Kayınvalideler için hep kendi tarafları mı önemlidir ?

Sen o aılede kvdenın annenlerı aramamasına hala sasırıyor musun ya?Sen de uyan artık ablacım.Kocan dahıl sureklı gecistiriyrlar senı.

Ufaktan çıtlatabilirim evet aklımda zaten. Annem ben kin tutamam boşver diyor. Ailesi derken görümcem böyledir onun haricinde arada gördüğüm kişiler hep sorar kızım nasılsın ailen nasıl neler yapıyorlar diye. Görümcemin kaynanası bile annen iyi mi der. Kaynanam daha sormamıştır bile aylardır.

Kız durduk yere mi oluyor sanıyorsun ? Kaynanam yengemleri 400 km yoksan çağırdı gelin kalın diye. Abimde davettir diye gitti. Çok seviyormuş yengemi kaynanam numara aldı falan filan. Kendi yaptı yani ? O yüzden yengem bayramlaşmaya arar. Mesele görüşmek değil annem arayıp sormuyor da zaten ki en başlarda kaynanam peşinden ayrılmazdı benim için. Doğum günü kutlamış kadını takmamış.

Annemi hiçe sayan kvnin yüzüne bakmam ben.
Ailemi yemekli davetlere çağırırım hikaye atarım kv görsün dışladığımı diye
kalkıp da annemi azarlamam kızmam
He annem iftara çağırdığında da kvye derim ne zaman sendeyiz diye
İnsan komşusunun tabağını boş yollamıyor be.
adap bilmiyor mu kv iftara çağıranı iftara çağırırsın usülen.
annemin doğum günü mesajına görüldü atınca da arayıp sormam hiç aramıyorsun derse annem sana mesaj atmış cevap yazmamışsın herkes keyfine göre hareket ediyor bende öyle yapıyorum derim
Aileme saygı göstermeyene güleryüz göstermem kimse kusura bakmasın.

Kadın gorusmek ıstemıyor olabılır?Ailenız de darlamasın:)

Valla benım annemde kvdemle goruısmez.Kvdemın zaten bası kalabalık ,aklına bıle gelmıyordur annem:)Karsılasırlarsa (en son ekım 2019 da benım kızın 40 mevludunde karslastılar)Zaten sonra pandemı falan kımse kımseyı gormedı.Bırbırlerıne slm yollarlar tmm.
Zorla gorus dıyemem anneme.

Bunu hep dedim Dasmer. İstedikleri gibi davranmıyorum diye oluyor anne davranmayacağımda diyorum. Hıncını çıkarıyor aklı sıra. Annem hep eşinin hatrına kızım diyor. Ee benim hatrım yok mu ? Allah kötü kalplerine şifa versin ne diyim.

Mesela benim ailemle de kvlerin enerjisi pek tutmadı
İkisiyle de ayrı ayrı görüşürüm
Zorlamam
Annem de aramaz yazmaz zaten
Ama arayan davet eden biri olsaydı kv tınlamasaydı bende kvyi tınlamazdım ailemi hiçe sayanı hiçe sayarım banane kendi sorunları demem yani annem üzülüyorsa banane diyecek kadar gaddar değilim olamam da

Evet bencede görgüdür. Bak ben onun mesajını görüldü yapmıyor muyum :)

Nıye aılemızı ezmıs olalım cnm,benım zoruımla goruscekse hıc gorusmesın.Benım annem de gorusmuyor kvdemle.Slm soyleyin der gecer.Esım de senın annen benım annemı nıye hıc gormuyor,gıdıp gelmıyorlar demez.10 senelık evlıyız yeterınce gorusmuslerdır pandemıye kadar valla

Yahu anladım iki taraf da görüşmek istemiyorlarsa tamam zaten
Bizimkiler de öyle
Ama annem yazacak kv tınlamayacak o zaman ben karakterim ötürü sessiz kalmam
Hatta bunu kv ile küsmek için şahane kullanırım

Konu sahıbının annesı ıste gereksız bı ısrarda.Yenı evlı sayılırlar daha 2 sene olmus,3-5 snee sonra vazgecer o da:)

Yengem ayrı bi mevzu zaten. Seviyorlarmış birbirlerni. Beni ilgilendirmez zaten geri dönülmeyince yengemde almış oldu dersini. Görümcemle numaraları falan yok ayırmamak için ev hediyesini götüreyim bi sor dedi bana. Sordum ve hımm dedi çağırmadı bende istemiyor anne seni dedim kapandı konu.

Anlatmayın hemen eşinize bi bahane bulurlar anlamazlar .önce siz karşılıklı davranın mesela kayınvalidenizin ailenize yaptığını yapın önemsemeyin aradığında açmayın hemen dönmeyin onun akrabalarına mesafeli olun tıpkı onun yaptığını yapın ben çok yaptım öyle annemide tembihlemiştim sana nasıl davranıyorsa öyle yapacaksın sakın benim hatrım için kendini ezme dedim işe yarıyor farkına varıyorlar ama seslerini çıkaramıyorlar böyle insanlara yaptığınız hiçbir şey de vicdanınz sızlamasın utanmayın kendinizi kötü hisstmeyin hakediyorlar

Kayınvalidenizle konuşmayın.
Gerek yok.
Ohh iyi ki arayıp sormamışım bak ne de güzel kıymet verememişim diye doğru yolda gittiğini anlayacaktır.
Siz annenize bakın.
Anne istemiyorum, gerek yok diye anlatın.

Zemhericiğim elbette görüşmesinler ben bunu istemiyorum ki zaten. İnan umrumda değil çağırmış çağırmamış. Kadının mesajını takmamak bana saygısızlık geldi açıkcası hoşuma gitmedi.
Bak komple damat kız memleketine gidiyorlar torun tombalak biz abimize gittik diye surat 5 karış çektik. İstediklerni yapsınlar gelinlik yapmayacağım. Kimseye haksızlık yaptırmam ne aileme ne de eşimin ailesine ne de yengemin tanımadığım birine bile. Ben geliniyim oğlunun eşiyim yaptığı saçmalık.
Vardır bunda da bi hayır.

Eşim ailemi kayırıyor demedim kayınvalidem kayırıyor dedim. Harika en güzel eş sizinkisi umarım hep mutlu olursunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…