Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Kaç kiloydun arkadaşım Allah kolaylık versin sana da hepimize. Bende aynı acayip bir haldeyim. Canım neler neler istiyor

Kaç kiloydun arkadaşım Allah kolaylık versin sana da hepimize. Bende aynı acayip bir haldeyim. Canım neler neler istiyor
Bu sabah giyinik olarak 113.2 çıktım kıyafetlerimi çıkardım112.4 çıktım. Doktorda 110 çıktım botlarla. Eve geldim yine giyinik tartıldım ve tok karnına 112.4 çıktım yine. Ardından hemen botlarımı da tarttım 1 kilo botlarım. Ben de anlamadım kaç kiloyum var bi saçmalık ama hayırlısı. Valla ne zamandır hamur işi yemiyordum çok iyi geldi. Bizde göçmenlik var en çok yaptığımız yediğimiz şeyler hamur işleri zaten bütün sülalem kiloludur. Geceleri rüyamda boşnak böreği falan görüyorum Öyle meyveyle sebzeyle aram pek yoktur da idare ediyorum. Allah yardımcımız olsun...

Bu arada sevgililer gününüz kutlu olsun sevdiklerinizle mutlu günler geçirin inşallah hanımlar

İyi akşamlar arkadaşlar
Dünkü leslieden sonra belim kötü oldu. Belimden rahatsizim uzun yıllardır. Bugün spor yapmadım
Derken bir sürü hurma ve incir yedim. Ve bulduğum herşeyden yedim. Zivanadan çıktım. Kilo farkı da olmayınca hevesim kırıldı.
Buraya yazıyorum ki devam ediyim. İki gün düzgün diyet yapmak istiyorum. Çünkü kazalarimi bitirmeye çalıştığım için pazartesi yine oruç olacagim Âllah izin verirse

Bugün de tartıda değişiklik yok. Dünkü menüm öğlen yediğim 2 peynirli poğaça akşam da 3 adet kabak dolması ve biraz yoğurt o kadar. Amaaaa bugün kayınvalideme gittik kahvaltıya Allah’ıııımmm tam bir kalori patlaması. Yemeyince de üzülüyor zaten az geliyorsunuz yaptıklarımı niye yemiyorsunuz diye söyleniyor. Börek,poğaça ve patates kızartması...sonra bir de pasta çıktı ortaya sormayın gitsin...battı balık yan gitti. Dün de kaçamak yapmıştım üst üste gelmesi kötü oldu büyük ihtimalle yarın artı çıkacağım ama ne yapalım veririm yine. Bu aralar forumda karbonhidrat diyetini okuyorum güzel kilo verenler var. IF 18/6 ya çevirip karbonhidratı kesmeyi düşünüyorum.

Günaydın kızlar, yeni bir hafta hepimize bol eksiler diliyorum .
Hafta sonu minicik kaçırsam da genelde temkinliydim.
Sabah tartılmadım yarın ya da çarşamba adet olmam lazim eksi çıkmam heralde ,cumaya kadar tartılmayacağım bakalım.
C.tesi misafirim vardı herkes ne kadar zayıfladığımi söyleyip taktik istedi mutlu oldum
Cuma gününe güzel haberler verelim insallah

Tünaydın pazar günü 1 kilo artı çıkınca pazar işi sıkı tuttum. Karbonhidratı çok az sadece sebzeden aldım. Bol protein tükettim.
Öğlen: omlet
100 gr kadar beyaz peynir
Yarım domates
Yarım salatalık
Akşam: sadece tavuk biftek
Bu sabah aldığım 1 kiloyu vermiş olarak gördüm tartıda. Bugün de yine hastanedeydim açlık tokluk şeker ölçümü için bir sürü kan verdim idrar vs.yarın sonuçlar çıkacak yine sakıncalı şeyler yedim ama akşama kadar birşey yemeyeceğim. Şimdi kendime sütlü Türk kahvesi yaptım keyif yapıyorum.

Herkese selam geçen hafta veremediğim 400’gr bugün gitmiş olduğunu gördüm . Ki haftasonu 2 dilim pizza kaçamağım vardı
72 kiloyum tam .. gerçi daha çoooooook yolum var .. bakalım
Sabah 3 yumurta ve mozzarella peyniri yedim (omlet )
Akşama da bakalım :) hiç bişey bulamazsam sadece shake içerim .
18-10 ya da 19-11 benim için en kolayı

Ben de saat 12 de bol salata
1 haşlanmış yumurta
6 7 tane ceviz
Biraz da zeytin yedim

Arada sade kahveyle bi kare bitter
Akşama da yeşil mercimek yemeği var 1 kase yerim yine bol salata ve 2 minik içli köfte yeme planım var

Akşama kadar ki arada da bisey yememeye calısıcam bakalım
Mercimeğin içinde erişte de var

Pazartesi güzel başlayalım güzel geçsin
Isteyken çok şu içemiyorum öğretmenim sürekli tuvalete gidip gelmek perişan ediyor ayrıca pazartesi okul çok soğuk oluyor
Suyu da evde telafi ederim artık

Hu hu :) hanımlar nasıl gidiyor ? Şu an bugünkü Son öğünüm olan ton balıklı salatamı yiyorum .
Cumartesi gününden beri tam uygulanamıyordum fakat bugün yine yakalayabildim saatleri :)

Gün içinde kalori hesaplamadan sadece oruç ile zayıflayan var mı ? Ben kalori hesaplıyorum , yoksa diğer türlü verebileceğimi düşünmüyorum .
Zaman kısıtlamam yok . Tek isteğim 2.gebeliğimi 55 kilo ile yaşamak en fazla 60 (!)
Şu anda 72’yim. Hayal mi dersiniz

Merhabalar bugün tahlil sonuçlarım çıktı yine şeker çıktı halbuki son tahlilde normal çıkmıştı ilacı bırakmıştım. Yine ilaca başladım sabah içtim hemen mide bulantısı yapmaya başladı bile Ayrıca idrar yolları enfeksiyonum varmış onun için de antibiyotik verdiler. Neyse perşembe günü diyetisyen randevum var bakalım ne verecek.Dün 16/8 yaptım normal yedim kalori 1500 ü geçirmedim ama kilo almışım bugün IF yapamadım ama yarın evdeyim toparlanacağım inşallah. Hiç yediklerimi yazmayayım felaket.

Tabii ki hayal değil. Gerekli kalori kısıtlamayı yaparsan olur istediğin gibi. Ancak sadece oruçla kalori kısmadan denedim en azından bende olmadı

Ben kalori saymıyorum, o zaman kendimi baskı altında hissediyorum .
Ama fazla kalori almıyorum
En fazla dikkat ettiğim hiç alamadığım şey saatler
12 den önce ağzıma lokma almıyorum
Akşam da duruma göre 6.30 7 hadi olsun 7.30 ondan sonra yemiyorum .
Açlık penceremde minik karamanlarım oluyor ama fazla kalorili şeyler değil
Bugün klasik
12 de salata ceviz yumurta

7 gibi yine bol salata ve tavuk sinitzel arada peynir olağanından evde kendim yaptım, kızartma ama olsun o kadar artık galeta unuyla yapılmış bi de
Saat 5 gibi de azıcık balık kraker yedim çocuklar yerken
Adet oldum hafiften yoldan çıkmaya meyilliyim

Yarın akşam kabak patlıcan biber minicik te patates fırında z.yagiyla yapıp salatayla yiyecegim .
Inşallah cuma ya eksiler görürüz, benim adet biraz zorlayacak ama olsun hafta sonu 2.ayim bitmiş olacak if te çok çok kolayladım.

Ne karışık yazmışım ya hiv bisey anlamadim okurken
Akşam galeta unuyla kızartılmış tavuk yedim demek istemiştim
Bi de mutlaka saatlere dikkat ettiğimi

Hayal değil ben de 72 ile başladım
65 lere geldim ,benim de hedefim 60 sanırım.
Ama gebelik kısmı uymuyor
Kalori saymıyorum ama abartmıyorum, fazla kalori almıyorum, ekmek pirinç abur cubur kesip saatlere uyarsan hiç hayal değil

[/QUOTE]
Tabii ki hayal değil. Gerekli kalori kısıtlamayı yaparsan olur istediğin gibi. Ancak sadece oruçla kalori kısmadan denedim en azından bende olmadı

Hadi inşallah ya . Hayatımda hiç bu kiloları görmedim . 9 ay önce Doğum yaptım , yapıştı kaldı kilolar . Elbette yanlış beslenmede etken . Emzirdiğim için belki de bilmiyorum ama çok çabuk acıkıyordum.
Çok şükür 2 hafta bitti bugün o sürekli açım psikolojisinden kurtuluyorum sanırım yavaştan .
Seneye Ocak’tan sonra bir çocuk daha istiyorum . Dilerim o zamana kadar 55 olabilirim

Ya ben her gün ‘bugün tartılmayacağım’ diyorum, dayanamıyorum
Sabah 2 yumurta ve biraz somon balığı yedim.
Öğlen fırında tavuk yiyeceğim salata ile beraber .
Öğlen yediğim saat önemli , geç yersem akşam yemem bir şey

Merhaba bu sabah artı 1 kilo ile uyandım dünden belliydi zaten. Bugün kendi tek öğün sistemime dönmek istedim ama sabah aldığım ilaçlar özellikle şeker ilacı o kadar çok mide bulantısı yapıyorki mecburen birşeyler yedim. İşin kötü tarafı yemeyeyim diye evde birşey bulundurmuyordum baktım un var hemen azıcık un ve yoğurtla pişi gibi birşey yağsız tavada yaptım 2-3 tane minik yedim. Valla bu ilaçlara alışma sürecidir umarım çünkü çok kötü ishal de yapıyor alışana kadar ne yapacağım bilmiyorum. Yarın diyetisyen randevum var düşük karbonhidratlı IF yapmak istediğimi söyleyeceğim bakalım ne diyecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…