KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Ne gibi bir sorun vardı sizi Haziran topiğinden anımsıyorum biraz. Ne kadar süre aşılamaya geçtiniz?
Bizim denemede kasım 7. Ay. Bende herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Eşimde sperm sayısı çok iyi hareket düşüktü. Sonra o da düzeldi. Sebepsiz tanısı aldık. Ben 35 yaşındayım o yüzden biraz hızlı davraniyorum. Bu ay uyduruk aşılama yapıldı. Ham spermler direkt rahime yakın yere bırakıldı. Önümüzdeki ay mikroçip mi nedir ondan deneyeceğiz. Sizde sorun neydi?

Benimbat bugün ama olmadım. Bugün 2 veya 3 kere sol kasıkta batmalar ve karıncalanmalar oldu bakalım 2 vea 3 gün daha bekliyeceğim. Allahım büyüktür hayırlısını nasip etsin inşallah

Canım biz de 7. Ayı geride bıraktık.
Sebepsiz demek istemiyorum ama sonuçlarımıza bakınca o kadar detaylı araştırmadan sonra sebepsiz deniyor.
Ben çok çok araştırdım, benim eşimin sperm değerleri iyi fakat morf. Yüzde 8 bakılınca her şey yolunda ama varikosel var başlangıç seviyesinde bu yüzden DNA hasarından şüphe ediyoruz.
Aralık ayında testi yenileyeceğiz. Ben bir takım takviyeler alacağım bu hafta. Sonra yaza kadar nasip

Sebepsiz infertilite yok var bir nedeni işte En azından yavaşlatan bir şey var .

Morfoloji bizde de yüzde 6 çıkmıştı. 600 milyon toplam sperm yüzde 20 ileri hızlı, 40 ileri yavaş çıktı. Şimdi doktorlar bu değere ok diyorlar ama yüzde 70 ileri hızlı ile bizim durumumuz bir olabilir mi? Bizim gebelik tutturma ihtimalimiz yok değil ama daha düşük malesef. Morfolojimiz de referans değerler içinde ama iyi değil.
Sen de kimyasal geçirmiş miydin?

Sanirim

Sanırım saat 18:30 falan yaptım öle hatirliyorum canım yarım saat sonra baktım ilk başta yokdu çünkü dedim yok sonra bakınca buraya attım
5 dakikadan sonrası dogru kabul edilmiyor canim bilgin olsun

Hayır canım yani bilmiyorum aslında ben test yapmıyorum hiç ilk ay yapmıştım en son

Kesinlikle.. ki benim eşimin ileri sayısı ve toplam sayısı da gayet iyi ama burdaki detaylı sperm sonuçlarını izlediğim de şunu gördüm morf yüzde 14 e kadar subfertil + fertil geçiyor işte bu bile sebep.
Elbette olmaz değil ama bu durumları kabul etmeden sebepsiz demek beni benden alıyor

Sonuç olarak illa kısmetse gebelik olacak bu durumda ama var bir neden işte

Morfoloji yuzde 6 ve iyi olarak gormuyor musun gerçekten? İleri hızı 40 ve üzeri olması lazım takviyeyle 2 3 ayda düzelir dogal yoldan olma ihtimaliniz çok yüksek eşinde bi sıkıntı göremedim..

Senin yaşın kaç? Ben de bir de şu var. Amh 2,04 çıktı. Doktor iyi dedi ama yaşıma göre iyi tabii. Bu değer 25 yaşımda çıksaydı, kötü diyeceklerdi.
Yumurta rezervim de 20’li yaşlardaki gibi değil, büyük ihtimalle kalitesi de öyle. Aslında bu iş öyle bir şans işi ki bakarsan 38 yaşında biri ilk aydan sağlıklı gebelik yaşayabiliyor, sıkıntısı görünmeyen 20’li yaşlarda çiftin yıllarını alabiliyor.

Morfoloji yuzde 6 ve iyi olarak gormuyor musun gerçekten? İleri hızı 40 ve üzeri olması lazım takviyeyle 2 3 ayda düzelir dogal yoldan olma ihtimaliniz çok yüksek eşinde bi sıkıntı göremedim..
İlk sperm testinde ileri hızlı yoktu. Takviye kullandı ileri hız 20’ye çıktı. İlk başta erkek kaynaklı demişlerdi, değer yükselince sebepsiz dediler. Çocuğunuz olmaz demiyor kimse bize ama işte bazı durumlar tutturma ihtimalini azaltıyor.
Eşim takviyeyi birakmisti. Kızdım ona, şimdi yeniden başladı. Belki takviye şansımızı yeniden arttırır. Bende tespit edilebilen bir sorun yok.
Sizde ne var ne yok? Ne zamandır deniyorsunuz? Belirli bir problem var mı?

Günaydınnn, çıldırıciim siz görebiliyor musunuz?
Kuzucum önce çok sevindim çizgiyi görünce sonraki mesajlarını gördüm. Bazen böyle şeyler olabiliyor, kanamaya rağmen gebelik devam ediyor şuan önemli olan değerim artması. Seb yine de çok yorma kendini yat ilacını güzel kullan. Hap mı verdi iğne mi?
Yavruşum biz üni hastanesinde 0 tlye yaptık. Morfoloji vs hepsine bakıldı.

Ben 31 yaşındayım benim amh 3.17 çıktı.
Yumurta kalitesi net belli olmuyor tabi ama benim gittiğim son doktor çok güzel anlattı, yumurta kalitesi folikülün gününe göre düzenli çap artışından belli eder kendini dedi. Gerçekten de öyle bir de sağlıksız bir düzenin yoksa yeme içme sigara vs yumurta kalitesi çokta kötü olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…