KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Eşim aslında çok destek, her zaman doktora bile benimle geliyor. Süreci takip ediyor ama nedense kimsenin bilmesini istemiyorum diyor
Benim eşim de kimse bilsin istemiyor çünkü hem beni hem onu çok bunaltiyorlar o zaman da ben daha çok sinirli ve stresli oluyorum oda kendini psikolojik olarak sattlandirdigi için sorana düşünmüyoruz deyip gecistiriyoruz

Böyle hikayeleri çok duyuyoruz, kafa başka bir yere kayınca kendiliğinde olur he belki
Burda bize güzel haberler verirsin canım, herkesin sınavı kaldırabileceği kadar. Demek ki sen güçlü bi kadınsın. Güzel olacak her şey sen ve hepimiz için, ben bebek sahibi olamayan kişi bilmiyorum, er ya da geç zor ama zorlu yollardan geçip bir gün oluyor. Sadece bizim yolumuz biraz daha dikenli. O yüzden bebeklerimiz de çok kıymetli olacak

Ben de her zaman böyle pozitif kalamıyorum malesef ama toparlanıp devam etmek zorundayız.

Vaktini bilmemek önü açık bir durum olduğu için belli bir noktadan sonra psikolojik olarak tükeniyoruz. Allahım hepimize yardım etsin bizede nasip etsin. Çok yakın Çevremde hamile görünce Allahım bizede nasip et diyorum. Hele senden sonra evlenip çocuk yapan Bi kuzeniniz kardeşiniz falan varsa herkes öğrenince siz daha bekleyin neyi bekliyorsanız demeleri yokmu. Keyfimizden bekliyoruz sanki. Bende ben yaparken size haber veririm diyorum artık gıcıklığına

Saol bebiş regl olursam denicem bu ay ben gun asiri yapıcaktım ama bu daha kolay

Ayy bende denediğimiz halde düşünmüyoruz diyorum hep. Şu hemen hamile kalan ve yanlışlıkla oldu diyenlere şaşıyorum vallasen kaç yaşındasın Şuna ve ne kadar süredir istiyorsunuz
Bi komşu da sormuştu
Bende düşünüyoruz kısmet demiştim
Kadın bana düşünce gücüyle olsaydı.. dedi
Kendinin 2 çocuğu var ilgilenmez etmez bana bunu dedi
O an kendimi zor tuttum "aynen beyin gücüyle olsaydı senin hiç olmazdı" dememek için

Hakkimizda yasanilani yasicaz canim sen aşılama için o kadar ugrastin devam et bi gün güzel sonuç alacağız inşallah

Kuzum eşinde haklıdır bence.. Sonuçta süreç ne yöne doğru evrilecek bilmiyorsunuz. Sürekli aile içi baskı unsuru da var. Sizin daha çok zorlanmasınıza sebep olabilir. Şuan tek başına göğüs germelisin gibi geliyor. Kadınlar olarak bizler konuştukça rahatlıyoruz ama erkekler içlerine atıyorlar. Eşimde mesela dün konuştuk, benim yaşadığım zorluğu anlamıyorsun anlayamazsında dedi. Bu tamam ya nolucak tedaviye başlayalımlık değil fıtratı sorgulama ve erkekliği sorgulama durumu dedi.
Bende kimseye söylemedim. Sadece annemlere ve ablamlara söyledim. Ki hiç biri bana çocuk düşünmüyor musunuz diye bile sormamıştı. Ama sonuçlardan sonra kendimi çok daralmış hissedip söyledim ve sormayın bi daha dedim. Biz bi sürece gireceğiz ve ucunda ne var bilmiyoruz. Sizde bilmeden bizi incitmeyin dedim. Çok rahatladım. Çok destek oldular ve bi daha konu açılmadı. Ama eşim çok kızdı. Artık beni yarım insan gibi biliyorlar dedi.
Onun dışında çalışma ortamındaki 2 arkadaşıma söyledim. Çok saolsunlar beni idare ediyorlar. Bunun için bilmeleri gerektiğini de düşünüyorum. Onlarda bana birşey sormuyorlar Ama bunun dışında kimseye söylemedim. Özellikle eşimin arkadaş grubu beni psikolojik olarak çok zorluyor. Ben eşime görüşmek istemediğimi söyledim. Saolsun anlayışla karşıladı ve biz görüşmeyi minimuma indirdik. Bunu önerebilirim...

Anlıyorum kuzum haklısın ama neyden çekiniyosa onunla alakalı güzelce konuşursan ikna olabilir bu süreçte bide misafirlerle uğraşmak zor

Canım benim de annem sağolsun kayınvalidem hiç sormaz nasibinizde varsa olur yoksa da siz bana yetersiniz yavrum diyor ama annem öyle mi sürekli soruyor sürekli yok hoca yok ilaç yok doktor onun için bende daha çok annemden saklıyorum ben evlenene kadar da aynı kafami yemişti evde kaldın diye

Ayyy kendimi gördüm resmen evlenmeden bana sa aynısını diyordu sonra da inkar etti hemen evlendin de boyun bacadan mi çıkmıştı falan oldu insanın kendi annesi de olsa kırıyor ya

Ama işte erkekler biden farklı düşünebiliyorlar. Ailelere söylemek istemeyedebilirr ikiniz daha iyi karar verirsiniz Birde tedaviyi aileler bilince sürekli oldu mu vs sorma ihtiyacı duyup insanı strese sokabiliyorlar

Evet

Söyleseydin keşke ne kadar düşüncesizce konuşuyorlar ya of yolası geliyo insanın

Negatif olduğu kanısına 5 gün önceden varmak olmazki..
Neden bu kadar erken kan testi verdin? Bu gebeliğin oluşum sürecine aykırı.
Stres seviyeni çok yükseğe çekersin böyle..
Öyle negatif görünce ister istemez moral kalmıyor işte insanın elinde olmayan Bi durum

Ayyy kendimi gördüm resmen evlenmeden bana sa aynısını diyordu sonra da inkar etti hemen evlendin de boyun bacadan mi çıkmıştı falan oldu insanın kendi annesi de olsa kırıyor ya
Benden kendi annemden yana bu konuda muzdaripim beni çok geriyor herkes bana seni hamile mi diye soruyor diyo banada soruyorlar napim benim elimde mi sanki sürekli su hamile bu hamile diyor hatta 1 aylik evli kardeş var onun yanında dediki ablamdan umudu mu kestim senden umutluyum faln daha neler neler çok kiriyo beni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…