıyor kızım Şeref dışarı çıkacaksa bana şunları alsın diyor, ya dedim anne çocuk zaten hasta ne dışarı çıkması ayağa kalkacak hali yok. Hıımm öyle mi d,ye mırın kırın ediyor.

Yok canım zaten birşey istemem onlardan. Onlardan gelecek Allah'tan gelsin. Hem bi kere yaparlar sonra dokuz ay yağmış gibi konuşurlar. Hiç gerek yok.

Vallahi şimdiden söylüyorum kuzum. Diyorum ki gelipte bebekle ilgili anneye akıl verenlere sinir oluyorum. Kimse kimsenin bebeğine birşey demesin, her anne kendi bebeğini bilir diyorum. Ağzını açamıyor kaynanam. Eee kızım derler illa insanlar gibisinden bir şeyler dedi, derlersede ağızlarının payını alırlar dedim. Hangisi hergün 10-15 bebek görüyor sanki, ebe anlattı herşeyi kadın eğitim almış ve hergün bir sürü bebekle ilgileniyor dediM. Haa dedim ısrarla laf söyleyeceklerse diplomalarınıda getirsinler dedim. Açmadı ağzını. Haaa bi ara ısrarla bebeğe sarı kıyafet alalım sarı giydir dedi, Peygamber Efendimiz(s.a.v.) Hz. Hüseyin'i doğduğunda sarı beze sardıkları için kızıp sarı bezi hemen açıp atmış,beyaz beze sarmış dedim. O gün bugündür sarı da sarı diye tutturamıyor artık =)

Canım eşim Teravih namazındaydı, görümcemle kaynanam doyunca bi sofrayı toplamaya yardım etti görümcem. Sonra hemen kaçtılar.

Kayınbabanı arıyorsun, buraya yazdığın gibi tek tek anlatıyorsun. Eşinin bildiremedigi haddi kp in bildirsin.
Böyle kaynana bunu hakediyor. Benim kp de iyidir, aynı şekilde kv mi ona havale ettim, o icabına baktı.

Ben bir karar aldım artık
Şu konuları okuyup sinir harbine girmeyecegim.
Size de oluyor mu bilmiyorum kızlar
Gırtlaklayasım geliyor benim.
Psikolojim bozuluyor.
=) vallahi bende okumamaya gayret ediyordum ama tahammülüm kalmadı artık döküldüm canım. Kaynanamı Allah'a havale ediyorum. Ya bir an önce hidayete ersin ya ıslah olsun. Ya da sonrası.....

Aynen haklısın canım. Başıma çok şey geldi anlatmadım bu hamilelikte kayınbabama şehir dışında canı sıkılmasın diye. Am şimdi anlatınca zılgıtı çekecek bana neden bu zamana kadar anlatmadın diye. Allah razı olsun öz babamdan ayırmam ben o adamı. Evliliğimi kurtardı resmen. Hep diyorum şu adam gelsin yanımda kalsın ayağını dahi yıkarım ama kaynanamı gözüm bile görmesin.

Allahım ne vicdansız insanlar var ya. Size tavsiyem hiçbir şey beklemeyin onlardan. Ordan tasının bi an evvel.
Keşke eşim böyle birşeye yanaşsa canım keşke. Ama annesinin nasıl biri olduğunu anlayana kadar kabul etmez. O şu an sadece bana yardım etmediklerini biliyor, arkamdan çevirdiklerini bilmiyor.

Bir an önce ara söyle. Yoksa doğumdan canın çok sıkılır. Birde eşine şikayet gibi değil, annen böyle dedi çok üzüldüm canım diye mağdur görün

Bir an önce ara söyle. Yoksa doğumdan canın çok sıkılır. Birde eşine şikayet gibi değil, annen böyle dedi çok üzüldüm canım diye mağdur görün
Ayy canımzaten bende aynı şeyi düşünüyorum. Tek korkum eşimin beni yanlış anlaması. Ben söylenenleri kelime kelime aktarmak istiyorum ki kendi karar versin annesiyle kardeşinin ne yaptığına. Kötülemiş gibi olmak istemiyorum çünkü.

Hizmetçi misin allah aşkına yaa? Bırakın artık şu kv'ye yaranmak için hayatınızı mahvetmeyi. Suç sende ne eşinde ne kv'de ne de görümcede. Sen anneni kalkıp evini temizletmek için getirirsen olacağı bu.sinir oluyorum senin gibilere yaa kendin yetmiyomus gibi anneni de ezdirirsin yapma....
Altli ustlu oturdugun için iş yapmak zorunda degilsin.benim kayinvalidem bahçeyi temizlerken eltim elini bile sürmez. Kendi degerinizi kendiniz verin ki, herkes değer versin.
Aksama kadar temizlik yaparak kimse kimseye yaranmaz ancak sizi böyle kullanırlar. Offf içim şişti yeminle

Öyleyse olan her şeyi söyleyin madem ki eşinize. Yapmayın onların işlerini. İftara çağırmayın. Onlar esiniz yokken söylüyorsa siz de öyle yapın. Yoksa ne olacak? Hep böyle mi gidecek? Aileniz ve siz bunu mu hakediyorsunuz?

sende o zaman politik olan kv yaninda canim sende ona lafini ver esin yaninizda yokken ama..bu sinsiler bundan anlar..baskasinin evladi baskasina kiymetsizdir net! seni ne cileyle buyutmusler yetistirmisler bu hale getirmisler umru degil kimsenin..bi tek evlat onlarda var cunku..Allah boylelerinden etmesin..bi tanede bende var boyle bir kv kp gorumce silsilesi

Canım ben annemi evi temizletmek için getirmiyorum ki. Annem bana bakmak için geliyor çünkü kaynanamlar bana bi tas yemek gönderiyor en fazla o. Hayatta çıkıpta şu işide biz yapıcaz demezler. Ben 10 gün annemde kalmışım,anne artık eve gitmek istiyorum diyorum,eşimde biliyor kaynanamın bana bakmayacağını,anneme "anne gelip bir iki gün kal kızla yalnız kalmasın evde" diyor. eve bi geliyoruz ev ev olmaktan çıkmış.harabeye dönmüş. Annemde bakıyor ki kimse yok yardım edecek evimi topluyor kadın. Ama bunu istemiyorumzaten ben. bırak dağınık kalsın pis kalsın umrumda değil anne diyorum,yazık sana diyorum ama o da bana kıyamıyor. Haaa şunu da söyleyeyim, hani şimdi sen bana sinir oluyorsun annem bana yardım ettiği için ama çok acı bir gerçek var ki ben bu bebeğimi iki defa kaybetme noktasına geldim, birinde düşük tehlikem vardı,diğerinde sürekli ateşim yükseliyordu(ki annenin ateşinin 40 bulması bebeğin hayatını tehlikeye sokar) kaynanam hiçbir şekilde çıkmadı evime,bakmadılar bana,annem baktı. Eğer annem bakmasaydı,annem olmasaydı bu bebeğimide yitirirdim Allah korusun =(

Allah sabır versin vallahi canımya. Diyorum varsa yoksa annem. Kıyamıyorum evimde hiçbirşeye dokunma diyorum. Geçen gün kaynanamın bardağına çay doldurdu. Deim bir daha yaparsan çarpar düşürürüm o bardağı kaza süsü veririm dedim. Sakın dedim sakın. Kalksın kendi alsın çayını. Annem 40lı yaşlarda ama hayatını etkileyen türlü rahatsızlığı var. Diyorum sen benim evimde sadece yiyip gideceksin. Asla hiçbir şeye dokunmayacaksın. Vallahi sinirlendim yine bebeğim kasıldı yaa.

Kayınbabam hadlerini bildirecek Allah'ın izniyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…