KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Tsekkur ederim canım insallah oyledir agrim da olunca telaş yaptım sanirim
Yok yokkk stres yapma yapıp da kendini de üzme stres ern büyük etken zaten olumsuzluklar için diyen ben başkalarına çok güzel destek veririm gel gör ki kendime asla veremem hep hi stres halinde olurum beklemekteyken falan bat ı şimdi bence sen olumsuz düşünme havuç ye yada sikacagın varsa havuç suyu tüket bide avokado bunlar gebeliğe ve rahime de bebeğe de iyi geliyor Allah'a dua et başkada Allah'a bırak her şey güzel olur Allah'ın izniyle

Devlet hastanelerinde hiçbir ücret ödemeden hsg cektirebilirsiniz bizzat tecrübe ettim şehir Hastanesi'nde adet sancısından bir tık ağırdı fakat saniyelik ..
Ya devlet hastanesinde kendi isteğinle hsg çekerler mi? Bir de sıkıntı varsa açmak için uğraşırlar mı? Kafamda deli sorular...
Çünkü 2 defa kadın doğuma gitmiştim pek memnun kalmadım. Bir de hemen çekiyorlar mı acaba

Tesekkur ederim canim yiyecegim hemen

Kuzum benim bulunduğum ilçede devlette çekmediler yani yokmuş cihaz özelde yaptırdım 2 gün önce doktor hafif tikanıklıklara müdahale edebileceğini söylemişti ama açık çıktı tüpler gerek kalmadı şükür araştırma ve üni hastanelerinde yapıyorlarmış devlette biz sıra bulamadık muayene için o yüzden beklemek istemedik

Çekerler gittiğim özel hastane 1100 lira isteyince şehir Hastanesi'ne yöneldim hemde farklı bir şehir durumu anlattım direk gün verdiler ve iki gün sonra gidip çekildim yoğun olabiliyorlar hsg sırasından dolayı başka bir işlem yaptırmadım ama sanıyorum ki onuda yaparlar ..

Herhangi bir doktora giriş yapıp hsg mi çektirmek istiyorum dedin? Bir de hsg adetten hemen sonra mı çekiliyor?

Selam kızlar 14. Günümde yaptığım kan testi negatif çıkınca moralim bozulup biraz çekilmiştim siteden bgn normal adet günüm ama hala olmadim insan test yapmasına negatifi görmesine ragmen adet olmayinca umut besliyor

Herhangi bir doktora giriş yapıp hsg mi çektirmek istiyorum dedin? Bir de hsg adetten hemen sonra mı çekiliyor?
Yumurtlamadan önce çekilmesi gerekiyo benim doktorum 5.gün ve 9.gün arasında çektirmemi söylemişti eğer özel bi yerde çektirmeyi düşünürsen ve istanbuldaysan şişli echomarı öneririm. Ben orda çektirdim çok memnun kaldım korkumdan anestezi aldım uyandığımda hiç ağrım sızım olmadı keşke anestezi almasaydım dedim. Parası biraz tuzlu ama canım acımasın diye o an parayı düşünemedim

Canım senin sürecin nasıl ilerleyecek?
Kuzu bana şimdi gonal-f verdi doktor. Rezervim iyi olduğu için normale göre daha az iğne verdi cumartesiye kadar İğneleri yapacağım cumartesi günü sabahtan kaç tane Yumurtanın geliştiğine bakacak toplam bana şu an sekiz gün dedi ama bazen on güne çıkabiliyormuş ona karar verecekler iki günde bir cumartesiden itibaren gidip yumurta sayıma ve yumurta büyüklüğüne baktırıcam ya sekizinci gün ya da onuncu gün o Ovitrel verecekler bana…
Ovitrelden 36 saat sonra yumurta toplama yapılıyor yani haftaya yumurtaları toplanacak. Sonrasında da bana embriyo gelişimi için arayacaklar işte şu kadar yumurtanız olgun çıktı şu kadar Döllendi diye arıycaklat. Sonraki günlerde de kaç embryo kaldığını söyleyecekler. Bu toplam 20 gün sürecek.
Ben taze transfer istemediğim için de aralığın sonunda ikinci regl günü gidicem. Rahim kalınlığına bakacaklar gerekirse eğer ilaç veriyorlar mış rahime kalınlaştırmak için regl 14-15. Günü transfer yapacaklar.. Buda Ocak ortasına te kabul edecek..

Canım senin sürecin nasıl ilerleyecek?
Transfer de estrofem, pregestan fitil aspirin iğne ararsan vericekler… Bu aşaması zormuş iğneler baya kalçadan yapılıyor muş bir tek o onun için herkes zor diyor inşallah bana iğne vermezler hani rahat geçer ama nasip kısmet ondan da işte transferden 12 gün sonra da sonuç belli oluyor inşallah güzel sonuçlar alırım

Midem aşırı bulanıyo 3 gündür.
2 gündür başağrısından uyuyamıyorum başağrisıyalada uyanıyorum.
Bel kasık bacak ağrılarım hepsi bitti.
Sol göğsüm arada sızlıyo.
3 gün önce ishal oldum 2 gün sürdü bitti.
Bunlar adet belirtiside bi yandan.
Ama bir gram leke adet sancisı yok.
Bugün 12. Gün iliskiden sonra ki.

Sen İstanbul da mıydın kuzu
Nerde başladın tedaviye?

İstanbul'a okadar uzağım ki, orada olsaydım echomarı tercih ederdim. Methini çok duydum

Kızzz pozitif mi çıktı anlamadım mm nerde testtt at bakayım

Tüp bebekte eşinin sperm örneğini alıp dış ortamda yumurta ile birleştiriyorlar değil mi kuzum? Allah kolaylık versin, bu süreçte dinlen bol bol. Yani bir tüp bebek süreci neredeyse 2 ay sürüyor öyle mi? Bu süreçte doğal gebe kalma ihtimali yok mu? Yani birliktelik olmayacak mı?

Bekle bakalım iki gün daha öyle kan ver inşallah güzel hayırlı sonuç alırsın canim

Estrofem, progestan fitil ve aspirini ben de kullandım. Rahmim inceymiş ama bunları kullandıktan sonra hemen normale döndü. Çok faydalı bence, iğne ye gerek kalmaz inşallah

Insallah sürecin güzel ilerlerde bebegını saglicakla kucagina alirsin canım tüp bebek olayına başlamak buyuk is Rabbim emeklerini boşa çıkarmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…