Kayın aileden nefret ediyorum

Eşin parayı verdiğinde sana akıl danışarsa o zaman durumdan rahatsız olduğunu söyle. Aksi halde hiç birşeye karışma yok ailesini arayacam ağzıma geleni sayacam, yok derin uykudaydı sonra ben anlamayım diye numaradan uyuyor gibi yaptı. Anlasan ne olacak yahu eşin 5 yaşında bir çocuk mu?

Canım yanlış anlama ama bu kadar sinirlenmeni gerektirecek birşey göremedim eşinle ailesinin arasındaki sorun bence bunu kisisellestirip sinir stres yapmanın manası yok benim esiminde lesiyle sorunları oluyor ama emin ol hiç karismiyorum banane arayıp sormuyorlarsa benlik birşey değil onlar kendilerine ve oğullarına saygı duymuyorlar değer vermiyorlar benimle alakasi yok yani

Çok şekersiniz, güldürdünüz beni Çocuktaki izin neye benzeyeceğini düşününce kıkırdamaya başladım sayenizde. Var olunAma arayabileceğimi sanmıyorum. Sinirim geçti, sakinleştim biraz. Karakterime uygun bir şey değil çirkefleşmek. Yıllardır konuşmamışım, şimdi çamurlarını üstüme sıçratamam. Ama hak ediyorlar o başka.

Ona kimse inanmaz. Eşimi sadece bankamatik olarak görüyorlar. Bir bankamatiğe gidip hal hatır sormazsınız sonuçta. İşiniz düşünce gider, paranızı çekersiniz. Eşiminki de o hesap.
İnanmaları önemli değil önemli olan kibarca tavır koymak. İnanmasalarda ne demek istediğini anlarlar. Anlamamış gibi yapmaya devam ederler dersen de devamını getirme marifeti eşine kalmış. Bebek gelecek neticede ısrarcı olurlarsa giderlerim arttı der konuyu kapatır.

Ben onlarla konuşacak olsam eşim de bunu öğrendiğinde hiç hoşlanmaz biliyorum.
Ben bu iki kısmı tam anlayamadım onlarla konuşsan tepki göstersen eşin kızar mı kızmaz mı ?

Danışmaz. Ben de karışmıycam zaten. Sakinleşince arayamayacağımı biliyordum gerçi.

Eşimin üzüldüğünü ve beni de üzmemek için bunu bana farkettirmemeye çalıştığını anlatmak için yazdım o dediklerinizi. Buna sinirlendim zaten. Çocuk olduğunu düşünmemiştim. Akşam akşam eşimin huzurunu kaçırdılar, ben de sinirlendim.

Ben de karışmıyorum ve de yine karışmıycam ama eşimin haline üzülüyorum napayım. Keşke onun da bir insan olduğunu ve duyguları olduğunu kavrayabilecek zekada bir ailesi olsaydı…

Çok teşekkür ederim. Yüz veren yok yüzsüzce sadece işleri düşünce aramaya devam ederler. Eşim de hayır demez. Ne yapalım, eşim çekiyor, onunla birlikte ben de çekiyorum.
Aynısını bnde yaşıyorum eşim hayır diyemiyor ve sonunda ona patlıyorum sana müstahak diye iyi alistirmiş bugüne kadar ne derlerse emirlerine amade. İnsanlar yüzsüz yüz verince astar istiyorlar. Bn gelemem restimi çeker köşeme çekilirim .artk çekiniyorlar eskisi gibi tepeme çıkamazlar

Ben bu iki kısmı tam anlayamadım onlarla konuşsan tepki göstersen eşin kızar mı kızmaz mı ?
Onlarla yıllardır konuşmuyorum. Konuşursam, hele de bu akşamki mevzu için tepki gösterirsem eşim bu durumdan hoşlanmaz. Sen bu konuların içine girme, senlik bir şey yok der. Zaten onlarla konuşmamı genel olarak istediğini sanmıyorum. Benim strese girmemi istemez.

3 bin lira buyuk bir para degil.
saat 9 gece yarisi degil.
eger sık sık tekrarlanan bir durum degilse bu para isteme olayi karismazdim.

Ben de rest çekebilirim ama eşim üzülür. Zaten onlar üzüyor, bir de ben mi üzeyim diyorum, kıyamıyorum. Ailesi var güya ama aslında yoklar. Bir de ben yalnız hissettiremem. Destek olacak başka kimsesi yok ki.

3 bin lira buyuk bir para degil.
saat 9 gece yarisi degil.
eger sık sık tekrarlanan bir durum degilse bu para isteme olayi karismazdim.
Paranın miktarı değil mesele. Biz burda bebek hazırlığındayken arayıp sormamaları, sadece işleri düşünce aramaları. Menfaatleri nasılsa ona göre davranmaları. Saat kısmını yanlış anlamışsınız. Eşim bir önceki günden çok yorgun olduğu için 9’da uyudu, kayınbirader ise 11’de aradı. Uykulu konuşmasına rağmen sonra ararım falan demedi, para istedi. Ben de eşimi gece gece germek istemedim, sorgulamadım. Yarın konuşuruz konuşursak. Ben bu olaya karışmıycam. Sadece eşime destek olmaya çalışıcam.

onu esinizin anlamasi, kendisini kullandirtmamasi lazim artik.
siz ne deseniz de anlatamazsiniz zaten.
bir defa beyninde simsek cakmasi , o gözünün önüne gelen ışık huzmelerini gorecek, ondan sonra aydinlanma gelir.
o da mesafe koyar emin olun.

Hissettim resmen okurken sizinle ayni seyleri sonuna kadar haklisiniz ama lutfen kendinizi bunaltip da bebegi de uzmeyin o sizi hissediyor

Yetişkin adam, ne olduğunu gayet iyi biliyor zaten, ben bir şey diyemem. Ailesinin huyuna karşı elinden bir şey gelmiyor sadece. Ailesine insanlık aşılayamaz ya. Parayı ben olsam vermezdim ama eşim verir biliyorum. Verirken de ailesinin karaktersizliğinden dolayı içi sızlar ama yine de verir. Eşim zaten mesafeli onlara ama yine de onlar işleri düşerse ararlar. Bayramdan beri görüşmediler mesela ama bu onların para istemesine engel olmadı.

Haklisiniz o sizin eşiniz.onun için üzülür etkilenirsiniz.ama.onun vermesi gereken tepkileri vermek size düşmez.sonradan okudum siz de aramayacaginizi yazmissiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…