Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Canim ya tahmin edebiliyorum farkli bi telaş gercekten eksiklikler olmasi çok normal ki eksik hali buysa gersini düşünemiyorum

ben resmini göremiyorum ama bu resim işi iyi fikir bende dogumdan sonra özellikle cekeyim.normalde kiloluyken objektiflerden kacarim ama bu sefer amaç başka:KK52:

Canim seninle konustuktan sonra daha iyi oldum desem yalan olmaz:KK16:
Bebiş iyidir inşallah ,ağrı ve sanci normalden bi tık daha fazla ama bebegin suyunun fazla olmasi durumunda normalmiş.. bakalim artik sizlerin destegi ve duasiyla atlatacagiz inş bu süreci

Bayram telasliydi evet iyi mi kotu mu bilemedim :) sen neden sakindin? Kardeslerin annen neredeler şehir disinda mi?
SORMA BENDE O YÜZDEN HİÇ RESİM ÇEKTİRMEM ZATEN PEKTE GÜZEL ÇIKMAMDA AMA RESİM İŞLERİNE KEDİ BAKIYOR BİZ ONA ATARIZ ADA SANA.CANIM DUALARIMIZ SENİNLE AKLINA KÖTÜ ŞEYLER SAKIN GETİRME POZİTİF DÜŞÜN. İNSAN KENDİNİ POZİTİF DÜŞÜNMEYLE BİLE %50 İYİLEŞTİREBİLİYORMUŞ.SEN POZİTİF DÜŞÜN BİZDE SANA BOL BOL DUA EDLIM OLDU.

Sağol canim düşünüp dile getirmen bile yeter:KK16: umarim bu koca göbek 3 sezaryenden sonra adam olur:)

Sizin adiniza ben heveslendim inan kiii :KK52: hadi bakalım kuculsun bedenler..sen gelinlik giyip çıtır gelin olacaksin ben inşallah bebegimi kucagima alip sıkılaşma mucadelesine gireceğim ayy hayali bile güzel
CANIM BENİM YA ÜÇE BEŞE BAKMAZ O SEN BU HAMİLELİĞİMNİ EN AZ HASARLA ATLATMAYA BAK YETER. HERŞEY DÜZELİR.YETERKİ ÇOCUKLARIMIZ SAĞLIKLI BÜYÜSÜN BİR BİREY OLSUN BİZ HERŞEYDEN ÖNCE ANNEYİZ. vALLA KINA GECESİ YAPARSA İST DE BENDE SÜSLENİP GİDERİM VALLA ÖZENDİM ŞİMDİ ALLAH HER İKİNİZİNDE GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

Hadi ben kaçanzi kociş gelecek ev berbat.
Eki Görüntüle 1205612 $haushalt_smilie_0044.gif $haushalt_smilie_0044.gif

ÇİGONG VE KARNIMIZDAKİ İKİNCİ BEYİN

Şubat 2013

Ersin İpek kim (kim)

yorum (1) gönder Sep Icon yazdır

Çigong Alt Dantien

Çi Gücü Hakkında Batı’nın Yeni Keşfi

New York’taki Columbia Üniversitesi’nde görevli nörobilimci, anatomi ve hücre biyolojisi uzmanı Prof. Dr. Michael Gershon, 1998 yılında The Second Brain adlı kitabı yayımladı. Çığır açan bu kitaba göre karnımızda ikinci bir beyin bulunuyor. İkinci beyin, asıl beynin bir kopyası. Hücre tipleri, etken maddeler ve reseptörleri aynı. Karın bölgesinde bu kadar çok sinir hücresinin (yüz milyondan fazla) bulunması, bilim insanlarını, bu organı araştırmaya yönlendirdi. Londra Üniversitesi’nden Sabık Prof. Dr. David Wingate, bu alanın öncülerden ve nörogastroenteroloji kavramını keşfedenlerden. Prof. Dr. David Wingate: “Uzun zaman bağırsaklara, basit refleksleri olan bir organ gözüyle baktık. Kimsenin aklına, sinir liflerini saymak gelmedi” diyor.

Çigong eğitimlerinde bu hiç kullanılmayan sinir hücrelerini kullanabilmeyi öğretiriz. Bütün hareketlerin ve yaşamın merkezidir burası.

İkinci beyin (Çi), hem vücut hem de ruhun hayatta kalmasını sağlıyor. Kendisi, psikolojimiz üzerinde belirleyici olan serotonin, dopamin, opiatlar gibi, psikoaktif maddelerin kaynağı. Hatta Valium gibi etkili ilaçların, teskin edici özelliklerini kazandıran benzodiazepin gibi kimyasallar bile burada üretiliyor. Kısacası karın, beyni pek çok şekilde besliyor.

Karnımızdaki beynin, beyne gönderdiği sinyaller, beyinden alınandan daha fazladır. Karın, hastalanıp, kendine özgü nevrozlar geliştirebiliyor. Karın, hissediyor, düşünüyor ve hatırlıyor. Sezgisel kararlarımızı, bu içsesi dinleyerek alıyoruz. Dünya üzerindeki bütün kültürlerde duyguların, bedenimizin merkezinde oluştuğu ifade edilir. Bir zorluğu aşarken göbek çatlatmak ya da sevinçten göbek atmak; sinirin mideye vurması; açlıktan karnın zil çalması veya dünyayla göbek bağı vb. deyişler bunu doğrular gibi. Beynimizin, içsesimizin fısıltılarını kabullenmesi, karnın, beyne üstün gelmesi anlamına gelmiyor. En azından beynimizin dışında, başka bir merkezin olduğu söylenebilir.

Vücuttaki serotonin miktarının yüzde doksan beşi bağırsaklarda bulunur; sindirimin tetiklendiği yer. Bağırsaktaki sinir hücreleri beyne sinyal göndermek için yine serotonin kullanır. Bu bilgi ağrı, ekşime, gaz, reflü vb halde duygularla iletişim kurarak bizim neyi yiyip neyi yemememiz konusunda eğitici bir rol oynar.

Beynin karındaki beyne tesiri var mı?

Evet. Heyecan vb duygular için beyin karındaki beyne sinyal gönderir. Karnımızda karıncalanma, bir hoşluk ya da sızı oluşur. Karın da beyne geri mesaj yollayarak mutlu ya da mutsuz olduğunu iletir. Karın, beyinden bağımsız olarak da bu duyguları hissedebilir.

Çok enteresandır; kolit vb o bölgeye dayalı hastalıklarda çoğu zaman hastalığın psikolojik nedenlere dayalı olduğu söylenip profesyonel destek almamız tavsiye edilir. Doktorlar, bunu yaratanın beynimiz olduğunu anlatırlar. Bu doğru ama bunu yaratan ikinci beynimiz.

İkinci beynin, beyindeki tüm hücrelerin aynısına sahip olmasının dışında en şaşırtıcı özelliği kendi başına yeni hücreler de üretebilmesi. Çigong’da Çi’yi etkili bir şekilde kullanabilmek için yapılan özel çalışmalar sonrasında bu bölgede var olup da hiç kullanılmayan sinirler kullanılmaya, ustalaştıkça da buradaki sinir hücreleri kendini yenileyip çoğalmaya başlar.

Alt Dantien – Çi’nin Merkezi

Vücutta hareket eden her mekanizmanın başlangıç noktası Çi bölgesidir. Buraya “alt dantien” denir. Yani kollarınızı kaldırdığınızı ya da yumruk attığınızı düşünün; hareket omuzdan çıkıyor gibi görünür ancak tetiklendiği ilk yer bu bölgedir. Bu bölgeyi etkili şekilde kullanmaya başladığınızda her hareketiniz daha kolay olmaya ve etkili sonuç vermeye başlar. Hareketlerinizden kaynaklı ağrı, sızı ve sakatlanmalar son bulur. Yerçekimiyle barışık bir şekilde yaşamaya başlarsınız.

Alt dantien toprakla havanın birleştiği yer olarak kabul edilir. Bu bölge aynı zamanda yaratıcı bölgemizdir. Kendimizi yaratıcılığımızla ifade ettiğimiz yer burasıdır. Bu bölgeyi harekete geçirerek bütün vücudun ihtiyacı olan enerji akışını düzene sokarız; meridyenlerle çakraları dengeleriz. Bu bölgenin verimli şekilde kullanılması özellikle de cinsel enerjinin artmasına yardımcı olur. Burada harekete geçen kavuniçi enerji topumuz Çi’den başkası değildir. Sakinken Çi fazlası burada toplanır. Çigong eğitimlerinde bu bölgeye nasıl Çi depolanacağı ve depolanan Çi’nin gerektiğinde nasıl kullanılacağı gösterilir. Enerjinin doğru akışı açısından da bu bölge “su” ile de alakalıdır. “Bırak gitsin” felsefesini uygulayabilmemiz için bu bölgedeki enerji akışının düzenli olması gerekir. Yoksa burada sıkışan enerji sıkışan duygularımızı da temsil eder (bağımlılık, cinsel problemler, ego, endişe, kaygı vb). Düzenli Çigong hareketleri ve ağaç duruşu ile bu bölgedeki enerji akışı mükemmel seviyeye getirilir.

Yine bu bölge doğru nefes alıp verme tekniklerini uygularken odaklanacağımız yegâne noktadır. Nefesimizi buradan alıp veririz. Ters nefes tekniği kullanılarak Çi’nin daha güçlü bir şekilde öğrenilmesi de mümkündür. Karındaki beyin eğitilirse gerçek beynin önüne geçmeye başlar. Normalde beyinde var ettiğimiz blokajlar kalkmaya başlar. Yapamam, edemem, hayatta olmaz canım, dediğiniz şeyleri güle oynaya yapmaya başladığınızda hayat çok eğlenceli bir hale gelecektir. Stresin ve buna dayalı her türlü sorunun da önüne geçmiş olursunuz.

Videolarına çok sık rastladığınız Şaolin rahiplerinin Çi’yi etkili şekilde kullanarak acıya dayanıklılıkları, güç gösterileri, cisimlere hükmetmemeleri, “ölümsüzlük” mertebesine ulaşmaları hep bu alt dantien dediğimiz ikinci beynin kusursuz kullanımıyla gerçekleşmektedir.

Kinestezi, “kaslar, eklemler, tendonlar arasında mevcut olan sinirsel elementlerin yaşadığı meditatif deneyimler ve vücut hareketleri ile uyarılmasıdır.” Bilinçaltındaki zihin normalde mantıksal zihnin almadığı sinyallere ulaşır ve anında kendiliğinden tepki verir.

Çigong doktorlarının teşhis ve tedavi başarısı tamamen bu kinetik farkındalığın maksimum kullanımından kaynaklanır. Kendi vücutlarında aniden oluşan üşüme, sıcaklık, titreme gibi duygular zihin altında bir iletişim kurulmak istendiğine işarettir ve hastanın vücudundaki problemli yeri doğrudan kendi vücutlarında belirleyen faktördür.

Alt dantieni kullanmada ustalık kazanan uygulayıcılar orta dantien ve üst dantieni kullanmaya hak kazanırlar. Burada dikkat edilmesi gereken şey, alt dantieni kullanmakta ustalık kazanmadan üst dantieni (üçüncü göz) kullanma konusunda acele eden şifacıların Çi’de sapma ve duygusal istikrarsızlık yüzünden tehlikeli durumlar yaşayabileceğidir.

Sağol canim düşünüp dile getirmen bile yeter:KK16: umarim bu koca göbek 3 sezaryenden sonra adam olur:)

Sizin adiniza ben heveslendim inan kiii :KK52: hadi bakalım kuculsun bedenler..sen gelinlik giyip çıtır gelin olacaksin ben inşallah bebegimi kucagima alip sıkılaşma mucadelesine gireceğim ayy hayali bile güzel

olur canım olur :KK12:

inşallah canım ^_^

Olmadı şimdi bütün gazım kaçtı.Eki Görüntüle 1205582

çaktırmadan mobbing yapıyorum :KK23:

sesin güzelse bende beklerim:KK1::KK1:

canım konuşurken sesim, diksiyonum güzel de, şarkı söylerken yeğenim "teyze sen sus" diyor :KK1:

SORMA BENDE O YÜZDEN HİÇ RESİM ÇEKTİRMEM ZATEN PEKTE GÜZEL ÇIKMAMDA AMA RESİM İŞLERİNE KEDİ BAKIYOR BİZ ONA ATARIZ ADA SANA.CANIM DUALARIMIZ SENİNLE AKLINA KÖTÜ ŞEYLER SAKIN GETİRME POZİTİF DÜŞÜN. İNSAN KENDİNİ POZİTİF DÜŞÜNMEYLE BİLE %50 İYİLEŞTİREBİLİYORMUŞ.SEN POZİTİF DÜŞÜN BİZDE SANA BOL BOL DUA EDLIM OLDU.

CANIM BENİM YA ÜÇE BEŞE BAKMAZ O SEN BU HAMİLELİĞİMNİ EN AZ HASARLA ATLATMAYA BAK YETER. HERŞEY DÜZELİR.YETERKİ ÇOCUKLARIMIZ SAĞLIKLI BÜYÜSÜN BİR BİREY OLSUN BİZ HERŞEYDEN ÖNCE ANNEYİZ. vALLA KINA GECESİ YAPARSA İST DE BENDE SÜSLENİP GİDERİM VALLA ÖZENDİM ŞİMDİ ALLAH HER İKİNİZİNDE GÖNLÜNE GÖRE VERSİN.

o günler gelsin de, onur konuğum olursunuz :21:

Mesaj tekrarı.

Aklıma gelmişken ne burada, ne de iphone uygulamasına mesaj alıntısı bilgilendirmesi düşmüyor. Topiği tam takip etmesem gözden kaçacak her şey ^_^

Son düzenleme:
Canim ya tahmin edebiliyorum farkli bi telaş gercekten eksiklikler olmasi çok normal ki eksik hali buysa gersini düşünemiyorum

ben resmini göremiyorum ama bu resim işi iyi fikir bende dogumdan sonra özellikle cekeyim.normalde kiloluyken objektiflerden kacarim ama bu sefer amaç başka:KK52:

Canim seninle konustuktan sonra daha iyi oldum desem yalan olmaz:KK16:
Bebiş iyidir inşallah ,ağrı ve sanci normalden bi tık daha fazla ama bebegin suyunun fazla olmasi durumunda normalmiş.. bakalim artik sizlerin destegi ve duasiyla atlatacagiz inş bu süreci

Bayram telasliydi evet iyi mi kotu mu bilemedim :) sen neden sakindin? Kardeslerin annen neredeler şehir disinda mi?

çok sevindim canım iyi olmana herzaman dualarımdasın canım
annem bir ayı geçmiştir kayseride yeğenim orda okuyor ,kiralık yalnız evde oturuyor,ev boş kalmasın dediler gittiler buralar çok sıcak olunca ..ablamlarda annemin yanına gitti derken biz yalnız kaldık bu bayramda böyle geçti olsun

inşallah canım ^_^

canım konuşurken sesim, diksiyonum güzel de, şarkı söylerken yeğenim "teyze sen sus" diyor :KK1:

:KK1::KK1: yeğenini yerim ben onlar iyi bilir .birgün havuza gidecez erkek yeğenim zaten tek erkek yeğen var bana diyorki "teyze sen gelme istersen şişkoları havuza almıyorlar..(buarada ozamanlar ben 65-70 arasıyım ):KK52::KK52:

annem bir ayı geçmiştir kayseride yeğenim orda okuyor ,kiralık yalnız evde oturuyor,ev boş kalmasın dediler gittiler buralar çok sıcak olunca ..ablamlarda annemin yanına gitti derken biz yalnız kaldık bu bayramda böyle geçti olsun

:KK1::KK1: yeğenini yerim ben onlar iyi bilir .birgün havuza gidecez erkek yeğenim zaten tek erkek yeğen var bana diyorki "teyze sen gelme istersen şişkoları havuza almıyorlar..(buarada ozamanlar ben 65-70 arasıyım ):KK52::KK52:

yerim ben onu :KK16::KK16::KK16:

inşallah canım ^_^

Tez zamanda hayrıyla gelsin inşaallah. Sağol canım benim.Benim normal konusma sesim carttır ama iyi şarkı söylerim Biz ailecek bir araya gelmeyelim babam başkar biz kızlar devam ettiririz. Annem ne güler bize.. Ben yolda bile şarkı söylemeye bayılırım tabi koy yolu falan ist de hemen deli damgası yersin.

Mesaj tekrarı.

Aklıma gelmişken ne burada, ne de iphone uygulamasına mesaj alıntısı bilgilendirmesi düşmüyor. Topiği tam takip etmesem gözden kaçacak her şey ^_^
Senden birsey kacmaz canım ilknuru düdükleyen herkesi takip eder.:KK1:

He onlarin sevgililerinide gorucez. Benim yeğenler benim boyka dalga geçerlerdi ben sizin manitaları görcem bakalım derdim valla ben hepsinin manitasından uzunum.benim 65 zayıf halim zaten.Benim oğlanda cok takiliyor bana denize gittiğimizde ben denize girerken kaçın annem giriyor diye bir bağırıyor herkes güluyor. Tabi babası uzaktayken yapıyor yoksa babası onu yer. Benim yerime koca teyzeler kiziyor benim çocuğa genelde gittiğimiz yerde o kadar çok tombik olurki cocugu sikıştırip sikıştırip kizıyorlar.
Ben evi beş dakkada beşiktaş tertemiz yaptim yemegimi yedim kociste yigiyor suan o pc nin onunde yiyiyor. Menum
Dünden taze fasulye
Cacık
Canim zeytin istedi 7 -8 zeyti
Ceviz 3 tane
2 dilim hindi füme
Simdide yesil cay demleyip içicem.

inşallah canım ^_^

Tez zamanda hayrıyla gelsin inşaallah. Sağol canım benim.Benim normal konusma sesim carttır ama iyi şarkı söylerim Biz ailecek bir araya gelmeyelim babam başkar biz kızlar devam ettiririz. Annem ne güler bize.. Ben yolda bile şarkı söylemeye bayılırım tabi koy yolu falan ist de hemen deli damgası yersin.

Mesaj tekrarı.

He onlarin sevgililerinide gorucez. Benim yeğenler benim boyka dalga geçerlerdi ben sizin manitaları görcem bakalım derdim valla ben hepsinin manitasından uzunum.benim 65 zayıf halim zaten.Benim oğlanda cok takiliyor bana denize gittiğimizde ben denize girerken kaçın annem giriyor diye bir bağırıyor herkes güluyor. Tabi babası uzaktayken yapıyor yoksa babası onu yer. Benim yerime koca teyzeler kiziyor benim çocuğa genelde gittiğimiz yerde o kadar çok tombik olurki cocugu sikıştırip sikıştırip kizıyorlar.
Ben evi beş dakkada beşiktaş tertemiz yaptim yemegimi yedim kociste yigiyor suan o pc nin onunde yiyiyor. Menum
Dünden taze fasulye
Cacık
Ceviz 3 tane
2 dilim hindi füme

AGVA,,,,,,,,merak ettigim ye rlerden biriside burasiydi cok sukur nihayet gordum,,..hep dizilerde goruyordum,,,bu senenin ilk denizine de girdim saat 4 u geciyordu geldigimizdee deniz tuzu almis oldu vucud,,,cok dalga vardi yuzmek zordu ,,,denizde oyalandim,,,,

kızlar ben çıkıyorum salı günü görüşürüz inşallah :KK54::KK54::KK54:

bizede yeni bir sekreter geldi o da 2 senede 35 kilo vermiş ama sadece günde 2 saat yürüdüm yemekten çok kısmadım dedi maşallah dedim 100 kusur kiloymuş şimdi 67kilo
yarışalım tatlım ama ben bu 2 hafta spor yapamıcam sadece karatayı kaçamaksız yapcam İNŞALLAH
bildirim zamanı burada olmucam ama salı günü gelince söylerim yine yazarım buraya sende beni alıntı yapıp söylersin böylece senide takip etmiş olurum 2 haftacık böyle idare ediver:KK34:
eve gelen giden oluyor ziyarete annemi yalnız bırakamam zaten o genelde emineye bakıyor ben misafirlere :KK1:

büyük bir zevkle ısırırım cnm
sorma yaşıyor hastalığıda psikiyatrik senden benden sağlam maşallah
sadece kalp kapakçığı azıcık kaçak yapıyormuş
geçen kahvaltıda diyor ki bir umut kalp kapakçığından giderim :KK1::KK1::KK1:
normal hasta olsa ilacını içer amelyatını olur iyileşir ama bu çok zor ilaçlarını düzenli alması lazım en az 1 ay boyunca ondan sonra yavaş yavaş düzelmeye başlıyor
kızlarıda çok ilgilenmiyor ilaçlarını aksatıyor annem bakıyor işte dengesi yine bozulmasın diye şimdilik düzcede kalıyoruz sonra izine ayrılcam işte eylüle Allah kerim (bu arada eylülde nöbeti bırakıp mesai başlıyorum emine 2 yaşına girene kadar nöbet tutmucam artık:KK76:)

Ne guzel emine ye iyice doyarsin....teyzeyede massallah

Dünden taze fasulye
Cacık
Ceviz 3 tane
2 dilim hindi füme

Yaptigim alintilar internet kopunc gitti...annenin emekliligi hayirli olsun darisi babanin basina

Merhabalar karatay çıtırları:)
Umarım herkes iyi bir bayram gecirmistir.gecmise şöyle bir baktim buluşma yapılmış şaka gibi.:) ne güzel olduk biz yaa tekrarı olur inşallah. Hemen kedinin başına ekşidim gece 1'de resimlerinizi gördüm çok ama çok guzelsiniz hepiniz. Seraym eline sağlık şahane bi karatay menüsü hazirlamissin oglunda çok tatlı maşallah

Mengmeng sen kedi'nin yaninda dur sonra kilolu muyum de! Hic olacak iş mi? Hepi topu 60'li rakamlardasin ne kadar fazlan olabilir ki hem beyaz giymissin onun verdiği dezavantajı unutmayalım çok guzelsiniz çok :KK16:

Ben tempolu bi bayram geçirdim. Şehir dışından çok gelen vardi kv'lere git gel fazla yaptım evime gelenlerde çok oldu şükür.birde sicak derken baya bi yorucuydu.aslinda hep yapilan günlük seyler ama artık çabuk yoruluyorum. Karatay iyi ki var arkadaşlar. Bir kaç gün benim de duzenim değişti ve hemen, hem şişlikler fazlalaşti hemde kilo artışım hızlandı. Su böreği ve ev baklavasi yedim bu bayram gerçekten vücut hemen tepki verdi.
Neyse gene gelirim ben hepicinize kocaman Öpücükler
Merhaba canim ,,,senin ve benim kosturmam bitmez ,,,herkes bisey bekler bizden saglik olsun napalim,,,iyi olduguna sevindim. Biz citirlarla bulusalim mi derken bulustuk bir ilki gerceklestirdin darisi sonrakilere,,,,
Ah canım nasilda bilmissin arkadaşını:KK16: valla oldu yorumlar ama kafama takmadim.abimin eşinin çok tatlı yorumlari oldu çok iyi geldi . onlarda üçüncü çocuğu istiyorlar hayırlısı olsun haklarında
benim daha 3 buçuk ayim var.su giderek artmazsa sorun olmazmis ama artarsa amniyosentez gibi karindan alinabilirmis su. Inşallah hiç gerek kalmaz

bebek doğduktan sonra toplanıp sana geliriz o zaman karatay börekleri açarsın bize....:KK1:

bayram da seraym a gideceğiz toplanıp,,,sonraki geldiğim de de prensciğime gitmeyi düşünüyorum yine toplanırız gideriz....bayram da yok burada

amin

sağol canım sana da mutlu ve sağlıklı bayramlar..bende seni yanaklarından öperim

afiyet olsun canım

sporun da iyiymiş:KK1:

afiyet olsun kedi cik

seraym a gideceğiz ya bize tahmini bir saat söyle ona göre diğer gezmelerimizi ayarlayalım sen de gel yaaaaaaaa....seni de canlı canlı görelim

Çok sevinirim abla beklerim gelebilecek tüm dostları. .cakma karatay böreği yaparim size. .resimleriniz bi harika devamı neden bizde olmasın :)
Iyikii kedicik var kim ne istese hemen hallediyor.........insallah sen bi dogum yap gerisi kolay

senin gene benim kadar yoktur bana valiz hazırla tatile gidicez desinler alışverişte dahil bir saate aşağıdayım derim ama kimse bana öyle birşey söylemiyor.Bende pc de yayılıyorum dün izlediğim programda beğendiğim bölümleri seçip video oluşturmaya çaloşıyorum sonrada faceye atarım artık.Kociş gelecek 5 te yemek bile yok.Hadi sende kalk bakim doğru çantanı hazırla bak hala duruyorsun.

Bence en kolay misafirdi mydenizzcim unuttuğum şeylerde vardı çıkarmayı unutmuşum çok güzel bahçe domatesim vardı çıtır çıtır salatalık almıştım.Ogün bide reglimin ilk günüydü.İolk tanışma telaşesi sapıtmışım.Keşke herkes olabilseydi.Bende seni öptüm baby görüşürüz.

Tamam abla siyah mı giysem ne renk giysem karar veremiyorum elbisemi olsun hadi biştşeyler yazında çekeyim şu fotoyu

İst nin havası çok ağır oluyor nemli nemli yapış yapış insan rahat uyuyamıyor.Abla bulabilirsen kedi otu kaynat iç çok güzel uyutuyor valla.
ilkinde siyah giyme zayif gostermesin kg nu gostersin ki ne kadar cok zayiflamis desinler:)

ablacım bi gün sen yatarken başında nöbet tutup ninni söyleyeceğim sana. nedir bu çektiğin?
Bana ninni de fayda etmez canim sen zahmet etme,,,,2,,3 senedir her yaz boyle oluyor,,,2 aya yakin suruyor

Vay sipa vay. O halinle bile siski goruyormu bide boyun var yani bizim gibi olsan tamam da

Vay arkadas sinir oldum yaa kac defa seraym Ve gül ablanin yazılarını alıntı yaptim yazamadım deli oldum:))

Menu,,,sabah soganli yumurtali KKK,,,aksam hamsi izgara, salata,sogan. Domates........AGVA donusu şile ye ugradik kahveleriimizide orada ictik...nihayet geldik eve,,,,daha banyo ve namazlar duruyor

AGVA,,,,,,,,merak ettigim ye rlerden biriside burasiydi cok sukur nihayet gordum,,..hep dizilerde goruyordum,,,bu senenin ilk denizine de girdim saat 4 u geciyordu geldigimizdee deniz tuzu almis oldu vucud,,,cok dalga vardi yuzmek zordu ,,,denizde oyalandim,,,,
Ne güzel ben dalgalı daha çok seviyorum denizi dalgayı arkama alıyorum sanki vücuduma masaj yapıyor biraz yoruyor ama bilmem.Bende bir dahaki haftasonu gidicem inşaallah. Keşke sirf tesettürluler icin deniz olsada bizde msyomuzu giyip guneşlenebilsek.Ben bronz teni çok severim. İzmire gidince bütün hırsinı aalırsın ablam.

Yaptigim alintilar internet kopunc gitti...annenin emekliligi hayirli olsun darisi babanin basina
Sağol gül abla amin insaallah. Ya alintıyı bırak alıntiya verdiğim cevaplarda gidiyor bazen hırsimdan ağlayasım geliyor.
Merhaba canim ,,,senin ve benim kosturmam bitmez ,,,herkes bisey bekler bizden saglik olsun napalim,,,iyi olduguna sevindim. Biz citirlarla bulusalim mi derken bulustuk bir ilki gerceklestirdin darisi sonrakilere,,,,
Aynen Allah sağlik versinde genede koşun aşınmazsiniz spor oluyor ve dua aliyorsunuz seviyorsunuz seviliyorsunuz.Ben ist ye gelince yine beklerim Gul abla diger arkadaşlarımla Allah izin verirse goruşurüzde.Sen gelince tekrarini yapariz. Belki aramiza ist den yeni katılanlarda olur o zaman.
Ah canım nasilda bilmissin arkadaşını:KK16: valla oldu yorumlar ama kafama takmadim.abimin eşinin çok tatlı yorumlari oldu çok iyi geldi . onlarda üçüncü çocuğu istiyorlar hayırlısı olsun haklarında
benim daha 3 buçuk ayim var.su giderek artmazsa sorun olmazmis ama artarsa amniyosentez gibi karindan alinabilirmis su. Inşallah hiç gerek kalmaz

Iyikii kedicik var kim ne istese hemen hallediyor.........insallah sen bi dogum yap gerisi kolay

ilkinde siyah giyme zayif gostermesin kg nu gostersin ki ne kadar cok zayiflamis desinler:)
Tamam abla o zaman gri bir elbisem var onu giyeyim Artıl yarin cekinirim bugün bitti.

Vay arkadas sinir oldum yaa kac defa seraym Ve gül ablanin yazılarını alıntı yaptim yazamadım deli oldum:))
Sorma benimde en sinir olduğum durum ben öyle olunca tekrar alinti yapmıyorum herkes ettigi lafı biliyor nasılolsa ismimizi ver yorumunu yap canim dert etme relax.

Menu,,,sabah soganli yumurtali KKK,,,aksam hamsi izgara, salata,sogan. Domates........AGVA donusu şile ye ugradik kahveleriimizide orada ictik...nihayet geldik eve,,,,daha banyo ve namazlar duruyor
Sen onuda beş dakikada halledersin abla bence ilk namazı kil. Somra ilik bir banyo hooop yatak. Ben banyo yapınca hemen uykum gelir o yüzden gündüz yikanmayı hic sevmem.
Benimde yarina misafirim var internetten bakiyordum değisik birseyler yapak istiyorum benimde yiyebileceğim ama hala araştırmadayım.
Babymom bugün uğramadı. Bluedaiys hazirliklar tamammı.
Mengmeng uyudunmu,kedide yok.

X