KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

İnşallah canım ya çok heyecanlıyım zaten duygularım çok karışık bi bakıyorum çok umutlu bi bakıyorum ya tutmazsa ama umarım tutar mucizelerim gelir
Tutmuştur inşallah canm. Herkese gönlündeki güzellikleri versin mevlam sana bana bu topikteki anne adaylarına ve yıllardır bekleyen herkese

Kız sen de hiçbir şeye inanmıyosun birsürü gebe var bu yöntemle...

Bence herşey inanmakla başlar
Ya benim inandığım şu.. Gebelik dediğin şey için birşey yapmaya gerek yok sorun yoksa zaten 3 ay içinde gebe kalıyorsun. 3 ay içinde gebe kalamıyorsan işkillen ve tarama yaptır. 6-12 ay hikaye bence...
MFK dediğinizde aman aman birşey değil. Zaten herhangi bir aktara gidip biz gebelik çalışmasındayız ama olmuyor dediğinde sana 250 liraya o karışımı alıp veriyor. Beslenmene dikkat et, paketli gıda kalitesiz fast food yeme.. Eşine keçiboynuzu içir.. Kedine gerekirse hayıt suyu, incir kürü yap 3 ay hamilesin. Bak gör yanıma gelirsin demesi ile aynı... Bunlar artık standart kürler.. Koca karı karışımları...
Spermler için soğuk ortam gerek araba kullanırken ayaklara ısı verme, düzenli yürüyüş her ikiniz içinde...
Kaç yaşında insanlarız ve internetin bu kadar yaygın olduğu bir dönemde her yerde aynı şeyler yazıyor
Daha fitoterapi ile ilgili hiç birşey bilmeyen etkileşim nedir bilmeyen doktorun dedikleri hiç birşey değil bana göre..
Ama nedir güven oluşturuyor.. O güven ile de sende stresin azalıyor ve oluyor.

Yani benim zihnim bunları bildiği için kabul etmiyor

Hiç inofolic kullanma.. Zaten arı süt bal propolis işe yarayacaktır. Doktor kontrolünde femara kullanabilirsin. Hem kist yapmıyor hemde yumurta gelişimini çok iyi sağlıyor.. Senin olmaması için bi sebep yok... Biraz bırak kendini en kısa sürede haber alacağız :)

Birde Hacettepe universite Hastanesi'nde yaptirdik testi tekrarlamamiza özelde yaptırmamiza gerek varmı? Bide morfolojiye bakilmams heralde demi
Tüp bebek doktorları devletteki testleri kabul etmiyor ama devlette bile olsa bu değerler gayet iyi.. Morfoloji bakmaya gerek yok değerler iyi zaten. Yüzücü spermler hasarlı olsa o kadar yüksek çıkmaz.. Sadece istersen keçiboynuzu veya çakşır suyu içirebilirsin. Çakşır suyu afrodizyak etkisi var. Bu görev bilinci ile ilişki yapmaya çalıştığımız için etkileniyorlar o etkiyi azaltır. Zaten vücut isteyecektir Keçiboynuzu da hızı ve sayıyı arttıryor gerek yok ama kafamda kalmasın dersen...

3 ay sonra işkillen demek de çok mantıklı gelmiyor çevremde 6 ay 7 ay gibi sürelerde olan çok kişi var . Bence stres çok etkileyen bir şey bana da 1 yıllık süre çevremdeki insanları görünce çok mantıklı geliyor bende 3 yıldır evliyim 2 ay denedim ve olmadı yorumlara bakıp hemen hormon testi şu bu onu yaptım ama her doktor yani şöyle söyleyeyim 2 ayda 4 farklı doktora gittim ve hepsi klinik doktoruydu özel hastane bile değil hepsi aynı tavır ve tarz ile konuştular çok çok erken 3 ay 2 ay bir denemek lazım 1 yıla kadar stres vücudun kendini hazırlaması falan filan

Kızlar 1saat önce bi akıntı hissettim gittim wcye peçeteye açık pembemsi leke geldi aha dedim adet oluyorum
Ama sonrası yok
Acaba kistten dolayı sökülemiyor mu adetim yaa canım sıkıldı
Canim tekrardan kan verecek misin belki yeni oluşuyordur gebelik

Benim dediğim de 3 ay içinde olmazsa işkillenin herşeye baktırın sorun yoksa stres kaynaklı olmuyordur. Kür mür denemeye gerek yok oluruna bırakın olacaktır. Bıraktığınız zaman olacaktır zaten.. Öyle 6 ay-12 ay bekliyim olacak diyerek daha çok stres olunuyor ve hiçte oluruna bırakılmıyor.. 12 ay sonrada tahlil yapınca zaten birşeyler olmazsa bile artık sebepsiz kendimiz bağlanıyor ve vücudumuza olamaz artık emrini kendimiz veriyoruz diyorum.
Bilmeden 1 yıl bekliyim olacak demenin anlamı yok. Sonra sorun çıkınca da 1 yılda o sorunu tedavi etmek için yıpranıyor insan..
Benim demek istediğim bu...
Misal.. Doktora kalsa benim hsg çektirmemem gerek çünkü doğuştan açık olmalıymış. Ama öyle olmadı.. Niye 1 yılımı tüplere bakmadan geçireyim ki..

Sorunu olmayıp uzun süre bebeği olmayan da var canım. Üstelik hiçbir sorunu olmamasına rağmen defalarca tüp bebek yapıp yine de negatif sonuç alanlar da sayıca çok fazla...
Ben elinden gelen herşeyi yapıp gerisini Takdiri İlahiye bırakma taraftarıyım. Oyüzden,
gebelik için birşey yapmaya gerek yok zaten sorun yoksa 3 ayda oluşur mantığına katılmıyorum. Hocanın yöntemi sayesinde yıllardır bebek haberi bekleyenler mucizelerine kavuştular. Biz bahsettiği çoğu şeyi bilsekte , tam anlamıyla uygulamıyoruz. Zaten kendisi de bunun çok ayaklı bir yöntem olduğundan bahsediyor.
İlk önce meditasyon ve inanmayla başlıyor. Ağzımızdan asla olumsuz birşey çıkmamalı, bu enerjiye çok inanıyorum. İyi iyiyi, kötü kötüyü çağırıyor.
Daha sonra Akdeniz tarzı beslenme, bahsettiği dvit, OMEGA, arı sütlü karışım, folat düzenli şekilde kullanılmalı ve tabi 3-2-3-2 yöntemi de bence hocanın geliştirip vardır bir bildiği diyebileceğimiz bir formül.

Bunların hepsi birer izafi sebep olsa da inanmak, güvenmek en çokta Rabbimize teslimiyet gerek...

Ne demişler, "Kader gayrete aşıktır."

Ayy İnşallah canım hayırlısıyla. ilk 6 7 ay hiç takmadım aslında çünkü ilk cocugumuda 5 ayda kaldığım için bundada uzun sürecegini tahmin etmiştim ama bu çok daha uzun sürdü bu ayda olmazsa 14 ay olcak çikolata kisti olanlarında gebe kalamadigini gördükçe tmm dedim bende kalamicam. Tabi kalanda var ama sanki kalamayan daha çok

Bu ay ikisinede başladım çakşır suyunu hazır aldım kendim de bı 4 gün içtim esimede verdim ama hemen bitti keçiboynuzunu adetliyken 1 kere verebildim snra onuda unuttum. Bu ayda olmassa her yerden sarilim bari belliki takviyesiz olmayacak

Allah kabul etmeyeceği duayı dile getirmezmiş... Duayı reddetmez tehir eder (öteler).. Bu yola girdik ise zaten inş çocuğumuz olacaktır. O yüzden demek istediğim o değil.. O 10 yıldır 11 yıldır gebelik olmuyor hikayelerinde de zaten çiftler uzun süre olmayınca oluruna bırakıyorlar.. İlişki sıklığı rutini herşey zaten minimum düzeyde.. MFK başvurduklarında da gene randımana bağlıyorlar.. Yani o hikayelerde çok inandırıcı değil..
Benim annem 18 sene sonra kardeşimi tek ilişki ile doğurdu. Ki doktorlar rahmin çok yapışmış tüplerin iyi görünmüyor dediler. Onlarda zaten 4 tane var bırakalım dediler ve süpriz oldu.. Allah verecekse yaş süre önemli değil. Beslenme önemli değil..
Benim eşim gibi sorunlar varsa beslenme takviye her basamak önemli hale geliyor.. Yoksa kendimizi bırakmamız yeterli..
Ama bazı ailelerde de gebelikler zaten çok uzun sürede oluyormuş. Şimdi tüp bebeği takip ederken gördüm bazılarında genetik olarak sülale hep tüp bebek ile gebe kalabilmiş sadece, bazılarında hiç bir problem yok ama akraba evliliği nedenli olmuyor çocuk..
Yani sebepsiz denende sebepsiz değil...
Oluruna bıraktığımız zaman olacaktır. Ama gel gör bakara suresindeki gibi "insanlar dertleri olduğu zaman Allah'ım yardım et der. Yardımımız geldiğinde de bizi unuturlar..." Belki tehir ediyorsa vardır bir sebebi....

Aynen bana da öyle geldi ama bu testin beklemiş hali. İlk etapta daha koyuydu en iyisi yapmaya devam edeyim şu pcos ne inatçı Bir şey ya
Merhaba bugün yaptığım test de böyle çıktı koyuluk nasıl sizce biraz daha iyi gibi geldi bana

Eklentiler

• IMG20211120174316.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 45
Kizlar benim mahallede tanıdığım bir komşum var az önce konuştuk kimyasal geçirmiş bubay daha evvelden dusukleri var 2 erken doğumu var 20 22 haftalarda yani 8 kere hamile ama hep olumsuz her şeyini yaptırdı dikiş atıldı igne falan kullandı yattı kalkmadi ama sebepsiz düşük oluyor tıp açıklama yok genetik vs hepsi baktırdı 3 aya girince sancısı başlıyor düşükle sonuclaniyor hatta geçen gittiği doktor uğraşma yapma olmuyorsa zorlama demiş ne kadar basit bir mesele gibi İstanbul'da sizinde tanıdığınız bu konu üzerine doktor tavsiyesi olan var mı üzüldüm kadına ya insAllah rabbim onada nasip etsin tez zamanda

Kizlar benim mahallede tanıdığım bir komşum var az önce konuştuk kimyasal geçirmiş bubay daha evvelden dusukleri var 2 erken doğumu var 20 22 haftalarda yani 8 kere hamile ama hep olumsuz her şeyini yaptırdı dikiş atıldı igne falan kullandı yattı kalkmadi ama sebepsiz düşük oluyor tıp açıklama yok genetik vs hepsi baktırdı 3 aya girince sancısı başlıyor düşükle sonuclaniyor hatta geçen gittiği doktor uğraşma yapma olmuyorsa zorlama demiş ne kadar basit bir mesele gibi İstanbul'da sizinde tanıdığınız bu konu üzerine doktor tavsiyesi olan var mı üzüldüm kadına ya insAllah rabbim onada nasip etsin tez
Merhaba bugün yaptığım test de böyle çıktı koyuluk nasıl sizce biraz daha iyi gibi geldi bana
Bence pik bu canim

Bu akşam karnıma aniden çok kötü bi ağrı girdi, iki büklüm oldum.
sanki bu ay çok yavaş ilerliyor. 27 Kasım doğum günüm ve sonucum o gün belli olur büyük ihtimalle.
Sevgililer günü dedim olmadı, evlilik yıldönümü dedim olmadı, kocamın doğum günü dedim olmadı belki kendi doğum günüm olur kim bilir

İnsAllah canım uğurlu gelsin o zaman yeni yaşın insAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…