Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Senin gibi çıtır anne bulmuşlarda... şimdi dediklerine bin pişmanlardır... maşallah paşamızda çok iyi sende çok iyisin.. inşallah senin gibi anne olabilirm bende çıtır çıtır

Mrb canım... soğan kürünü benim annemde çok yapar.. kisti vardı onun için yapmıştı ilk faydasını gördü.. daha sonrada her sene yaptı bir iki ay.. bende yaptım bi iki ama bende bi sorun olmadığı için pek anlamadım ama illaki faydası olmuştur bişeylere... tadını da severim öyle zor içmedim hiç..

Herkese merhaba. Geçmişi kısmen okuyabildim. Hastalara geçmiş olsun diyorum öncelikle.
Evi boyama adı altında girdiğim iş derinleşti. Resmen tadilat yapıldı. Elektrik prizlerinden avizelere, derzlerin doldurulmasından gömme dolabın sökülüp yerine yenisinin gelmesine kadar. Bu arada köşe koltuğumu attım. Şimdilik bir kanepe ile idare ediyorum. Evi baştan dizayn ediyoruz. TV ünitesi ve dolap gelecek. Bunun haricinde yaklaşan sınav, artan ders ve deneme sınavı temposu, iş yerindeki hareketlilik ve gönül işimdeki karışıklık beni benden aldı diyebilirim. Hiçbir şey yapma istediğim yok. Bunun için yemek yapmıyorum 10 gündür neredeyse.

Fakat kaçamak yapmadım. Kahvaltımı aynen yapıyorum 10 gibi bitiyor. Akşamları bazen sadece yoğurt içine keten tohumu atıyorum. Derse gideceğim gün de şirkete dışarıdan (döner, adana kebap vs) söylüyorum. Yemeklerim 17:00'i geçmiyor.

Baskülü bugün buldum, 500 gr vermişim. Fakat kendimde şişlik hissediyorum. Ödem mi, can sıkıntım mı bilemedim. Bir sonraki uğrayışıma kadar kendinize iyi bakın. Öpüyorum hepinizi çok özledim.

Not: Benim için dua edin. Çok ihtiyacım var.

O da temiz çıkar canım içini ferah tut... sende soğan yap olmazsa faydasını görürsün...ben d vit ve b12 yi iğne olarak kullandım değerin daha çabuk artıyır... damla olarak kullanma canım..kışa girelim yine her ay d vit iğne alır vurdururum.. b 12 zaten her ay vuruluyorum..

Pazar günü, ayak bileğimi burktum, sonra pazar akşamı sporumu yapmadım. Pazartesi günü iyiyim diye 2'sini birden yaptım, şimdi biraz şişti, acı bacağıma da vurdu. Gitti programım sekteye uğrayacak.
Azıcık dinlen yaramaz kediii sonra iyice fena olacak bilğin...tekrar başlarsın ne olacak yeter ki geçsin bi an önce.. yüklenme fazla

Oyyy kuzucuk hasta olmuş geçmiş olsun canım...öpp yerime miss... ayrıce başınız sağolsun..

Senin minnoşada geçmiş olsun.. kuzum bi toparlanamadı

ÇOK TATLI OLMUŞSUN CANIM...faceden baktım ....

bende güneşlenirken havuza giren bayanlara baktım aynen selülit dolular,,,,havuz başında bile yemeye devam ediyorlar boğazları hiç boş durmuyor...
Bende bakim... birazdan... önce burayı bitirmem lazım...yada girim hemen bi bakayım

Osman Müftüoğlu

Şişkinlik sorunu

Bazı sağlık sorunları var ki herkes bir şekilde karşılaşıyor. Gaz ve şişkinlik de bunlardan biri.

Uzmanlara bakılırsa sağlıklı her beş kişiden en az birinin gaz sorunu var! Ama yine aynı uzmanlar şu iyi haberi veriyor: Gaz ve şişkinlik sorunu çoğu zaman sindirim sistemiyle ilgili bir probleme işaret etmiyor ve genelde davranış hatalarımızdan, yanlış besin tercihlerimizden ve yaşam tarzı seçimlerimizden kaynaklanıyor. Bunların bazıları gerçekten de son derece basit ve komik ama sık tekrarlanan yanlışlar. Okuyunca siz de şaşıracaksınız.

SORUN NE?

Mesela hızlı yemek yemek, hele bir de yemek yerken konuşmaya devam etmek önemli bir gaz ve şişkinlik nedeni. Ayrıca stresliyken yenen yemekler, dar giysiler de şikâyetinizi arttırabiliyor.
Sıvı içecekler için pipet kullanmak, içecekleri çok sıcakken -yani höpürdeterek!- içmek de gaz ve şişkinliğe yol açabiliyor.
Çayı çok sıcak seviyorsanız, kahveyi çok sıcakken tüketiyorsanız içme biçiminiz doğal olarak bir miktar da hava yutmanıza sebep olabiliyor. Tıpkı pipet kullanmakta olduğu gibi çeşmeye ağzınızı dayayarak su içtiğinizde de gaz yutmanız ve sonuçta şişkinlikten yakınmanız beklenen bir sonuç...
Özellikle tatlandırıcı eklenmiş sakızlardan hoşlananlarda da gaz şikâyetine sık rastlanıyor.
Aldığınız ilaçlar da gaz yapabiliyor. Örneğin soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan ilaçların, bazı tansiyon haplarının, antibiyotiklerin de gaz yaptığı biliniyor.

NE YAPMALISINIZ?

Eğer yiyecek içeceklerden ve genelde davranış yanlışlarınızdan kaynaklanan gaz sorunuyla baş etmek istiyorsanız, şu önerileri dikkate almanızda fayda var: Oturarak yiyin. Yemek süresince su içmeyin. Özellikle çok sıcak ve soğuk içeceklerden uzak durun.
Bir şey içerken pipet kullanmayın. Yavaş yiyin. Mümkün olduğu kadar uzun çiğneyin.
Eğer diş protezi kullanıyorsanız, yerine iyice oturduğundan emin olun. Yemekten hemen sonra yatmayın, ya çıkıp biraz yürüyün ya da dik oturun.
Yiyeceklerinizin oda sıcaklığında olmasına da özen gösterin.
Sırası gelmişken gaz yapan ya da gaz şikâyetini azaltan yiyecek ve içeceklerden de bahsedelim.
Gazlı içeceklerin, bakliyat grubunun -özellikle de kuru fasulyenin, nohudun-, lahana grubunun -karnabahar, turp, pancar dahil-, soğanın, yağlı ve kızartılmış yemeklerin, kurutulmuş meyvelerin gaz yapabileceği aklınızda olsun.
Ayrıca bazı kişilerde bazı gıdaların özellikle gaz nedeni olabileceğini de biliyoruz. Bu nedenle “size özel gaz yapıcı besinlerin neler olduğu” konusunda da dikkatli olmanızda fayda var.
Gaz azaltıcı doğal ürünlere gelince... Anason, papatya ve nane çayı, rezene çayı, zerdeçal bu konuda en ünlü olan doğal destekler.
Aktif bir hayatın, düzenli ve dengeli beslenmenin de gaz şikâyetini önlemede etkili olduğunu bir kenara not etmenizde fayda var.

BİR SORU BİR CEVAP

Uyku apnesi alkali diyetle önlenebilir mi?

Alkali beslenmek ve bu arada asit yapıcı gıdalardan mümkün olduğu kadar uzak kalmak, akılcı bir beslenme yaklaşımıdır. Bu yaklaşım yani “asit perhizi yapmak” ve “alkali gücü yüksek gıdaları tercih etmek”, asit-baz dengesini sağlayan sistemlerimizin yorulmasını, aşırı yüklenmesini ve sorun çıkarmasını engelleyecektir.
Alkali gücünüz arttıkça da doku ve organlarınızın daha temiz bir ortamda, daha keyifli ve sağlıklı çalışacağı, size daha uzun süreler sorun çıkarmadan hizmet edeceği doğru bilgilerdir.
Bütün bunlar doğru ama alkali beslenmeyi şimdiki moda adıyla “alkali diyet”i bir zayıflama yöntemi, bir tedavi aracı, bir mucize gibi düşünmek de doğru olmaz, olamaz. Geçtiğimiz günlerde bir hastam bir diyet kitabında “alkali beslenmenin uyku apnesini de azaltacağı” şeklinde bir bilgi okumuş. Bu bilginin doğru olup olmadığını soruyor.
Uyku apnesi olanlarda vücudun asidik yükünün -oksijenerasyon bozukluğu ve solunum yetersizliği nedeniyle- daha fazla olduğu doğrudur. Bu asidik yükü azaltmak için de uyku apnesi olanların alkali beslenme konusunda daha dikkatli ve hassas olmalarında fayda var. Ne var ki alkali beslenmek uyku apnesini tedavi etmez, edemez, olsa olsa bu sorunun yaratabileceği asit yükü artışını dengelemede işe yarayabilir.

Günaydın karatay çıtırları galiba reglim 10 gün gecikmelide olsa gelmeye çalışıyor zaten prolaktinimde yine yüksek çıktı bana sinir yaramıyor.Regl çamur gibi siyah olanlar benimde öyle olur kan az olup beklediği ıçin öyle rengi bozuluyormuş ben dr. Sormuştum. Benim genelde öyle olur kanamam çok az olduğu icin gelende o iste.. Ben anca kalktım valla şimdi çayı koydum kahvaltıyı hazırlayacağım geç oldu ama.
Kedi canım sakın spor yapma evde küvet varsa yada koca bir leğen sıcak tuzku suyun içine oturda liflerin gevşesin aksi taktirde daha kötü olursun.Fmgenç cim sen kimseyi takma benim öyle çıldırırcasına çocuk isteyip ustelik yapıp keşke hiç olmasaydı diyen çok tanıdığım var evlatlık alip geri veren var.Allah sana hayırlisıni versin hayirlı degilse hiç vermesin inan evlatla imtihan çok zor. Neyse sonra görüşürüz kızlar

T
ÇOK TATLI OLMUŞSUN CANIM...faceden baktım ....

bende güneşlenirken havuza giren bayanlara baktım aynen selülit dolular,,,,havuz başında bile yemeye devam ediyorlar boğazları hiç boş durmuyor...
üm kadınlar aynı demek ki bene çdok baktım tatilde kadınların göbişlerine bacaklarına selülitlerine

Ne arıyonuz gıı anlamadım. Su d vitamini ampullerini kırıp zeytinyağıyla karıştırıp içebiliyorsunuz iğne yaptırmanıza gerek yok ben her ay bir ampul evdeki herkese kırıp içiriyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…