Kayın aileden nefret ediyorum

15 dakikadir sayfada geziyorum her seferinde kayin validemden nefret ediyorum diye okuyorum bende diyorum uyumam lazim sanirim 🤦🏻‍♀️

15 dakikadir sayfada geziyorum her seferinde kayin validemden nefret ediyorum diye okuyorum bende diyorum uyumam lazim sanirim 🤦🏻‍♀️
Evet, burda konular genelde kayınvalide üzerine açıldığı için algıda seçicilik olmuş muhtemelen :) Kayın aile dedim ben. Hiçbir ferdini ayırmıyorum, hepsinden nefret ediyorum. Eşimi bu kadar üzmeye hakkı yok hiç birinin.

Evet, burda konular genelde kayınvalide üzerine açıldığı için algıda seçicilik olmuş muhtemelen :) Kayın aile dedim ben. Hiçbir ferdini ayırmıyorum, hepsinden nefret ediyorum. Eşimi bu kadar üzmeye hakkı yok hiç birinin.
Kader arkadasim seni cok iyi anliyorum aynisi bende de var 🤦🏻‍♀️

Haklisiniz o sizin eşiniz.onun için üzülür etkilenirsiniz.ama.onun vermesi gereken tepkileri vermek size düşmez.sonradan okudum siz de aramayacaginizi yazmissiniz
Evet, zaten sinirle söyledim. Arayamazdım, biliyordum. Hani bazen kendinizi birinin saçını başını yolarken hayal edersiniz ama asla yapamazsınız ya, o hesap 😂

Neden bu kadar aşırı sinirlendiğinize gerçekten anlam veremdim. Sizlik bir şey yok ki. Siz zaten görüşmüyorsunuz. Gerisi eşinizin ailesiyle şahsi problemi. Dolayısıyla kimsesiz hissettirilen, sömürülen-sömürüldüğünün altı çizilen de eşiniz. Siz onun vermesi gereken tepkileri sahiplenmişsiniz, bana tepkiniz çok fazla geldi, üstünüze almanız gereken bir şey yok ortada. Bu kadar sinir, stres bebeğinize zarar, sakin olmaya çalışın biraz.

İnanmaları önemli değil önemli olan kibarca tavır koymak. İnanmasalarda ne demek istediğini anlarlar. Anlamamış gibi yapmaya devam ederler dersen de devamını getirme marifeti eşine kalmış. Bebek gelecek neticede ısrarcı olurlarsa giderlerim arttı der konuyu kapatır.
Bilemiyorum, isterse bu dediğinizi yapabilir ama sanmıyorum açıkçası. Tek taraflı, asalakça bir ilişkileri var. Telefonu kapatınca uykusu kaçsa bile uyuyor numarası yaptı eşim. Belli ki gece gece ne kendisini, ne beni konuşup da germek istemedi. Öyle olunca olay üstüne fazla konuşamadık. Yarın sorarım ama telefon konuşmasından anladığım kadarıyla parayı verecek.

Neden bu kadar aşırı sinirlendiğinize gerçekten anlam veremdim. Sizlik bir şey yok ki. Siz zaten görüşmüyorsunuz. Gerisi eşinizin ailesiyle şahsi problemi. Dolayısıyla kimsesiz hissettirilen, sömürülen-sömürüldüğünün altı çizilen de eşiniz. Siz onun vermesi gereken tepkileri sahiplenmişsiniz, bana tepkiniz çok fazla geldi, üstünüze almanız gereken bir şey yok ortada. Bu kadar sinir, stres bebeğinize zarar, sakin olmaya çalışın biraz.
Bunu bana çok söyleyen oldu. Sizler eşinizi üzen olayları bana ne, beni ilgilendiren bir şey yok diye mi karşılıyorsunuz? Bilmem… Ben eşim üzülünce en az onun kadar üzülürüm. Onu bu hale getiren insanlara da sinirlenirim. Eşime değer verdiğim için böylesi normal geliyor bana.

Eşimin ailesine tepki göstermiycem evet, bu onun ailesiyle arasındaki problem evet. Ama eşimin hissettiği kırık döküklüğü sahiplenirim. Belki onu sevdiğimden, belki fazla empatik bir insan olduğumdan.., Bilemiyorum. Ama başka türlüsü elimden gelmiyor. Aynı yastığa baş koyduğum insanla hayatı paylaşmak deyince ben böylesini anlıyorum.

Bunu bana çok söyleyen oldu. Sizler eşinizi üzen olayları bana ne, beni ilgilendiren bir şey yok diye mi karşılıyorsunuz? Bilmem… Ben eşim üzülünce en az onun kadar üzülürüm. Onu bu hale getiren insanlara da sinirlenirim. Eşime değer verdiğim için böylesi normal geliyor bana.

Eşimin ailesine tepki göstermiycem evet, bu onun ailesiyle arasındaki problem evet. Ama eşimin hissettiği kırık döküklüğü sahiplenirim. Belki onu sevdiğimden, belki fazla empatik bir insan olduğumdan.., Bilemiyorum. Ama başka türlüsü elimden gelmiyor. Aynı yastığa baş koyduğum insanla hayatı paylaşmak deyince ben böylesini anlıyorum.

Burdan eşimizi üzen olaylara bana ne diyoruz sonucunu mu çıkarttınız gerçekten :) Söz konusu olay kök ailesiyle eşiniz arasında. Kimse kimsenin ailesiyle arasındaki olaya müdahil olmamalı. Eşiniz bile belki takmamıştır sizin kadar. Yaptığınız tam kraldan çok kralcılık. Hayatı paylaşmak bu değil bence. İki farklı insan var ortada, tek ruhmuş gibi davranmak bana garip geliyor. Konunuzda da eşim üzülünce üzülürümden çok eş ailesinden nasıl nefret ettiğiniz var. Eşinizin hissettiği kırık döküklüğü sahiplenme gibi gelmedi bana yazdıklarınız. Zaten haz etmediğiniz eş ailesi söz konusu olunca onların yaptığı şeyler sizi ekstra rahatız ediyor belli ki

E eşiniz diyemiyor mu k.bakma bizde çok masraf ettik şimdide doğum parasını halletmeye çalışıyoruz elimizde para yok diye? Gitsin 3 bin tllik kredi çeksin kayın kişisi de yani. Neden yoksa yok demeyi bilmiyor eşiniz?

Sende de iyi sabır varmış valla tebrikler. Bende üç buçuk aylık hamileyim. Eşim ailesine falan para vermesine asla musade etmem. O ne öyle ya parazit gibi hatta size abartı gelebilir belki ama eşimin kardeşi (erkek benimle yaşıt) aynı evde yaşıyorduk bu arada daha son bir aydır gitti. Buzdolabından muz aldı yedi diye kıyameti koparıyordum bana alınan meyveleri yiyince sinir oluyodum
Nefret ediyorum ya parazit gibi yakınlarını kemiren insanlardan kim ne derse desin

Sende de iyi sabır varmış valla tebrikler. Bende üç buçuk aylık hamileyim. Eşim ailesine falan para vermesine asla musade etmem. O ne öyle ya parazit gibi hatta size abartı gelebilir belki ama eşimin kardeşi (erkek benimle yaşıt) aynı evde yaşıyorduk bu arada daha son bir aydır gitti. Buzdolabından muz aldı yedi diye kıyameti koparıyordum bana alınan meyveleri yiyince sinir oluyodum
Nefret ediyorum ya parazit gibi yakınlarını kemiren insanlardan kim ne derse desin
Sizde kalmasından rahatsız olmanızı bir nebze anlarım ama dolaptaki 1 muzu yedi diye kıyameti koparmanıza şok oldum. Bugünün yarını da var yiyecek dediğin biter tekrar alınır bunu kaosa döndürmek aşırı abartı. Çocuk kaçar gibi gitmiştir muhakkak.

Burdan eşimizi üzen olaylara bana ne diyoruz sonucunu mu çıkarttınız gerçekten :) Söz konusu olay kök ailesiyle eşiniz arasında. Kimse kimsenin ailesiyle arasındaki olaya müdahil olmamalı. Eşiniz bile belki takmamıştır sizin kadar. Yaptığınız tam kraldan çok kralcılık. Hayatı paylaşmak bu değil bence. İki farklı insan var ortada, tek ruhmuş gibi davranmak bana garip geliyor. Konunuzda da eşim üzülünce üzülürümden çok eş ailesinden nasıl nefret ettiğiniz var. Eşinizin hissettiği kırık döküklüğü sahiplenme gibi gelmedi bana yazdıklarınız. Zaten haz etmediğiniz eş ailesi söz konusu olunca onların yaptığı şeyler sizi ekstra rahatız ediyor belli ki
Evet, onlara sinirliyim. Duyarsızlıkları, bencillikleri, eşime yaşattıkları sebebiyle de aşırı derecede nefret ediyorum hepsinden. Verdiği para para değil. Ama onlar duyarsızca para harcarken bir kez olsun düşünmüyorlar. Ama eşimin durumunu sormamaları, bir kez bile olsun eşimin neye ihtiyaç duyduğunu, ne durumda olduğunu bilmeden habire bir şeyler istemelerinden tiksinti geldi artık. Düşünmeden para harcayıp sonra eşimin arkalarını toplamalarını istemeleri bende aşırı derecede nefret uyandırıyor.

Bir örnek vereyim mesela: Bu ay yurt dışına gidecekler. Evleri var, 15-20 gün kalıp dönecekler. İşleri var orada yapmaları gereken. Kayınbirader, eşi ve çocuğu da gidiyor. Kişi başı 1500-2000 lira uçak bileti fiyatı. Çok para tutuyor diye yakınmış kayınvalidem. Eşim de demiş ki kardeşim ve ailesi gelmese de olur, şart değil ki gitmeleri. Kayınvalidem kayınbiraderin 2 yaşındaki çocuğunu kastederek onlar tek başlarına çocuğa bakamazlar demiş. Yani sırf çocuğa bakamazlar diye ekstra 5-6 bin lira para verilecek uçak biletine. Sonra da bu harcamalarını eşim üzerinden toparlıyorlar. Ve evet, ben de bu durumdan çok ama çok nefret ediyorum. Eşimin bu durumlarda her seferinde kendini kimsesiz hissetmesi ayrıca kanıma dokunuyor.

Buradan kralcılık sonucunu nasıl çıkardınız? Eşim kral değil ki kraldan çok kralcı olayım. Onu etkileyen her şey evimize de yansıyor. Hem maddi, hem manevi anlamda. Bu yansıma olumsuz anlamda oluyor ailesi her aradığında. Zaten ailesini arayacak değilim. Bir anlık sinirle istedim bunu ama yapamam biliyorum. 7 senedir merhabam bile olmadı bu insanlarla. Ama eşimin yaşadıklarına da kayıtsız kalacaksam, sinirlenmeyeceksem yemişim öyle evliliği. Biz duygusal bir aileyiz hanımefendi. Eşim de bu tarz şeyleri takıyor, üzülüyor da. Bebek bekliyoruz. Bir kez olsun senin durumun ne, elimizden bir şey gelir mi diye sormadılar eşime. Ama saçma sapan bahanelerle ya da para istemek için hep ararlar. Bu durum eşimi, çocuklarımı, beni etkiliyor ve etkilediği için ilgilendiriyor da. Sonuçlarına hepimiz katlanıyoruz çünkü. Belli ki sizinle kafa yapılarımız çok farklı. Yorumladığınız için teşekkür ederim ama ben, bizi anlayacak insanlardan yorum almak isterim.

Afedersiniz ama çok kötü şeyler yazacaktım
Siz ne biçim insansiniz
Bu ne kadar aşağılık bir hareket
3 aylık hamile olunca ne zannediyorsunuz kendinizi
Siz gibi insanlar olmaz olsun abisinin evinde meyve yediği için bunları yapan bir yenge yaziklar olsun

E eşiniz diyemiyor mu k.bakma bizde çok masraf ettik şimdide doğum parasını halletmeye çalışıyoruz elimizde para yok diye? Gitsin 3 bin tllik kredi çeksin kayın kişisi de yani. Neden yoksa yok demeyi bilmiyor eşiniz?
Eşimi Karun sanıyorlar galiba. Bizim durumu soran yok ki eşim de anlatsın. Bir de yakınmayı sevmez eşim. Bir zorluk yaşıyorsak bile kendi içimizde halledelim, kimseyi üzmeyelim ister. Bence yanlış. Anlatmayınca kimse onun da bazı zorluklar yaşadığını, nelerle uğraştığını umursamıyor. Hoş, anlatsa umursarlar mı bilemedim. Yıllar önce kızım bebekken zor durumumuzda eşim kayınvalideden para istemişti. Çok bir para da değildi. Bugünün parasıyla 300-500 lira bir şey. Kayınvalidem ne dedi biliyor musunuz? Yardımcımı bugün çağırmayayım o zaman, onun yerine sen gel dedi eşime. Eşim 1 günlük hizmetçilik yapıp o parayı almıştı kayınvalideden. Çok ağlamıştım o zaman da. Böyle iğrenç insanlar işte.

Sabah eşime sordum, akşam uyku sersemi tamam dedim ama mevzuyu tam anlamadım dedi. Gün içinde arayıp soracakmış ne olduğunu. Sanırım kredi kartını kapatamamışlar. Gidip de saçma sapan harcamalar yapmasınlar da kredi kartı da bu kadar birikmesin.

Sonuçta biz de bebek bekliyoruz ve bir hazırlık içindeyiz. Sürekli bir şey istemek için aramaları, eşimin durumunu umursamadan sürekli bir şeyler beklemeleri sinirime dokunuyor.

Bir muz için ben böyle bir tepki vermezdim. Sokaktan geçen yabancıya bile vermem. Herkes nasibini yer sonuçta. Eşimin ailesinin yaptığı şeye parazitlik diyemem ama bencilliklerinden çok bıktım.

Ergenliğini falan mı atlatamadın?

Velisi olarak mı arayacaktiniz
Kendisi halledebilir diye dusunuyorum,bu kadar karismayin aile ici olaylara
Konunun devamını okumamışsınız. İlk anda sinirle öyle söyledim ama yapamam biliyorum. Bu insanlarla 7 senedir selamlaşmadım bile. Düşüncesizliklerine sinirlendim o kadar. Eşimin ailesiyle olan hiçbir şeyine karışmadım bugüne kadar, karışmam da.

Ama pek çok üyenin söylediği ve benim katılmadığım bir yorumu siz de yapmışsınız. Aile içi olay dediğiniz şey beni, çocuklarımı etkiliyorsa bu artık onların aile içi sayılmaz. Her seferinde biz mi üzülelim, biz mi sineye çekelim, zorluğunu biz mi yaşayalım yani? Kusura bakmayın, ben de eşimin ailesiyim, çocukları da onun ailesi. Bize yansıyan her şey bizi de ilgilendirir. Eşimin çirkef, bencil, düşüncesiz ailesiyle muhatap olacak değilim tabi ki ama yine de hiçbir şey olmamış gibi de davranamıyorum.

X