KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Bat:19 kasım benide yazarmisin

Hiç düşünme canım zaten ben öyle olduğum zaman asla adet olmayacağımi sandım . hangisi hayırlı olacaksa o olsun inşallah

İyi akşamlar kızlar
Hormon testi sonucum çıkmış anlayan var mı ? Galiba pek iyi şeyler yok anlamıyorum ama araştırdığım da iyi şeyler okumadım

Prowomene devammi canim bende alcam ama regl olmadim hala bekliyorum
Devam ediyorum canım. Normalde 17 18 bazen 19. Gün yumurtlama olurdu benim. Bu ay ya ondan ya zeytinyağlı incirden ya hayıttan 14. Gün yumurtladım. Bitene kadar kullanacağım inşallah döllenmesine ve tutunmasına da faydası olur

Hepsi iyi cnm sadece e2 biraz düşük
Aaa gerçekten mi ben hepsi kötü sandım ee peki yükselmesi için ne yapıcaz daha doktora gösteremedim pzt göstercem . Bugün ultrason ile muayene etti rahmin güzel dedi sol yumurtalığın iyi dedi sağ da kist yada su birikintisi gibi bir görüntü var ama kist olsa bilirdim yine de pzt tekrar alttan muayene ile kesinleştirelim dedi ona göre yol ilerleriz dedi kuzum

Gercekden mi.ay şu an çok sevindim desem inşallah senin doktorun doğru biliyordur.bu doktor mu dedi 10 üzeri ise kaliyeli yymurtadir diye.allahim insallah doğrudur
Evet canım arkadaşım çok haklı progesteron değeri sadece yumurta catladiginin habercisidir kalite hakkında bilgi veremez döngünün 21.gununde 8-10 arasi bir deger tahmini bir yumurta catladiginin daha yüksek bir değer çift yumurta belirtisi olabilir ama kalite hakkında bilgi vermez sadece beta artisi başlarsa doğru orantılı olarak progesteron değeride artmaya devam eder Not- Büyüyen folikul yirtilip içerisinden oosit yumurta atıldıktan sonra folikulun içerisinden progesteron salgılanır ve gebelik oluşup taki 8.haftaya kadar da devam eder sonra plasenta oluşur ve progesteron salgılama görevini plasenta devralır

Bende öyle biliyordum canım da arkadaş öyle değil kaliteli demek demiş onun doktoru bende kalitesinin ifade ediyordur belki diye sevindim ama benim doktorumda senin dediğin gibi soylemisdi.kaliteyi ancak tüp bebek asamasinda görebiliriz yumurtaların demisdi.

O dönem dönem değişen bi değer bi sorun yok cnm Hsg çektirmişmiydn cnm sen sıvı birikintisi varsa hsg de belli olur onu aksatma

Sonuçlarınız da bir sorun yok gibi görünüyor ama t3 ve T4 hormonlarına da bakılması lazım
Amh hormonuna da bakılmamış bilmiyorum yani doktor istememiş sanırım pzt sorarım
O dönem dönem değişen bi değer bi sorun yok cnm Hsg çektirmişmiydn cnm sen sıvı birikintisi varsa hsg de belli olur onu aksatma
Alttan muayene olmadım ya pzt olacağım kuzum Bugün sadece ultrasonla baktı kasıklarıma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…