İyi bir baba iyi bir insan olması yeterli mi?

Cynd

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2022
748
477
30
Merhaba arkadaşlar bi sorum olucaktı kabalaşmadan cevap verilirse sevinirim ben 8 yıllık evliyim 9.yıla giriyoruz en başından beri olan sorunlar aslında yaşım ilerledikçe batmaya başladı yada sevgim azaldıkça diyeyim kendisiyle öyle ahım şahım sevgililik dönemimiz olmadı genelde kavgayla geçti biraz rahat bi adamdı ilgisiz diyeyim ama ben tek başıma hiç bilmediğim bir memlekette ona tutundum galiba evlendik çok kavgalar ettik hakaretler etti insanların içinde aşagılandım hiçbir zaman istediği gibi bi insan olamadım herseyime takıldı laf etti önceleri ona kendimi açıklıyordum ama suan ne tartışıyorum ne açıklıyorum ne de şunu yapma diyorum hala saygısızlık devam ediyo ama eskisi kadar değil evle çok ilgili sorumluluk sahibi çok iyi bir baba iyi bir arkadaş arkadaşlarına ama ben çok mutsuzum ve hiçbir duygum yok geleceğimde onunla ilgili bi düşüncem bile yok fakat ayrılamıyorum da annem sorumluluk sahibi evine bakıyor diye pek o taraflı değil arkamda durmaz yani benimde hatalarım oldu tabi dilim durmadı hiç ama içimdeki sevgi zamanla bitti yanlış başlayan bişeydi ve suan kaybolmus gibi hissediyorum çocuklara da bunu yapmak istemiyorum maddi gücüm var işim var yani ama psikolojik olarak çok güçsüzüm ve depresyona girdim 10 kilo birden verdim artık beynimi susturamıyorum yardım edin o evde yokken o kadar mutluyum ki onunla sohbet edemiyoruz aynı frekansa asla giremiyoruz benim düşüncelerim ona hep saçma geliyor uzun uzadıya hiçbir zaman sohbet edemedik zaten ya kavgayla biterdi ya aşağılamayla

TAbikide degil iyi bir eşde olmali ayni zamanda.Kimseyi duşunmeyin kendinizi ve çocuklarinizi duşunun.Insanlar zaten hep konuşur onlarin istedigi gibi degil kendi istedigimiz gibi yaşamaliyiz.

2 çocuğum olduğu için biraz tedirginim açıkçası birde suçlu ilan edilicem bunu biliyorum

Milleti boşver. Milet için yaşama, kendi hayatını yaşa. İnan bana millet en fazla bir kaç hafta konuşur sonra unutur. Ama sen kendini seçmezsen ömür boyu millet için yaşarsın. İnan bana okadar huzurlu olacaksınki.

TAbikide degil iyi bir eşde olmali ayni zamanda.Kimseyi duşunmeyin kendinizi ve çocuklarinizi duşunun.Insanlar zaten hep konuşur onlarin istedigi gibi degil kendi istedigimiz gibi yaşamaliyiz.

Olur muyum diyorsunuz zaten genelde bu yaşıma kadar ya annemi memnun etmek için yaşadım ya eşimi ya babamı

İyi bir baba olsa bile o evde anne mutsuzken çocuklar nasıl mutlu olabilir ki ? Maddi gücünüz varmış annenizi dinlemeyin boşanın.
Çocuklar babasını çok seviyor zaten tek sıkıntım o belki kötü baba olsaydı bir an bile düşünmezdim

Madem ekonomik özgürlüğünüz var arkanızda birinin durmasına gerek yok kendinize güvenin. Bu şekilde bir evde yetişmek büyümek inanın cocuklara ayrıldığınız zamandan çok daha büyük yaralar açar...

evlendik çok kavgalar ettik hakaretler etti insanların içinde aşagılandım hiçbir zaman istediği gibi bi insan olamadım herseyime takıldı laf etti
Konuda eşinizin iyi insanligina dair bir ibare goremedim. Neye gore? Kime gore iyi? Disariya mı? Öyleyse olsa olsa el iyisidir, o da gostermeliktir.

Yeterli değil tabi ki ama bi kendinize dönüp düşünün bakalım gerçekten bu evlilikte mutsuz olduğunuz için, artık aşk sevgi kalmadığı için mi boşanma düşünceniz var yoksa zamanında yaşayamadıklarınızı yaşama hevesiyle mi böyle hissediyorsunuz?

Bu aralar çevremde de burda da çok fazla karşılaşıyorum erken evlenmiş, bir çok şey içinde kalmış kadınların birtakım heveslerle evliliklerini bitirmeleriyle. Şimdilik mutlu olanını görmedim. Vardır muhakkak ama ben şahit olmadım. Genelde aşk sanıp beş para etmez adamların peşinde telef oluyorlar çoluklu çocuklu koca koca kadınlar. Bi sakince düşünün bakalım.

Evet benimde annem babam ayrılmıştı ve ben çok sevinmiştim onlar çok kavga ediyordu bizde çok fazla kavga olmuyor çünkü ben etmiyorum hiç susuyorum yani sesim yükselmiyor

Konuda eşinizin iyi insanligina dair bir ibare goremedim. Neye gore? Kime gore iyi? Disariya mı? Öyleyse olsa olsa el iyisidir, o da gostermeliktir.
yani aldatmaz dövmesi falan yok parasını evine getirir çocuklara bakar

Ben 30 yaşındayım ikisi de diyelim öyle ayaklarım yerden kesilircesine bişey yaşamadım tabiki hiç yada böyle çok ilgi alaka nedir bilmem gğn içinde aramaz sormaz beni hiç merak etmez özlemez yaşama hevesim de var ve de mutsuzum çünkü sohbet edebileceğim biri değil ben konuşmak anlaşılmak istiyorum bir de tabi biraz da olsun özgürce tek başıma yada arkadaşlarımla vakit geçirmek istiyorum koca sorumluluğu olmadan trip çekmeden surat cekmeden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…