Kayınvalideler için hep kendi tarafları mı önemlidir ?

Malesef kayınvalıden ergenlıge yenı gırmıs bir çocuk baska turlu acıklaması olamaz arasa mesela ertesi gun geri donus yap belkı bıseylerı anlar o da belkı))))

Canım evet aynılar hahaha. Yalnız sen benden de güçlüsün benim biraz zamanım var. Ah ah neler diyor anneme. Annem düşkündür bize kadına laf sokmuş yanında mı durcaktı sanki çocukların diye. Sen şehırdışına gitseydin anan napardı diye banada sokuyor. Cahildim sesimi çıkarmadım sonrasında seni de görücez taşınınca anama laf ediyorusn dedim :) sizi tebrik ederim. Hala yüzünden olmuş olay bizde görümcemin çocuğu için kalkmıştık ilk evliyken prenses hanımefendi hadi hadi diye bağırdı.
Kız ben çok saftım :)

Malesef kayınvalıden ergenlıge yenı gırmıs bir çocuk baska turlu acıklaması olamaz arasa mesela ertesi gun geri donus yap belkı bıseylerı anlar o da belkı))))
Var öyle huyları 45 yaşındaki kadında laf sokarak iletişim kurmasın bi zahmet. Ah anam bakalım uyarıcam. Bi kere bana dedi ki kızım geçinmezsen seni bana göndermezler. La ana kaçıncı yüzyıldayız aboğğğğ.

Ben dunurler arası mesafeden yanayım. Mesafe can gerisi heyecan . Eşimin ailesi ile ilgili özel tüzel hiç bir konuyu annemlere söylemem. Ailemle ilgili de eş ailesine. Yani aileler evli gibi olunca sorun oluyor diye düşünüyorum. Böyle süper

Kayınvaliden kendi tarafı derken kp* tarafıyla mı yoksa kendi akrabalarıyla mı samimi? Ona göre nedenini söylicem.

Ama kayınvalidenizin duruşu zaten çok net..annenizle yakınlığı olsun istemiyor! Anne ve babanız kendilerine başka arkadaşlar bulsalar da dünürleri ile arkadaş olma hayallerini rafa kaldırsalar

İnanın bende öyle düşünüyorum. Eleştirmem kimseyi bende mesela arkadaşlarımla samimiyetim gibi değilimdir görümcemle kaynanamda olmak zorunda değil aam görümcemi de görüldü yapmam ya da aramasını takmamazlık yapmam bu saygısızlık değil mi ?

Kayınvaliden kendi tarafı derken kp* tarafıyla mı yoksa kendi akrabalarıyla mı samimi? Ona göre nedenini söylicem.
Kendi canım. Sadece kardeşleri ablası abisi arkadaşları yiğenleri. 10 dakka kayınpederimin tarafına gidilse hadi der. Eşimin ne amcasını ne halasını sevmez. Vardır geçmişi sıkıntı değil beni ilgilendirmez de yahu anam doğumgünü kutlamış ne görüldü atıyorsun ?

Ama kayınvalidenizin duruşu zaten çok net..annenizle yakınlığı olsun istemiyor! Anne ve babanız kendilerine başka arkadaşlar bulsalar da dünürleri ile arkadaş olma hayallerini rafa kaldırsalar
Benim babam arkadaş sevmez zaten öyle dertleri yok. Eşime ayıp olurmuş anne babasıymış çağırmam lazımmış. Yav onlar sizi takıyormu gelinin anası babası diye ? Kayınpederimi severim babama saygılıdır sorar görüşmelerine gerek yok babamda çağır diyor. Damadının tarafına ve diğer dünürlere de aynısını yapıyor.

Çok ayıp hemde ama herkese görgü ogretemeyiz. Çözümü mesafe koymak

Anladım senin kv meselesi zihniyet meselesi. İçi kötü. Sen de çok şey yaşamıyor musun? Ama gitmiyorum desen de çoğu gelinden daha çok yanlarındasın. ( kurban bayramında köylerine gittin abini doğru dürüst göremedin yahu.) Ama onun hep sebebi vardır kp tarafıyla görüşmemek için değil mi? İşte mesele tam da burda başlıyor. Anneni değil senin annenle bağını sevmiyor. Mesele annen değil. Onun yaptığını yapacaksın diye özü kopuyor. Görümce de eş tarafına gitmez böyle kvdelerin. Ama sana yapışır. Hele annene daha sık gidiyorsan deli oluyordur. Bu türlerin zihniyeti bu.

Ama insanların bize nasıl davranmaları gerektiğini öğretebiliriz. Aileme saygı göstermeyen bana göstermemiş gibidir.
hayir ogretemezsiniz. bu yastan sonra kimseye bir sey ogretemezsiniz maalesef. annenizin cabasini anlamadim siz zaten kayinvalidenizi ve gorumcenizi sevmiyorsunuz, ne yapmaya calisiyor sizi onlara sevdirmek mi istiyor yani? onlar mesafeli duruyorsa siz de oyle durun. hic de umrunuzda olmasin.

Ben kayınvalidemi severim ve şükür Allah'a hiç tartışmamız olmamıştır ama benden biraz çekinmese gerginlik yaşardık. Benden çekindiği için bazı davranışlarını dizginliyor. Zaten çok sık bir araya gelmiyorlar kayınvalidem senede 8 ay falan başka bir şehirde yaşıyor, görüştükleri 2 3 kere en fazla. Annemin gereksiz iyi geçinme isteğini de çözebilseydim sorunumuz kalmayacak da yanımızda olmak istiyorsa iyi geçinmeyi öğrenecek mecbur

Dünürler iyi anlaşıyor diye ayrılmaktan vazgeçeni hiç görmedim.

Canim annen baktıki cevap alamıyor aramalarına dönülmüyor ısrarcı olmayacak.Sen mesafeli olmaya çalışırken, ailenin eşinin ailesi ile samimiyet kurmaya çalışması senin işlerini zorlaştırır.Bir de annen madem yaptığının doğru olduğunu düşünüyor belliki insanlık ,o, bu derken özel günlerde arayacak seni dinlemiyor o halde dönüş yapmadı diye sana söyleyip senin canini sıkmasın.Senin zaten bu aileyle sorunların kendine yeter bir de annenle alakalı kısımları kendine dert edip kendini uzmen sağlığına zarar.
Ha bu durumda da aileme nasil davraniyorlarsa o sekilde davranırdım.

İnce insanlar hep üzülür. Ben de sizin gibi düşünüyorum. Karşımdaki kayinvalide olacak insan da sizinki gibi. Ben bosvermeye ve değer vermemeye başladım. Beklenti içinde değilim. Beklenti içinde olmasınlar. Sevmiyorum. Sevmesinler. Eşimin Hatri için merhaba hoşbulduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…