KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Ben eşimi genelde teste adet zamanımda gönderiyorum canım nasılsa o zaman işim yok bende bu ay ovulasyon yapmıycam mfk yöntemini deniycem. Zaten Bi sonraki adete olmazsa aşılama düşünüyorum.
Benim eşim illa doktorun ağzından duyacak ki teste gitmesi gerektiğini, ancak öyle gider. Adetin 3.günüydü gittiğimizde, e perhiz süresine dikkat etmesi lazım falan derken bu haftayı buldu. Ona kalsa bir sene deneyelim olmazsa doktora gideriz mantığı var.

Düzensizlik yoktu belki 2 gün erken 2 gün geç gelirdi kur nezaman yapsam başına bu geliyo demek herseyi yapmamak lazım

Gebelik yoksa adaçayı dene derim.
Ben doğumdan sonra 7 ay regl olmadım. Sıkıntı basmaya başlamıştı. Günde 2 defa adaçayı içtim ertesi gün sökmüştü..

Çok normal. Neden sorun olduğunu düşündün? Çoğul olmasa da bazen değerler çabuk ilerler..

Ben 2 gebelikte de 1-2 gün gecikmeyle 1400 lü değerlerdeydim..

Eşlerin bu durumu zora koşmaları ne kötü yaa. Sağlık sorununu kabullenemeyen erkekler bile var böyle bişey olamaz diyip ilaç kullanmayan. Brn eşime ne alırsam kullanır yer içer. Ne zaman teste git desem gider ama zora koşanları anlamıyorum. Bu çocuğu kadınlar tek başına mı yapacak

Aslında ben her kontrole gittiğimde doktorlar telaşlanmanıza gerek yok, daha erken. 1 sene deneyin, olmazsa tedavi yöntemleri uygulanır dedi. Eşimde doktorlar böyle söylüyorken ilaca, teste, strese ne gerek var diye düşündü hep.
En sonunda pes etti ve 9.aydann beri doktoru kontrolünde ilerliyoruz. Şuan 11.aydayız, bakalım nasıl ilerleyecek

Selam. Bir soru.
Aile hekimliği hormon testlerini yapıyor mu?
Evet ben pazartesi günü yaptırdım.
Adetin 3.günü gittim, rutin kan kontrolü yaptırmak istiyorum bir de hormonlara bakar mısınız dedim. Doktor sağolsun TSH, LH, FSH, prolaktin, estradiol, progesteron baktırmıştı. Sonucumu da aldım. S skulentvera esergry

Eşinde sperm değerleri mi düşüktü seninde canım. Burda genelde çoğunda erkek invertilesi var k. K de

Gayet güzel bence burad 5 ve 6 yla öğrenenler bile oldu. Hayırlı olsun, sürecini bizimle de paylaşabilir misin?
Canım çok teşekkür ederim en doğru zamanda sana da nasip olsun inşallah umarım sağlıklı ilerler gebeliğim.
1 buçuk yıllık evliyim,26 yaşındayım 5 aydır korunmuyorduk ovulasyon testiyle takip ettim iki gün pik çıktı öncesini iki yumurtlama gününü ve çatlamayı değerlendirmiştik .
Belirti olarak da adet belirtileri gibi kasık ağrısı göğüs hassasiyeti bacak ağrısı onunla ilgili mi bilmiyorum bu şekilde.
Dualarım sizinle

normal degerin sıkıntı yapma cok takilma 5. haftada kizim 2binlerde cikti benimde ..

5 gun kala versem daha iyi dimi? peynir kokladim, sonra dayanamadim kokusuna cikardim. bugun de mide vurdu cok kotu
5 gün kala verirseniz çok daha net sonuç alırsınız. Bende 10 gün kala vücudumda değişiklik hissedip yaptırdım ve çıkmadı. O zaman da üzülüyorsunuz. Bence birkaç gün daha sabredin .12 gün çok erken çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…