Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

oda senden mi bekliyomuş adım at diye hemen buluşalım demiş

hadi bakalım hayırlısı olsun bakalım neler diyecek, dualarım seninle canım

oda senden mi bekliyomuş adım at diye hemen buluşalım demiş

hadi bakalım hayırlısı olsun bakalım neler diyecek, dualarım seninle canım

Çok inatçı, inadından ölecek bir karakteri var. Benden mesaj atmamı beklediğini biliyordum ama alışkanlığa dönmesin ve kırdığını anlasın diye ben de inat ettim atmadım. Ama bugünkü olaylar cidden etkiledi beni, nasılsa ölüm ayıracak o zamana kadar birlikte yaşayalım diye düşündüm ve attım.

Bakalım neler olacak. Allah razı olsun ablacım.

karatay ve diyetisyenler yürüyüşle göbek gider diyorlar
karın altı kasları çalıştığı için göbeğe yürüyüş iyi gelir diyorlar kedi cik ya

Gecen birsey paylaştım feyste gördunmu ..günlerce aramaz sormaz sonra gelir bir merhaba der yine o kazanır diye..hadi bakalım ins iyi olur canim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Göbek eritmek için yürüyüş yapın

Yürüyüş, her gün kullandığımız temel hareket ama,göbeğimizi eritmek yürüyüşümüzden sağlık bulmak için bunu belirli bir disiplin içinde yapmalıyız.Hergün enaz 10.000 adım atmalı ve mutlaka pedometre kullanmalıyız.Bu arada bilmeyenler için pedomete adım ölçerdir.İnternette heryerde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Başlarken makul hedefler koyun Eğer uzun zamandır yürüyüş yapmadınız ve göbek bağladıysanız göbeğinizi bir günde eritmeye kalkmayın.Kendinize bir takvim belirleyin.Mesela ben haftada 4 gün göbeğimi eritmeye çalışacağım deyin ve yapın.Saatlerce süren yürüyüşler yerine küçük küçük başlayın.
Yürümek için kendinize güzel bir yer bulun Mümkünse düz pürüzsüz ve az trafikli bir yol olsun.Size yakın bir üniversite kampüsü varsa iyi bir tercih olabilir.Yada yakınınızdaki büyük bir park.Hatta büyük bir araç otoparkı bile eğer girebilirseniz iyi bir tercih olabilir.Eğer büyük bir şehirdeyseniz alışveriş merkezlerinin bahçeleri harika yürüyüş yerleri.Daha küçük yerlerde iseniz de mutlaka yürüyüş yapılabilecek araziler vardır.

Ipod yada mp3 çalarınız yoksa hemen bir tane edinin Kendinize bir yürüyüş müzikleri listesi yapın.Yürüyüşler müzik dinlemek,stresten uzak durmak ve geleceğe dair plan yapmak için harika bir fırsat.E tabi göbek eritme de cabası..

Uzun vadeli düşünün Yürümek bir maratondur Yürüyüş konusunda yavaş ama kararlı bir tutum sergileyin.Sprint atmaya çalışmayın.Yada bugün başlayıp yarın harika bir görünüme sahip olacağınızı,kilo vereceğinizi,göbeğinizi eriteceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Yürüyüş daha sağlıklı bir yaşam için atılan adımlardır.

Kendinizi susuz bırakmayın Yürüyüşten yaklaşık bir saat önce yürüyüşün zorluğuna göre bolca su için.
Başlangıç için kolay bir yürüyüş seçin ki daha ilk seferden vazgeçmek zorunda kalmayın.
Mutlaka bir zaman koyun İlk günlerde 5 dakika bile fena değildir.Haftadan haftaya arttırarak devam edebilirsiniz yada günden güne.Daha öncede söylemiştik ya,bunu bir hayat felsefesi haline getireceksiniz.

Gecen birsey paylaştım feyste gördunmu ..günlerce aramaz sormaz sonra gelir bir merhaba der yine o kazanır diye..hadi bakalım ins iyi olur canim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Hayır canım görmedim, şimdi profiline bir daha baktım bulamadım o paylaşımı...

Hayırlısı artık...

Merhaba arkadaşlar

Emziren bir anneyim Karatayı çok önerdi burdaki arkadaşlar

Yarışma gruplarında karataya başladım Çok bilgim yok yeni yeni öğreniyorum

O yüzden bu konuyada abone oldum

Merhaba arkadaşlar

Emziren bir anneyim Karatayı çok önerdi burdaki arkadaşlar

Yarışma gruplarında karataya başladım Çok bilgim yok yeni yeni öğreniyorum

O yüzden bu konuyada abone oldum

merhaba aramıza hoşgeldiniz

karatay hem emzirmenize hem zayıflamanıza fayda sağlar,,,

inşallah HAKKINDA hayrlı olan gönlüne göre olan olur..

Peygamber Efendimiz (Salllallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Kim bir mü'min kardeşine gıyabında (arkasından) dua ederse

Allah-u Zülcelal o kişiye bir melek görevlendirir. O melek, sen mü'min kardeşin için Allah'tan ne istediysen aynısı sana da olsun diye dua eder.” (Müslim)

Bugün yemekten önce bunları yedim. :) siz yemeyin sakın. :)

Bünyesindeki şeker nedeniyle karaciğer yağlanmasına neden olan meyvelerin bilinçli olarak tüketilmesi gerekiyor.

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, meyve tüketiminin bilinçli olması konusunda önemli uyarılarda bulundu.
Meyvedeki fruktoza dikkat

Meyve şekerinin, bebeklerde dahi karaciğerin yağlanmasının başlıca nedenlerinden biri olduğunu anlatan Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, sağlık sorunu olanların meyvelerdeki fruktoz miktarına dikkat etmesi gerektiğini belirtti.
Kavun ve karpuzda fruktoz yüksek

Yaz mevsiminde bolca tüketilen kavun ve karpuzda fruktozun yüksek olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Karatay, şöyle devam etti:

"Meyvelerin tüketim miktarları, zamanları ve şekilleri, onları vücudumuz için sağlıklı veya sağlıksız hale getirebilir.”
Meyve ne zaman yenmeli?

Prof. Dr. Karatay “Meyvelerin şekeri ve her türlü şeker, tatlı zehirlerdir. Hiçbir zaman aşırı şekilde, özellikle akşamları geç vakitlerde tüketilmemelidir. Örneğin gün boyunca başka tatlı ve şekerli yiyecek yememek koşuluyla sonbahar ve kış aylarında sabah kahvaltısında yenecek bir yerli muz, glisemik indeksi yüksek olmasına rağmen verdiği enerji gün içinde yakılabileceği için sağlıklıdır. Ancak aynı muz akşam yemeğinden sonra tüketilirse ve ardından yatılırsa yağ olarak depolanacağı için sağlıksızdır." dedi.
Lifleri meyveden ayırmayın

Meyvelerin lifleriyle tüketilmesi önerisinde bulunan Karatay, şu bilgileri verdi:

"Öğlen yemeği yerine ceviz içi, badem, fındık, fıstık gibi kuru yemişlerle birlikte mevsiminde tüketilecek bir adet portakal veya iki adet mandalina, lifiyle yendiğinde vücut için sağlıklıdır. Ancak 2-3 portakal veya 4-5 mandalina sıkılıp suyu içildiğinde glisemik yükü arttığı ve liflerinden arındırıldığı için hızla kana karışıp kan şekerini ve insülini aniden yükseltir. İki üç saat sonra da aniden düşmesine sebep olur, işte bu durum sağlıksızdır."

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

inşallah HAKKINDA hayrlı olan gönlüne göre olan olur..

Amin canım sağolasın. Rabbim herkesin gönlündekini alnına yazmış olur inşallah...

Öyleyse senden bol bol dua bekliyorum canım

Eki Görüntüle 1113921
Bugün yemekten önce bunları yedim. :) siz yemeyin sakın. :)

Afiyet olsun ^_^

07:45
1 pastırmalı yumurta + 1 muz + 1 çay bardağı karışık kuruyemişli KKK
5 erik + 2 kayısı

13:00
1 tabak tas kebabı (sadece et)
3-4 çatal zeytinyağlı taze fasulye
az salata

18:10 (
1 yumurta
Salata
1 kase yoğurt
1 fincan sütlü tarçınlı kahve

gün boyu 3 litre limonlu su
beyaz çay
yeşil çay

Allahtan pastırmayı sevmiyorum, yoksa bunu da canım çekerdi. Ama tas kebabı istedi canım. Benim et yemem lazım. Akşam kendime tavuk pişireyim bari. Şöyle kolay, güzel birşey bulmam lazım.

^_^

Diyete başladığımdan beri tavuk yemiyorum. Özlemedim değil, tavuk işini nasıl hallediyorsun? Karatay marketleri kabul etmiyor malum, ben de 1 bütün tavuk alsam olmaz Buzdolabımda yer sıkıntısı var, ofis boy dolap kullanıyorum).

Ben tavuğu şöyle yapıyordum: kuşbaşı olarak kesip 2-3 su bardağı su koyuyordum, içine sevdiğim baharatları atıp suyunu çekene kadar bekliyor, tam o anda bir iki kaşıkla karıştırıp altını kapatıyordum. hem pratik, hem lezzetli oluyordu. Yanına bi de ayran içersen mis.

Marketten organik tavuk alıyorum, kafeste serbest dolaşanlardan. :) bo...lez veya green.... ranch, birde flo...tty var ama o biraz daha pahalı.

Amin canım sağolasın. Rabbim herkesin gönlündekini alnına yazmış olur inşallah...

Öyleyse senden bol bol dua bekliyorum canım

Afiyet olsun ^_^

Ederim tabiki canım Allahim gonlunde olani hakkinda hayir eylesin, hakkında hayırlı olani gonlune razı etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…