İyi bir baba iyi bir insan olması yeterli mi?

Çocuk olmasa bir an bile çekmem bir an o derece iyiki yapmamışsınız benim bebeğim biraz küçük ablası da var yani biraz da kendi kendime ettim ben diyebilirim

Iyi bir baba olabilir, evine iyi bakiyor da olabilir, siz sevmiyor da olabilirsiniz mutlu degilsiniz ama... mutsuz anne mutsuz cocukluk demek, bunu cocuklariniza yapmayin, bosanin.

Zaten bitmiş bir flimi yüzlerce kez başa sarmışsınız çabalamışsınız uğraşmışsınız
Şu an yorgunluktan bitap düşmüşsünüz haklısınız
Çünkü biliyorsunuz hiçbir çaba bu flimi düzeltmeyecek
Bakış açınızı değişseniz farklı kafayla baksanız izleseniz de flimin sonu aynı
Çok zor bir durum Allah yardımcınız olsun
Karar sizin

Iyi bir baba olabilir, evine iyi bakiyor da olabilir, siz sevmiyor da olabilirsiniz mutlu degilsiniz ama... mutsuz anne mutsuz cocukluk demek, bunu cocuklariniza yapmayin, bosanin.
Mutsuz anne mutsuz çocukluk bunu kendim yıllarca yasadım belki de bu yüzden mutlu olamıyorum galiba

Evet karakter onun bu ya bunu kabul edicem ya gidicem ama söyle durum var gitsem bu eksiklerim zaten hep benimle olucak daha da batarsam ne yaparım nasıl çıkarım bilmiyorum teşekkür ederim amin Allah kimseyi bu şekilde sınamasın

Çokta korkuyorum biliyor musun hastalık bulucam diye ama bu ikilem berbat bişey kimse yaşamasın
Bence şu an akışa bırakın o duygu aniden bi kavga sonucu geliyor zaten ben 8 yıl dayandım sonra bu kavga son dedim 1 ay içerisinde anlaşmalı bitti o duygunun size gelmesini bekleyin ki ikileminiz olmasin

Boşanmak sizin durumunuzda çözüm değil bence çünkü daha derin kişisel problemleriniz var gibi duruyor. Psikiyatr ya da psikolog ile görüşmeniz gerekiyor. Kendinizi değersiz hissediyorsunuz, sınır koymayı bilmiyorsunuz belki de depresyondasınız. Bunu biz bilemeyiz ama bir sorun olduğu açık. Gerekirse çift terapisi alın hatta belki faydası olur. Yani boşan demek kolay evet ama hiç bir sebep yokken çocuklar için iyi olacağını düşünmüyorum. Bu dünyaya bir çocuk getirdik artık sadece kendimizi düşünmüyoruz, ailenizi de düşünün. Kendi içsel bunalımınızı çözerseniz belki daha mutlu bir insan olursunuz.

Size bir şey diyeyim mi... Erkek cinsi hep böyle. Boşandığınız an iyi babalığı bitecek. Çok gördüm. Evde anneden çok bakan baba, boşanınca çocuğu haftada bir zor alıyor, belki de almıyor hatta aramıyor. Şahit oldum. Öncelikle bunu kafanızdan kesinlikle silin. Fazlasını yapmayacak asla.
Hele de siz mutlu olacaksınız ya boşanınca, size iyice bilenecek. Belki sevgiliniz olacak. O zaman acısı çocuklardan çıkacak. Hiç görmekeyecek onları cezalandıracak. Yaşanan şeyler bunlar maalesef. Bunlara hazırlıklı olun.

Yani şöyle diyeyim onlara çok iyi aslında sürekli kavga etmiyor yani o aşağılamasını da gülerek yaptığı için sadece ben anlıyorum diyeyim
Şimdi de siz çocuklarınızın zekasını algısını aşağılıyorsunuz
Hep aynı noktaya takılıyorum, büyüyüp evlendiklerinde eşleri gülerek onları aşağılasa ve sineye çekseler bunu normal görseler ne hissedersiniz? Buna sebep oluyorsunuz
Bir adam birlikte çocuk dünyaya getirdiği kadını aşağılıyorsa saygı-sevgi duymuyorsa insan yerine koymuyorsa ilk sorunda çocuklarına da aynı şeyi yapar

2 çocuğum olduğu için biraz tedirginim açıkçası birde suçlu ilan edilicem bunu biliyorum
Gelsin onlar da sizin aşağılandığınızda duyduğunuz cümlelere dayansınlar o zaman. İstedikleri kadar suçlasınlar gerekirse yanınızda olmayan herkesi silin çocuklarınızla ayrı mutlu bir hayat kurun mis gibi

Bence şu an akışa bırakın o duygu aniden bi kavga sonucu geliyor zaten ben 8 yıl dayandım sonra bu kavga son dedim 1 ay içerisinde anlaşmalı bitti o duygunun size gelmesini bekleyin ki ikileminiz olmasin
Evet çok doğru söylüyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…