İyi bir baba iyi bir insan olması yeterli mi?

İnanın benden sonrası tufan diyorum evlensin etsin gram kıskanamıyorum da yardım etmezse bende tek başıma mücadele ederim
iste bosanin bosanmayin sizin karariniz ama evlenince yalniz annenin sorumlululuklari fazla .Sadece her seyi goze alip bu yola cikin ileride mutsuz olmayin kucuk bebis olmasa ben direk bosanin derim ama iki cocuk zor .Yolunuz kolaylassin insallah

iste bosanin bosanmayin sizin karariniz ama evlenince yalniz annenin sorumlululuklari fazla .Sadece her seyi goze alip bu yola cikin ileride mutsuz olmayin kucuk bebis olmasa ben direk bosanin derim ama iki cocuk zor .Yolunuz kolaylassin insallah
Aminnn çok teşekkür ederim inşallah

İyi bir baba olması sizin için bir şey ifade etmiyor ki. Çünkü siz onun çocuğu değilsiniz. İyi bir eş olmadıktan sonra gerisi sizi bağlamıyor. Boşanın da görün ne kadar iyi ve ilgili bir baba olacağını.
Kaldı ki iyi baba çocuğunun annesine karşı da iyi olan ilgi gösterendir benim görüşüm

bence değil bir çok insan iyi bir baba ya da kendi çapında iyi bir insan o zaman her bulduğumuz iyi insanla evlenelim bu mantıkta

Iyi baba olmak en basta esini mutlu etmekdir esinle kavga eden ve asalayan bir insan benim gözümde asla bir iyi baba olmaz size cocuklarin yaninda böyle davranmasi mi iyi babalik oluyor ??

Biricik annelerini aşağılayan beğenmeyen insan yerine koyup iki çift laf bile etmeyen adam nasıl iyi baba olmuş oluyor?

30 yasinda olsam ,boyle sartlarda bu evliligi surdukmek istemezdim sanirim.
Burada yazdiklarini esine de soylemmelisin. Bir caba yoksa kendi yolumu cizecegim demelisin

Mesela evliligin iyi olmasi icin kendimce tavsiye vermek istiyorum. Saygi ilk sirada ,konuşurken empati yapacak. Sevgi ,seviyorsa sarilir oper. Yani temas bagliligi guclendiriyor.

Sonra birlikte 1 film, 1 tiyatro vs beraber bu tarz etkinlikler bence mutlu ediyor. Bunlari yapiyor musunuz?

Once kendime odaklanip , kendimi mutlu etmeye calisirdim.

O iyi baba dedigimiz adamları bir de ayrılırken görün !.. Farz-ı misal benim ki de çok iyi bir babaydi . Bir ayı geçti çocuklarını görmek şöyle dursun sesini bile duymak istemiyormuş her yerden engellemisti. Son kalan esyami almak için şehrine gittim bugün . Almadan önce bı yemek yiyeyim dedim AVM de , bı baktım ki annesi babasıyla keyifli keyifli yemek yiyip gidiyorlar . Çocukları aç mı huzurlu mu saglikli mi umrunda değil. Bu arada maddi destek olmadığını ayrıca belirteyim. Ayrılınca ölüm gibi bir şey oluyor ama inanın kimse ölmüyor . Gayet huzurlu mutluyum, en ufak pişmanlık dahi yok bende. Sizin bir kisiliginiz var, evlendikten sonra istediği gibi bir insan olmamanız sizin değil onun sorunu. Değiştirmek istiyorsa kendini değiştirsin

Çok benziyor durumumuz, benim çocuğum yok.
Ben de 1 buçuk ayda 10 kilo verdim.
Çünkü ağzımda 24 saat sadece sigara var.
Düşünüyorum, kendimi yerinize koyuyorum (zor olmuyor)
Çocuk olsa gene aynı kararı alırdım..
Ben bu haldeyken kedilerime bile ilgi sevgi gösteremiyorum herhalde çocuğum olsa perişan olmuştu.
Rahat bi kafayla, dingin bi ruh haliyle,belki yalnız ama huzurlu bi şekilde çocuklarıma da kendime de daha çok hayrım olurdu...

Ben iyi bir insan göremiyorum. Çocuklarının annesini aşağılayan, hakaret eden, başına buyruk yaşayan biri kötünün de kötüsüdür

Psikologunuz ne diyor peki?
Şuan karar almak için doğru zaman değil dedi ama güçsüz hissetmeyin dedi siz maddi gücü elinde bi kadınsınız zorlukları aşabileceğinizi düşünüyorum dedi ama daha ilerleyen zamanlarda bi karar vermeniz gerekiyorsa verirsiniz dedi işte seanslara devam ediyoruz zaten çok pahalı

Biricik annelerini aşağılayan beğenmeyen insan yerine koyup iki çift laf bile etmeyen adam nasıl iyi baba olmuş oluyor?
Yani şöyle diyeyim onlara çok iyi aslında sürekli kavga etmiyor yani o aşağılamasını da gülerek yaptığı için sadece ben anlıyorum diyeyim

Pek yapamıyoruz malesef seviyorum diyo sarılmak istiyor ama bunlar işte tartıştıktan sonra yada saygısızlıktan sonra benim için anlamını yitiriyo sanırım aşırı kırılganım

Ya sizde mi ayrıldınız vallahi ne düşüneceğimi bilmiyorum bi yanım asla öyle bi baba olmaz diyo ama insanoğlu bu çiğ süt emmiş derler ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…