Tüm babalar boyle mi....

Nasıl affetiniz ben affedemiyorum
Çabalarını pişmanlıklarını gördüm

Şimdi deli gibi pervane oluyorlar hem evlatlarına hem torunlarına

Genç anne baba oluşları cahil ve kötü çevrede olmaları onları o zaman ki davranışlara itmiş
Böyle düşünüyorum ee yaşları da oldu epey
Kaybetmekten de korkuyorum üzmekte istemiyorum

Sanırım bencillikten de olabilir
Ben keşke demeyi sevmiyorum
Yaptığım herşeyi kendim için yapıyorum ya da kendimi kandırıyorum
Yardımcı olmayı isterdim ama inanın bilmiyorum 😞

Çabalarını pişmanlıklarını gördüm

Şimdi deli gibi pervane oluyorlar hem evlatlarına hem torunlarına

Genç anne baba oluşları cahil ve kötü çevrede olmaları onları o zaman ki davranışlara itmiş
Böyle düşünüyorum ee yaşları da oldu epey
Kaybetmekten de korkuyorum üzmekte istemiyorum

Sanırım bencillikten de olabilir
Ben keşke demeyi sevmiyorum
Yaptığım herşeyi kendim için yapıyorum ya da kendimi kandırıyorum
Yardımcı olmayı isterdim ama inanın bilmiyorum 😞
Çok haklısınız benimkilerde şimdi bana pervane oluyorlar ama
Anneme diyorum ki anne bana nasıl kıydın ben 12 yaşındaydım günlüğümü yırttın mesela bınun için mi deftere para verdik git ders çalış dedin bunun için bağırmana değdi mi diyorum hemen ağlıyor çok cahildim kimsem yoktu bilmiyordum diyor
Sizin adınıza sevindim ben de annemle babama elimden geldiği kadar iyi davranıyorum, zaten birlikte yaşamıyoruz bazen öfke patlaması yaşayıp kalplerini kırıyorum ama bu noktaya da beni onlar getirdiği için kendime de kızamıyorum
Çocukken yaşananlar unutulmuyor, savunmasızız ve anne babamız bizim sığınağımız dünyayla temas noktamız
Beni o kadar psikolojik baskıyla sindirdiler ki ben toplum içinde konuşabilmeye 20li yaşlarda başladım
Neyse kader işte, Allah bütün çocuklara mutlu huzurlu aileler kısmet etsin

Derslerine çalış. İyi bir bölüm kazan. O ailen çık git. Karşına da güzel biri çıksın evlen. Sonra da varmışlar yokmuşlar önemli değil. Onları değiştiremezsin. Ne annen ana ne baban baba. Sen değerlisin. Akıllısin. Kendinin kıymetini bil.

Bıktık bu toksik insanların evliliklerinden bu kadar şikayet edeceklerine bosansinlar.Yok olmaz demi.İci boş evlilik.Ne annemi dinlerim şikayetini ne de babamı.Sevgisiz para için karın doturmak için bide herkes yapıyor diye çocuk yapılmış evlilik.İyiki başka kardeş yok bu cezayı çeken.Meslek edinin oturup yesinler birbirlerini.Annenizde ilerde size güvenip boşanmaya kalkmasın akıllı olun yedirmeyin ömrünüzü

Bıktık bu toksik insanların evliliklerinden bu kadar şikayet edeceklerine bosansinlar.Yok olmaz demi.İci boş evlilik.Ne annemi dinlerim şikayetini ne de babamı.Sevgisiz para için karın doturmak için bide herkes yapıyor diye çocuk yapılmış evlilik.İyiki başka kardeş yok bu cezayı çeken.Meslek edinin oturup yesinler birbirlerini.Annenizde ilerde size güvenip boşanmaya kalkmasın akıllı olun yedirmeyin ömrünüzü
Annem zaten bana güveniyor gibi. Geliyordu bana benim kızım okuyacak bana bilezik alacak evimizin önüne ev yapacak. Bende dedim bana hiç güvenme babam yapsın sana bunları. Neden ümit vereyim ki ? Zaten kendi derdim kendime yetiyor

Bazen babama çok kızıyorum. Evimizi karıncalar bastı şu uçan karıncalar. Babama diyorum ki baba evi ilaçlatalım, evin bir yerinde delik var ondan geliyorlar orayı da kapatalım . Hiç oralı olmuyor . Ahıra bıraksan orda yaşar. Evimiz tuğladan ama dış cephenin boyaları soyuldu. Böyle karisdan baksanız çingen evi gibi söylemesi ayıptır. Çok utanıyorum eve bakınca. Evin içi de öyle oturma odasının duvarları soyuldu artık Böyle beyaz kısım gözüküyor baba boyayalım ev Böyle olmaz diyorum bana diyor ki senin de başka isin yok başka derdin yok dert arıyorsun kendine. Ben hayatım boyunca evime arkadaş cagiramadim çünkü utandım . Davet edemezdim . Mutfağımız çok küçüktü ve çok eskiydi. Annem babama yalvardı mutfağı büyütelim diye . Babam oralı olmadı en sonunda annem tek başına koca mutfagi boşalttı. Aldı eline balyozu mutfağın duvarlarını kırdı. Sıkıyorsa büyütme dedi . Taban cakilması lazımdı eve . Ev betondu ve çok soğuk oluyordu babam gene annemi dinlemedi . Sonra annem bi günde yerdeki bütün halıları kaldırdı ve 1 ay o beton üstünde yürüdük sonra babam baktı olmuyor yaptırmak zorunda kaldı. Yaşadığı yere hiç bakmıyor. Çok konuşur, her şeyi o bilir ... Mesela komşularla saatlerce konuşur eve gelince biz annemle konuşsak hemen kafam ağrıyor , bir susun , benden ne istiyorsunuz ... sürekli böyle. Ele gelince pek güler yüzlü. Çiftçi ve köyde yaşıyoruz. Babam evlenmek istememiş, çocuk sahibi olmak istememiş ( zaten tek çocuğum) bunun acısını hep benden çıkartır. 19 yaşındayım tamam küçük degilim ama sanki 30 yasindaymisim gibi davranır . Mesela en ufak bir şaka yaparım bana senin de ergenlik bir bitmedi , sen ne zaman büyüyeceksin... Hevesim kursağımda kalır. Annem zaten başka bir kafa . Herkesin babası böyle mi yoksa ben mi çok alınganlım. Belki bu dertler çok küçük gelebilir ama herkesin de derdi kendine işte. Sınava hazırlanıyorum. Afyondan ankaraya gideceğim seneye kafaya koydum . Zaten ankaraya aşığım küçüklükten beri çok sevmişimdir orayı. Ne olursa olsun çekip gitmek istiyorum yıldım artık. Zaten hayatım boyunca annem babam sürekli kavga ederdi. Ben hep arabulucu olurdum aralarında . baba tamam sakin ol , anne tamam sakin ol konuşur halledersiniz, sakin sakin konuşun... hep böyleydim. Annem babamı bana şikayet ederdi , babam annemi şikayet ederdi . Hep arabulucu olurdum. Bazen babam annemin üstünü yürürdü annemin önüne geçerdim tamam sakin ol diye . Yani ben onların ebeveyni gibiydim. Hiç sözlerini çiğnemedim her şeyimi anlatırdım yanlışıyla doğrusuyla. 7. Veya 8. Sınıfta okuldan gelince yemek yapmadım diye annem döverdi . O yaşımda bile iyi kötü birseyler yapardım. Bulaşık yıkadım ev süpürürdüm. Annem hiç iş yapmazdı. Hep ben yapardım bazen sabah yediklerini kaldirmazlardı ben gelene kadar beklerdi o sofra. Ben gelince kaldirmazsam annem gelir döverdi neden kaldırmadın evi temizlemedin diye . Dövmesin kavga cıkmasın diye neredeyse her gün yapardım.Yani hep iyi evlat oldum hiç erkek arkadaşım olmadı . Kıymetimi bilmiyorlar . Şimdi 7. Sınıfa giden yeğenim var daha ocağı yakamiyor . 4 tane tişörtüm vardı .Tüm yazı onlarla geçirdim yük olmayayım diye . Makyaj malzemesi falan hiç yok bende. Ben kendimi bu kadar kısarken, Kendime bu kadar dikkat ederken sürekli başkalarıyla kiyaslaniyorum . Gerçekten kıymetim bilinmiyor çok üzülüyorum kendime .
Burda babanızdan çok annenize taktim ben. Tam bir sopalık daha cok sey yazilir da neyse. O evden kurtulmaya bak canım işini gücünü ayarlayıp. Dayanabildigin kadar dayan.

Sen çocuğa babayı kotule baba anneyi kotulesin bide çocuk istemedim desin baba üstüne boz psikolojisini evde stress sinir ikiside.Sonra anneye bilezik evin önüne ev bilmemne.Valla asla kabul etmem bu profilde anneyi nasıl yasadiysa o kocayla bana sormadan gene yaşayabilir bu ne ya keşke herkes doğurmasa kocanın parası geçti sıradaki evladın parasini yemek izin vermeyin kendi hayatiniz biter hak etmiyor hiç hemde Madem boşanıp çalışsaydin derler kadına hep birine yük olmaca

X