Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

afiyet olsun canım ^_^
yokuşu yürüdüğün için tebrik ediyorum ayrıca

doldurulması gereken karakter senin noktalar değil ki şekerim.

Hayirli cumalar canikolar
Bi suru isim var ben oturuyorum

kalk kız valizleri hazırla

Merhabalar karatay çıtırları:)
Umarım herkes iyi bir bayram gecirmistir.gecmise şöyle bir baktim buluşma yapılmış şaka gibi.:) ne güzel olduk biz yaa tekrarı olur inşallah. Hemen kedinin başına ekşidim gece 1'de resimlerinizi gördüm çok ama çok guzelsiniz hepiniz. Seraym eline sağlık şahane bi karatay menüsü hazirlamissin oglunda çok tatlı maşallah

Mengmeng sen kedi'nin yaninda dur sonra kilolu muyum de! Hic olacak iş mi? Hepi topu 60'li rakamlardasin ne kadar fazlan olabilir ki hem beyaz giymissin onun verdiği dezavantajı unutmayalım çok guzelsiniz çok

Ben tempolu bi bayram geçirdim. Şehir dışından çok gelen vardi kv'lere git gel fazla yaptım evime gelenlerde çok oldu şükür.birde sicak derken baya bi yorucuydu.aslinda hep yapilan günlük seyler ama artık çabuk yoruluyorum. Karatay iyi ki var arkadaşlar. Bir kaç gün benim de duzenim değişti ve hemen, hem şişlikler fazlalaşti hemde kilo artışım hızlandı. Su böreği ve ev baklavasi yedim bu bayram gerçekten vücut hemen tepki verdi.
Neyse gene gelirim ben hepicinize kocaman Öpücükler

Foto mutlaka cek,,ben oncesi sonrasis icin foto bulamiyorum
:)
Hosgeldin canim,,,tam sopaliksin duzene girip kg vermeye baslamistin herseyi sifirladin,,,,haftaya tam basliyorsun seraym la ayni kg lardasin sende katil yarisa o zaman kacamak yapmaya elin varmaz

Ah canım nasilda bilmissin arkadaşını valla oldu yorumlar ama kafama takmadim.abimin eşinin çok tatlı yorumlari oldu çok iyi geldi . onlarda üçüncü çocuğu istiyorlar hayırlısı olsun haklarında
benim daha 3 buçuk ayim var.su giderek artmazsa sorun olmazmis ama artarsa amniyosentez gibi karindan alinabilirmis su. Inşallah hiç gerek kalmaz

Ramazanda cektigim uykusuzluk hic biseymis 2,,3 saat uyuyordum hic olmazsa,,,,5 gundur uyku yok 1 gibi yatiyorum ezana kadar dön dön uyku yok kalkip namaz kili yatiyorum yine yok bi yarim saate yakin uyuyorum yine uyaniyorum dön dön bi 10,,15 dk uyuyorum tekrar uyan oluyor 11 millet kalkiyor ben uyumya calisiyorum bi yarim saat daha uyuyup uykum bitmis gibi uyaniyorum KKK yapana kadar 1 oluyor,,,dunde 2,5 tu...........kalkincada uykusunu almis insanlar gibi gece 1' e kadar dolaniyorum mecburen yatiyorum ama icim gecmiyor ic gecmeyincede uyku olmuyor,,,,,,,,offf offf uykusuzluktan patlayacagim......

Hayirli cumalar canikolar
Bi suru isim var ben oturuyorum
senin gene benim kadar yoktur bana valiz hazırla tatile gidicez desinler alışverişte dahil bir saate aşağıdayım derim ama kimse bana öyle birşey söylemiyor.Bende pc de yayılıyorum dün izlediğim programda beğendiğim bölümleri seçip video oluşturmaya çaloşıyorum sonrada faceye atarım artık.Kociş gelecek 5 te yemek bile yok.Hadi sende kalk bakim doğru çantanı hazırla bak hala duruyorsun.

Bence en kolay misafirdi mydenizzcim unuttuğum şeylerde vardı çıkarmayı unutmuşum çok güzel bahçe domatesim vardı çıtır çıtır salatalık almıştım.Ogün bide reglimin ilk günüydü.İolk tanışma telaşesi sapıtmışım.Keşke herkes olabilseydi.Bende seni öptüm baby görüşürüz.

Tamam abla siyah mı giysem ne renk giysem karar veremiyorum elbisemi olsun hadi biştşeyler yazında çekeyim şu fotoyu

İst nin havası çok ağır oluyor nemli nemli yapış yapış insan rahat uyuyamıyor.Abla bulabilirsen kedi otu kaynat iç çok güzel uyutuyor valla.

ne çok yorulmuşsun canım ya. dinlen azıcık. sen de gül abla gibisin, o uyuyamıyor, sen dinlenemiyorsun.
inşallah seninle de görüşürüz canım ^_^

dediğin gibi dezavantajlar vardı ama o foto sonrası daha bir gaza geldim ^_^ seraymla da yarışa girdik bakalım kim kazanacak

Sümeyra Kılınç (Sadehayat.com)KARACİĞER TEMİZLEMEYE İHTİYACIMIZ VARMI

Etrafımız bu kadar çok kimyasalla, zararlı madde ile çevrelenmişken kendimizi nasıl koruyacağız? Bu soruya verilecek en güzel cevap belki de “Sünnetlere dönmek” olacaktır. İnsan ne kadar sade ve teferruatsız yaşarsa, kendisini o kadar iyi koruyabilir. Şüphesiz ki Peygamber Efendimize (sav) verilen nimetler bizler için de en hayırlı olanlardı. Aslında bu nimetlerin ne bir eksiğine ne de bir fazlasına ihtiyacımız yok. Ancak teknoloji geliştikçe, hayatımıza giren ürünleri kontrol etmek de zorlaşıyor. Nereden geldiğini nasıl üretildiğini bilmediğimiz yüzlerce ürünü kullanırken buluyoruz kendimizi.

2005’te Amerika’da yapılan bir araştırmada dünyaya henüz gelen bebeklerin vücudunda civa ve DDT dâhil olmak üzere 300 çeşit kimyasalın bulunduğu tespit edildi. Bu toksinler belli bir yaşa kadar kendilerini göstermezken, yaşın ilerlemesi ve bağışıklık sisteminin hayatın herhangi bir döneminde zayıflaması ile ortaya çıkıyor.

Alerjilerin son derece yaygın olduğu günümüzde, zararlı kimyasallara (deterjanlar, kokular, katkılı gıdalar) gösterilen duyarlılık kadar doğal olan gıdalara karşı da alerjik reaksiyonlar gösterilebiliyor. Sadece araba tutmasının bile karaciğerinizin toksin dolu olmasından kaynaklanabileceğini düşünmüş müydünüz?

Karaciğer vücudun en büyük detoks merkezi. Eski hekimler karaciğerin ruhun merkezi olduğunu söylerlerdi. Yine, karaciğeri hasta olan insanların kabus ve karabasanlar göreceğini eski hekimlerin bilgilerinden ediniyoruz.

Karaciğerinizin temizlenmeye ihtiyacını olduğunu nasıl anlarsınız?

Sabah uyandığınızda ağzınızda kötü bir tat oluyor mu?
Sabah uyandığınızda mide bulantısı hissediyor musunuz?
Alerjileriniz var mı?
Araba tutuyor mu?
Kötü rüyalar görüyor musunuz?
Yağlı gıdaları hazmetmekte zorlanıyor musunuz? (Elbette doğal yağlardan bahsediyoruz)
Yemekten 2-3 saat sonra mide şişkinliği ve yorgunluk hissediyor musunuz?
Kabızlık yaşıyor musunuz?
Yedikten kısa bir süre sonra tekrar acıkıyor musunuz?
Cilt döküntüleriniz veya egzamanız var mı?
Göz beyazınızın rengi sarımtırak mı?
Dil üzerinde pas var mı?
Karaciğer üzerinde ağrı hissediyor musunuz?
Cildinizde sivilceler veya çıbanlar var mı?
Şakaklarda hissedilen baş ağrıları yaşıyor musunuz?
Saçlarınız dökülüyor mu?

Bu soruların bir kısmına dahi evet cevabı veriyorsanız, karaciğerinizin temizlenmeye ihtiyacı var demektir.

Derleyen: Sümeyra Merve Kılınç (sadehayat.com)SAĞLIKLI HAZIM

Gıdaları İyi Çiğnemek

Çiğnemek hazmın ilk basamağıdır. Gıdalar diş, dil ve ağızda bulunan sindirim enzimleri tarafından mide için uygun parçalara ayrılır. Böylece gıdaların liflere ve yağlara ayrışması için ilk evre tamamlanmış olur. Ayrıca çiğnemek, mideyi sindirime hazırlar ve enzimleri aktif hale getirmek için zaman kazandırır. Mide asidi, pankreas enzimleri ve ince bağırsaklar hazım için hazırlıklara başlar.

İyi çiğnemediğiniz takdirde midede gıdaları sindiremez. Sindirilemeyen gıdalar vücutta çürür ve metabolik atık oluşturur. Metabolik atıklar çoğalınca vücutta eklem hastalıkları ve parazitler oluşur. Ayrıca gıdalar tam sindirilemediği için kronik yorgunluk ve vitaminsizlik görülür.

Peygamber Efendimiz (s.a.v) gıdaları en az 21 defa çiğnemeyi önerirdi. Eski tıpta büyüklerimiz az çiğnemenin deliliğe sebep olduğunu söylemişlerdir.

Sindirim Sistemini Tanımak

Ağızdaki sindirimi takip eden basamak mide sindirimidir. Midede yeterli miktarda mide asidi üretilir (hidroklorik asit) ve böylece proteinler parçalanır. Mide asidi yetersizse bu süreç tamamlanamaz ve proteinler sindirilemez, vitamin emilimi gerçekleşmez. Örneğin B12 vitamini mide asidi az olduğu zaman emilemez.

Mide asidi yaşlı ve hasta kişilerde, A kan gruplarında düşüktür. AB kan gruplarında ise mide asidi az değil, fakat mide hassas bir organdır. Mide asidinin düşük olması hem gıdaların sindirimin zor olmasına hem de zararlı bakterilerin oluşumu için ortam hazırlanmasına sebep olur. (H.Pylori) Hazımsızlık ise eklem hastalıklarına, diyabete, tansiyon problemlerine, kalp çarpıntılarına, reflü ve gastrite, cilt hastalıklarına sebep olabilir.[1]

Bazı kişilerde ise sadece mide asidi yetersizliğinden değil, pankreas ve karaciğer enzimlerinin yetersiz üretiminden ötürü hazımsızlık olabilir. Bu durum ciddi rahatsızlıkların başlangıcı olabilir. Geleneksel Tıp eğitimi almış uzman bir hekime baş vurmanızı öneririz.

Ağız- Mide ve Bağırsak Florası Sağlığı

Mide ve bağırsak folarsının sağlıklı olması, hazım sisteminin iyi çalışması için son derece önemlidir. Tıbbi ilaçlar (özellikle antibiyotikler), kimyasal deterjanlar, diş macunları, vücut bakım ürünleri, şampuanlar, sabunlar, katkılı gıdalar bağırsak, mide, ağız ve cilt florasını önemli ölçüde bozar. Bu durumda yeteri kadar sindirilemeyen gıdalar bağırsaklara iner. Bağırsaklarda oluşan gaz zamanla bağırsak gözeneklerini büyütür ve hazım olmamış zararlı maddelerin bağırsak yoluyla kana karışmasına neden olur. Bugün yapılan bilimsel araştırmalar bağırsak florasının bozulması ile depresyon, otizm, davranış bozuklukları gibi rahatsızlıklar arasında ilişki kurmaktadır.

Ağız, mide ve bağırsak sağlığı için diş macunu ve antibiyotik kullanmayıp; ev yapımı sirke, turşu, yoğurt ve kefir tüketebilirsiniz
.

[sıze=3]ben benn benn ben kazanıcam [/sıze]

selam canım iyimisiniz bebiş nasıl üzmüyor dimi seni
Maşallah hareketli bir bayram geçirmişsin sanırım bu bayram benden sakini yoktu

[sıze=3]ben been benn ben kazanıcam[/sıze]
Eki Görüntüle 1205524

ablacım bi gün sen yatarken başında nöbet tutup ninni söyleyeceğim sana. nedir bu çektiğin?

Sorma canim aynen dinlenemiyorum yorgunluktan ayaklarimin ağrısından uyuyamiyorum . Ufakligin peşinde koşmak bile yetiyor. Koccaman bi karnim var artık. Onun üzerini giydirmek icin yere oturuyorum ya kalkmam bile zorlasti..eşimin babannesi rahatsiz baya o yüzden gelen giden bitmiyor şehir dışından. Normal zaman olsa gitmezdim de işte bayram olunca durumlar değişti. Neyse ki atlattik şükür

ortalikta çok fena kapışma durumlari var ve felaket gaz kokusu alıyorum; ) pek güzel olmuş bu yarış işi kamciliyor insanı kolay gelsin iyi olan kazansin

[sıze=3]ben benn benn ben kazanıcam [/sıze] Eki Görüntüle 1205523

onur duyarım

dikkat et kendine güzelim. yakın olsak diyeceğim ki gelip ben yapayım evinin işini de azıcık dinlen bebişimiz sağlıkla sıhhatle gelsin de o büyüyen göbiş küçülür hemencecik.

evet ortalık karıştı, yakında göz gözü göremez burada tozu dumanı attıracağız ^_^

Yuh gaza bak iki kere göndermişim keşke bide doğru göndereydim. Evvvet karşı atak bekleniyo.

Canim ya tahmin edebiliyorum farkli bi telaş gercekten eksiklikler olmasi çok normal ki eksik hali buysa gersini düşünemiyorum

ben resmini göremiyorum ama bu resim işi iyi fikir bende dogumdan sonra özellikle cekeyim.normalde kiloluyken objektiflerden kacarim ama bu sefer amaç başka

selam canım iyimisiniz bebiş nasıl üzmüyor dimi seni
Maşallah hareketli bir bayram geçirmişsin sanırım bu bayram benden sakini yoktu

Canim seninle konustuktan sonra daha iyi oldum desem yalan olmaz
Bebiş iyidir inşallah ,ağrı ve sanci normalden bi tık daha fazla ama bebegin suyunun fazla olmasi durumunda normalmiş.. bakalim artik sizlerin destegi ve duasiyla atlatacagiz inş bu süreci

Bayram telasliydi evet iyi mi kotu mu bilemedim :) sen neden sakindin? Kardeslerin annen neredeler şehir disinda mi?

Sağol canim düşünüp dile getirmen bile yeter umarim bu koca göbek 3 sezaryenden sonra adam olur:)

Sizin adiniza ben heveslendim inan kiii hadi bakalım kuculsun bedenler..sen gelinlik giyip çıtır gelin olacaksin ben inşallah bebegimi kucagima alip sıkılaşma mucadelesine gireceğim ayy hayali bile güzel

Olmadı şimdi bütün gazım kaçtı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…