Kayınvalidem ve Görümcemin Bana ve Aileme tavrı

Canım problem bu ya zaten. Böyle söylemiyor eşime, böyle söylese alır cevabını. Evlat ya işte kullanıyor bir güzel. Eşim yanına her gittiğinde çamaşır astım yoruldum,mutfağı topladım şekerim düştü,markete gideceğim elim ayağım tutmuyor,soğuk aldım çok hastayım heep böyle ya şaka sanırsınız belki ama yalan değil hergün bu ya da buına benzer kesin söyler. Eşimde o yüzden annesine yardım etmemi istersi sürekli. Şimdi durumun farkında. Madem yapamıyorsun bi kadına para verelim her ay gelsin bi kere komple temizlesin gitsin dedi. Kaynanamın çok zoruna gitmiş =)

Aslında lohusa depresyonuna girmiş gibi yapıp burunlarından fitil fitil getirebilirim =) =) çok şahane olur valla eve adım atmazlar.

Canım sen neden üzüyorsun kendini ya. Boşversene, Allah aynısını kaynananın sevdiğine şirin evladına yaşatınca görürüm ben onun ayy kızım eziliyor demelerini. Görümcem iş görsün 5 km uzağa kaçar. Çıkıpta çocuğumu çok seveceğini sanmıyorum inşallah =) . Doğumdan sonra annem bana kalmaya gelecek gibi. Kaynanam annemden bi çay istesin bak nasıl koparıyorum zılgıtı.

Canım durumu diğer cevaplarda anlattım epey uzunca şu an yazamıyorum k.bakma. Ama özetlersem eşim annesi sürekli kendini acındırdığı için hastayım vs diye yardım etmemi istiyordu. Zatennartık durumu bildiği için ikisinide hiç çağırmaz bize.

Valla canım onlar her laf söylediğinde gidip evlerini süpürüp silersen gördüğün değer ancak bu kadar olur
Sen kendinin evladının kıymetini bilmedikten sonra hiç kimse bilmez

Ben kendi gorumcemi yazsam aklin oynar ne ben ne esim gorumcemle konusmuyoruz ve sehir disinda yasiyoruz o yonden sansliyim kayinvalidem bazen iyi bazen kotu ama kizida kendine cekmis ben hep mesafeliyim kayinvalideme karsi bence eşin seni seviyorsa hamileligin boyunca hic konusma sen stres yaparsan bebekte etkilenir bir arkadasim oyle yapti evleri yakindi hamileligi boyunca hic kayinvalidesiyle konusmadi gelmedi gitmedi sende oyle yap konussan bile mesafe koy arana ve hersey esinin elinde bunuda unutma

Esin akli basinda olsa inlarin doldurusuna gelmez zira benim esim doldurusa gelseydi biz suan evli bile olamazdik o kulak arkasi yapti bazen bisey soyluyor ben hemen anliyorum annen senimi doldurdu diyorum cok nadir oluyor ama esim herzaman yanimda cunku ben o sekilde yaptim eger herseye evet deseydim esimi doldurup doldurup ustume salarlardi

Öyle canım haklısın. Şu an eşim eskisi gibi kulak vermiyor annesine şükür. Ama kaynanama bundan sonra hakkettiği gibi davranıcam. Bana yaptıklarından dolayıda on Allah'a havale ediyorum.

İnşallah akıllanır ne diyeyim. Hayırlısı ile kucağınıza alın inşallah bebeğinizi.

Hata sende. Niye kaynana evine gidip temizlik yapıyosun? Seni hizmetçi olarak mı aldılar? Koltuk silmek ne ya?

Arana mesafe koy sende. Daha niye hala gelip temizliğimi yapmıyolar yardım etmiyolar diyosunki? Sende de beklenti var. Çağır kadın ver 100 lira yapsın. Kaynananla da görüşme.

Eşimin annesi hastayım vs dediğinde 1-2 kere onlardayken yardım edeyim dedim. Sonra eşim kenara çekti beni, bir daha böyle bir şey yapma, kimseyi alıştırma, sen yokken nasıl yapıyordularsa öyle yapacaklar işlerini dedi. Annesi kendini acındırıyor eşim ondn böyle deme yani. Anakuzusu olmaya aday bir eşin var. Bir boyun eğersen eskiye döner her şey

Üzülme o görümce de zulmü görecek evlenince. Sonra ayy kızıma ne olmuş diyip sana bal gibi anlaticak. Ne çektiyse aynısını çeker etme bulma dünyası.. çok şükür gorumcem iyi etme bulma dünyasında ne olacağı biliyor ona göre davranıyor. Sinirlenince ağzı fena yamulur olsun sinirden o diyorum sanırım safim öyle hissettim buradaki yorumları okuyunca. Kendini annengil kullanmasini izin verme kendini ezdirme.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…