Kayınvalideler için hep kendi tarafları mı önemlidir ?

Bence anneniz çok yapisik davranıyor
Hiç sevmem böyle şeyleri ben

Maalesef bazı konularda evet. 2017de babam vefat etti. Eşimin kuzeninin düğünü vardı o yaz. Kinasına gitmem, düğününe giderim, oynamam da oturur döneriz dedim. Niye diye sordular bana. Düğüne gittik, kızım oynasana dedi. Dedim ne oynaması, benim babam vefat etti unuttun heralde 6 ay önce dedim. Aklımdan çıkmış dedi...

Anneniz belli ki insanlik yapıyor.İyi niyetli belli benim de annem çok iyi niyetlidir kim kötü olsa bile annem hep iyilikle gider aynı sizin anneniz gibi.Anneniz öyle rahat hissediyorsa kendini bırakın devam etsin ama evet düşüncelerinizde kesinlikle haklısınız.Bence ilk önce eşinize citlatin durumu,onun haricinde anneme buz olana vallahi ben de buz olurum bu kim olursa olsu.Öyle de kötü bir huyum var.Bence kv.niz ve onun akrabaları vs.. ailesi de eğer böyle sevgisiz insanlarsa sizin ve annenizin iyi niyetini hak etmiyorlar,mesafe koyun

Ya siz de ailecek ne meraklisiniz inanmiyorum ya. Benim annem kayinvalidemi hic aramaz, zaten ben de aramiyorum, anneme noluyo ki?? Dunurluk oyle gorusme gerektiren bir bag degil bence. Kayinvalidem arardi annemi baslarda, artik daha az ariyor. Annenizin gorumcenizle isi ne??? Benim annem gorumcemi tanimaz bile dogru duzgun. Kaynananiz niye sizin yengenizle görüşsün?? Ne alaka yani? Bunlar nasil hayatlar nasil beklentiler? Niye bu kadar yoruyosunuz kendinizi ya

Olay basit sen onlara onların istediği gibi davranmiyorsun diye kaynanan da hincini aileni görmezden gelerek yapıyor.
Benim annemde esim kendi ailesine giderken hep selam söyle diyor.
Ama hiç orada anneme bir selam gönder dediklerini duymadim.
Açıkçası umruma da degil.
Benim annemde ara ara kadın bir selam bile göndermiyor der bende sende gönderme diyorum.

Kendini bir sey zannediyor kimse mıçmıç olsunlar demez ama mesafeli de olsa dünür iliskisi olmali aramasina dönmek samimiyet değil görgüdür ya.Bana hic yabancı gelmiyor bu durum benimki de aynı annem de hala mesaj atar arar karısmıyorum artık

Ben olsam çok ciddiyim her şeyin farkında olduğumu görümce ve kayınvalide ile konuşur bundan sonra anneme saygısı olmayana benimde saygım yok der ipleri kopartirim

Sadece anneniz değil yengeniz ne alaka arıyor kayinvalideyi bayramda?
Anneniz de başta aramız iyi olsun diye düşünmüş olabilir ama karşılık almamasına rağmen devam etmesi de normal değil. Anneniz kayinvalide değil görümceye de aynı. Bir tarz ilişkiler karşılıklı yürür. Zorlamaya gerek yok daha fazla, annenizle ciddi ciddi konusun. Kayinvalideye, görümceye de lafı gelirse dersiniz birşeyler ki bir şekilde geliyor.

Size çok kısa bir olay anlaticam sonra zaten anne babanızın nasıl davranmasi gerektiğiyle ilgili net fikir olur.
Eşimin ailesiyle benim ailem biz balayindayken yemek yemek için görüştüler. Kayınvalidem ve kayinpederim nisanliyken bir akşamki davetimizde yemeği beraber yapıp bulaşıkları da nisanlimin yıkadığıni gördükleri için "evlilikte kadinin görevleri" konulu aileme bir konusma yapmışlar. Ailem sadece "devir değişti hayat müşterek ikisi de çalışan insan' diyip yanıtını verdikten sonra tum iletişimlerini bıçak gibi kestiler. Kavga gürültü olmadi ama herkese hakettiği muamele gösterilmeli Yine bir vakit görüşelim diye konuşuyorlar ama bizimkiler artık oralı değil.

Evet aynısı. Bi kere görümcem eşinin memleketi için gidicem dedi ne işin var diye bağırıyor. Sanırım annemi değilde evet bağımı sevmiyor. İyi de damadıyla birlikte iç güvey yaşıyorlar yani oğullarına gelince mi iş değişiyor ? Bu haksızlık. Benim görümcem her gün annesnden çıkmazdı çalışmıyorken sabah akşam biraradaydıkta annem beni özlediğini söyledi diye kadını tersledi.
Aklı çıkıyor oğluyla kızının arası açılcak diye ama eşimin halalarınınında suratına bakmıyor.

Kanaryacım insanlar çeşit çeşit, kendinden ve kök ailesinden başka kimseyi sevmeyen pek çok insan var.

Şöyle düşün her an anneni arasa yüzüne gülse canım cicim dese, annenin ağzından laf alıp alıp sonrasında seni aşağılasa,laf soksa daha mı iyiydi. Ben dünür aileler arasının mesafeli olmasından yanayım, böylece kimse kimsenin açığını görüp kullanamıyor. Annene "kadının karakteri bu, asla senin istediğin gibi bir dünür olmayacak, istersen boşa yorulma" de. Sen de takılıp bu konuyu gündeme taşıma, ne kadar mesafe o kadar huzur, unutma bunu.

Benim eşimin ailesi türkiyenin çeşitli yerlerinde dağınık, 14 yılda bir kendi düğünümde görüştüler bir de oğlumun sünnetinde, ben bundan o kadar mutluyum ki anlatamam, annem fenadır, manipülatiftir. Onlardan duyduklarını çarpıtıp huzursuzluk çıkarma potansiyeli yüksektir. Kardeşimin eşi komşu köyden, insanların aldığı çekyata bile laf ediyor annem, duyduğu her şeyle laf sokma fırsatı yaratıyor. Böyle olma riskindense varsın görüşmesinler. Emin ol bu durumda kârda olan sensin

Konunuzu başındaki “gelinlik yapmıyor değilim” dediğiniz kısımdan sonra okumadım açıkçası.
Gelinlik yapmak nedir mesela? Sizin ve hatta toplumumuzun bilinçaltınıza dayatılan zihniyet bu açıkçası. Damatlık yapmaktan kimse bahsediyor mu? Siz sadece onların oğullarıyla evlendiniz, o kadar. O da sizinle. Sizin de bir aileniz var, ağaç kavuğundan çıkmadınız neticede.

Bu tarz konularda hep eş ailesi suçlanır ama asıl sorunlu kişi her daim eştir, kadınlar bunu görmek istemez. Benim eşimin ailesi de geleneksel bir aile. Ama eşim sınırı o kadar güzel çizdi ki, kimse bana bir şey söyleyemez. Ben de saygımı korur asla kimsenin kalbini kırmam. Bitti gitti.
Yani konu başlığı “eşler için hep kendi tarafları mı önemlidir” olmalıydı.

Şu da önemli kaynana herkese karşı mı mesafeli yoksa sadece annenize mi? Mesela benim babam yapı olarak daha soğuk, mesafeli biridir, tanıştığı insanlarla da çabucak kaynaşmaz ahbap olmaz. Kayınpeder ise daha şen şakraktır yoldan geçene laf atar muhabbet kurar. Haliyle o hep babamı arar. Bizimkinin aklına gelmez, alışmamış çünkü.
Ama eğer siz özellikle annenize karşı tavır hissediyorsanız, evet biraz elinizi eteğinizi çekmek en iyisi. Eskidenmiş o küçük yerde dünürler kanka oluyormuş sık görüşüyormuş, şimdi herkesin kendi hayatı var. Tabii ki bu doğumgünü mesajına cevapsız bırakmasını haklı çıkarmıyor. Ama anneniz çok üstelemesin artık,

Aralarda yaziyorsunuzya "diyemedim:)" "keşke deseydim" diye hah onlari bi diyiverin. Böyle kanirta kanirta her donulmeyen arama yapılmayan iade-i ziyaret annenizi inciteceğine bir kere üzülür olur biter.

Ay bilmiyorum ki derdini bayramda aramak suç değilmiş falan filan. Doymadım enayiliğine anne dedim. Görümcemin kaynanasına da aynı kadın sanki üvey.

Anneminde var öyle isteği ama bu kendi kendine olan birşey değil kayınvalidem önceden yakındı. Gel seni köye götüreyim atla gel hadi gidelim abla bile derdi. Şimdide görüldü yapıyor.

Sen de annenden çıkma sürekli annene git,çağırdığında annemdeyiz bugün de üst üste yap ama bunu ,kayinvalidene en büyük intikam olur..Kızı annesinden çıkmıyor ama gelin sürekli bizimle olsun mantığında..Emin ol annemin aramalarına neden dönmüyorsun diye hesap sormaktan bin kat daha etkili olur.Senin kv 'nin zaafı bu çünkü

Ay yeminle kafayı yemişler insanın oynayıp oynamamasına da karışıyorlar.

Sağolsun kayınvalidem büyük olmasına rağmen her iki tarafa da yeterdi.

giderdi gelirdi koştururdu.

sonuç : şimdi yürüyemiyor maalesef (yarı yatalak ) ama hiç arayanı soranı yok.

kimse için kendini üzmeye ve koşuşturmaya değmez bu hayat.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…