intermittent fasting yada yeni yasama biçimi

Yoksa kaçırdığın msjlara bakmayıda mı erteledin

Yarın tartı günü ve ben bu hafta kafama göre takıldm sonucu çok merak ediyorum açıkçası:))

Söylediklerine 100% katiliyorum !! Tip o kadar ilerledi ki artik herkes hasta nerdeyse. Tamamen red etmiyorum modern tibbi, evet çok güzel buluslar ve ilerlemeler oldu, ama isin içinde artik para var ve insanlarin sagliginin ön planda olduguna inanmiyorum. Yasli bir akrabimizin günlük ilaçlarini almasina tanik olmustum, 1 torba dolusu. Tansiyon seker kalp damar tikanikligi, ne ararsan var. Hepsinin yan etkilerine baktigimda aslinda ilaçlarin birbirleri arasinda ters etki yarattigini fark ettim. Ben hiç bir tip egitimi almamis x bir vatandas oldugum halde, o kisiyi takip eden doktor bunu nasil görmez, yada görmezden gelir ?
Bir keresinde diyetisyene gitmistim, sigara kullaniyodum o zamanlar ama birakmak istiyodum. Doktor bana kilo vermeden önce asla birakmamam gerektigini söyledi. Inanabiliyomusun buna ? Öyle bir doktor ki, sigarayi kilodan daha zararsiz görüyo ve sana içmeyi tavsiye ediyo.
Geçenlerde, ilaç firmasinda çalisan bir tanidigim bana illa "sana seker ilaci ayarliyim" diye tutturdu, onunla kilo kaybedicekmisim. Insanlar da böyle kör olabiliyolar iste.
Ama tahlilleri yaptirmak yine de önemli sanirsam, en azindan kendi kendini takip edebilme adina. Kan degerlerini bilip ona göre hareket etmek gerekiyo, doktor sunu kullan bunu kullan diycektir mutlaka ama dediklerini yapmak zorunda degiliz.
Bunun gibi daha bir çok konu var. Mesela tarim da kullanilan ilaçlar. Insan üzerindeki etkileri daha yeni yeni gün isigina çikiyo. Neymis dünyadaki herkesi dogal yöntemlerle beslemek imkansizmis, çok kalabalikmisiz. E iyi de insanlarin bir kismi her sene tonlarca yemegi çöpe dökerken, bir diger kismi açliktan kiriliyo, e hani herkesi besliycektik.... diyen kimse yok. Ilk vejetaryenlige geçisim bu nedenleydi hayvan haklarini filan pek dusunmuyodum o aralar. Bir belgesel izlemistim, coca cola'nin gizli yüzünü anlatiyodu. Bu belgeselde meksikanin bir köyünü nasil talan ettiklerini, senelik 20000 dolar karsiligi meksikanin bir köyünün bütün içme suyunu pompaladiklarini, orda yasayan insanlarin artik temiz su kullanamadiklarini ama bolca cola tükettiklerini filan gösteriyodu. Bunun üzerine ilk basta cola içmeme karari almistim (o günden beri de agzima sürmedim), bir de dünyada ki su kullanimini arastirmistim biraz. Ögrendim ki 1 kilo et üretebilmek için tonlarca su harcandigini, tonlarca tahil üretilmek zorunda olundugunu, bu tahili hayvanlara vermek yerine direk olarak insanlarin yediginde dünyada açlik diye bir sey olmiyacagini, ve yine bu tahili yetistirmek için amazon ormanlarinin ve baska bir sürü yesil alanlarin yok oldugunu filan ögrendim, ve böylece et yemeyi biraktim. Etin sagliga zararlari, hayvan haklari filan sonradan eklendi listeye : )
Neyse yine konuyu nerden nereye getirdim. Bahsettigin kitabi okuycam mutlaka

Kizlar bugun doktora gittim
gecen hafta verdigim kan sonuclarina bakti
butun kan degerlerimde düzelme var demir haric
pazartesi orucu bitirecegim
yasasin su orucu
Gözün aydin !!! Gerçekten tebrik ediyorum, erkesin harci degil o kadar süre oruç tutabilmek.
Acikcasi oruç sonrasini da çok merak ediyorum :)

Selam kizlar !!
Valla butun hafta sonu ortadan kaybolmami nasil açikliycam diye dusundum durdum : )))
Cuma gunu hiç beklenmedik bir sekilde arkadaslarla dogaçlama bir geziye çiktik, deniz kenarina gittik ve butun hafta sonu orda geçti. Telefonun sarjini da almadigim için nete de giremedim...
Herkesten özür dilerim
Yogun bir haftanin uzerine bu, biraz fazla oldu farkindayim ama telafi edicem

Merhaba kızlar, ben de uzun zamandır yokum.Tayinim çıktı,evi taşıyacağım için hazırlık yapıyorum.Ortalık karman çorman oldu.Pek giremiyorum nete.Artık evimi taşıyıp, düzenimi oturtunca diyet işlerine geri dönerim.

Herkese selamlar
Bugun acayip tembelim, hatta daha yeni uyandim.... Bir ara gozlerimi açtim, saatin geç oldugunu da tahmin ettim ama tekrar gitmisim resmen uyudukça uyuyasim geldi

vildangel su orucun dun bitti sanirsam ? Nasil geçti ? Ilk ogunu yedinmi ? Herhangi bir rahatsizlik oldumu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…