Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

vaktim çok olmadı bugün yazamadım..kedicik doğru yazmış..ihtiyaç ne kadarsa o kadar alınmalı diyor..videosunu size atarım yarın..birden yukletilmesini doğru bulmuyor..

seraym sag alttaki bosta kalmis ^_^

Cadiligima bak girdim senin mesajini gordum.

Yemek yapamadim. Keten tohumlu 1 kase yogurt yedim az once. Simdi de 4 gun kurusu kaymak ve ceviz yiyecegim. Alakasiz ama elden bisey gelmiyor
Valla tam üstüna basmışsın olsun kalp lalbe karşıymış.

Benim kırmızı eteğimin üstünde yazıyor cicim unuturmuyum hiç.

Ağrıyan Bir Kası Çalıştırmalı mıyız ?
Çalıştırmamak daha doğrudur. Bacak çalıştırırsanız ve bacaklarınız "Squat" hareketinden dolayı ağrıyorsa ve o gün "Göğüs" çalışmanız varsa sorun yoktur. Fakat bacak çalışmanız varsa ve bacak kaslarınız son bacak çalışmasından sonra halâ ağrıyorsa, en az bir gün daha dinlenmelisiniz. Çünkü kaslarınız dinlenirken gelişir ve yenilenir.

Aerobik Çalışma Gelişmeyi Önler mi ?

Eğer maksimum kas kitlesi için antrenman yapıyorsanız, aerobik çalışma kas gelişiminizi yavaşlatacaktır.

Daha Fazla Gelişemiyorum ! Ne yapmalıyım ?
Bu noktada öncelikle kontrol edilmesi gereken dört husus vardır:

1. Çok fazla antrenman yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda bir hafta dinlenmeyi deneyin ve yeniden başladığınızda ilk bir, iki hafta çalışmasını kolay tutun ve çalışmanızı değerlendirin.
  2. Yediklerinizin besleyici olduğundan emin olmalısınız. Eğer vücudunuza kendini yenileyecek kaynaklan vermezseniz, asla gelişemezsiniz.
  3. Vücudunuz her çalışmada aynı egzersizleri yapmaya alışmış olabilir. Egzersizleri ve uyguladığınız sistemi değiştirerek bunu engelleyebilirsiniz.
  4. Genetik zirvenize ulaşmış olabilirsiniz. Herkes 50 cm.lik kollara sahip olamaz veya dünya rekoru sayılacak bir atletizm derecesine erişemez.

Sonuç olarak, bir gelişim platosuna çarptığınızda, çalışmalara ara vermek ve dinlenmek, beslenmenizi doğru ve takviyeli yapmak, egzersiz programı ve sistemini değiştirmek, size yeni gelişme yollan açacaktır.

Kasların Çalışma Sırası Önemli Midir ?
Çalışma prensibi ve verimlilik açısından önemlidir. Kaslar büyükten küçüklere doğru çalıştırılmalıdır. Geniş kaslarınız yeterince gelişmişse zayıf olan kasları çalışmakla başlayabilirsiniz. Genelde şu sıra ile çalıştırmayı tercih etmelisiniz:

• Quadriceps (Bacak)
  • Pectoralis (Göğüs)
  • Latissimus (Sırt)
  • Hamstring (Arka Bacak)
  • Deltoid (Omuz)
  • Calf (Baldır)
  • Triceps (Arka Kol)
  • Biceps (Pazu)
  • Forearm (Ön Kol)
  • Wrist (Bilek)
  • Abdominal (Mide ve Karın)
Bu kuralın önemi şudur : Geniş kasların büyümesi için daha çok çalışması gerekir. Eğer Triceps'lerinizi çok yorarsanız, göğüs kaslarınız için en verimli olan "Bench Press" hareketini, triceps kaslarınız bitkin olacağından, çok etkili ve ağır kilo ile yapamayacaksınız ve bundan dolayı göğüs kaslarınız iyi gelişmeyecektir.

Bacak için en verimli hareket olan "Squat"tan evvel mide ve karın kaslarınızı yorarsanız, Squat hareketindeki veriminiz düşecektir. Çünkü mide ve karın kasları squat hareketi için çok önemlidir ve bacak çalışmasından evvel çalıştırmaktan kaçınılmalıdır.

SPORDA TERLEMİYORSAN KALORİ YAKAMIYORSUN DEMEKTİR

Sağlıklı zayıflamanın temelinin yemeği dengeli bir şekilde azaltmaktan geçtiğini biliyoruz. Kilo verirken beslenme planı yanında da iyi planlanmış fiziksel aktivite muhakkak olmalı. Aktivite yaparken zayıflama başlangıcından itibaren düzenli ve uzun süren ama zevkli olanları tercih edilmelidir. Ve kilo verme süresince hiçbir zaman bırakılmamalı ara verilmemeli ve de yapabildikçe süresini her ay biraz daha arttıracak şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. En sağlıklı ve uzun soluklu yapılacak fiziksel aktivite yürüyüştür. Ucuz, günün her anı yapılabilecek şekilde olması ve çok fazla ekipman gerektirmemesi yaşam boyu sizin sağlık koruyucunuz olarak vücudunuza destek olacaktır. Egzersiz yaparken su içmeli, burundan nefes alıp vermeye özen göstermeli ve de vucüt ısı dengesi için de terleme sağlanmalıdır.

Egzersizi yaparken vücut enerji harcaması sırasında yapılan aktivitede kaybedilen kaloriye göre ısı açığa çıkarır. Bu ısı yoğun yapılan spor aktivitelerinde dinlenme halinden ortalama 20 kat daha fazla olmaktadır. Böylece vücut ısısını denetlemek için terleme ile yanıt vermektedir. Antrenmanlı aktif kişiler hiç spor yapmayanlara göre daha çabuk ve daha az terlerler. Terlerinde ise elektrolit yoğunlukları da daha azdır. Yani gereksiz yere mineral kaybı düzenli aktivite yapan kişiler kaybetmez ve daha az terleyerek vücut dengelerinin de ne kadar sağlam olduğunu gösterir.

Aktivite yaparken sürenin artması ile kondüsyonlu olarak devam edebilmek için vücut ısısının dağıtılması gerekmektedir. Bunun için de başlıca mekanizma terlemedir. Aksi takdirde sıcak vücut bitkinliği sağlar ve çabuk yorulmayı sağlar. Vücutta suyun buharlaşması ile başlayan terleme sonucunda vücut serinler. Vücudumuzun su miktarı sınırlıdır ve egzersiz sırasında kaybedilen bu su giderilmez ise vücut ısısı çok artar. Kan hacmi ve terleme hızındaki azalmaya bağlı olarak kaslara sıvı akımı yavaşlamaktadır. Aktivite sırasında her 5-7 dakika içerisinde ortalama 1 derece sıcaklığın arttığı düşünülürse su içimi ısı dengesinin korunması için oldukça önemlidir.

Yapılan bilimsel araştırmalar vücut ısısı denetmi olmaksızın yapılan aktivitelerde kilo verimi ile yağ kitlesinin kaybolamadığını göstermektedir. Terlemenin doğal vücut yapısında olması gerektiğini bildiren araştırmalar terleme sağlayan eşofmanlarla aktivite yapıldığında vücudun ısı kaybını önleyerek daha fazla terlemeyi sağlayıp doğal süreçten uzak bir dengesizlik yarattığı için hızla yorulmaya neden olduğunu belirtmektedir. Ve bu şekilde aktivite yapan kişilerin vücutlarından yağ kitlesi de kaybolmadan sağlıksız bir kilo verimi sağlamaktadır.

Vücut ısısını düzenlemek için, egzersiz sırasında her 15 dk bir 1 büyük su bardağı oda ısısında su içmeli, daha ince şort ve tişört ile aktivite yapılmalı ve de vücut ısısının egzersizin sonunda dengelenmesi için soğuma hareketlerinin mutlaka yapılması gerekmektedir.

En iyi yağ yakıcı aktivite için haftada en az 4 kere en az 60-70 dakika durmadan sürdürülen aktivite seçilmeli, kalp atım hızı iyi ayarlanmalı, aktivite öncesinde süt veya yoğurt gibi kaliteli besinlerden biri tüketilmeli ve egzersiz sonrasında da yağsız süt içilmeli, egzersizin 40 dakikasında vücut ısısı 38 dereceyi geçmediği mutlaka kontrol edilmelidir

Jillian level 1 in 2.gününü de yaptım, hafif zorlandım kollar bacaklar ağrıdı biraz.. Peşine çıktım yürüyüş yaptım 2.3 km oldu..
Sabah 09.00: yumurtasız karatay kahvaltısı, yumurtaya 3-4 gün ara vereceğim, 2 gündür yumurta yerine 4-5 dilim sucuklu domates yiyorum..5e kadar tok tutuyor

19.00: fırında kıymalı karnıbahar, salata, 1 bardak kefir ,omega 3 ve vitamin

Sıvı: 3 lt su 1 Türk kahvesi 2 yeşil çay

Afiyet olsun ablacım... inşallah dediğin gibi olmuştur da karnıı doyurursun

Mydenizzzciginiz hamile kalmak için sıkılasmista haberi yokmuş. .ne heves atmıştım o fotoyu senle kedi'ye abla haftasina da hamilelik haberini almistim :))) şimdi gülüyorum ama o an çok üzülmüştüm..iyi ki de zayiflayip sıkılasip öyle olmuş yoksa iyice kafayi yerdim. .
bu arada teşekkür ederim güzel gaza geldim valla iyi ki gondermisim fotolari sizlere. .

Canim şahane olmuş eline saglik..beni görmeden cuk oturtmussun özellikle saçlar ve rengi:)

Bu arada anneciğine geçmiş olsun. .allah tez zamanda şifa versin

Gunah keçisi benmi oldummmm:))
Tatil fotoları deyince farklı seyler var sandım di no problem canımmm

Aman no problem olsun..
yok öyle gunah keçisi falan ben bi şey demedim valla: )

Benimde uc yasinda kizim var

Allah bağışlasın, benimde kızım var 3,5 yaşında

jillian bende yaptım, o ara diyet yapmıyordum çok değişim göremedim o yüzden.
sonra jillianın başka bi programını daha yaptım. 6 week 6 pack.

@mengmeng senin gibi olmuştu ilk başladığında, hatta kilo almıştı.
üzülme, sakın bırakayım diye de düşünme. yavaş yavaş vücud alışacak. herşeyden önemlisi
önceliğimiz sağlıklı beslenmek zaten.

canom dualrım seninle, evin toparlanınca moralin daha iyi olur.
karışık evde insan daha sinirli oluyo.
konuşmamız lazım ama hiç sevmedim ben bu hali.

bacımm aferin sana, iyi demişin dr a.
çok öperim seni

Oyyy oyyy ellerine sağlıkk canımm... çok hoş olmuşus... hani ki bende hoş olmuşum sağol bebeğim
Beğendiğinize sevindim canım. Zaten sizi unutmam hataydı.

Kısmetine öyle gelmiş canım gördüklerime daha dikkat ettimde.Birşey değil yavruuumm altı üstü resim işte topiğe az hareket gelsin diye yaptım valla.Amin canımcım amiiin.

Ne demek yavruum yeterki lafa kaşınsınlar 3,5 senedir ev karısıyım valla beter bir şey oldum heran kavgaya hazırım.Sıramı kapıcaklar diye hastahanede milleti gözlerimle yedim valla.Eşim bile diyor valla panter gibisin her an saldırıya hazırsın.

Mydenizz fıstık gibisin bebişin doğar prenscim gibi hızla verirsin hiç merak etme bebişin süper emiş gücü sayesinde : )

Canim ya saolasın, iyi ki varsiniz sizler moral oldunuz bana. .en büyük sorunum emzirirken kilo almak ama burada olduğum için ve bebişin emiş gücü sayesinde almam hatta veririm diye umuyorum. .prenscimi gordun di mi maşallah ona çıtır anne kilo falan kalmadi..Kıvanç emdi büyüdü anne zapzayif kaldı: ) darısı başıma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…