İyi bir baba iyi bir insan olması yeterli mi?

İyi bir baba çocuklarını doğuran, onlara emek veren kadını el üstünde tutar. Gözünden sakınır. Pek de iyi bir baba değil bence.

Çok benzer şeyler ve artı zaman zaman uyguladığı şiddet sonucu 8 yıllık evliliğimi bitirdim sizde şiddet yoksa terapi almanızı öneririm boşandıktan sonra her şeyin sorumluluğu kadına kalıyor ben şiddet görünce kendi saygımi daha fazla yitirmek istemedim

İyi baba çocuklarının annesine iyi davranandır. Eşiniz iyi baba da değil
Aklımdan bunlar geçti okurken.
Çocuklar hissetmiyor mu sanki evde yaşanan gerilimi?
Çocuklar adına, babanız iyi baba demek bana uzak geldi ihtimal dahilinde.
Ben babamı çok severdim ama annemle yaşadığı şeyler için halen kırgınım ona ki öleli sekiz yıl oldu.
Çocuklar unutmaz. Her şeyi fark ederler.
Bir de denk düşmek diye bir şey var.
Birbirine denk düşmeyen kalpler, ne kadar çabalasa da sonunda mutsuz oluyor. Bunun o insanların iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış olması ile ilgisi yok.
Mutsuzluğu saklayarak mutlu olunmuyor ki.

Katılıyorum.Boşanmak ayaklarının üzerinde dimdik durabilmek her kadının harcı değil onu baştan söyleyeyim . İçin iç yüzünü çok bilemiyorum ; Hani önce karşılıklı sakince konuşup ortak kararlar alarak bir terapiste gitseniz yuvanızı kurtarmaya çalışsanız yeni hedefler koysanız çocuklar azıcık büyüdüyse biraz hareketlendirseniz derim. Ama aşağılama konusuna takıldım biraz neden aşağılıyor sizi neyinizi beğenmiyor? Çocuklarin yaşlarınıda bilmiyoruz birde şunuda düşünün demişsiniz ya boşanırsam suçlu ilan edilirim o iyi bir baba diye eğer boşanırsanız çocuklarınız babayı tercih edermi? Onlara göre evine barkına bakıyor alıyor satıyor kendilerine de iyi babalık yapıyorsa onlar sorun görmeyebilir çocuklar babada kalmak isterse ne yapacaksınız enine boyuna düşünmek fevri davran mamak lazım

Evet mutsuzluğu saklayarak mutlu olamıyoruz tam olarak dediğinizi yaşıyorum mutlu rolü yapma çalışıyorum sadece ama bazen de şımarıklık mı yapıyorum acaba diyorum bu kadar şeye de katlanıyor herkes bişeylere katlanıyo diyorum

Evet kendim psikoloğa gidiyorum yani siddet olsa en azından bahanem olurdu o da yok hatta ben seviyorum diyo tam aksine bırakmıyor da

Biri 7 yaşında diğeri 1 buçuk yaşında aşağılama söyle ben sağlıkçı bir insanım memurum o öğretmen mesleğime varana kadar herseye laf sokar öyle diyim

En başından beri ilgisiz ve sizinle farklı kafa yapısında olduğunu gördüğünüz bir adamla nşye evlendiniz.

Ben bu konuda mutsuz bir kadinin hikayesini okudum. Evli değilim, evlilikten beklentim gercekten hayat arkadasi olabilmek, paylasmak. Yoksa tek basina da hayatımı idame ettiriyorum. Yani bir erkegin bir kadinin hayatinda olmasi demek, onun yuzunu guldurebilmesi, ona huzur verebilmesi demek benim açımdan. Siz sadece anne babasiniz, eş degilsiniz. Hep siz susunca nasil mutlu olabilirsiniz ki? Ya da her an elestirilmekle kocalik mi yapmis oluyor? Insan kendi olamadigi bir yerde nasıl huzur bulabilir ki? Sizin anlattiklariniz evlilik degil gibi geldi bana. Tabii ki bekara bosamak kolay derler boşanın diyemem ama belki cift terapisini deneyin derim. Ama sanki eşinizin bende sorun yok diyerek buna karsi çıkacağını düşündüm.

Biri 7 yaşında diğeri 1 buçuk yaşında aşağılama söyle ben sağlıkçı bir insanım memurum o öğretmen mesleğime varana kadar herseye laf sokar öyle diyim
E ne güzel işte sağlıkçısın ikinizde memur sunuz ben sizi aşağılayacakmbirşey göremedim ama kendinde aşağılık kompleksi mi var acaba anlayamadım

En başından beri ilgisiz ve sizinle farklı kafa yapısında olduğunu gördüğünüz bir adamla nşye evlendiniz.
İlk başlarda insan farkedemiyor yani ilgilenmesi için çok ısrarlar ederdim çabalardım bir de çok erken atanınca yalnız kaldım onu görmek istediğim gibi görmüşüm diyorum bunları çok sonradan farkediyo insan

Evet genelde sorunu bende görür çok iyi noktaya değindiniz size tavsiyem sizinle birlikteyken sizi yücelten kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan birisiyle evlenin ben kendimi o kadar alçalttım ki şimdi kendime olan inancımı yitirdim

Bu tamamen size bagli .Seneye biri kres birii okula giden iki cocugun buyuk oranda sorumlulugu size kalicak .sabah birini birak sonra diger cocugu birak .hastalandiklarinda tek basina uykusuz kal .maddi olarak harcamalar genelde annede nafaka az oluyor .butun bunlarla mucadele ederim daha mutlu olurum diyorsaniz bosanin tabi ki baskasinin lafi hic umrunuzda olmasin ama hayat zor bunlari goze almak asil .babalar iki haftada bir hafta sonu alip mukemmel babalik yapiyor genelxe bosaninca

Evet büyük bi yük ama onun daha fazlasını yapacağını düşünüyorum çünkü çocuklardan hiç gocunmuyor ben nöbet usulü çalışıyorum ben nöbetteyken zaten mecbur onda kalıcak ama dediğiniz gibi hemen kestirip atamıyorum en azından çocuğum küçük

Yok baslarda yapmiyorlar ama iki uc yil sonra o adam yeniden evlenir .yeni karisinin cocugu ile ilgilenir ben hic bosanip evlilik surecindeki gibi cocuguyla ilgilenen babaya,denk gelmedim .Baslarda iyi olanlar da zamanla saliyor

İyi bir baba mı yazmışsınız saygısız insan nasıl iyi bir baba olacak Allah aşkına saygılı insan çocuğunun annesini aşağılamaz hakaret etmez saygı benim için de ayrıca evlilikte olmazsa olmaz bir kuraldır saygısız olan bir eşi direkt boşarım net

Yok baslarda yapmiyorlar ama iki uc yil sonra o adam yeniden evlenir .yeni karisinin cocugu ile ilgilenir ben hic bosanip evlilik surecindeki gibi cocuguyla ilgilenen babaya,denk gelmedim .Baslarda iyi olanlar da zamanla saliyor
İnanın benden sonrası tufan diyorum evlensin etsin gram kıskanamıyorum da yardım etmezse bende tek başıma mücadele ederim

İşte direk bende boşardım önceden ama insan bazen zincirlerle bağlı hissediyor kendini hele karşıdaki insan seni bırakmıyorsa çocuklar varsa kendini suçluyorsun hep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…